Keresés

Részletes keresés

mirjam95107 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 13234

Én a Haller Medicalba járok évek óta már, olyan szintű odafigyelést kaptam, amit eddig sehol

böbicske Creative Commons License 2018.03.26 -1 0 13232

Sziasztok!

Tud valaki jó nőgyógyászt ajánlani, aki nem pénzéhes és jó szakember?

Várom válaszotokat privátba. erzsi-jozsi@t-online.hu

Előre is köszönöm

Nick0011name Creative Commons License 2018.03.04 0 0 13231

Sziasztok,

 

Valaki megtudja nekem mondani, hogy Dr. Zsirai László szülész-nőgyógyász vállal e szüléseket? Úgy tudom 2017-ben még nem vállalt, de hátha változott azóta. Illetve ha szült már nála valaki, kérlek a véleményed/tapasztalatod oszd meg róla. 

 

Köszönöm, 

Szép napot nektek! 

BBetti77 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 13230

Szia!

Nekem egy kérésem lenne hozzád, hátha tudsz segíteni. Nőgyógyász szakorvost keresünk belvárosi magánrendelőnkbe. Pályakezdőket is várnánk. Ha lenne ilyen kapcsolatod, azt megköszönném.

Üdv.

Betti

Előzmény: greta.m (13229)
greta.m Creative Commons License 2018.02.21 0 0 13229

Sziasztok! 
A szakdolgozatomhoz interjúkat készítek olyan nőkkel, akik szívesen mesélnének a nőgyógyászati élményeikről. Személyesen Budapesten, vagy online Skype-on keresztül is szívesen kérdeznélek, maximum 30-45 percet venne igénybe a beszélgetés. 
Kérlek írjatok, ha tudtok segíteni! Köszönöm!

Imola2018 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 13228

Jo napot! Febr.18-an, csutortokon volt LEEP - konizacios mutetem. Aznap, par orara ra verezgettem, utanna is meg a hetvegen de csak pisiles kozben. Ma, vasarnap enyhe sotet sarga vagy inkabb vilagos barnas enyhe folyas van, de az is csak pisiles kozben. Semmilyen szokatlan dolog nem tortenik, fajdalmaim nincsenek, neha neha felulesnel esetleg egy kis tompa fajas lent, de nem veszes. Mindenhol olvasom, hogy verzes mindenkinel van, de azt is, hogy van, hogy a mehszaj teljesen osszezarul (?). Ez lehetseges? A menstruaciom kb masfel het mulva kene megjojjon. Varjak addig, hogy megkerdezzem a nogyogyaszom?  Varom a velemenyet! Koszonom

nettike84 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 13227

eladó 2 levél DITINELL 0,060 mg/0,015 mg filmtabletta 4000.-, czzsanett@gmail.com

ertal Creative Commons License 2016.06.07 0 0 13226

Sziasztok!

Csaknem 20 éves lányom tablettát szed. Tulajdonképpen a bőrproblémái miatt kezdte, de semmit sem segített. A Femelle tabletta szünetmentesen szedendő, és a szedése mellett már hónapok óta nem jött meg neki. Most elment nőgyógyászhoz, aki felírt neki valami mást, ahol a szedésben 1-1 hét szünet van, és állítólag kisebb a hormontartalma. Nem kapott viszont választ a kérdésére: okoz(hat)ott-e az eddig szedett tabletta valami rendellenességet. Ugyanis kimondottan kellemes, hogy nincs vérzés, de ha bajt csinál, akkor persze a biztonságos megoldást szeretné.

irenbaba Creative Commons License 2016.04.09 0 0 13225

Sziasztok valaki tud segiteni ilyen leletet kaptam .End.8 mm es , benne egy 3 mm -es cystikuis feritkulás körülirt kóros képlet vagy szabad folyadék nem látható ez mit jelent het

mizseiszilvi Creative Commons License 2012.11.27 0 0 13224

Egy 3,5 kg-os gyerek teljesen átlagos. Nézd, én kerek 4 kg-os gyereket szültem elsőre, most sem készülök kisebbre. (Ezzel együtt benne van a pakliban, hogy esetleg császárra lesz szükség valami miatt.) A mellettem lévő szülőszobában a másik anyuka gyereke több, mint 4,5 kg volt és hamarabb-könnyebben szült mint én. Neki ez volt a harmadik babája, de mindegyik 4 kg felett volt. Ismerősöm is lazán megszült mindháromszor, pedig olyan picike kis nő, hogy inkább gimnazistának néz ki, mint háromgyerekes anyukának.

Viszont nem jó azt mantrázni, hogy nem fog sikerülni, nem fogom tudni megszülni... Ha félsz, az nagyon hátráltatja az egész folyamatot.

Nem tudom jobban megfogalmazni, de valahogy én elfogadtam azt a fájdalmat, ami a szüléssel jár. Igen, kicsit belepusztul az ember. :) Soha nem éltem át nagyobb fájdalmat ennél.

Ha inkább császárt akarsz, vagy az lesz a vége valami miatt, azzal sincs baj szerintem. A lényeg úgyis az, hogy a végén egy egészséges anyuka és egy egészséges baba menjen haza a kórházból.

 

 

Előzmény: erzsi1234 (13222)
Mikolt Creative Commons License 2012.11.27 0 0 13223

ilyen csaladi kornyezetben csoda, hogy a szulest merted vallalni...

 

3,5 kilos gyerek nem nagy, teljesen atlagos. 50-100 evvel ezelott siman megszulted volna azt a babat nagy valoszinuseggel. mint ahogy a kovetkezot is megszulheted. a kerdes az, hogy te mit szeretnel: huvelyi uton szulni a kovetkezot, vagy csak kibeszelni a mostani szulesedet es meghallgatast keresel. csak mert a valasztol fuggoen lehet folytatni a beszelgetest.

Előzmény: erzsi1234 (13222)
erzsi1234 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 13222

A fájások erősségét nézték és a szívhangot. A doktor urat én tisztelem, inkább tudat alatt foglalkoztat a téma, hogy mi lett volna ha várunk még egy két napot. Mi lett volna ha 50- 100 évvel történik mindez és én belehalok, a gyerek nem tud kijönni. Szerintem a félelem nagyon munkált bennem, anyukám csak negatív dolgokat mondott a szülésről, a férjem eleve rosszul van a kórháztól, anyósomék a látogatáskor azt mondták, hogy jobb hogy császár volt, úgysem tudtam volna megszülni ezt a nagy gyereket. három és fél kilo volt.

Előzmény: Mikolt (13221)
Mikolt Creative Commons License 2012.11.26 0 0 13221

hat a CTG-re volt kotve a teszt alatt, azert kellett vegig fekudnie.

Előzmény: Törölt nick (13220)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.26 0 0 13220

Hát igen, ha az anyuka volt türelmetlen, akkor neki kell változtatnia a hozzáállásán, de ez a végig fekvég akkor is fura.

Előzmény: Mikolt (13219)
Mikolt Creative Commons License 2012.11.26 0 0 13219

nincs helye a vadaskodasnak ebben a temaban, de bizony az orvos ugy erzi, teljesitenie kell, ha mar ot valasztottak a szuleshez. ez bevett dolog, hogy ha az anyuka utalgat arra, hogy jo lenne mar szulni, akkor valamilyen modon inditgatni probaljak a szulest. es bizony ebben az esetben nagyobb a muszeres befejezes eselye. persze az orvosnak kene tobb esze legyen, de valoszinuleg itt ered a problema.

Előzmény: Törölt nick (13218)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.25 0 0 13218

Az, hogy a tágulás nem halad, nem a rövid köldökzsinór eredménye, ez alkati dolog. 4 nap az semmi, nem értem, hova siettek az orvosok és azt sem, hogy miért kellett végig feküdnöd. A baba veszélyben volt talán? Vagy Te sugalltad az orvosnak, hogy szeretnél már szülni? Ahhoz, hogy a méhszáj tágulni tudjon, fel kell készülnie. Mindenképpen másik, türelmesebb orvost keresnék, bár valószínűleg a császáros előzmények miatt mindenképpen császárral fogsz szülni másodszor is.

Előzmény: erzsi1234 (13217)
erzsi1234 Creative Commons License 2012.11.25 0 0 13217

Túlhordtam a babát 4 nappal, ekkor nézték meg hogyan reagál a terhelésre. Aggódtam, hogy miért nem indul meg a szülés, már nagyon nehezen viseltem a terhesség végét. Miért nem indul meg? Az infúzióval sem tágultam, 5-6 óra után is csak 1 cm volt. Aztán növelték az adagot, ami elviselhetetlen fájásokat eredményezett. De a szülés nem haladt. Azt mondta az orvos, hogy a köldökzsinór húzza vissza a babát. Be is igazolódott, mikor kivették.

Előzmény: muzsa (13216)
muzsa Creative Commons License 2012.11.24 0 0 13216

Volt valami különös oka annak, hogy oxitocin terheléses tesztet végeztek nálad? csak mert átlagos terhességnél úgy tudom nemigen szoktak...

Előzmény: erzsi1234 (13215)
erzsi1234 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 13215

Három évvel ezelőtt született. Egy terheléses oxicotin mérésről már nem engedtek haza. Nem volt nálam semmi, még egy papucs sem. Úgy adtak. Telefonon sem tudtam értesíteni senkit, a folyosón már nem volt anyukám, mert hazament. Ő sem így készült. Úgy volt hogy 2-3 óra múlva jön és megyünk haza. Az ágyon végig feküdni kellett a mérések miatt, a fejemet sem tudtam emelgetni. már hetek óta nem bírtam teljesen vízszintesen lenni a sav miatt. Minden perc egy örökkévalóságnak tünt.

Előzmény: muzsa (13214)
muzsa Creative Commons License 2012.11.24 0 0 13214

lehet, hogy nem olvastam figyelmesen, de számomra nem egyértelmű, mikor született a baba. könnyen lehet, hogy már évekkel ezelőtt, vagy legalábbis nem mostanság... így a várakozás az egy dolog, de lehet, hogy már várt is...

én mondjuk két és fél éve szültem. ott volt az apuka is. tevékenyen résztvett, támogatott, nagyon sokat segített. volt egy nagyszerű dúlám. akivel még a gyermekágyas időszakban is találkoztunk, többször beszéltünk a szülésemről. de valahogy akkor még túl közel voltam az eseményekhez, és csak később értettem meg, hogy egyrészt kell külső segítség, másrészt, hogy mi az, ami miatt nap mint nap rosszul érzem magam.

Előzmény: mizseiszilvi (13212)
muzsa Creative Commons License 2012.11.24 0 0 13213

Persze, nem kell, hogy szakember legyen, de ha valaki hónapokig van rossz állapotban a szülés után, ha ez meg tud történni, ha nincs a környezetében barát, családtag, aki már jóval korábban egyrészt észreveszi, másrészt segítséget próbál legalább nyújtani, akkor felmerül a kérdés, hogy ebben a körben érdemes keresni a megoldást, vagy valaki kívülállót megkérni arra, hogy segítsen a trauma feldolgozásában. És sokszor a családtagok, vagy a barátok túl közel vannak ahhoz, hogy ez megbeszélhető legyen velük. Vagy épp benne voltak a történésekben. Mondjuk egy apás szülésnél az apa. Drukkertábornak jók, de nem biztos, hogy abban tudnak segíteni, hogy egyáltalán azt megtudja az anya, hogy mi a kérdés? hogy pontosan mi gyötri? nemhogy a választ megtalálni...

Előzmény: mizseiszilvi (13212)
mizseiszilvi Creative Commons License 2012.11.23 0 0 13212

Vagy várjon egy pár évet, mint én is például. Nem bántam meg.

Valakivel azért érdemes kibeszélni, átbeszélni a történteket. Szerintem nem fontos, hogy szakember legyen az illető. Ez abszolut bizalmi dolog, hogy ilyen témáról kivel tud beszélni az ember.

Előzmény: muzsa (13211)
muzsa Creative Commons License 2012.11.23 0 0 13211

Nem tudom, hol született a kisbabája, de az biztos, hogy itt is kaphatsz nyugtató szavakat, tanácsokat a következő várandósságoddal kapcsolatban, kérdezz bátran! Ha ilyen traumatikus volt az első szülésed, ha ennyire rosszul élted meg, akkor én első körben mindenképp azt mondanám, hogy érdemes egy szülésfeldolgozó csoportba elmenned, vagy akár egyénileg valamilyen szakemberhez, mert úgy nekivágni egy következő terhességnek, hogy kibeszéletlen marad ez az élmény, vagy nem kaptál még megfelelő, megnyugtató válaszokat vele kapcsolatban, kihatással lesz, lehet a következőre... és nem pozitív előjelű hatásra gondolok itt,ugye... mondom ezt úgy, hogy szültem egy gyereket császárral, aztán egyet természetesen, most várom a harmadikat, és még épp időben vagyok ahhoz, hogy elvarrjak szálakat, amik vannak rendesen... és még csak nem is az első, hanem a második szüléssel kapcsolatban. Ha érdekel, tudok javasolni szakembert.

Előzmény: erzsi1234 (13210)
erzsi1234 Creative Commons License 2012.11.23 0 0 13210

A fiamat nagyon vártuk már, problémamentes terhesség után sajnos császárral született. Nyaka köré tekeredett a köldökzsinór. Nem tudom, hogy megszülethetett volna természetes úton. Hónapokig nagyon rossz állapotban voltam lelkileg. Sokat elsírtam magam. A kórházban sem éreztem jól magam, végig feküdni kellett és kiszolgáltatott állapotban voltam. Pedig volt orvosom. Foglalkoztat a téma, hátha lesz kistestvér.

Hallottam, hogy mostanában született Palya Bea kislánya, de semmit nem tudni hogy hogyan. Nem mintha közöm lenne hozzá, de olyan lelkesen támogatta a nőket, beszélt az otthonszülésről, természetességről,  zenéje is tetszik. Legalább egy pár mondat erejéig elmondhatná, hogy mit élt át, művészként jobban át tudná adni. Ti tudjátok, hogy végül is otthon született meg a kislánya?

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.28 0 0 13209

Nagyon örülök neki!!! Persze, hogy emlékszem :-))

Előzmény: Ashima (13208)
Ashima Creative Commons License 2012.10.25 0 0 13208

Szia ANA:)

 

Emlékszel? Tényleg? Ez jó érzés, köszi:)

Igen, tavaly augusztusban állították vissza, majd 9 hónapot vártam a bébire:)

Hálisten teljesen jól vagyok, vagyunk immárom:)

Előzmény: Törölt nick (13207)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.22 0 0 13207

Fú, én emlékszem rád, nagyon gratulálok a terhességedhez!!! Megvolt végül a sztóma műtét (mármint a visszaállítás)?

Előzmény: Ashima (13203)
Ashima Creative Commons License 2012.10.18 0 0 13206

Köszi! Végül megoldottam, felhívtam a dokimat,  a terhességem nem áll meg mert ő nincs.

 

Egyébként tudtok jó orvost az uzsokiban??

Bartloka Creative Commons License 2012.10.11 0 0 13205

legvégső esetben privát laborban pénzért el tudod intézni.

Előzmény: Ashima (13203)
Mikolt Creative Commons License 2012.10.11 0 0 13204

az bizony gond. az AFP-nek a 16. heten kell megtortennie. hivd fel az orvosod asszisztenset, vagy a korhazat, add elo a helyzetet es erdeklodj, ki helyettesiti. beutalot irni mindenki tud.

Előzmény: Ashima (13203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!