Keresés

Részletes keresés

molnarildi Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23073

Azt tudom, hogy a HCG-t mutatja ki, de ha a menstruáció valamiért megmarad, akkor az szerintem hormonproblémát jelent.

Egyébként 38 éves vagyok, van már 2 gyermekem. Kb 2-3 hete érzem, hogy a hasam olyan furcsán "húzdik". A menzeszem igaz időre megjött, de nem pont olyan mint régebben. Elmentem rákszűrésre, ahol az orvos azt mondta, nagyobb a méhem, de ez lehet egy kezdődő mióma is. Ultrahangra persze nem küldött. Lehet hogy csak én érzem magam terhesnek?

Előzmény: Mikolt (23071)
pilkit Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23072
Kedves Gábor!

Szeretnék kérni egy táblázatot.

U.m.: 2007. március 24.

email címem: pilkit kukac gportal.hu

Köszönöm!
Mikolt Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23071
a terhessegi teszt mindig ugyanazt mutatja: a vizeletben levo hcg-t, amit a beagyazodott embrio termel. 
Előzmény: molnarildi (23070)
molnarildi Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23070

Kedves Gábor!

Lehet, hogy butaság a kérdésem, de sehol nem találok rá választ. Úgy tudom ritkán előfordul, hogy a terhesség alatt a menstruáció eleinte, esetleg végig megmarad. Amit tudni szeretnék, hogy ilyen esetben a terhességi tesztek mit mutatnak és miből lehet terhességre gondolni?

Válaszát előre is köszönöm!

Mikolt Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23069
Előzmény: vojudit79 (23068)
vojudit79 Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23068
melyik másik topikban?
Előzmény: Mikolt (23067)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23067
ha annyira jo, akkor reklamozd, hadd legyen masnak is jo. csak ne itt, hanem a masik topicban.
Előzmény: vojudit79 (23066)
vojudit79 Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23066

Szia!
Ugyan nem vagyok hozzáértő kicsit sem, de a "soha el nem múló gombás fertőzés" láttán kirázott a hideg.

Évekig küzdöttem vele, egyik nőgyógyásztól a másikig mentem vele, volt aki szerint nem is volt gombám, volt aki adott rá valami bogyót, amitől 2 hétig jobb volt kicsit, aztán újra előjött...a kezelése nagyon hosszadalmas és költséges, de ki lehet gyógyulni belőle, nekem is sikerült! Nem vagyok semmilyen gyógyszerforgalmazó-cég megbízottja, vagy ilyesmi:)))De szívesen megírom emailben, hogy ki és hogyan gyógyított meg!(nem természetgyógyász, hókuszpók, kuruzsló, stb!!!) Bőr és nemigyógyász, patikában kapható gyógyszerrel!:) Csak nem akarom itt reklámozni sem őt, sem a gyógyszert.

 

Előzmény: moes (23058)
Danae Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23065
Gábor,
én is kérek táblázatot, utolsó vérzés augusztus 31
moldovajuli kukac freemail pont hu
köszi
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23064
Kedves Jolie,

11 hetes terhes vagyok, 8 hetesen voltam ultrahangon, akkor úgy tünt, minden rendben van, jövő héten esedékes a következő vizsgálat

A hőmérsékletem 36,8-36,9 körül szokott lenni, de ma este valahogy hűvösebbnek éreztem magam, megmértem a hőmérsékletem és csak 36,5-36,6 volt... már volt egy vetélésem a 6. héten 1,5 évvel ezelőtt, utána nem volt egyszerű a terherbeesés... most nagyon izgulok, hogy esetleg nincs -e gond a hormonjaim szintjével.. mostanában veheti át a méhlepény a hormontermelés szerepét, az olvastam, ilyenkor nő kicsit a vetélés kockázata. Nem tudom mit csináljak, a dokimhoz elég nehéz bejelentkezni, menjek el a szakrendelésre?


Sehova ne menj emiatt, ez teljesen normalis.

Gabor
Előzmény: Jolie (23062)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23063
Kedves Felicitász,

(császár október 6-án este, most fájdogálás, szerinted enyhe hólyaggyulladás),

Augmentin van itthon (hatóanyag 625mg amoxycillin+klavulánsav). Szedhetem? Mennyit? Holnap megpróbálok elmenni orvoshoz.


Napi kettot kell bevenni (reggel, este egyet-egyet).

Gabor
----------------------------------------
Kedves myrtill82,

Több éve szedek fogamzásgátlót,igy a ciklusaim pontosan 28naposak,viszon a gyógyszer szedése előtt nagyon rendszertelen volt(21-46 napos).Kérdésem az lenne ha abbahagyom a gyógyszer szedését,ugyanilyen rendszertelen lesz mint előtte volt?

Nem lehet tudni elore. Neha rendbe jon az ilyesmi, neha rosszabb lesz. Attol fugg hogy mitol volt rendszertelen eleve.

Gabor
---------------------------------------
Kedves moes,

30 év, 0 gyerek, nem szedek fogamzásgátlót. A problémámmal (ha egyáltalán az) holnap megyek a nőgyógyászomhoz. Arra vagyok kíváncsi, hogy mit kellene, hogy nézzen a doki. Na de hülyén hangzik ez. Kezdem előlről :)
Tehát kb. 4 hónapja szabálytalanná vált a ciklusom. Sok pecsételős vérzés mensi előtt-után, hosszan elnyúlva, korábban kezdődik, mint kellene, aztán max. 2 napig jön meg normálisan, majd ismét több nap lecsengés. Júliusban a melegre fogtam, augusztusban Nizoralt szedtem soha_el_nem_múló gombás fertőzésre, akkor azt hittem, attól van (a betegtájékoztató szerint felboríthatja a ciklust). Azóta egyre rosszab a helyzet, legutóbb a 21. napon kezdtem pecsételni, és 2 hétig eltartott. Peteérésem szerintem van (a nyákból gondolom). Szóval nem tetszik nekem ez a korán megjön, majd pecsétel, majd nem akar elmúlni c. dolog, ezért jelentkeztem be a nőgyógyászhoz. Arra vagyok kíváncsi, hogy ilyen tünetekkel mit kéne néznie a dokinak. Hormonszintet vérből? Nem akarok potyára menni, tehát jó lenne tudnom, mit követeljek tőle...


Nogyogyaszhoz menjel, es ne kovetelj semmit. Csak mond el pontosan, hogy mi van, mikortol van. Hagyd hogy ő dontse el hogy mit kell csinalni.

Gabor
Jolie Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23062

Kedves Gábor és segítők!

11 hetes terhes vagyok, 8 hetesen voltam ultrahangon, akkor úgy tünt, minden rendben van, jövő héten esedékes a következő vizsgálat

A hőmérsékletem 36,8-36,9 körül szokott lenni, de ma este valahogy hűvösebbnek éreztem magam, megmértem a hőmérsékletem és csak 36,5-36,6 volt... már volt egy vetélésem a 6. héten 1,5 évvel ezelőtt, utána nem volt egyszerű a terherbeesés... most nagyon izgulok, hogy esetleg nincs -e gond a hormonjaim szintjével.. mostanában veheti át a méhlepény a hormontermelés szerepét, az olvastam, ilyenkor nő kicsit a vetélés kockázata. Nem tudom mit csináljak, a dokimhoz elég nehéz bejelentkezni, menjek el a szakrendelésre?

 

előre is köszönöm a választ

Jolie

moes Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23061

off

na mégegyszer: köszi. alapvetően természetesen én is így gondolom, csak mostanában ért csalódás teljesen más területen (fogorvos). ezért igyekeztem előre tájékozódni, nem szeretnék potyára menni. tudom, ez nem ebbe a topikba tartozik, elnézést is kérek érte.

on

Előzmény: moes (23060)
moes Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23060

Köszi!

Előzmény: Mikolt (23059)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23059
nem kell kovetelned semmit, azert vegezte el az orvosit, hogy tudja mit kell tennie. valszeg vervetelt ir fel.
Előzmény: moes (23058)
moes Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23058

Kedves Gábor és Segítők!

 

30 év, 0 gyerek, nem szedek fogamzásgátlót. A problémámmal (ha egyáltalán az) holnap megyek a nőgyógyászomhoz. Arra vagyok kíváncsi, hogy mit kellene, hogy nézzen a doki. Na de hülyén hangzik ez. Kezdem előlről :)

 

Tehát kb. 4 hónapja szabálytalanná vált a ciklusom. Sok pecsételős vérzés mensi előtt-után, hosszan elnyúlva, korábban kezdődik, mint kellene, aztán max. 2 napig jön meg normálisan, majd ismét több nap lecsengés. Júliusban a melegre fogtam, augusztusban Nizoralt szedtem soha_el_nem_múló gombás fertőzésre, akkor azt hittem, attól van (a betegtájékoztató szerint felboríthatja a ciklust). Azóta egyre rosszab a helyzet, legutóbb a 21. napon kezdtem pecsételni, és 2 hétig eltartott. Peteérésem szerintem van (a nyákból gondolom). Szóval nem tetszik nekem ez a korán megjön, majd pecsétel, majd nem akar elmúlni c. dolog, ezért jelentkeztem be a nőgyógyászhoz. Arra vagyok kíváncsi, hogy ilyen tünetekkel mit kéne néznie a dokinak. Hormonszintet vérből? Nem akarok potyára menni, tehát jó lenne tudnom, mit követeljek tőle...

 

Köszi:

moes

Mikolt Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23057
akkor meg nem tokmindegy, hogy hany napos, ha gyereket akarsz?:) az a lenyeg, hogy legyen peteeres.
Előzmény: myrtill82 (23056)
myrtill82 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23056
:)
ok,de ha babát szeretnék,időben abba kéne hagynom nem?
Előzmény: Mikolt (23055)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23055
hat ne hagyd abba a gyogyszert.
Előzmény: myrtill82 (23054)
myrtill82 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23054
Köszi:)
Eddig roppant jo volt h 28nap volt mindig pontosan,de félek hogy utána megint teljesen szabálytalan lesz.
Előzmény: Mikolt (23053)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23053
ezt igy nem lehet tudni. majd ha abbahagyod, kiderul.
Előzmény: myrtill82 (23052)
myrtill82 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23052
Sziasztok!
Több éve szedek fogamzásgátlót,igy a ciklusaim pontosan 28naposak,viszon a gyógyszer szedése előtt nagyon rendszertelen volt(21-46 napos).Kérdésem az lenne ha abbahagyom a gyógyszer szedését,ugyanilyen rendszertelen lesz mint előtte volt?
Köszi a választ!
Danae Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23051
Kösz, Gábor.
Igen, pozitív lett a tesztem múlt pénteken (addig nem).
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (23047)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23050

Szia!

 

Elvben tuti mehet szoptatás mellett, de az én gyerekem pl allergiás az amoxicillinre (a többi penicillinre nem), én nem a 625-össel kezdenék, inkább 375-tel.

Előzmény: Felicitász (23048)
Felicitász Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23049
Kedves Gábor,

(császár okt. 6. este, most fájdogálás, szerinted enyhe hólyaggyulladás). Legkorábban csütörtökön mehetnék orvoshoz, de az nekem rég késő, úgyhogy ha Augmentin 625 (500mg amoxicillin 125 mg klavulánsav) mehet, akkor azzal a mennyiséggel startolok amit mondasz. Ma épp kevésbé fáj, de most valahogy van kedvem antibiotikumot szedni, használd ki a lehetőséget ;-)

F.
Előzmény: Felicitász (23048)
Felicitász Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23048
Kedves Gábor

(császár október 6-án este, most fájdogálás, szerinted enyhe hólyaggyulladás),

Augmentin van itthon (hatóanyag 625mg amoxycillin+klavulánsav). Szedhetem? Mennyit? Holnap megpróbálok elmenni orvoshoz.

Köszönettel,
F.
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23047
Kedves dvpb,

Jan-ban az évet miss. ab-vel kezdtem 8 hetesen. Két hónapja kezdtük a baba projektet. Ma pozitív lett a terhességi tesztem. Az utolsó mens-óm szept. 13-án kezdődött. A nagy öröm mellett meg is ijedtem, mert pici, nem fájdalmas feszülést érzek az alhasam középső részén. Készüök orvoshoz, de most megrémiszt a tudat, hogy lehet ezt a babót is elveszítem, vagy méhen kívüli a terhesség? Vagy beleférhet a normálisba? Vérzés nincs, csak nagyfokú fáradtság, émelygés

Távgarancia nincs, hogy sem nem lesz veteles, sem nem lesz mehenkivuli, de amit leirsz az sokszor normalis erzekelese a korai terhessegnek.

Gabor
------------------------------------
Kedves niume,

Tablazat elment.

Gabor
------------------------------------
Kedves Mikolt,

Tablazat (név nélkül) elment

Gabor
------------------------------------
Kedves V. Sza,

Normális e, ha a 22. héten a gyomrom két oldalán, nem szimmetrikus helyeken nyomásra olyan fájdalmat érzek, mint amikor az ember beüti valamijét és, ha utána megnyomja, sajog. Szóval nyomásra kb. ilyen fájdalmat érzek a köldököm fölött pár centivel balra és jobbra. Lehet e ez a méh növekedésétől valamilyen izomfájdalom? Vagy a beleimre gondoljak???

Semmire ne gondoljal, hanem szolj az orvosodnak legkozelebb.
Amugy, nem szerencses, ha valaki terhesseg alatt vizsgalgatja magat, mert igy sok minden "erdekeset" fog talalni.

Vagy amit ANA irt.

Gabor
-------------------------------------
Kedves Frida25,

Próblom röviden leírni a problémámat. Addig is míg el nem jutok dokihoz, megnyugtató lenne egy válasz. 25 éves vagyok és sosem szedtem antibébi gyógyszert. 29 naposak mostanában a ciklusaim (bár legtöbbször jelentkezett a 14. napon is közti vérzésem, tehát voltak gondjaim a ciklusommal), most 5 napja késik ami még sosem fordult elő. Napok óta 37,0 a hőm (előtte nem mértem sajnos). Ebben a hónapban néztem először, hogy van-e peteérésem, és volt, ennek bizonyítékai: ovu teszt; billings módszer és éreztem a petefészkemeimet is ebben az időszakban és mindhárom ugyanarra a napra, a 15.-re tette a pé.-t. A 32. napon csináltam egy terhestesztet ami negatív, bár legtöbb honlapon azt olvastam, 7-10 nappal a mensi kimaradása után érdemes megcsinálni.
Tehát volt peteérésem, a hőm fent van, akkor a babán kívül mi lehet még oka a mensi késésének/elmaradásának. Pl. tüszőérésem volt de tüszőrepedésem nem.....vagy egyéb?


Egy görcsös varakozas a terhessegre is okozhatja. De a dolog egyszeru, a 7-10 nap menzi utan az jo, csinalj egy terhessegtesztet es az el fogja donteni a kerdest.

Gabor
---------------------------------------
Kedves Danae,

na úgy állok (pesti tali, negatív teszt, fogadás Mikolttal), hogy 8 mm-es petezsákot láttam ma uh-n.
Tudom, hogy nem értelmezel leletet, de hogy a halálba lehet ez? utolsó vérzés: aug. 31, és utoljára szeptember 13-án éltem szexuális életet, hidd el nekem, hogy ezt biztosan tudom. Szeptember 21-én csináltak egy uh-ot, ahol koraterhesség jeleit látták és valszeg petezsákot, 2 mm-eset.


Ugy lehet, hogy nem azt lattak a 2mm-es meres eseteben. A petezsakot az elso 4 hetben nem is lehet latni ultrahangon. Utana az alapszabaly az, hogy minden nap kb 1 mm-t nő a petezsak. Tehat a 8mm-es petezsak az 5 het 1 nap terhesseget jelez. Ami egyket millimeteres elmerest beleszamitva vegulis lehetseges. A 2 mm-es meres viszont nem azt latta. Amugy ha mindez egy pozitiv teszttel is jarul, akkor gratulalok.

Gabor
V. Sza Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23046
Köszönöm a válaszokat!!
Előzmény: Törölt nick (23045)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23045
Valószínűleg azt érzed, ahogy a hosszú hasizmaid távolodnak egymástól. Én is éreztem ilyet, kimondottan zúzódásos izomfájdalomhoz hasonlított.
Előzmény: V. Sza (23033)
Frida25 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23044
Nem akarom túlragozni, de nehogy úgy értelmezzétek, hogy ha baba lenne, nem örülnénk és ezért stresszelek......jön amikor jön. Nah, további szép napot mindenkinek! Ha csak ennyi lehet a probléma, az nekem jó hír.
Előzmény: Frida25 (23043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!