Keresés

Részletes keresés

M. a deák Creative Commons License 2015.07.13 0 0 74281

Ezek szerint, a Stáció lépcső és a Kálváriahegy utca dobogóközelben sincs...

Előzmény: Törölt nick (74280)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.13 0 0 74280

Megtaláltam Budapest legmeredekebb utcáját!

Amikor belekezdtem Budapest legmeredekebb utcájának a keresésbe, álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyire izgalmas utat járok be a feltérképezés közben. Minden a Gül Baba türbéjéhez vezető lejtőn kezdődött, aztán jöttek a számítási komplikációk, majd az a sok-sok meredek[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Janó 40 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 74279

Nagytétényi út vasárnap este, ott ahol a csőtörés volt.

mind_the_gap Creative Commons License 2015.07.12 0 0 74278

Rossz nézni a sok autóst a Pannónia utcában, akiken látszik, hogy azt sem tudják hol vannak.. Néhány sárga nyilat kirakhattak volna, ami a terelést mutatja, ahogyan azt a romlott nyugaton szokták..

 

questt Creative Commons License 2015.07.12 0 0 74277

 Az a legfontosabb...

 

"Lesz helye az országzászlónak...."

Előzmény: villa (74276)
villa Creative Commons License 2015.07.12 0 0 74276

itt szó szerint a legfelső hatalom tervei valósulnak meg....

Előzmény: questt (74275)
questt Creative Commons License 2015.07.12 0 0 74275

"Célszerű, hogy a terület rendezése már a meglévő terveknek megfelelően történjen. :)"

 

 

Kinek?!:)

 

Előzmény: zöldmeder (74274)
zöldmeder Creative Commons License 2015.07.12 0 0 74274

 A tervek már korábban elkészültek. Célszerű, hogy a terület rendezése már a meglévő terveknek megfelelően történjen. :)

Előzmény: questt (74273)
questt Creative Commons License 2015.07.12 0 0 74273

Ja... mert csak az hiányzik!

Előzmény: villa (74272)
villa Creative Commons License 2015.07.12 0 0 74272

Lesz helye az országzászlónak....

(ez csak rossz vicc, de lehet benne valami, mert ide tervezik, és túlfásodott a park, most pedig megint jön majd egy fakivágási kampány mint anno az aug. 20-i katasztrófa után a veszélyes, bélkorhadt fákra hivatkozva, bár a zöm inkább gyökerestül fordult ki)

Előzmény: questt (74270)
villa Creative Commons License 2015.07.12 0 0 74271

Nem zárom ki, hogy másutt is lenne gázmassza, de annak lennének jelei, csurgalékvizek erre arra a pincékben, közel, és távol.

Düne felvetése amúgy megalapozott, a stratégiai és geológiai gondolkodás, azonban nagyon nagy feladat egy önkormányzatnak.

Előzmény: Gondoló (74268)
questt Creative Commons License 2015.07.12 0 0 74270
villa Creative Commons License 2015.07.12 0 0 74269

  

Reggeli helyzet, 400 mm-es nyomócsőről van szó, ma de. megcsinálják, az útburkolat utána jön, szerintem a félpályás holnapra meglesz, de kérdés a csatornásokkal való viszony.

Gondoló Creative Commons License 2015.07.12 0 0 74268

Hajdanán a "bornegyedet" kitaláló Font Erzsébet mondta nekem, hogy az egyik cég (Aknamélyítő?) felmérte Budafok összes pincéjét.

Amikor a Stáció utcában jártak, akkor 9 métert zuhant a szondájuk. Tehát ott is lehet olyan barlang, vagy üreg, mint a Török barlang volt, vagy amilyen a Borváros bejáratánál van, és most is látható.

Egyszer ledőlt a sziklafal - régi fotót Deák tudna mutatni -, érdekes lehet, hogy hol, és miért?

 

Az Olajhegy utca egy részén ugyanúgy gáziszappal tömedékelték a barlanglakásokat, mint a Gézavár utcában ("amikor kisgyerek voltam, a teherautókkal idehozott földből gyúrtunk hógolyókat, azzal dobálóztunk").

 

Nem tudom elképzelni, hogy lenne olyan vizsgálati módszer, ami eredményes lenne a kutatásban. Nézz utána. Ilyesmire minden évben írnak ki pályázatot.

 

 

Előzmény: csillag.dune (74267)
csillag.dune Creative Commons License 2015.07.12 0 0 74267

de az mindig az ő szlogenjük, ők járják ki, hogy "legyen minden utca leaszfaltozva és becsatornázva". meg ha a Duna mentén lecsúszik a löszfal 10 házzal, akkor is az önkormi ugrik. (de értem, amit mondasz, ki tudja hol a hatáskör... :/)

Előzmény: ax15 (74266)
ax15 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 74266

Alap, hogy a kerületi önkorminak nincs köze semmihez.

Gondolod, hogy ők ássák fel az utat, teszik le a csöveket, aszfaltozzák vissza az utat?

Naugye!

Ha valami eltörik, ők mennek és állítják helyre?

Naugye!

 

Előzmény: csillag.dune (74265)
csillag.dune Creative Commons License 2015.07.11 0 0 74265

sziasztok. tíz éve még morluinként olvastam a fórumot, és írtam párat, most a csőtörés miatt regisztráltam újra, mert már évek óta a fejemben van a következő dolog, és gondoltam bedobom.
az Olajhegy utcában lakunk, és kb. minden évre jut egy-két csőtörés az aszfaltozás óta. annakelőtte a mészkő törmeléke alkotta az utat, a víz vonalában bazalt(?)kövekkel volt kirakva végig, ott mindig szépen lefutott. ma a víz vonala be van vezetve egy rövid vizesárokba a Könyök utca fölött, a kövek helyén végig repedezik az aszfalt, szép patchworkmintás is, a szürke ötven árnyalata, annyit kellet javítani. a járda is esik össze, 3d viacolor mozaik, főleg a lentebbi szakaszokon. a szomszéd pincéjében rendszeresen áll a víz (korábban nem).
földrajzos vagyok, tanultam a mészkő felszínformálásáról. és nem hagy a gondolat, hogy itt pár éven belül (illetve igaziból most is) igen szép példáját fogom látni a következőknek: víznyelő (aka. vizesárok), búvópatak (aka. Olajhegy utca maga, az aszfalt és a járda alatt), víznyelő kimosta beszakadt barlang (ki tudja...), stb.
az én véleményem szerint nálunk és a lenti csőtörés oka is lehet az például, hogy a csövek körül búvópatak(ok) vannak, és össze-vissza ki van mosva ott a kőzet, és aztán már elég egy-két teherautó, hogy törjön, ami törni akar. és igaziból az a baj, hogy ezeket a már kialakult formákat -tudtommal- nem nagyon lehet betömni. illetve lehet, de sokat nem ér, a mészkő úgy működik. eddig a tudásom.
a kérdések/felvetések pedig: kíváncsi lennék, hogy az Önkormányzat ezekről a dolgokról tud-e? ha igen, akkor konkrétan ki, vagy melyik intézmény? van pl. rendes geológiai térképe a kerületnek? azt megnézheti bárki? (engem érdekelne) ha tudnak róla, van-e valami újabb mérnöki megoldás, ami segíthetne betömni ezeket? (tudom, kis probléma, de pl érdekelne, hogy a kertünkben kifordult fenyő gödrével mi lehet a legjobb, amit csinálok, hogy tömjem be, hogy ne legyen az is víznyelő) ha nem tudnak róla, vajon nem lenne-e érdemes felmérni a helyzetet, mi van Budafok alatt, van-e pl nagyobb üreg? (vö. venezuelai víznyelő, hát ekkora talán nálunk azért nincs) és mondjuk nem fúrásokkal, mint régen, mert az a három, amit a kertünkben csináltak a balrlanglakásfeltöltés miatt, mind víznyelő lett, az egyik be is szakadt...
köszönöm, ha el tudtok látni bármi infóval (átlósan olvasva úgy tűnt, ilyesmi dolgokkal is képben vagyok)
dűne

Dmdödöm Creative Commons License 2015.07.11 0 2 74264

Hat akkor nehany kep az esetrol, mivel pont arra jartam

 

 

Előzmény: villa (74262)
villa Creative Commons License 2015.07.11 0 0 74263
villa Creative Commons License 2015.07.11 0 0 74262

igen, furcsa zúgó hangot hallottunk, itt a Borhegyen a vízrendszerből, majd leesett a nyomás, de van víz,

odalenn, egy kráter van az 56. előtt a páros oldalon, felszakadt az aszfalt, áll a víz, az aluljáró telve, a forgalom megszűnt, már a Vöröskereszt utcánál terelnek, nyilván egy nyomócső tört el,

a másik sávban csatornáztak a múlt héten, de már nagyjából helyreállították,

Előzmény: Janó 40 (74260)
Gondoló Creative Commons License 2015.07.11 0 0 74261
Janó 40 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 74260

Beszakadt az úttest a Nagytétényi úton Borkatakomba előtt! Szombaton 20 óra körül.

M. a deák Creative Commons License 2015.07.11 0 0 74259

Néhány pénteki kép a budafoki temetőből...

 

Előzmény: M. a deák (74257)
villa Creative Commons License 2015.07.11 0 0 74258

ma de. a két Méz utcai szomszéd bácsi fáit aprítottam  - a méhész, akit slr is látogatott régebben, és az egyik utolsó hordókészítő - de a hátsó nyomdásznak is elszállt egy nagy fenyője,

M. a deák Creative Commons License 2015.07.11 0 0 74257

A budafoki temetőben is súlyos viharkárok keletkeztek. Csütörtökön késő estig dolgoztak a temető alkalmazottai, hogy a pénteki temetési napra legalább a fő útvonalakat járhatóvá tegyék. Nagyon sok a megrongált síremlék is. Tegnap délig (eddig voltam ott) a katasztrófavédelem még nem ért ki a temetőbe, így szolgáltatókat kellett felfogadniuk, hogy a sírokat mielőbb megközelíthetővé tegyék és a ledőlt, leszakadt fákat feldarabolják, a zöldhulladékot eltávolítsák. Egyes parcellákat kordonozni kellett még tegnap délután is, mert veszélyes volt odamenni. A temetkezési dolgozói a személyes tapasztalataim alapján, minden tőlük telhetőt megtettek és tesznek, hogy a temető mielőbb a régi képét mutassa. Bár, a síremlékekben keletkezett károk és a csonkolt fák miatt, ez sajnos nem lesz lehetséges. Mintegy száz képet készítettem tegnap, ha letöltöttem a gépről, majd mutatok néhányat...  

Előzmény: Gondoló (74256)
Gondoló Creative Commons License 2015.07.11 0 0 74256
Borkostolóóó Creative Commons License 2015.07.11 0 0 74255

KÖSZÖNÖM!!

villa Creative Commons License 2015.07.11 0 0 74254
Előzmény: Borkostolóóó (74253)
Borkostolóóó Creative Commons License 2015.07.11 0 0 74253

Kedves Mindenki!

 

 

Szeretném megkérdezni, hogy a "borlopó" szobor kinek a műve?  Nagytétényi út/ Tóth József utca / Sós István iskola sarok. Előre is nagyon szépen köszönöm.

Vadasz S. Tamas Creative Commons License 2015.07.11 0 0 74252

Visszaolvastam a topikot, s látom arról van szó, amiről a mi környékünkön is beszélnek: a magánterületeken felhalmozott zöldhulladék önkormányzati elszállításáról. Azért is jöttem föl a fórumra, mert a környéken többen kirakták az utcára a hulladékot a kertjükből, mert elterjedt a hír, hogy majd az önkormányzat elviszi. Én ebben kételkedtem, ezért fölmentem a honlapra, ahol önkénteseket keresnek a közterületi hulladék elszállítására, amiből világosan látszik, hogy az önkormányzat - a többihez hasonlóan - még a saját kezelésében lévő területekről is küszködik a hulladék elvitelével. Jó lenne tisztázni a kérdést, mert ha valóban ki lehet tenni a letört ágakat stb az utcára, akkor én is szívesen kiraknám, viszont ha ez kacsa, akkor szólni kéne a lakóknak, hogy ne csinálják.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!