Keresés

Részletes keresés

bóz7 Creative Commons License 2012.08.04 0 0 61106

"A régi hinták három oldalról fogták körül..."   Azt hiszem itt a "domboson" még mindíg ilyenek vannak, tavasszal legalábbis még ilyenben hintáztattam az unokámat.

Előzmény: satu51 (61105)
satu51 Creative Commons License 2012.08.04 0 0 61105

Ha egyszer, a szemét eltűnik...

 

Én jobban szeretném a régi típusú hintákban hintáztatni az unokámat, mert ezen az egy szál lapon nagyon nehéz kényelmesen fennmaradni, viszont igen könnyű dinamikusan hanyatt esni. A régi hinták három oldalról fogták körül a nagyobb gyerekeket is, tehát százszor biztonságosabbak voltak. Arra meg mindenki vigyázott, hogy ne csapják el a hintázni vágyókat.

 

Előzmény: bóz7 (61103)
bóz7 Creative Commons License 2012.08.04 0 0 61104

Jelenleg nincs fényképem róla, de a Városház téri park Posta és Tüdőgondozó felőli része elhanyagolt, gondozatlan, tele szeméttel, csikkel stb. Úgy látszik csak ott gondozzák ahol  a "papok táncolnak."

Előzmény: bóz7 (61103)
bóz7 Creative Commons License 2012.08.04 0 0 61103

Játszótér: Szt.István tér. (Szívesen hoznád ide a gyerekedet?)

 


Előzmény: bóz7 (61102)
satu51 Creative Commons License 2012.08.04 0 0 61101

 Lomtalanításkor elözönlik a várost a gypsyk,  mindenki megbotránkozik ezen a helyzeten, mert szégyenteljes az életvitelük.

 De azt is vegyük figyelembe, hogy ennek a rétegnek a folyamatos lomizás, egy bizonyos megélhetési formát biztosított.

 A megszűnésével új megélhetési stratégiákat kell keresniük. A kormányunk erőfeszítése a segélybűzözés visszaszorításában, eredményesnek bizonyult.

 Ezek után, nem szabad figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy az előrejelzések szerint emelkedni fog a megélhetési bűzözés.

Előzmény: Zitka (61098)
kerub Creative Commons License 2012.08.04 0 0 61100

 látam= láttam

Előzmény: kerub (61099)
kerub Creative Commons License 2012.08.04 0 0 61099

Nem is nagyon kell a lomtalanítás:

Jön a vándor árús és nyomja a csengőt, és kínálja az egyszem seprűjét eladásra.

Jön a kocka lada a szimpatikus fiatalemberek tekingetnek jobbra, balra mint a városnéző buszon a turisták.
Van aki csak kényelmes tempóban megszemlézi az utcát.

Korábban ha ilyet látam a telefonommal fotót készítettem a delikvensekről, de fiam elvette a kedvem.
Azt mondja, hogy jobb ha felhagyok a fotografálással mert majd egyszer csak repül egy kő az ablakunkba...

 

Előzmény: Zitka (61098)
Zitka Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61098

Asszem, ideje lenne más kerületben is megszüntetni a lomtalanítást...

 

http://www.borsonline.hu/20120802_lomisok_koze_vegyulnek_a_betorok

 

 

ax15 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61093

Az M0 melletti részen - a Dózsa György útnál - megint vágják a fákat.

Pár hónapja mintha elhangzott volna az ígéret, hogy a többi marad, mert már nem lesznek útban a töltés aljában.

ax15 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61092

1 óra körül megint nem működött.

 

Előzmény: bóz7 (61020)
ax15 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61091

Ma éppen arra mentem és megnéztem újra a helyet.

A híd bővíthető - nem olcsó - és addig amíg a buszsáv tart az út úgy szélesíthető, hogy még fákat sem kell kivágni hozzá.

A híd bővítése esetleg eu-s pénzből? Eredetileg is abból ment az egész.

 

A BAH után a beérkező 2 sáv több mint 5 sávban mehet tovább, így számomra nem tűnik indokoltnak annak a résznek szűkítése. (Tudom máshonnan is érkeznek, a lámpa meg lassítja ....)

A busz előnye a + sávval pont úgy adna előnyt a tömegnek, hogy az nem menne a többi tulzott kárára. 

 

Előzmény: VEKE (61085)
kerub Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61090

Miért van az, hogy holdtölte ilyen hatással van az itt folyó társalgásra/társalgókra.

Mindig holdtöltekor élesedik a vita és indul az egymás kóstolgatása.

prizmama Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61089

Pár évvel ezelőtt, amikor még megbecsült lokálpatrióta voltál ezen a topikon, szerettem az írásaidat.

Manapság a politikai karrier felőrli az energiádat, és ilyen szánalmas stréber(ahogy Gondoló fogalmazott) fricskákkal vágsz vissza a vélt ellenfeleidnek

Előzmény: Zegzug (61083)
satu51 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61088

Ahogy az idő halad, egyre nehezebben tudod megítélni.

Előzmény: Zegzug (61083)
satu51 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61087

Kedves  Dorner Lajos!

 

Akiről ilyen cikkek megjelennek, az közszereplő....

 

http://nol.hu/belfold/itt_a_felelos__megmutatjuk_ki_tehet_a_buszsavrol_a_budaorsi_uton

 

  

Előzmény: VEKE (61082)
Gondoló Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61086

Nem kívánom, hogy magyarázd meg azt, hogy miért írtad ide ezt a kis stréber megjegyzést, inkább arra kérlek, hogy gondolkozz el azon, hogy a többiekben - az egyszerű topiclakókban - milyen gondolatokat támaszt.

Előzmény: Zegzug (61083)
VEKE Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61085

Az adott szakaszra esik a Nagyszőlős utca feletti híd. Pont ott szűkül össze az út.

Azt elég nehéz szélesíteni, nem is nagyon van hely hozzá.

Nem is biztos hogy cél pluszkapacitást irányítani a belváros felé.

Nyilván a tervező is ilyesmiben gondolkodott, egyfajta forgalomcsillapító eszközként, mivel a híd után nem is vitte tovább a buszsávot. Tulajdonképpen a Dayka Gábor utcai megállóig tartó meglévő buszsáv 500 méteres meghosszabbításáról van szó, a hídon túl. A duguló szakasz pont a BAH csomóponttól a hídig tart, azt akarták felszabadítani, hogy ott már folyamatosan lehessen haladni. Azzal számolhattak a visszatorlasztó hatás kezelhető lesz. Nem lett az de ettől még ezzel a problémával kezdeni kell valamit mert a torlódás nem lett feloldva.

Neki kellene futni a tervezésnek újra, csak a politika most már fél ettől mint a tűztől.

Előzmény: ax15 (61084)
ax15 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61084

Ha már..., akkor hadd kérdezzem meg:

 

Nem volt-e opció úgy elkészíteni a buszsávot, hogy új sáv épül?

Új sáv nélkül kisebbnek tűnik annak a szakasznak az áteresztő képessége. A többiek hová?

 

 

Előzmény: VEKE (61082)
Zegzug Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61083

"Tessék korrektnek lenni, információhiány esetén pedig kérdezni. És főleg vigyázni azzal, hogy ne sározzon be senkit, úgy mellesleg."

 

Ez itt néhányaknak továbbra is nehezen sikerül - és láthatóan nem csak kerületi ügyekben...

Előzmény: VEKE (61082)
VEKE Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61082

Kedves Satu!

 

Köztudott?

 

Ne tessék hamisítani, főleg nem inszinuálni. Nem vagyok közszereplő, így nem vagyok köteles tűrni, hogy bárki is rajtam köszörülje a nyelvét.

Tájékoztatásul:

Ad 1. Döntést nem hoztam semmilyen módon semmiről és senkivel, mivel nem vagyok döntéshozó. Sem a BKV, sem a BKK, sem a Főváros alkalmazásában nem álltam soha, képviselő sem voltam.

Ad 2. Nem dolgozom egy irodában Vitézy Dáviddal, sem most, sem régebben. Csak úgy mellékesen.

 

Ami a buszsávügyet illeti: az egy uniós pályázat, amelyre a helyszínek listáját még 2008-ban határozta el a Fővárosi Közgyűlés. A lista összeállításában sokan részt vettek, a Fővárostól a BKV-n át a VEKE-ig. 14 elemű volt a lista. Ebből volt egy a Budaörsi út belső része, de a pontos hossza nem volt kijelölve, azt a tervezőnek kellett megoldania. A helyszín kiválasztása triviális volt, a reggeli dugóban mindig bent áll egy csomó busz, rajta sok ezer emberrel.

Erre pályázott a Főváros. Megnyerte, tervező megtervezte úgy ahogy neki a forgalmi modellezés szerint kijött (ebbe már a VEKE-nek nem volt beleszólása), közbeszerzésen találtak kivitelezőt, aki kivitelezett (ebbe sem volt a VEKE-nek beleszólása), aztán jött egy ügyintéző és idő előtt elrendeléte az átadást amikor a kivitelezés még nem volt kész (pl. hiányzott egy komplett lámpa, ami pont ezt a szakaszt szabályozta volna, a környék többi lámpáját meg nem állították át ehhez stb.). Elég volt egy baleset az M0-áson, és beállt az egész.

 

Amikor a malőr történt, a projekt a Főváros ügyosztályának kezelésében volt. Nem tisztünk megvédeni Vitézy Dávidot, védje meg magát, ám ez esetben az elfuserálás nem az ő érdeme.

A hisztéria miatt a politikusoknak tele lett a nadrágja, azért maradt minden úgy, ahogy, a buszon utazók meg szívhatnak tovább minden reggel.

 

Ennyi a történet. Tessék korrektnek lenni, információhiány esetén pedig kérdezni. És főleg vigyázni azzal, hogy ne sározzon be senkit, úgy mellesleg.

 

Dorner Lajos

elnök, VEKE

Előzmény: satu51 (61077)
Gondoló Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61081

"...gyakran látom, hogy a szarkája a vállára, fejére is felszáll."

Bár a szarkát utálom, mert összeszedi az énekesmadarak fiókáit, de azért szívesen látnék egy róluk készült fotót (nehogy sikoltozzanak a személyiségi jogok élharcosai, ezért talán háttal-félháttal).

Előzmény: kerub (61076)
eMPet Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61080

Bocs, akkor én kevertem.

 

A buszsávval kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy azok több fővárosi helyszínen történő kijelölése 2008.12.18-i főv. közgy. döntés alapján született meg.

Máshol működik, de a Budaörsi úton sikerült a legrosszabbkor bevezetni, illetve a motorizáció jelenlegi kisméretű csökkenésével lehet, hogy már nem is kell. Ez utóbbi szubjektív véleményem, természetesen ilyet előzetes forgalomszámlálás alapján kell eldönteni.

Így viszont, hogy a "bevezetjük-visszavonjuk" mód érvényesült csak több kárt (itt elsősorban nem csak anyagit) okozott, mintha megfontoltabban lett volna bevezetve.

Előzmény: satu51 (61077)
satu51 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61079

Való igaz, ha arra járok mindig megcsodálom ezt a fenyőfát: telis- tele van különböző madarakkal.

Előzmény: kerub (61076)
ax15 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61078

Aki teheti, a téli etetés "mintájára" most vizet tegyen ki a madaraknak

satu51 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61077

Bocs, de te kevered!

 

Én: a Dorner L. ehhez a hozzászóláshoz kötöttem!

"A Budaörsi úton még ma is ott van a dupla záróvonal a dupla szaggatottal mementójául egyik döntésének."(61061)

 

Köztudott, hogy Vitéz Dávid Lászlóval közösen hozták ezt a sajnálatos döntést..

Előzmény: eMPet (61075)
kerub Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61076

A madár populáció sokat fejlődött itt az utcában, mert van egy szomszéd aki télen nyáron egyaránt eteti a madarakat.

Van balkáni és örvös gerlénk, szarkából rengeteg, és a legutóbb elkóborolt és nálunk landolt gyémánt gerle  is tőle jöhetett át.
Ha a szomszéd a kerjében ügyködik, gyakran látom, hogy a szarkája a vállára, fejére is felszáll.

Előzmény: satu51 (61069)
eMPet Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61075

No, ez így szerintem nem igaz, Dorner Lajos a VEKE elnökeként pont az ellenkezőjét mondja:

 

http://veke.hu/2012/08/aki-a-multat-nem-becsuli-a-jovot-nem-erdemli/

 

Nekem személy szerint bármennyire is tetszik a világosabb kék, azért abban igaza van, hogy a tradíció miatt nem holmi ötletelések alapján kellene itt színezgetni, hanem valami koncepció, pályázat, esetleg szavazás alapján, mint ahogy azt Szegeden és Miskolcon is csinálták.

Ha meg marad a kékeslila, akkor azt legalább ugyan abban az árnyalatban kellene minden buszra felkenni, mert jelenleg tarka-barka az egész flotta.

 

Előzmény: satu51 (61064)
kerub Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61074

 

Satu figyel.

Előzmény: satu51 (61072)
satu51 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61073
satu51 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 61072

  Ma van a halálának 146. évfordulója.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!