Keresés

Részletes keresés

ax15 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 75756

A lomtalanítás a lehetőségekhez képest jól megy.

A cég előre is takarít, és a lakók nem rakják ki sokkal korábban.

Sokkal jobb nem lesz.

A látott lommennyiség meg minden évben ott lesz.

Ha nem viszik el akkor az erdőben és a fennsíkon találnak neki helyet.

Melyik a jobb?

Előzmény: 504LACI (75754)
mind_the_gap Creative Commons License 2016.06.22 -1 2 75755

Mindenki meccset néz, majd extázisba esik. Nem értettem milyen nemzeti ünnep van, hogy zászlók lengenek a buszokon, aztán rájöttem, hogy foci eb... Vajon amikor Hosszú Katinka elhozta a vb összes aranyát, miért nem volt kint a trikolor?

Előzmény: 504LACI (75754)
504LACI Creative Commons License 2016.06.22 0 0 75754

Biztos van. Mint ahogy a lomtalanításra is van más normális módszer csak senkinek nem érdeke betartatni.

Érdekes módon pár éve oldalak teltek meg itt kommentekkel ilyenkor, most meg senki a füle botját se mozgatja...

Ezek szerint minden a legnagyobb rendben. Akárcsak a zöldhulladék zsákokkal...

Előzmény: ...slr... (75753)
...slr... Creative Commons License 2016.06.22 0 0 75753

Én azt furcsállom, hogy nincs szelektívebb, kifinomultabb megoldás. Mindig voltak ellenségeink, akik ellen védekezni kellett: medve, kolera, veszettróka. Most (többek között) fertőzött szúnyogok, kullancsok, máshol meg mérgező óriás medúzák

Előzmény: 504LACI (75752)
504LACI Creative Commons License 2016.06.22 0 0 75752

Ezt most sokallod vagy kevesled?

Előzmény: villa (75751)
villa Creative Commons License 2016.06.22 -1 0 75751

A szúnyogírtást már párszor megtárgyaltuk, de a tegnap előtti esti repülőshow mindent felülmúlt, kilencszer ment el a repülő a házunk felett, kb. 50 m-re....

A korábbi években sávosan fedték le a kerületet, most valamilyen logika folytán a Borhegy volt az origó, nálunk egy árva légy vagy lepke sem maradt, amúgy szúnyogot eddig sem nagyon láttunk, de a permetezési terv teljesítve.

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.19 0 2 75750

Tömbösített válasz:

 

Amikor felmerült bennem, hogy a Tóth József utcáig meg lehetne hosszabbítani a villamost, mert ott megkönnyítené a vasúttal a kapcsolatot, még csak három vágány volt. Ezek közül mind elérhető a felvételi épületnél levő aluljárón keresztül. Tudom, nemszéles, nem rámpás, nem liftes. A felújításkor ezt mindet meg lehetett volna oldani.

 

Babakocsis téma: Nem azt írtam, hogy minden varázslatos, hanem azt, hogy sok más önkormányzattal ellentétben itt időnként vannak nyomai a fejlődésnek. Nyilván nem lehet mindent egyszerre és biztos vannak felesleges dolgok, de nem is írtam hogy nincsenek. Én is örülnék, ha az Arany János utcai járdázást megoldanák. Azon az oldalon, ahol van járda, nem éri a közvilágítás, amelyiken meg éri, ott nincs végig járda. Ahol van az is olyan, amilyen. A Regényes utcában az újracsatornázás óta kicsit talán még rosszabb is a helyzet, mint volt, a kerület nem érvényesítette jól az érdekeit ekkor. (Valószínűleg én sem, mint helyi lakó).

 

Az eredeti tézisem, amitől jó messzire elkanyarodtunk: Szerintem a mostani pályafelújítás a Városház téren garantálja, hogy az elkövetkező bő tíz évben nem lesz a korábban belengetett területrendezés, mely keretében a Kossuth Lajos utcából sétáló utca lett volna stb. Mellékszál a gondolatmenetemben: a kerület városképe nagyon lassan változik (fejlődik). 

Előzmény: eMPet (75749)
eMPet Creative Commons License 2016.06.19 0 1 75749

Mindkét vasútvonal megállóhelyének tengelye a Városház téren van, itt van az aluljáró, itt a központ.

Az a tervezés szégyene, hogy 2 db egymástól független elővárosi funkciót is ellátó vasútvonalat a közös szakaszon is külön-külön kezelnek, Albertfalván még demarkációs vonal (kerítés) is épült közéjük. Költség- és hatékonyabb lett volna az összesen 4 vágányon a két szélső, vagy a két baloldalin, vagy a két jobboldalin a megállós, elővárosi forgalmat elvezetni, míg a maradék kettő szolgálhatná a távolsági és teherdorgalmat. Nem kellene feleslegesen peronokat és (nem működő?) lifeteket építeni.

 

Visszatérve Budafokra, a még álló felvételi épület tudomásom szerint bontásra kerül, a park melletti peron is egy kissé az aluljáró felé tolódik el.

 

Az állomásépület melletti helyszínre csak villamos-végállomási hely szintjén (tehát üzemi szinten) gondolok, az átszállás továbbra is a Városház téren lehetséges és praktikus. A kattogást, zakatolást, tili-tolizást tolnám ki a belváros szélére.

Nemmellesleg így a Városház téren irányonként egy-egy egyesített busz+villamos sáv és peron+autóút kellene és a jelenlegi tervezet hibája kiküszöbölésre kerülne, mely szerint ha villamoséknál sorbanállás van, akkor a buszok is bedugulnak Tétény felé.

Előzmény: Törölt nick (75744)
mind_the_gap Creative Commons License 2016.06.19 0 0 75748

Szerintem a bomladozó állomás magasságában nem lehet vonatra szállni. Egyszer én is elgyalogoltam idáig a Borhegyről, aztán realizáltam, hogy onnan csak 2 vágány elérhető. Fel kellett gyalogolni egészen a Városházáig. Ott elérhető aluljáróról mind a 4 peron + a vonatok is ebben a magasságban állnak meg. 

Ettől még el lehet vinni a Tóth Józsefig a vilit, de vasutas kapcsolatot az ott nem ad.

Előzmény: Törölt nick (75744)
ax15 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 75747

Budafok-Tétény aránylag rendben van.

 

Valszeg mert megszoktad.

De mondjuk próbálj meg egy babakocsival végigmenni a Barackos úton - a járdán.

Előzmény: Törölt nick (75746)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.19 0 0 75746

Budafok-Tétény aránylag rendben van. Időnként épülnek új járdák, nem rég épült egy negyedik vágány a vasúthoz. Ezzel együtt is a városkép nem nagyon változik drasztikusan. 

Majdnem kihagytam a lebontott házat a Tóth József utcai buszmegállónál és a Leányka-Nagytétényi tengely mentén kialakított parkocskákat. 

Előzmény: ...slr... (75745)
...slr... Creative Commons License 2016.06.19 0 0 75745

Ahol laktam korábban, ott két hatalmas, lábakon vezetett autópályahidat építettek egy városrész elkerülésére. Aztán egy pár ébven belül elbontották az egészet, mert azt akarták, hogy szebb legyen a városkép és jobb legyen ott lakni. Az autópályát pedig levitték a föld alá. Ugyanebben a pár évben a város egy másik részén megéoítették a tizennégyes metrót tokkal vonóval. Ennyit a konzerválásról.

Előzmény: Törölt nick (75744)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.19 0 2 75744

A Városház téri végállomással kapcsolatban én is javasoltam már ilyesmit. Fel lehetne újítani a vasúti megállóhely felvételi épületét. Úgyis akarnak BKK ügyfélpontot Budafokra, itt a jó alkalom. Ráadásul a vasút – helyi közlekedés közti átszállás is kényelmesebb lenne. A Tóth József utca nevű megállók megszűnhetnének a semmi közepén: Helyette Budafok vasútállomás néven létre jöhetne, jöhetett volna egy kényelmes átszállóhely.

 

Sajnos most csak a villamospálya rendbetételére futja, ami a jelenlegi állapot további tízéves konzerválását jelenti. Legalább a peronok átrendezésével ki kellene szélesíteni a belváros irányú buszmegállót, de nem valószínű, hogy ez most megtörténik.

Előzmény: eMPet (75742)
villa Creative Commons License 2016.06.19 0 0 75743

sajnos itt a 47 es végállomás már jó ideje közép ázsiai állapotokat mutat, és ezzel már őket sértegetjük, itt nem karbantartásra hanem teljes átépítésre volna szükség, a belváros közlekedésének átgondolásával, úgy tűnik erre megint várhatunk egy darabig,

Előzmény: eMPet (75742)
eMPet Creative Commons License 2016.06.18 0 1 75742

A Fehérvári utat az Etele úttól a Temesvár utcáig (Albertfalva mégkitérő) szegélyestől-járdástól megújítják.

A "faltól-falig" megnevezésben azért nem vagyok biztos, mert lehet, hogy csak a megállókat építik át, de a villamospálya marad a régi.

 

Magát az úttestet az 1995 (98?) körüli villamosvágány-felújításnál kellett volna szintén megújítani, de ez láthatóan elmaradt. Ezért is érdekes (szánalmas? logikátlan?), hogy a Bocskai és az Etele között most sincs róla szó.

 

Budafok:

Több terv is készült a budafoki villamoság felújítására, most tényleg lehetőség lett volna rá meglépni az elkezdődött felújítások árnyékában, illetve erős igénye miatt részeként.

 

Nekem egyedül a változatlanul a Városház térre tervezett villamos-végállomás nem tetszik, praktikusabb lenne a belváros végében a vasúti megállóhely vegetáló (bontásra váró) felvételi épületénél.

Így a tér környezetében egyszerűbb lenne a forgalmi rend.

Előzmény: mind_the_gap (75734)
Dmdödöm Creative Commons License 2016.06.18 0 0 75741

"Jégcsarnok épül Budafokon"  -  na de hol pontosan? Es valoban mar csak erre van szukseg? Megint egy olyan epitmeny amibe foldi halando  csak penzt kolteni es uvoltozni jarhat? A tomegek mozgasra birasa miert nem cel?
Penteke este is jartam a leendo Duna Spirit  terulete mellett, szabad szemmel is jol lathatoan csak fellangolas volt az is.

 

http://www.magyarepitok.hu/jegcsarnok-epul-budafokon

nagypapi51 Creative Commons License 2016.06.17 0 0 75740

Örvendünk, Kürt korában nem volt rossz.

Előbb-utóbb talán lesz honlapja is.

 

Előzmény: Nagytétény, a méltatlanul (75738)
villa Creative Commons License 2016.06.17 0 0 75739

Hozzányúlni csak akkor van értelme, ha tisztességesen átépítik a még HÉV-re tervezett megállót, ma végállomást,

Előzmény: mind_the_gap (75737)
Nagytétény, a méltatlanul Creative Commons License 2016.06.17 0 0 75738

Nagy örömmel értesítelek Benneteket, hogy ismét megnyílt a Kastély étterem Nagytétényben ( volt Kürt vendéglő ). Kiváló szakácsnője van, és június 30-ig 20 % kedvezményt adnak az elfogyasztott ételek árából.

mind_the_gap Creative Commons License 2016.06.17 0 0 75737

És ennyi ráfordítással, energiával, pénzzel már meg is valósulhatott volna a kéregvasút a Fehérvári út alatt, becsatlakozva a 4es vonalba.

A lenti linkemben szerepel egy olyan rész, hogy a Városház téren a villamos beton paneljeit is cserélik. Ezek szerint a Város ház tér és környéke rekonstrukció ismét tolódik? A Balatoni útra tervezett körforgalmak hogy állnak? Azt lehet tudni, hogy az egykori Promontorbor Kossuth L. utcai telephelyét ki vette meg és mi a terve vele?

Előzmény: Abu F (75736)
Abu F Creative Commons License 2016.06.16 0 0 75736

Sokkal maradandóbb élményt nyújt, hogy a kormány/önkormányzat mennyi újat alkotott, ha néhány év alatt legalább 3x túrják fel az utat.

Előzmény: villa (75735)
villa Creative Commons License 2016.06.16 0 0 75735

ez nyilván külön projekt lesz, külön vágányzárral, és külön lelkendezéssel,

Előzmény: mind_the_gap (75734)
mind_the_gap Creative Commons License 2016.06.16 0 0 75734

Kicsit kezd szétcsúszni az információ. Ahány helyen olvasok a felújításról, annyiféle dolgot írnak. Ha jól gondolom, a többször beígért Fehérvári úti faltól-falig felújításra most nem kerül sor, azért majd még egyszer neki fognak esni a környéknek..

Előzmény: gxy_gfx (75733)
gxy_gfx Creative Commons License 2016.06.16 0 0 75733

...segedelmével...

 

Bár egy kerülettel északabbra, de meglehet, hogy a Fonót is Fonódónak fogják hívni a távoli jövőben. Bandwidth::b0csesz();

Előzmény: mind_the_gap (75728)
villa Creative Commons License 2016.06.15 0 0 75732

A tegnapi Haggenmacher udvar – ArtQuarter sétáról:

Városi sétáink körében ismét aktuálissá vált a Haggenmacher udvar – ma már inkább ArtQuarter – meglátogatása. Ismeretes, hogy az egykori Haggenmacher sörgyári területet, ingatlan együttest, Bartesch úr a 2000-es évek elején vette meg, előbb a Fox Autorent működött itt, majd elindultak a máig tartó fejlesztési, rehabilitációs folyamatok.  Öt éve, a rekonstrukciók beindulása után jártunk itt, amikor a Nagytétényi út felőli épület felújítása megtörtént, és belakása elkezdődött, galériákkal, vállalkozásokkal. Később itt rendeztük a Promontor tricentenáriumi ulmi vándorkiállítást, majd városrehabilitációs, városépítési kerekasztalokat tartottunk.

Ezúttal a főépület egyik galériájában kezdtünk, Christa Bartesch galériájában, majd a tetőteraszról néztünk szét. Az elmúlt években az indulási elképzeléseknek megfelelően galériák, és a kreatív iparhoz köthető vállalkozások vannak az épületekben, így csokoládé manufaktúra, nyomda, és hangstúdió is működik itt a számos galéria mellett. A volt magtár épület nagy része is használatban van már, ill. annak déli részén további kisgalériák kerülnek kialakításra.

Az egykori magtár épületben megnéztük a működő hangstúdiót, ami a negyedik, ill. az alatta lévő emeletet veszi igénybe, a padozatot műanyagrács szerkezettel kiváltva, de az eredeti fa épületszerkezeti elemekkel.  Ennek előterében van egy nagy bár helyiség, az épületből származó fagerendákból összerakott asztallal, padokkal, és bárpulttal. Itt ültek le az érdeklődők beszélgetésre néhány pohár bor mellett. Az első emeleten vendégszobák vannak, az itt tartózkodó művészek, más vendégek számára, ahonnan egy nagy stúdió tér nyílik.

Érdekesség, hogy a teljes épület együttes fűtése geotermikus, hőcserélős rendszerrel történik, az egykori Haggenmacher kút igénybevételével, ami igencsak gazdaságos megoldás. Alkalmi kiállítások, nyílt napok, egyéb, az itt működő galériákhoz, vállalkozásokhoz kötődő rendezvények a továbbiakban is lesznek.

 

  

Dél felé a tetőteraszról       A hangstúdióban              A fagerenda bárban

  

Az első emeleti galéria    A pár éves tűz maradványai    A belső épület ma

zöld küllő Creative Commons License 2016.06.14 0 0 75731

Egyszer ő segített egy kirajzott méhcsalád befogásában. Nyugodjon békében.

Előzmény: villa (75725)
ax15 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 75730

Gondolod, hogy éppen alkalmas lenne rá az idő, mert nem járnak a villamosok?

Előzmény: villa (75729)
villa Creative Commons License 2016.06.13 0 0 75729

hacsak ide nem fújja a szél, a 47-es végállomás átépítése 25 éve várat magára,

Előzmény: mind_the_gap (75728)
mind_the_gap Creative Commons License 2016.06.13 0 0 75728

Ezek szerint Budafokon is lesz egy kis púderezés:

 

http://iho.hu/hir/nyar-vegeig-bucsuzhatunk-del-buda-villamosaitol-160613

...slr... Creative Commons License 2016.06.10 0 1 75727

Nagyon kedves ember volt, szép és megbecsülésre méltó mesterséggel. Remélem, lesz utánpótlás méhészből és méhből is. (nem pótlás, mert az ember és a fa mint egyén / egyed pótolhatatlan)

 

Részvétem a családjának.

Előzmény: villa (75725)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!