Keresés

Részletes keresés

Gondoló Creative Commons License 2014.02.13 0 0 69563

Itthon voltam, 1/b-ben leadták, kérdem, az én szép, vidor, színes két kukám hol van? 

1/a-ba már nem jutott, telefonszám, és a kiszállító főosztály munkatársa telefonon fogja fölvenni velem a kapcsolatot, hogy nekem mikor lenne jó stb. 

Előzmény: Alfred (69562)
Alfred Creative Commons License 2014.02.13 0 0 69562

Nézem, minden kertben ott a kék-sárga kukipáros, csak nálam nincs.

Kaptam értesítést időben, de a levelet félretettem, hogy kéznél legyen, mikor aktuális lesz a kiskukik kiszállítása, mindenképp legyek itthon.

Na, hát olyan jól félretettem, hogy meg sincs, lehet, hogy a többi értelmezhetetlen számla boríték béléssel együtt gyújtóssá alakult.

Nosza fölhívtam a főkefe hatóságot, megtudakolni, hogy mekkora büntetésre tegyek félre, mert ugye a kuki átvételről önhibámból lemaradtam. Hát legnagyobb meglepetésemre nincs büntetés, helyette telefonszám kérés van, és a kiszállító főosztály munkatársa telefonon fogja fölvenni velem a kapcsolatot, hogy nekem mikor lenne jó a kertkapumban átvenni az új ejrópéjer szelektív szemeteseket.

Szóval happyendes egyelőre a történet, de félek, hogy ebből a kapunként három kukából előbb-utóbb baj lesz. Vagy valamit mellé dobok, akkor válogatási díj lesz, vagy a Főváros döbben rá, hogy a szelektívizmus ugyan elegáns, és rettenetesen trendi, de jóval többe kerül, mint a szimpla szállítás, és ezért mégiscsak az fizessen többet, aki ilyenkor szokott, azaz én, mi.

Gondoló Creative Commons License 2014.02.13 0 0 69561

Humor.

Merre jártam ma 9 óra tájban?

 

 

Borkostolóóó Creative Commons License 2014.02.13 0 0 69560

Azoknak küldöm, akik - így még nem ismerik: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=v2rFKJk9pV4

zöldmeder Creative Commons License 2014.02.13 0 0 69559

A villamos közlekedés megtartása és komfortosítása feltétlenül támogatandó cél. Azzal viszont nem értek egyet, hogy a Mária Terézia úton 13 busz járatot kívánnak működtetni, melyek közül többnek a végállomása a tervek szerint a Savoya Parkban lesz. A busz közlekedés jelenlegi tervek szerinti átszervezése, nem szolgálja sem Budafok belvárosának tehermentesítését, sem a kisvároshoz illő központ, közösségi tér kialakítását. A gyorsjáratok és egyes helyi járatok is járhatnának fonódva, a Nagytétényi úton és a 6-s bevezető szakaszán a belvárost érintve, de elkerülve. Ezért lenne fontos, hogy a Vágóhíd utcai aluljáró megfelelő szélességben és magasságban kerüljön kiépítésre, kétirányú csatlakozással a 6-s út bevezető szakaszára.

Előzmény: Törölt nick (69555)
zöldmeder Creative Commons License 2014.02.13 0 0 69558

Örömmel tájékoztatotom a topik olvasóit, hogy a területi kézbesítőnk is jobban teljesít. Felülmúlva korábbi kézbesítési csúcsait, ma  14 napja a kerületben feladott leveleket kézbesített. 

Lehet, hogy Ő is dolgozik a kerületi Posta Palota felújításán?

Gondoló Creative Commons License 2014.02.12 0 0 69557
Gondoló Creative Commons License 2014.02.12 0 0 69556

Humor.

 

Promontor üzletközpont.

 

 

 

Árpád-Kereszt utcai "szemétlerakó" helyett kb. 50 méterrel arrébb:

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.12 0 0 69555

A mostani végállomáson is meg itt is 5 villamos, de ezek 54 méteres villamosokra vannak. Az a mostani szerelvényhossznál csak a kihúzókban 6db villamost jelent. De ha visszafogni csak 1-1-et engedsz egyszerre akkor is 2 villamost félre tudsz állítani üzemszerűen és még 1 vagy 2 műszaki hiba miatt, forgalmi zavar miatt ott lehet. (Inkább csak 1 és az is csak a rövidebb kihúzó végén, hogy ha tervezetten 2 villamos kiállt a hosszú kihúzó végére akkor azok forgalomba visszaállását ne akadályozzuk). 

A mostani szerelvényhosszúsággal de akár még Tátrával is jól működhet és a mostani végállomásnál nem rosszabb.

 

Vegyes járművekkel már kicsit más a helyzet, de nem olyan rossz. Csak figyelni kell, hogy mikor milyen villamos érkezik és megy. Ha le kell kerülni egyik villamossal a másikat valamiért akkor azt meg a forgalomirányítás meg tudja oldani ahogy eddig is. 

 

Viszont ha csak hosszú villamosokkal járunk akkor azzal már gond van. A buszokkal közösen használt le-, és felszállóhely levesz a kapacitásból. Indulás előtt nem állhatsz fel csak 1-2 perccel mert különben a buszt akadályozod. Ennyivel később szabadul fel a kihúzó vágány. A Leszállóhelyen sem állhatsz 1-2 percnél tovább mert a buszt megint csak zavarod.

 

Amúgy meglepően jó a végállomás! :) A Deák Ferenc tér is meglepett - igaz ott a régi jobban használható volt de azért a "biztonsító berendezés" a ludas. :-/

Előzmény: Törölt nick (69528)
eMPet Creative Commons License 2014.02.12 0 0 69554

Tudom, hogy a tervezés jelenlegi állásában nem rajtad (itteni más fórumoson) múlik, csupán költői volt a kérdés. A korábbi véleményezési eljárásról én is lecsúsztam.

Előzmény: bóz7 (69551)
Borkostolóóó Creative Commons License 2014.02.12 0 0 69553

 

 

MEGHÍVÓ!

 

Szeretettel meghívunk minden kedves érdeklődőt: KÁRPÁTI JÓZSEF tanár úr növendékei kiállítására.           

 Megnyitó: Ma 17h.-kor.

 Helyszín: Nádasdy Kálmán Alapfokú Művészeti Iskola

                  (1222 Budapest, Nagytétényi út 31-33)  

Borkostolóóó Creative Commons License 2014.02.11 0 0 69552

Kedves, Mindenki! Nagyon szépen köszönöm kedves felajánlásotokat. az történt,hogy kerületünkben lakó Zombori Gábor - megbízható villanyszerelő az arany színű spray-vel becsöngetett és le is fújta. Ezúton is hálásan köszönöm a segítségét. Annál is inkább,mert tudom többször segített már másokon is. most már sikerrel megrendezésre kerülhet:

 

 

Előzmény: 504LACI (69544)
bóz7 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 69551

Nem tudom, hogy egyszerűbb lenne-e, de minden esetre jobb lenne.

Előzmény: eMPet (69550)
eMPet Creative Commons License 2014.02.11 0 0 69550

Igen, a peron a közös.

De a tárolóra be-/kiálló villamos feltarthatja a buszt, de leginkább (igaz, nem túl gyakran) a hátsó kitérőn visszafogó fogja ezt tenni. Nem sok időre, de lehetséges. Ezen kívül akarunk (akarnak) a belvárosban csattogni? Nem lenne egyszerűbb csak egy megálló itt és az egyéb kiszolgálást a belváros szélére tenni?

Előzmény: bóz7 (69521)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.11 0 0 69549

Küldtem ez ügyben egy e-mailt. :)

Előzmény: Törölt nick (69541)
BarosssBlog Creative Commons License 2014.02.11 0 0 69548

Jogos, ha földmunka lenne, akkor a Tóth József utca egy részen még meredekebb lenne. Szerintem amúgy elférhet a körforgalom azon a területen. 

Előzmény: villa (69547)
villa Creative Commons License 2014.02.11 0 0 69547

markolóval megoldani a Tóth József utca meredekségét...? .-)

alig hiszem, hogy ide be lehetne tervezni egy körforgalmat, nem véletlenül tolják feljebb, egyelőre virtuálisan, lásd a barossi enyhén abszurd körforgalom,

Előzmény: BarosssBlog (69546)
BarosssBlog Creative Commons License 2014.02.11 0 0 69546

Szerintem ez nem jelent nagy gondot, bár tényleg fura. Ha gondot jelent, akkor egy markoló elég rövid idő alatt megoldja a problémát. 

Előzmény: mauzi (69545)
mauzi Creative Commons License 2014.02.10 0 0 69545

> A körforgalom áthelyezésével kapcsolatban nem szabad elfelejteni, hogy a vasút, a buszmegálló, és a

> viszonylag meredeken ereszkedő Tóth J. utca közé kellene beszorítani egy körforgalmat. Minden

> autónak, ami az É-D irányt használja fel kell mennie a domboldalon ferdén pár métert, kanyar és le.

 

Nem, itt nem egy ufó szállt le, hanem próbáltam a Donszky Árpád utcai körforgót minél méretarányosabban idevetíteni. Bitang nehéz dolog ám a perspektívát eltalálni. A hegybe valóban bele kellene ehhez harapni...

 

Előzmény: Törölt nick (69543)
504LACI Creative Commons License 2014.02.10 0 0 69544

Van arany színű spray, jó fémre, én is arra használom. Holnap sajnos nem vagyok itthon, de ha utána ráér szívesen lefújom ingyen ha idehozod Barossra.

Előzmény: Borkostolóóó (69535)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.10 0 0 69543

Hát ha nem hát nem :-)

 

Azon a terven, amit lejjebb beszúrtam, ha csak képzeletben meghosszabbítod a kétszer egy sávos szakaszt déli irányban, pont beleakad az út a Budafok megállóhely felvételi épülete mellett lévő sárga darunak tűnő dologba (nem tudom mi van a fedlap alatt, talán valamilyen zsilip?). 13 méter széles csak az úttest, 1 méter biztonsági távolságok vannak, kerékpárút és járda. Ez nem fér be a vasút és Nádasdy közé, illetve onnantól délre. Ha valaki készít olyan tervet, ami szerint mégis és a forgalmat is elbírja, akkor mea culpa és természetesen minden igényelt formában megkövetem az illetőt.

 

A körforgalom áthelyezésével kapcsolatban nem szabad elfelejteni, hogy a vasút, a buszmegálló, és a viszonylag meredeken ereszkedő Tóth J. utca közé kellene beszorítani egy körforgalmat. Minden autónak, ami az É-D irányt használja fel kell mennie a domboldalon ferdén pár métert, kanyar és le. Talán még el is menne, na de 18,75 méter hosszú buszokkal ezt eljátszani? Annyira lelassulna a közlekedés, hogy csak annál a csomópontnál perceket kellene hozzáadni a menetrendhez.

Előzmény: mauzi (69542)
mauzi Creative Commons License 2014.02.10 0 0 69542

> Én úgy tudom, hogy az önkormányzat kérése volt. A magyarázat a következő lehet: A Mária Terézia

> utca helye nem elég széles ahhoz, hogy a reggeli és délutáni csúcsforgalmat ott vezessék át és nincs

> elég hely a bővítéshez. De ez csak egy nagyon merész tipp.

 

Itt egy kép a leendő körforgótól a Tóth J. torkolata felé. El nem tudom képzelni, hogy ide hogy nem férne el a kétirányú forgalom.

 

 

 

Már így elférne, ahogy most van, de ha kicsit is beleharapunk a baloldali zöld sávba, akkor röhögve elfér.

 

Előzmény: Törölt nick (69524)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.10 0 0 69541

Bármit lehet, de a profilodnál azt írja, hogy nem publikus a címed. 

Előzmény: Törölt nick (69533)
Gondoló Creative Commons License 2014.02.10 0 0 69540

Évekkel ezelőtt vettem ilyet a Rákóczi tér mellett a Déri Miksa utcában.

Előzmény: kerub (69536)
Borkostolóóó Creative Commons License 2014.02.10 0 0 69539

e-mailt írtam

Előzmény: kerub (69538)
kerub Creative Commons License 2014.02.10 0 0 69538

Jó fémre is.

Előzmény: Borkostolóóó (69537)
Borkostolóóó Creative Commons License 2014.02.10 0 0 69537

Köszönöm szépen, kérlek megnéznéd fémre jó?

Előzmény: kerub (69536)
kerub Creative Commons License 2014.02.10 0 0 69536

Van egy vastag dekor filc ami arany színü.
Képkeretet javítottam vele, csak azt ne kérdezd hol vettem.

Nyilván valahol itt a Camponában.

Előzmény: Borkostolóóó (69535)
Borkostolóóó Creative Commons License 2014.02.10 0 0 69535

 

 

 

Kedves, Mindenki!

 

 

Segítségeteket szeretném kérni: Mátyás király jelmezéhez a fémből készült babérkoszorú festéséhez szeretnék kérni egy kevés arany színű festéket. Ha lenne valakinek néhány ml. ill. spray nagyon megköszönném.

villa Creative Commons License 2014.02.10 0 0 69534

miért ne lehetne ilyesmi nálunk is?

Előzmény: Törölt nick (69533)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!