Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.19 0 0 446
Tudsz olyan helyet ahol dühöng?
Előzmény: Boszorka (445)
Boszorka Creative Commons License 2003.07.18 0 0 445
Még mindig nem értem, hogy nyelvtudás nélkül miért akartok pont Svédországba menni, ahol egyébként már régóta nem dühöng a konjuktura.
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.18 0 0 443
Nem akarok ´károgni, de ahogy Oszi is irta az IT eléggé nehéz ügy mostanában. A nagy fellendülés után ma nagyon sok munkakeresö van a szakmában, annak ellenére,hogy másfél évvel ezelött arrol beszéltek, külföldröl kell szakembereket hozni. Ma ott tartart a szakma,hogy nincs elég jelentkezö a felsöfoku iskolákba.

A marketing szakmárol sajnos fogalmam sincs.

Előzmény: Törölt nick (442)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.17 0 0 442
Mint írtam: informatika és marketing.
Előzmény: Boszorka (441)
Boszorka Creative Commons License 2003.07.16 0 0 441
Talán érdemes lenne tisztázni, hogy mi az amiért mennétek. Lehet, hogy kiderül, hogy az nincs is.:-)
Előzmény: Törölt nick (440)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.16 0 0 440
Valami minimálisat, nem lehet megélni belőle. De az angol+német összerakásával már egész érthetőek az írott dolgok számomra. De mindegy, szóval ez kevés hozzá.
Egyébként ösztöndíjak is érdekelnének, azt tudom, hogy a Svéd Intézet szokott kiírni mindenféle területre, amihez "megfelelő" egyetemi kapcsolatok szükségesek.
A takarítás meg a betegápolás nem az, amiért mennénk.

LR

Előzmény: Törölt nick (439)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.16 0 0 439
Ez igy van, a nyelvtudással. Sokan ugy tudják,hogy az angol nyelv valamilyen foku ismerete elég. Ha elolvas az ember egy takaritoi állásajánlatot, jo nyelvtudást kérnek,valamint irást olvasást svédül. Tökéletesen igazuk van.
Előzmény: Oszi (438)
Oszi Creative Commons License 2003.07.16 0 0 438
Az az elsödleges kérdés, hogy Lola tud-e svédül.
Úgy tapasztalom, hogy svédtudás nélkül csak vagyon speciális képzettséggel lehet elhelyezkedni.
Még a McDonald's-os takarításhoz is elvárják a nyelvtudást.
Igen, egészségügy, öreggondozás, takarítás szóba jönnek, mint lehetséges munkák (ilyenek böven vannak a linkelt oldalon is).
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.16 0 0 437
Talán nálatok a korházban talán akad valami ápoló munka vagy hasonlo. Ŕltalában ilyen helyekre keresnek embereket.
Előzmény: Oszi (436)
Oszi Creative Commons License 2003.07.16 0 0 436
Itt van az Arbetsförmedlingen, a hivatalos munkaközvetítö oldala.
Aztán egyébként Google.

Szerintem az informatika nem annyira nyerö pálya mostanában errefelé, alig gyözik az Ericssontól kirugdosni az alkalmazottakat.
De sok sikert!

Előzmény: Törölt nick (435)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.16 0 0 435
Sziasztok!

Abban szeretnék (lehetőleg) használható tippeket kérni, hogy az ember hol keressen állást Svédországba? Informatika, marketing jöhet leginkább szóba. (Ismerős, rokon, ilyesmi gyakorlatilag nulla.)

Köszi,

LR

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.11 0 0 433
Nem én voltam becsszo. Rádásul nem nagyon néznek külföldinek,szerencsére.
Előzmény: Törölt nick (431)
Oszi Creative Commons License 2003.07.10 0 0 430
Och det är synd, för historien hade med hjälp av de lysande skĺdespelarinsatserna (Björk är fantastisk) kunnat bli riktigt, riktigt bra. Sĺ är det inte.
Kár, mivel a történet[böl], a ragyogó színészek segítségével (Björk fantasztikus) igen-igen jó [film] lehetett volna. Nem így lett.
Előzmény: Törölt nick (429)
Georg von Frundsberg Creative Commons License 2003.07.09 0 0 428
Köszönöm, megnézem!

Felmerült még egy kérdés.
Lars von Trier dán filmrendező Birodalom kórház címü sorozatának egyik főszereplője dr Stig helmer svéd orvos. Ritka ellenszenves, beképzelt alak, nem is rejti véka alá lenézését a dán orvoskollégákkal, egész Dániával szemben. Az egész karakter az ő svédségére van kihegyezve.

Kérdésem, hogy hogyan fogadták a svédek ezt a filmet? Hiszen igen csúf képet festett róluk Trier. Felháborodtak, tiltakozta, vagy csak ültek tovább gúnyos mosollyal Barsebackben? :-)

Előzmény: Oszi (427)
Oszi Creative Commons License 2003.07.09 0 0 427
A Skandirulez topicban foglalkoztunk a kérdéssel.
Előzmény: Georg von Frundsberg (426)
Georg von Frundsberg Creative Commons License 2003.07.09 0 0 426
Helló!
Tisztelt svédbeli honfitársaink, meg tudnátok e mondani hogy a svéd és dán nyelv (vagy akár a norvég is) mennyire tér el? Megértik e egymást, a
-köznapi beszédben
-hivatalos ügyekben
-orvosnál?
Olyan ez, mint a szlávoknál, hogy ha figyel az ember, megérti a lengyelen átt az oroszt ?
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.08 0 0 425
Akkor mi jol állunk umo!
Előzmény: Törölt nick (424)
Rollo Creative Commons License 2003.06.29 0 0 422
Sziasztok!

Van egy lehetoseg! A szuleim jonnek Daniaba meglatogatni engem! A kocsiban van meg hely ha valakit erdekel akkor itt a remek alkalom! Surgos, ha erdekel valakit, akkor azonnal kellene irni!

Tudom ez nem a Dania topik, de ha valakit erdekel esetleg addig az ut, vagy barmi, akkor jol jon!

Sziasztok! Toti

Boszorka Creative Commons License 2003.06.25 0 0 420
Miután engem a laposüveg egy cseppet sem érdekel, változatlanúl jobban szeretem a kertemben árnyékban hallagatni a madarak cseverészését.
Előzmény: Törölt nick (419)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.25 0 0 419
Nincs annál jobb dolog,mint egy juniusi délután enyhén szemerkélö esöben 18 fok körül jo esöruhában az erdöben sétálni. Jo levegö,csönd csak az esöt hallod,nem izzadsz. Néha leülsz meghuzod a laposüveget. Gyönyörü.
Előzmény: Boszorka (418)
Boszorka Creative Commons License 2003.06.25 0 0 418
Nahát a fűtés itt is működne ha kellene, de az ördög vigye az olyan nyarat amikor fűteni kell. Az esőnél meg mégis kellemesebb a napsugár + ma volt egy kis kellemes meleg fuvallat.:-)
Előzmény: Törölt nick (417)
Boszorka Creative Commons License 2003.06.23 0 0 416
Azért ez a hétvége nem egy olyan közönséges hétvége. Midsommarkor minden normális svéd berug és még gyalog is képes balesetet okozni.:-)))

Különben láttam a tv-ben, hogy brrr...milyen ronda idő van és még mindig vonul egy nagy fekete felhő Skandinávia felett.

Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.21 0 0 413
Ha az ember a teljes kényelmet válassza.akkor Németország´régi nyugati részén jön végig Kassel,Hamburg és a Puttgardeni hajot veszi a mi Rödbybe megy az ut 45 perc és a hajo azt hiszem 30 percenként jár. Nem kell helyet sem foglalni. Utána Helsingör-Helsingborg 20 perc ut és 20 percenként jár.

Előzmény: _szonja_ (412)
_szonja_ Creative Commons License 2003.06.21 0 0 412
szerintem nem ugyanolyan emberbol vannak..

Masik dolog: szurke csacsi, mi nemetorszagon szoktunk keresztulmenni.Szoval Magyarorszag, ausztria, nemetorszag (passau, hof, berlin, rostock) gedser koppenhaga helsingör, helsingborg. berlinig vegig autopalya, es km-ben hosszabb mint csehorszag de idoben rovidebb, es utminosegben is osszehasonlithatatlan...Es nem a hidon jovunk koppenhaga- malmöbe, mert olcsobb ket hajoval, es kb 50 km el rovidebb.

istone Creative Commons License 2003.06.21 0 0 411
Persze, nekem sem a pénz a legfontosabb a világon és biztos neked sem, de sajnos a világ már régóta nem így működik. Igaz én még fiatal vagyok, és ez már nem is ebbe a topicba való, de én sajnos mást látok nap, mint nap az utcán.

Mindenestre örölük, hogy itt van ez a fórum is, lehet sokmindent kérdezni és ami még fontosabb lehet sok hasznos választ is kapni. Ez jó. :)

Az emberek meg minden bizonnyal Svédországban is ugyanolyan emberből vannak, mint Magyarotszágon.

Előzmény: Törölt nick (410)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.20 0 0 410
A viccet félretéve, ez azért nem igy van. Van sok más dolog a pénz mellett, amit legalább annyira elismernek az emberek.
Előzmény: istone (405)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.20 0 0 409
Most igy péntek este midsommar nélkül Magyarország fele is részeg,mint rendesen. čljen a kannás bor.
Előzmény: Boszorka (408)
Boszorka Creative Commons License 2003.06.20 0 0 408
Holnapután kezdődik a tél :-(((

Ma meg részeg fél skandinávia.

Előzmény: Oszi (407)
Oszi Creative Commons License 2003.06.20 0 0 407
Midsommar.
istone Creative Commons License 2003.06.20 0 0 405
kormorán:
lehet, hogy könnyü viccet csinálni belőle, de alighanem a lényeg akkor is szomorú!!! Nem arról van szó, hogy ha az embernek pénze van, akkor szívesebben állnak vele szóba, hanem az a legnagyobb baj, hogy szinte már semmi más nem számit. Már csak a pénz az egyetlen értékmérő.
Előzmény: Törölt nick (403)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!