Keresés

Részletes keresés

altenberger Creative Commons License 8 órája 0 0 27487

"mixte"

 

Köszönöm!

Előzmény: RadiX (27485)
Sergeant1 Creative Commons License 10 órája 0 0 27486

Nagyon nagy vita van róla, nem is akarok belemenni. Én féltem tőle, de június óta rendeltem tőlük néhány tucat dolgot próbaképpen, és mondhatom, nem jártam rosszul. A listáikat át kell nézni, mert rengeteg gyártó termékeit hirdetik, és például csontkulcsot éppúgy lehet kapni 400, mint 800 Ft-ért.

 

Vannak olyan meglepetések, hogy a ruháknál használt S-M-L-XL-XXL rendszer kisebb, mint az európai. Először azt hittem, szórakoznak, de tényleg így van. Meg olyan, hogy, ha két Entert nyomsz a Megvásárolom gombra, akkor két gyalogsági ásót kapsz, annyit is fizetsz, de hát én voltam, aki kettőt nyomott.

 

(A BKV rosszabbul járt néhány éve, mikor az Alkalmazottak Havi Fizetése gombra nyomtak két Entert, nagy felfordulás lett belőle.)

 

Mindegy, mert én nem kapok pénzt azért, hogy reklámozzam őket. Van egy mondás, ami még azelőtt volt Magyarországon, hogy rasszizmusnak hírét hallották volna: "-Egy zsidót csak egy görög tud becsapni, egy görögöt csak egy örmény, és egy örményt csak egy kínai."

Előzmény: XNC (27482)
RadiX Creative Commons License 10 órája 0 0 27485

Maga a vázforma az a "mixte".

 

Kerékméret, tengyelyhosszok (OLD, elől 100mm, hátul 130mm elvileg), fejcsapágy mérete, középcsapágyház mérete és menete, üléscső átmérője biztosan kell az építéshez, esetleg még az, hogy milyen hosszú féktest kell hozzá.

Előzmény: altenberger (27484)
altenberger Creative Commons License 10 órája 0 0 27484
altenberger Creative Commons License 10 órája 0 0 27483

Tudnátok segíteni?

Arra lennék kíváncsi, hogy mi a neve ennek a váztípusnak?

 

https://kerekpar-kiraly.hu/vaz/kerekpar-vaz/vazvilla-szett/csepel-torpedo-3-22-noi-orszaguti-vaz--vazvilla-szett-43198

 

Milyen méretekre kell figyelni, ha a csupasz vázra szeretnél bringát rittyenteni?

XNC Creative Commons License 11 órája 0 0 27482

"Temu-Shein-Joom-Aliexpress"

.

Nagy bátorság kell ahhoz, hogy valaki innét szerezzen be árut.

Meg én az áraktól se estem hanyatt: amit megnéztem, az csak párszáz forinttal olcsóbb csak itt, mint magyar boltban.

Annyit meg nem ér meg, hogy hamisított/utángyártott terméket kapjak.

Előzmény: Sergeant1 (27480)
orygabor Creative Commons License 2 napja 0 0 27481

Még jobb.... 

Valamelyest korrigálom az álláspontom. Kipróbáltam a gépet (KTM Life corosstrekking) sárvédő, meg minden cullang nélkül, egész jól meg lehetett küldeni, lazán kihajtottam egy negyvenest, kettővel a végáttétel előtt. A rátartás végett még jól jön a többi. Majdnem outis fíling.

Na de egy túragépre minek ekkora áttétel? Bőven elég lenne a 44/11..

Előzmény: Ati_66 (27475)
Sergeant1 Creative Commons License 3 napja 0 0 27480

               

 

 

Lehet, hogy befürdök vele, de most már a megvalósíthatóság szempontjából is érdekel az egész, ha nem jön össze a projekt, nem akkora pénz, hogy utána a híd alatt kelljen aludni. Nagyon nem akarta az Aliexpress kiadni a képeket, de azért vannak az Online Image Extractorok, hogy ezt is meg lehessen oldani, és itt a tárlat.

Közben néhány érdekes tapasztalatom akadt, jelesül (ezt a szót soha nem szoktam használni) az, hogy az elektromos cikkek ára megy felfelé, mint a rakéta. A kis adapter, mikor megláttam a weben, 1190 Ft-ba került, én már 1990-ért tudtam megvenni, a mostani adaptert 3618-ról nyomták fel 4934-re.

 

                                                    -------------------------------------------------------------------

 

A You Tube-on nagy vitát kavart egy video, ami a Temu-cikkek silányságáról szólt, a posztoló random megrendelt néhányat, és leszólta őket, hogy valószínűleg mind tönkre fognak menni, csak a világ szemetét növelik.

A közönség több részre szakadt. Egy része kijelentette, hogy soha nem rendelne kínai webáruháztól, másik része odáig ment, hogy webáruháztól egyáltalán se. Másik része úgy nyilatkozott, hogy ők mindent Temu-Shein-Joom-Aliexpress vagy hasonló cégektől rendelnek, mert a magyar bolt is onnan szerzi be, csak rátesz 100-500%-ot, egyébként a videoban látható volt egy hangszóró 8000 Ft-ért, amiről a poszt szerzője azt mondta, biztosan nem szól úgy, mint az az 1.200.000 Ft-os, amire hasonlít. (A kommenteket most inkább mellőzném.)


          

Ez a 0.5 A-es adapter, amit majdnem kétezerért vettem, webáruházi ajánlatban. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ott van a 818.96 Ft-os szállítási díj, ami, ha növeljük a megrendelt darabszámot, néhány száz forinttal folyamatosan növekszik. (Az Aliexpressnek egyébként szokása, hogy filléres tételeket hirdet, 8-10 x-es szállítási díjjal.)

Az az igazság, hogy amit Magyarországon csak kap az ember, annak vagy 80+ %-a kínai, ezt aztán meg lehet venni a:

Hiper/szupermarketben; magyarországi magyar boltosnál; magyarországi kínai boltosnál; piaci árusnál; műv. házi vásározónál. Volt régen, hogy: Magyart a Magyarnak, de az már történelem. Azért vannak az ilyesminek olyan szélsőségei, mint ez itt:

 

Storytime: 2000 forintos kapcsoló 42 ezerért!

https://www.youtube.com/watch?v=urfyCLW40qk

Ennyit a dolog (1/2 OFF) kereskedelmi-marketing részéről, a többit a héten, ha eláll az eső, és elmegyek a Kauf-Ferbe az adapterért, azután be tudok számolni, hogy sikerült a próba.

XNC Creative Commons License 4 napja 0 0 27479

"Az autó-szivargyújtó lead olyan 15 A-t."

.

Tud az többet is. Van egy 300W-os inverterem, az több mint 25A-t vesz fel 12V-on. (max.)

De árulnak 500W-osat is.... ( ~ 42A)

Előzmény: Sergeant1 (27462)
XNC Creative Commons License 4 napja 0 0 27478

"Most rendeltem egy ilyen adaptert...."

.

Szerintem kevés lesz neki.

Előzmény: Sergeant1 (27472)
xrami Creative Commons License 4 napja 0 0 27477

Ott ott, nagyon hosszú lejtős úton, hátszélnél tökéletes, haladós.

Előzmény: orygabor (27471)
xrami Creative Commons License 4 napja 0 0 27476

Ha ezt a kapcsolóüzemű tápot rátolod a villanymotorra, simán elfüstölhet, de akár még működhet is.

Előzmény: Sergeant1 (27472)
Ati_66 Creative Commons License 4 napja 0 0 27475

A profik még 54 és 56-os nagy tányérral is forgatják a hátsó 11-est, és nem csak lejtőn hátszélben. Szóval a sporttárs nagyon alábecsülte a profik képességeit 😉.

Előzmény: RadiX (27473)
Sergeant1 Creative Commons License 4 napja 0 0 27474

 

Nekem még ezt igazolták vissza, személyes átvétellel, akkori fizetéssel. (Átfésültem a Netet a paramétereiért, odáig jutottam, hogy 3 A-t ad le.)

RadiX Creative Commons License 4 napja 0 0 27473

Az országutisok 53 fogas tányért használnak, szintén 11 fogas koszorúval :)

Előzmény: orygabor (27471)
Sergeant1 Creative Commons License 4 napja 0 0 27472

Nem, valószínű, nem is fogja. Szivargyújtóról kipróbáltuk, gond nélkül működött, csak a kolléga most vette az új használt autóját, és épp csak pár pillanatra dugta be, így nem tudom, fújni hogy fúj. Hozok majd elő egy belső gumit, és ráveszem egy teljes próbára.

Most rendeltem egy ilyen adaptert:

https://www.olaj.hu/autos-kiegeszitok-tartozekok/belso-autos-kiegeszitok-tartozekok/biztonsag-technika/aramatalakito-220v-rol-12v-ra

 

Ez érdekes lesz, mert a hirdetésben még egy Mátyással olcsóbb volt, most látom, hogy közben árat emeltek. Remélem, nekem még a rendeléskor érvényes árat számolják, mert ennyiért már nem kell.

Előzmény: xrami (27466)
orygabor Creative Commons License 4 napja 0 0 27471

És minek kell olyan fokozatot építeni, amit senki se használ? Legfeljebb a profi outisok lejtőn lefelé hátszélben.

Előzmény: RadiX (27470)
RadiX Creative Commons License 4 napja 0 0 27470

A HyperGlide-C (11 fogról induló) kazetták megjelenése (1994?) előtt a monti hajtóművek is 48-as nagytányérral jöttek, akkor váltottak 42, 44, ritkán 46 fogra, de szerintem a trekking vonalon mindvégig maradtak a 48-a nagytányérok, akkor is, ha a kazetta 11-ról indult. 

Előzmény: orygabor (27468)
orygabor Creative Commons License 4 napja 0 0 27469

Előzmény: xrami (27467)
orygabor Creative Commons License 4 napja 0 0 27468

Holnap elviszem egy szervizbe, ne én barmoljam szét.

 

Lecserélem a hajtóművet kompletten, van raktáron egy integrált hajtómű. Én nem értem, mi a faszért tesznek egy crosstrekkingre 48-as tányért, 11-es hátsó végáttételhez. Használt már valaki ekkora áttételt ténylegesen ilyen bicikliin?

Előzmény: xrami (27467)
xrami Creative Commons License 5 napja 0 0 27467

tolj fel fotót

Előzmény: orygabor (27465)
xrami Creative Commons License 5 napja 0 0 27466

Na, feltöltötte már?

Előzmény: Sergeant1 (27462)
orygabor Creative Commons License 5 napja 0 0 27465

Üdv!

 

Van egy bicikli a családban, nem tudom meglazítani a hajtómű csavarját. Valószínűleg octalinkes. Ugye a jobb oldali is jobbmenetes?

 

Vagy csak kéne egy erős, profi kulcs és izom?

Sergeant1 Creative Commons License 2024.09.08 0 0 27464

Úgy körül szoktam... a héten hozzák az új kompresszort. 1700 Ft-ot már leírtak az árából késedelmes szállításért. Péntekre ígérték eredetileg. Van nyomásmérőm, de különben a kompresszornak is. A róla írt vélemények köztt olvastam: kár, hogy nem tud lejjebb ereszteni is a gumiból. A szelepek felépítéséből adódóan érdekes lenne.

Előzmény: XNC (27463)
XNC Creative Commons License 2024.09.08 0 0 27463

Ha nem egyszerre fújod őket, akkor hetente fújhatod. :)

Olyan havonta nem árt ellenőrizni / db.

Előzmény: Sergeant1 (27462)
Sergeant1 Creative Commons License 2024.09.07 0 0 27462

 

Az autó-szivargyújtó lead olyan 15 A-t. De a töltés időarányos, ha egy faliadapter 18-20 óra alatt fel tudja tölteni a masina akkumulátorát, még mindig nincs veszve semmi. Az egész bicikliflottám 3 db lesz, ha mind készen lesz, és bízok benne, hogy nem kell naponta fújni őket.

Előzmény: XNC (27461)
XNC Creative Commons License 2024.09.07 0 0 27461

Ezt 1 kicsit elírták. mAh az akkuban van, mert ezzel a kapacitást jelöljük.

1 ilyen kompresszor 100W körül fogyaszt, ami 12V-on 10A körül van. Ez meg tud olyan felet (0,5A) kb.

Előzmény: Sergeant1 (27459)
xrami Creative Commons License 2024.09.07 0 0 27460

450 mAh

Ezzel legfeljebb telefont tudsz tölteni, azt is lassan. Motorral működő pumpát meg jó eséllyel sehogy.

Előzmény: Sergeant1 (27459)
Sergeant1 Creative Commons License 2024.09.07 0 0 27459
Előzmény: Bobbin (27458)
Bobbin Creative Commons License 2024.09.07 0 0 27458

Csak az ráz... :)

Előzmény: XNC (27457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!