Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.08 0 0 74215

Budafok elesett, nyert a vihar.

zöldmeder Creative Commons License 2015.07.08 0 0 74214

" Egyszerűen undorító, amikor mész az utcán, és a járda közepén ott van egy jó kilós kupac.

Arról nem is beszélve, ha a kocsiból kiszállva belelépsz egy ilyenbe."

 

A kéretlen adomány Budafokon még fellelhető kapuban, virágágyásban, füves területeken az azt gondozók bosszantására.

 

Tud valaki olyan közérdekű adatot, hogy "kisvárosunkban" az évek óta működő közterület felügyelet hány esetben, mekkora mértékben szabott ki büntetést a kutyasétáltatók közösségellenes magatartása miatt?

 

A Városház téren, a mozgássérült helyre belógó, hibás parkolás díja a verebek szerint 50 000,- Ft.

 

 

Előzmény: W_B (74213)
W_B Creative Commons License 2015.07.08 0 0 74213

Én Újlipótvárosban nőttem fel, de két dolgot nehéz megszokni:

- sok autó, nehéz parkolóhelyet találni.

- rengeteg a kutyasz@r. :-( Ez a bosszantóbb, és nem tudom elhinni, hogy az elmúlt 30 év alatt erre nem tudtak megoldást találni !

Egyszerűen undorító, amikor mész az utcán, és a járda közepén ott van egy jó kilós kupac.

Arról nem is beszélve, ha a kocsiból kiszállva belelépsz egy ilyenbe.

 

Hiába vannak kihelyezett felszedő zacskók, ez nem sokat javult.

 

Lehet, hogy meg kellene tiltani a kutyatartást a belvárosi kerületekben.

Előzmény: mind_the_gap (74210)
grja Creative Commons License 2015.07.08 0 0 74212

A "kellemesen" húgyszagú (annak ellenére, hogy rendszeresen mossák a járdákat és géppel szedik a kutyagumit) utcái is csodálatosak....

Sokat járok ezen a környéken, a házak valóban szépek! Sajnos sok olyan, mintha gazdátlan lenne. Kár érte.

Előzmény: Gondoló (74209)
M. a deák Creative Commons License 2015.07.07 0 0 74211

Azért én mindezek ellenére, maradok Budafokon...

Előzmény: Gondoló (74209)
mind_the_gap Creative Commons License 2015.07.07 0 0 74210

Amikor errefelé van dolgom, már ösztönösen tudom, hogy óvatosan kell kiszállni az autóból. Mert qtyasz@r qtyasz@r hátán..

Előzmény: Gondoló (74209)
Gondoló Creative Commons License 2015.07.07 0 0 74209
mind_the_gap Creative Commons License 2015.07.07 0 0 74208

Ez sajnos egy ilyen év. Nagyon sok budafoki ismerősöm hagyott itt bennünket. Volt, aki 45 éves volt csupán. Nem tudom mi történik... :(

Előzmény: Obi van Praktiker (74207)
Obi van Praktiker Creative Commons License 2015.07.07 0 0 74207

Mi tortenik? Sorra jonnek a halalhirek. Egy honapon belul harom is.

Legyen konnyu a fold nekik!

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.07 0 0 74206
mind_the_gap Creative Commons License 2015.07.06 0 0 74205

:(

 

 

Előzmény: villa (74203)
504LACI Creative Commons License 2015.07.06 0 0 74204

Isten nyugtassa. Sajnálom nagyon, pedig csak egyszer találkoztunk. Eljött egy budaörsi repülőnapra. Ő most már jobban rálát a kerületre és a Leányka utcára mint az emeletről.

Előzmény: villa (74203)
villa Creative Commons License 2015.07.06 0 0 74203

Nehéz idők járnak, ma lakótársától kaptam a hírt, hogy topictársunk, bóz7, tegnap, hosszú betegség után elhunyt.

Környezetével törődő, sok mindenre figyelmes, nyitott, érdeklődő társunk volt. Mozgási nehézségei miatt nem sokat találkoztunk, de pár eseményen részt vett, nekem az egyik Budafok 300-as eseményen, a buszos városnézésen Gondoló által készített kép van meg, amiből bózt emelem most ide, emlékezzünk rá, bóz7 Magyar László, köszönjük.

Hogy ki figyel majd a Leányka  utcára.....?

Zitka Creative Commons License 2015.07.03 0 0 74202

Köszönöm szépen, ez remek hír.  Örömmel várjuk. :)

 

 

 

 

Előzmény: sebesjelölt (74199)
zöldmeder Creative Commons License 2015.07.02 0 0 74201

Ez első hallásra tényleg jól hangzik, tökéletes marketing!

 

Az Ady Endre úton néhány hete végezték a burkolat javítást, a 2012-ben végzett vízvezeték gerinchálózat felújításának nyomvonalán. A Poldi Bácsi Kávézó és Söröző előtt már javítani kellett a megsüllyedt burkolatot az idei csatornaépítés nyomvonalán. Az Ady Endre út villamos oldali padkája a korábbinál nemcsak szélesebb lett a zöldsáv rovására, hanem sok helyen az út szintjénél magasabbra is sikeredett megakadályozva a csapadékvíz árokba jutását. A megoldás nem az útburkolat szintjének emelése szőnyegezéssel, hanem a zöldsávra terített aszfaltzúzalék és törmelék eltávolítása. Az úttest burkolatának magassága már most is sok helyen azonos a járda magasságával, ami a vízelvezetési problémák egyik okozója. Az Önkormányzatnál egy 27 milliárdos fővárosi beruházás jobbítására rendelkezésre álló forrásokat (?..??) célszerűbb lett volna a kivitelezés és az azt követő területrendezési  munkák színvonalának ellenőrzésére fordítani. 

Előzmény: ax15 (74200)
ax15 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 74200

Ez nagyszerű.

Van-e időkorlát, hogy meddig nem lehet ezekhez az utak nyúlni?

Előzmény: sebesjelölt (74199)
sebesjelölt Creative Commons License 2015.07.02 0 0 74199

Új aszfaltburkolat a csatornázás után

Egyre több utcában bontják fel a burkolatot, illetve ásnak hatalmas gödröket a kerületben, hogy bevezessék a szennyvízcsatornát. Ez sok kellemetlenséggel jár, de végre elérhetjük, hogy Budafok-Tétény szinte minden területéről csatornán keresztül, tisztítás után jusson el a szennyvíz a Dunába, nem terhelve a környezetet. A program neve, amelyhez csatlakoztunk: Budapest komplex integrált szennyvízelvezése projekt (BKISZ). Jelenleg ezzel valósul meg a szennyvízcsatorna az olyan utcákban is, ahol eddig nem volt szilárd burkolat. Gondot jelent azonban, hogy néhány olyan utcában, ahol korábban a szilárd burkolat már kiépült, a szennyvízcsatorna építése miatt a meglévő burkolat annyira tönkrement, hogy helyreállítása nyomvonalasan műszakilag nem elfogadható. Karsay Ferenc polgármester előterjesztésére ezért az önkormányzat azt javasolta a kerületi képviselő-testületnek, hogy ezekben az utcákban teljes szélességben valósítsák meg a helyreállítást. A már befejeződött, vagy befejezés közelében álló szakaszok közül a Diótörő és a Galamb utcában és a Vadász fordulóban szükséges a teljes felületű burkolat-helyreállítás. Várható viszont, hogy további utcák esetében is szükségessé válhat az útburkolat teljes felületű helyreállítása. Mivel azonban a BKISZ-beruházás támogatott műszaki tartalma csak a nyomvonalas helyreállítást támogatja, az önkormányzat vállalta, hogy a teljes szélességű szőnyegezés és nyomvonalas helyreállítás különbözetét saját forrásból biztosítja. Magyarán, nemcsak a felbontott sávban állítják helyre az utakat, hanem azok teljes szélességben kapnak új burkolatot. …. Karsay Ferenc indítványára újabb 110 millió forint felhasználásáról döntött a képviselő-testület. Ezzel összesen a kerület 140 millió forintot különített el az aszfaltozásra. (Városházi Híradó, 2015. 05. 13.)

Előzmény: Zitka (74196)
villa Creative Commons License 2015.07.01 0 0 74198

ezt a másikon tárgyalják - kit válasszak Budafok Tétény -

Előzmény: Törölt nick (74197)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 74197

Iskolabotrány Budafokon

1500-an fogtak össze a Budai Nagy Antal Gimnázium igazgatójának leváltása ellen. Tovább »

forrás: Index.hu

Zitka Creative Commons License 2015.07.01 0 0 74196

A szokásos morgolódáson túl nekem is eszembe jutott, hogy vajon a hosszában-keresztben-harántirányban és ökörh...zás :-D formában feltúrt úttesteket vajon patchwork-mintás aszfaltozással fogjuk viszontlátni, vagy esetleg az önkormányzat előírta a "faltól-falig" újraaszfaltozást...???

 

(bilibe lóg a kezem.... ;-)  )

 

Előzmény: robwaire (74193)
504LACI Creative Commons License 2015.07.01 0 0 74195
Előzmény: ax15 (74194)
ax15 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 74194

Na igen. Az egyik közeli szomszéd úrhölgy csak a gázpedál és a kormány (részleges) használatát sajátítottal el, úgy vezet. Egyszer a buszvezető nyaka is igen erős edzésben volt amikor elénk vágott majd elfordult - természetesen mindenféle jelzés mellőzésével. Amit mondott azt hagyjuk.

 

Azért használtam feltételes módot. A horpadás egyébként eléggé hátul van, ami azért figyelemre méltó. Azt sem tudni - még - hogy mennyivel ment a fürgencs motorral

 

Előzmény: 504LACI (74192)
robwaire Creative Commons License 2015.07.01 0 0 74193

Az Ady Endre úton a csatornázás szintén elképesztően lassú, a Tordai út és az Ady végén tartanak és hetek óta lámpa tartja fel az autósokat. Az pedig a hab, hogy kb. 1 éve a teljes hosszúságában feltúrtak egy ~1.5m széles sávot az egyik oldalon, majd most a másik oldalon a felét, szintén végig, a csatornázás miatt. Mondanom se kell, a maradék kb. 1/3 részen maradt a régi, töredezett útburkolat! Mi lenne ha EGYSZER LEGALÁBB sikerülne valamit normálisan megcsinálni, főleg hamár ilyen tetűlassan megy. Na ennyi..

Előzmény: mind_the_gap (74133)
504LACI Creative Commons License 2015.07.01 0 0 74192

Ne menj el szakértőnek. Egyetlen fotóból ezt megállapítani nem lehet. Több tényező ismeretlen, pl. jelezte-e a kanyarodási szándékát az autós vagy sem?

 

Előzmény: ax15 (74191)
ax15 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 74191

Elnézve a kocsin a horpadást esélyes, hogy a motoros barátunk magát hibáztathatja.

Nem elég fürge motorra váltani, ha siet az ember, oda is kell tudni érni

Előzmény: martinaxe7 (74190)
martinaxe7 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 74190

A Vincsics keresztnél

 

Előzmény: mind_the_gap (74189)
mind_the_gap Creative Commons License 2015.06.30 0 0 74189
...slr... Creative Commons License 2015.06.30 0 0 74188

A 47-es, vagy a 41-es villamoson fotóztam pár éve:

Előzmény: grja (74187)
grja Creative Commons License 2015.06.30 0 0 74187

Nem biztos, hogy a Windows a hibás. Lehet, hogy a bélyegképet tartalmazó keret tulajdonságát (PictureSizeMode - ha van ilyen...) kellene csak  más értékre állítani (nem a fórumozónak!!).

Előzmény: ...slr... (74186)
...slr... Creative Commons License 2015.06.30 0 0 74186

Régen szerettem fotózni, és szerettem itt közzétenni. Kiöregedtem ebből a világból: nyilván fejlődés, ami itt a képkezeléssel történt, de nem szerettem meg. Az indexképen megcsonkítják a kompozíciómat, felkattintva nem az én képem jön, hanem egy csúnya képmegjelenítő (benne persze a képem), mobiltelefonon pedig teljesen használhatatlan a képmegjelenítés: Androidon nem lehet húzni a pozícióját, így vagy lekicsinyítve nézem a képet a képernyőm egy töredékén, vagy egyáltalán nem látom a kép nagyrészét. Úgy látom, már az új Windows is ezt csinálja: nem az eredeti kép kicsinyítését adja indexként, hanem önkényesen kivág belőle egy négyzetes részt. Megint alulmaradtam a többség akaratával szemben.

Előzmény: ...slr... (74185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!