Keresés

Részletes keresés

sgJános Creative Commons License 2015.08.31 0 0 74522

Igaz, hogy én vagyok olyan szerencsés (?) hogy nem kell bejárnom dolgozni a városba,

így az én városi közlekedési stratégiám az autó, benne a kerékpár és gyaloglás.

Ha valamit fél órán belül elérek gyalog a letett autótól, akkor oda gyalog megyek. Ez lényegében lefedi az egész belvárost ha Budán még ingyenes helyen parkolok. Ha sietek és/vagy csak rövid időre tervezek, vagy több helyre megyek, akkor kiveszem a bicajt. Ha kell, akkor a laptopomnak egy hátizsákom van.

Ha mégis kocsival kell bemennem, akkor olcsóbb övezetben parkolok, sokat nem kell sehol sem gyalogolni.

A mostani kerületi áskálódások azért "megvicceltek" már.

Zuglóba aránylag gyakran (havi 2-4) kell mennem, - bkv kiesett - minden városi alkalmat ezzel kötöm össze.

Bérletem nincs.

 

De, jó pár éve rendszeresen jártam kezelésre Budafokra, és akkor elsétáltam a vonathoz (15-20 perc), és nem autóztam. Még a vonatig sem. Azért mert legalább az út egyik végén közel volt a megálló.

Előzmény: ...slr... (74521)
...slr... Creative Commons License 2015.08.31 0 0 74521

A hozzászólásom a szokásos fanyalgásnak tűnhet, de a kérdést most komolynak szántam. Villával ugyan sokat vitáztunk, de nagyon nagyra becsülöm őt, mert nemcsak beszél, hanem tetteivel is bizonyítja, hogy mennyire fontos számára a környezeti értékek védelme. Elsősorban az ő hatására változtattam közlekedési szokásaimon, igyekeztem úgy közlekedni, ahogy villa, és az általa támogatott, aktív környezetvédő és közlekedésformáló szervezetek javasolják. Sok anyagot kaptam tőle a témában, és mind el is olvastam azokat.

 

Eleinte talán hőzöngésnek volt mondható, amit vasút ügyben tettem, de most már sok év kemény tapasztalat, és elszántan tudatos közlekedés van mögöttem. Komolyan kérdem, hogy akár villa személyesen, akár a Magyar Közlekedési Klub, vagy mondjuk az autókat legszívesebben ledaráló Galaxy fórumtársunk javasolná-e felelősséggel egy budatétényinek, hogy autójáról térjen át vonatközlekedésre. Ilyen késések, és ilyen nem-tájékoztatás mellett én a legnagyobb jóindulattal sem ajánlanám senkinek, mert a munkája, és azon keresztül akár a lakása is rámehet. Nincs ma Magyarországon munkahely, ami egy dolgozótól ilyen mértékű késéseket eltűrne. Aki tehát vonatbuzulni vagy kirándulni jár, az szerintem használja, de munkára továbbra sem használható. 

 

Nem ezt mondanám, ha legalább megpróbálnák informálni az utast. Időjárási, műszaki, emberi hibák lehetnek. Az ember szívesen ráhagy valamennyit az utazási időre, és ha nem jön a járat, akkor keres alternatívát. De itt arról van szó, hogy bár lehetőségük lenne, eszük ágában sincs szólni az utasnak. Nem veszik komolyan a feladatot. Ezt az bizonyítja, hogy bár GPS alapú járatkövetése van a MÁV-nak (én is meg tudtam nézni, hogy hol jár a vonatom, miután már elkéstem), de hogy az egyik legfontosabb reggeli vonattal mi van, arról nem szóltak.

 

Kedves villa, ha egy barátod munkája, élete azon múlna, hogy beér-e minden reggel időben a munkahelyére, rábeszélnéd-e, hogy térjen át egyéni közlekedésről vonatra?

Előzmény: Antisystem (74520)
Antisystem Creative Commons License 2015.08.31 0 0 74520

Érdekes állat a MÁV (Megint Állunk Vazze:))... pár éve mentünk vonattal Tapolcára, és a kupéban volt egy 3-4 fős társaság, akik valamelyikük nagyszülője vagy szülője temetésére igyekezett. No Fészkesfehérvárnál átment a gyors ilyen "valamit váró"-ba (mint utólag kiderült, vagy háromnegyed órára) és a kib. vonaton senki sem akadt, aki meg tudta volna mondani, hogy

1, mi a fene van, miért állunk, és várhatóan kb meddig

2, ha késünk, Tapolcán a csatlakozó "kis piros vonat" bevárja-e a gyorsot, és így van-e esélyük eljutni a temetésre, vagy a tapolcai pályaudvaron rekednek pár órára, és max a torra érnek oda... 

Pedig Székesfehérvár nem Budatétény Campona feltételes megállóhely:), hanem az egyik legnagyobb magyar személypályaudvar...

 

ÜdV

Előzmény: ...slr... (74519)
...slr... Creative Commons License 2015.08.31 0 0 74519

Kezdődik: több, mint fél óra késés a Budatétény-Köki vonatnál, és ezt csak az tudhatja, akinél van mobilinternet, mert a hangisbemondó nem mondja be, kijelző meg nincs a megállóban. Ismét közlekedésre alkalmatlan állapotban a falunk egyetlen elfigadható sebességű Budapest-kapcsolata. Talán most az lepte meg a Máv-ot, hogy nincs semmiféle időjárási esemény. Mondjuk bemondhatnák, hogy az utas mire számítson, induljon-e el gyalog,  vagy várjon még. Nekem már ott kellene lennem, jobban jártam volna, ha nem a vasutat választom.

zöldmeder Creative Commons License 2015.08.30 0 0 74518

Rövid időn belül másodszor bontották fel az Anna utca járdáját.

 

 

Köszönjük az illetékesnek, hogy a tűzcsap elkerült a járda közepéről.

 

 

A Választási park vízbekötést kapott és tovább szépül.

 

  

 

 

zöldmeder Creative Commons License 2015.08.30 0 0 74517

Néhány hete a Repülőtér megállónál is felújították. 

Előzmény: Törölt nick (74514)
Gondoló Creative Commons License 2015.08.30 0 0 74516

Szerintem a budafoki grafittesek felnőttek, kinőtték ezt a baromkodást. A kápolna fala évek óta tiszta. 

Egyedül a vasúti aluljárót festik, de valószínűleg azok, akik a vonalat járják végig.

Előzmény: Törölt nick (74514)
villa Creative Commons License 2015.08.30 0 0 74515

Nézzük meg egy hónap múlva....

Előzmény: Törölt nick (74514)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.29 0 1 74514

Pár napja láttam, hogy az oldalfalakat lebontották a Budafoki elágazásnál levő váróról. Azt hittem, hogy az állapota miatt elbontják és az egyik máshol felszabadult intermedia várót áthozza a JCDecaux, de örömmel tapasztaltam ma, hogy nem csak hogy nem bontották le, fel is lett újítva. Nem hinném, hogy ez BKK-s kezdeményezés lenne. Nem tudom hogy önkormányzati dolog-e vagy egyéb céges/magán kezdeményezés, de nagyon szép lett és reméljem ilyen is marad sokáig. 

zöldmeder Creative Commons License 2015.08.28 0 0 74513

Bízzunk benne, hogy a csatorna átvezetése olyan mélyen történt, hogy az nem akadályozza a úttest szintjének csökkentését.

Előzmény: villa (74499)
mauzi Creative Commons License 2015.08.28 0 0 74512

Napok óta déli (délkeleti, délnyugati) a széljárás. Ez már csak ilyen. Főként, amikor a melasz ki/betárazása történik.

Előzmény: villa (74511)
villa Creative Commons License 2015.08.28 0 0 74511

Az élesztőgyár időszakosan, a technológiától és a széliránytól függően, elárasztja a környéket....

Előzmény: UrzOli (74509)
504LACI Creative Commons License 2015.08.28 0 0 74510

Melyik részen laksz?

Előzmény: UrzOli (74509)
UrzOli Creative Commons License 2015.08.28 0 0 74509

Sziasztok!

 

nemrég költöztem Budafokra, minden jónak tűnik viszont esténként nagyon büdös van pár iróig. valaki megmondaná mi okozza pontosan, mert így akkor célzott felkeresést intéznék a polgármester, ÁNTSz, illetékes minisztériumok valamint a média fele, hogy azt mihamarabb szüntessék meg. Ötletek?

ax15 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 74508

Igaz.

Csak az utazás nincs hiszterizálva

Előzmény: 504LACI (74505)
Gondoló Creative Commons License 2015.08.27 0 0 74507

Találtam egy kifejező grafikát, felraktam az oldalamra: facebook/indeksz

 

MIEU! - mondja a macska.

Előzmény: M. a deák (74506)
M. a deák Creative Commons License 2015.08.27 0 0 74506

"Kinek, mi a vélemenye?"

 

Véleményem van: nem látom és nem érzékelem, hogy az államot megtestesítő hatalom bármely szinten is tudná, vagy képes lenne kezelni a helyzetet. A főváros több pontját már elkerülöm, mert nem érzem magam nyugodtan, biztonságban. Sajnos, napról-napra egyre több az ilyen pont. Ami a legrosszabb, azt sem látom, hogy a közeljövőben javulna valamit a helyzet, inkább az ellenkezőjére tippelek. Ne legyen igazam... 

Előzmény: Dmdödöm (74500)
504LACI Creative Commons License 2015.08.27 0 0 74505

Ne mossuk össze azért nagyon más dolog a kettő.

Előzmény: ax15 (74504)
ax15 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 74504

Arra írtam a 3. mondatot.

Egyébként már az is fél tőlük, aki eddig minden további nélkül elment nyaralni, körutazásra, Afrikába, Ázsiába, Dél-Amerikába ....

Előzmény: Dmdödöm (74503)
Dmdödöm Creative Commons License 2015.08.27 0 0 74503

"Az ügy kezelése kormányzati feladat." - irod. Ez igaz. De estefele egy seta alkalmaval, vagy munkabol jovet megiscsak az egyes ember talalkozik veluk.

Előzmény: ax15 (74502)
ax15 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 74502

Az ügy kezelése kormányzati feladat.

Erre ott van eszköz, erőforrás, felhatalmazás.

Az ilyen dolgok a nem jó működést - netán hangulatkeltést -  jelzik.

 

Előzmény: Dmdödöm (74501)
Dmdödöm Creative Commons License 2015.08.27 0 0 74501

Es lam, talaltam valaszt is mar: http://budafokteteny.hu/hir/budafoki-alhir-migransokkal-kapcsolatban-es-rendorsegi-cafolat

 

Ennek ellenere az a kerdes, hogy mikent kezeljuk a helyzetet, ettol meg fentmarad.

Előzmény: Dmdödöm (74500)
Dmdödöm Creative Commons License 2015.08.27 0 0 74500

Az iment lattam kozvetetten az alabbi linket. Vajon mi az igazsag?

http://nemzetiarcvonal.net/2015/08/25/rendoroket-keseltek-bevandorlok-budafokon/

Megjegyzem, szinte naponta bringazok a VargaJeno teren at de a beszelgetokon es hajlektalanokon valamint az egyebkent is arra jarokon  tul 'bevandorlokat' meg nem lattam. A cikkben levo illusztraciok nekem a kora esti idot, nagyjabol este 7-8 orat mutatnak.

Viszont epp 26.-n, szerda este a Keseru-er torkolatanal, a Dunaparton taborozott le egy nagyjabol 20-25 fos csapat.
Lassankent a napi eletunk reszeve valik a lakokornyezeteinkben is a menekult helyzet.
Vajon ki, hogyan kezeli? Nem dughatjuk homokba a fejunket. Ha hasonlo cikkekkel hangulatot lehet kelteni, az rossz eredmenyt hoz. Viszont a korrekt tajekoztatas segithet a problema kezeleseben.

Kinek, mi a velemenye?

villa Creative Commons License 2015.08.26 0 0 74499

reméljük jövőre jön a megváltó vasútvonal rekonstrukció, dupla széles lapos buszokkal és teherautókkal....

Előzmény: Gondoló (74498)
Gondoló Creative Commons License 2015.08.26 0 0 74498

A gyengébbek, vagy aki sohasem járt arrafelé, azok kedvéért: ott magasság-korlátozás van.

Előzmény: villa (74497)
villa Creative Commons License 2015.08.26 0 0 74497

lapos busz, lapos teherautó... .-)

Előzmény: Gondoló (74496)
Gondoló Creative Commons License 2015.08.26 0 0 74496

A Vágóhíd utcai aluljárónál komoly üreg volt a burkolat alatt. Személyautót még kibírt, de teherautó, busz alatt leszakadt volna.

mind_the_gap Creative Commons License 2015.08.26 0 0 74495

Ezek szerint nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Örüljünk, hogy nem történt késelés.

Előzmény: Törölt nick (74493)
ax15 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 74494

És miért tévedtek ide?

Direkt, vagy rossz útbaigazítást kaptak?

Előzmény: Törölt nick (74493)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 74493

"Szeretlek Budafok (Hírek, képek egy helyen!)" nevű csoportban, ezzel kapcsolatban Karsay Ferenc polgármester kommentje: "A késelés szerencsére rémhír. 48 migráns érkezett kerületünkbe a reggeli órákban, de rendőreink már mindet elszállították a bevándorlási hivatal által kijelölt helyre. Késelés nem volt."

 

https://www.facebook.com/budafokteteny/posts/519330038218535

 

 

Előzmény: Gondoló (74492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!