Keresés

Részletes keresés

Shilla Bus Creative Commons License 2015.05.25 -1 0 35161

Ez mind lehet és az is, hogy az államkötvényeket visszafizeti, a többit meg nem. :))))))

Előzmény: jonas11 (35158)
NemvótALAPOMsoha Creative Commons License 2015.05.25 0 0 35160

És van olyan eset, hogy a tulajdonos ezt teszi, ezt az öt dolgot, de nem is tud róla és valójában nem is akarja. Ez akkor van, amikor ellenséges bankok kezében van az ország megtakarítása, hogy odaadták nekik kezelni és a ez a bank az ország pénzével zsarolja magát az országot.

Előzmény: NemvótALAPOMsoha (35159)
NemvótALAPOMsoha Creative Commons License 2015.05.25 0 0 35159

De az lehet a legjobban, hogy azért nem fizetik vissza, mert nem is akarják, hogy visszafizessék, mármint soha se kérik vissza.. Én pl. én 26 éve gyűjtők államköbtényben és 3 esetben volt, hogy csökkent az állományom. Amikor házat vettem, amikor a házat váltottam, eladás és ráfizetéssel és amikor az akciós betétekbe csoportosítottam át részben az állományt.

 

A tulajdonosok bármit csinálhatnak a kötvényekkel, az nem veszélyezteti a visszafizetést. Kivéve, ha visszakérik majd kiviszik az országból más valutára váltva és tömegesen teszik ezt és rövid idő alatt. Szóval ez az öt tényező egyszerre fennáll - egyszerre.

Előzmény: jonas11 (35158)
jonas11 Creative Commons License 2015.05.25 0 1 35158

Ez mind lehet, sőt az is, hogy az államkötvényeket nem fizetik vissza  :)))

Előzmény: Shilla Bus (35156)
jonas11 Creative Commons License 2015.05.25 0 2 35157
Shilla Bus Creative Commons License 2015.05.24 0 0 35156

Az lehet, hogy nem fizetik vissza mind, de az is lehet, hogy nem mind államkötvény.

Előzmény: jonas11 (35153)
jonas11 Creative Commons License 2015.05.24 -1 0 35155

A görög betéti állomány 40%-a átkerült Olaszországba, Németországba, azért olyan nyugodtak.

 

Grafikon

 

Ha az ECB nem tartaná fenn a görög bankok likviditását, akkor már rég összeomlott volna az egész görög pénzügyi rendszer.

Előzmény: jazzcool1,2 (35151)
jonas11 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 35154

Hagyjuk, majd a piac megtanítja.

Előzmény: musztika (35150)
jonas11 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 35153

Felcsigáztál, szerinted mitől függ egy államkötvény biztonsága?

 

A görög példabeszédedben cseréld le a görögöt Quaestorra és tekerd vissza az időgépet néhány hónappal. A történelem arra van, hogy tanuljunk belőle. A görög államadósságot egészen biztosan  nem fogják teljes egészében visszafizetni, a legjobb eset egy Ciprus like haircut.

Előzmény: NemvótALAPOMsoha (35148)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.23 0 0 35152

Én egy hónapja jártam arra családdal és valóban nem lehetett ezt így érezni, ahogy a Moodys híreit vázolta alapozgatás olvtárs.
A görögök tökjól elvannak odaát. Tudják, hogy a német a mumus - az osztrákokat és a magyarokat inkább barátjuknak tekintik.
Már az elemzők megjósolták azt is, hogy nem lesz pénze Athénnak a múlt heti törlesztés kifizetésére sem.
Erre találtak valahol egy olyan párszázmillió eurót, amelyikről előtte nem tudtak és kifizették.
"Aktuális" vagyis legutóbbi görög csődjóslat június 5-e

http://www.zerohedge.com/news/2015-05-16/greece-will-default-june-5-without-deal-imf-leaks

Tény, hogy a görögök számítanak erre és nem minden pénzüket tartják a bankban (vagyis alig hagynak ott valamit).
Arra számítanak, hogy megismétlődik velük a ciprusi tőkekorlátozás, illetve bail-in.

(Szerintem is megismétlődik és azt követően a német megtakarítókon a sor.)

Kezdem magam is komolytalannak tekinteni ezeket a jóslásokat pedig ... nem azok.
Csak aki farkast kiált ...
A németeknél és az EU-ban terveznek olyan lehetőséget, hogy gombnyomásra péntektől hétfőre megdézsmálhass a bankszámlákatat, illetve már a 100000 eurós korlát ésszerűsítését is láttam felvetni a napokban (lefelé...).

A fenti cikkben azért benne van, amivel a görögöket nyugtatják:

"I want to assure the Greek people that there’s no way the government will back down on the issue of pension and wage cuts"

A nyugdíjak biztonságban vannak.
Jót mosolyogtam rajta.

Kezdem azt gondolni, hogy ez is része a fizetőeszköz-háborúnak (currency warnak). Ki tud nagyobbat mondani és veszélyesebbet "lőni" a másikra.

A múlt csütörtöki derivatíva-összeomlás után - amikor a kamatok megugrottak - viszont egyre inkább megkérdőjeleződik bennem a befektetési alapok létjogosultsága megtakarítók részére (befektetőknek tökéletes, hisz fel vannak készülve akár a teljes tőkéjük elvesztésére is, míg a megtakarítók ennyire talán nem).

 

jazzcool1,2 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 35151

Épp Athénban vagyok, ebből itt semmi nem érződik.

Előzmény: alapozgatas (35149)
musztika Creative Commons License 2015.05.23 0 0 35150

???????????????????????????????????????????????????????????????????????

Előzmény: jonas11 (35138)
alapozgatas Creative Commons License 2015.05.23 0 1 35149

Rohamosan romlik a görög bankrendszer állapota, és most már igen valószínű, hogy a görög hatóságok tőkekorlátozásokra és a betétek befagyasztására kényszerülnek - jósolta szerdán Londonban ismertetett szektorelemzésében a Moody's Investors Service.

http://www.portfolio.hu/gazdasag/bankok/sulyos_bajba_kerultek_a_gorog_bankok.214386.html

 

Előzmény: NemvótALAPOMsoha (35148)
NemvótALAPOMsoha Creative Commons License 2015.05.23 0 1 35148

 államkötvény esetében menthetetlenül összekötjük a sorsunkat a magyar állam sorsával,

 

Nem igaz. A magyar államkötvények árazása és biztonsága, nem a magyar állam erősségétől vagy gyengeségétől függ.

 

 egy görög út esetében egészen rosszul is alakulhat egy 100% államkötvény portfólió sorsa

 

 

Miért? Aki bement az görög ÁKK-hoz görög ember, kötvényt venni a saját számlájára, annak nem fizették vissza lejáratot és a kamatot? Dehogyisnem,

Előzmény: jonas11 (35147)
jonas11 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 35147

https://lustaport.wordpress.com/2015/05/08/az-elmult-tiz-ev/

 

Megoldás a vége felé :))

Előzmény: fehern (35146)
fehern Creative Commons License 2015.05.23 0 0 35146

Mibe érdemes most fektetni?

 

Befektetési alapban gondolkozom, 3-5 évre, tőkevédelemmel.

 

Questor szerű dolgokról hallani sem akarok:-)

fecaa84 Creative Commons License 2015.05.23 0 1 35145

Jó a neved,ha igaz rád,akkor mit keresel itt? Kb olyan,mintha vki szidná a night clubokat KINTről,és soha nem léphet be,de azért scak szidja,h milyen szar az. Ha nincs alapod mit okoskodsz itt? Az a hobbid, h fölösleges dolgokkal töltöd az időd?Pl. hogy nem foglalkozol alapokkal,mégis értesz hozzájuk-ne mtudom hogyan-,és még le is beszélsz róluk.

 

Elmondom neked,jókor kell jó helyre rakni a pénzt,és simán vannak még jó hozamok is.

Pl ha jobban figyelek ill van bátorságom hozzá,az orosz alappal 3 hó alatt kereshettem vna 45%-ot,és idénre haza is vihetném a pénzem,mert elég,sőt 3 évre is.

A föld kincsei szintén 3 hó alatt de csak 30%-ot hozott,és vannak még ilyenek,csak már késő.ezekbe már nem rakni kell-sztem,hanem realizálni belőlük.

Ezeket a lehetőségeket kell megtalálni és kihasználni.

Ahogy Stan (S.park)mondaná,ma is tanultam vmit.

Én azt,h ami olcsó éppen,azt meg kell venni,mert úgy is felmegy az ára előbb utóbb,ha nem,úgy is vége a világnak,akkor úgy is mindegy.

Előzmény: NemvótALAPOMsoha (35139)
Benbecula Creative Commons License 2015.05.23 -1 1 35144

bizony ideje, de akkor miért vagy mindig itt?

Előzmény: NemvótALAPOMsoha (35139)
fecaa84 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 35143

Meg hát akkor szted a bankrendszer halálra van ítélve,ugyanis ők csak pénzből tudnak pénzt csinálni.

Kétlem,h pont a leggazdagabbak, a bankárok fognak először elszegényedni, sztem legutoljára ha úgy van.

Előzmény: frogie33 (35141)
fecaa84 Creative Commons License 2015.05.23 0 2 35142

Sztem meg még mindig jobb minimális hozam mellett is befektetni,mint elkölteni mindent,mert akkor a pénzből vett javak is csak amortizálódnak,és azon többet vesztek: kocsi:brutál árcsökkenés,ház: min 10 év megtérülés-mai adatok szerint,később meg ki tudja,föld: esetleg-de csak amíg van a terület alapú támogatás,megtérülést nem számoltam,arany:az is tök változó,épp zuhanó a trendje,és ezek egyike sem likvid,az alapom legalább max 3 napos likviditású,és akad rajta hozam is.

Vállalkozó meg nem lehet mindenki,annyi pénz nincs,h mindenki milliókat keressen havonta.Biztos sok kimaradt,ez jutott eszembe.

frogie33 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 35141

Lejár az ideje lassan, hogy pénzzel pénzt lehet keresni. Valódi értékelőállítás melletti fennmaradás felé tolódik az (egészséges) túlnépesedett emberiség.

 

Világháború elkerülése (elodázása) a cél, rengeteg "ószövetségi bűnt" halmoztunk fel.

 

 

Előzmény: fecaa84 (35140)
fecaa84 Creative Commons License 2015.05.23 0 1 35140

Ha már ilyen nagyokos vagy,akkor ne azt mondd,h mibe nem érdemes fektetni, hanem azt mondd, mibe érdemes.

Vagy szted semmibe?Egyik befektetésnek sincs semmi értelme?Azt se hiszem el. Szóval??

Ha nem bef.alap,akkor vajon mi? Betét 2-3%-ért,vagy állampapír ugyanennyiért?

Előzmény: NemvótALAPOMsoha (35139)
NemvótALAPOMsoha Creative Commons License 2015.05.23 0 2 35139

Asziszi mindenki, hogy megtisztult a brokivilág és mostantól nem kell félni attól, amit nem is tudtatok, hogy félni kell tőle, mert veszélyes, pedig nem is vagytok biztonságban. Csupán a hirtelen haláltól nem kell félni, ehelyett a hosszadalmas kimúlás állapotában vagytok.

 

Eddig ügye az volt, hogy csődbe mentek páran, mert jött egy külső pofon a piactól és feltárult a trutymó, amit a szőnyeg alá sepertek éveken át.

 

Most másképpen működik a lehúzás. Nincsen szőnyeg alá seperve semmi, hanem valós adatok vannak a számlákon. Viszont nyereség sincsen, Pénzetek és jegyeitek valós, de lassan vesztenek értékükből vagy stagnálnak, költségek morzsolják a tőkéteket. Ami nyereséget láttok, az nincs is. Mindeközben a konkrét célotok, amire fel akarnátok használni a pénzt, annak az ára drasztikusan emelkedik. És egyre távolodik a pénzetek értéke és a célotok ára egymástól.

 

Ahol most tarjátok a pénzt befalapokban, csak egy lassan süllyedő mocsár, és az a szörnyű benne, hogy simán ki is léphetnétek belőle, de csak vártok, mert reménykedtek a javulásban.

 

Hát nem lesz nyereség, ideje lelépni innen 

 

 

jonas11 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 35138

Látom arra nagyon ügyelsz, hogy ne értsél hozzá. Még a végén bizonytalanságot szülne.

 

Mutatok egy másik alapot, ehhez is nagyon értett az alapkezelője a grafikon szerint:

http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=VNQ&p=D&yr=5&mn=0&dy=0&id=p08523450264

 

Figyeled, hogy duplázódott dollárban 5 év alatt?

 

Ez egy passzív ingatlan ETF a sok közül, amelyik duplázott.

 

Előzmény: musztika (35136)
Shilla Bus Creative Commons License 2015.05.22 -1 0 35137

Az elmúlt hozamok nem garantálnak semmit a jövőre nézve. :))))

 

Az is lehet, hogy szerencséje volt, de lehet, hogy eddig jó helyen jó helyre nyúlt.

 

De ha nem ismered a piac mozgását, akkor fogalmad nem lesz, hová tud majd nyúlni.

 

Lehet, a zsebedbe.

Előzmény: musztika (35136)
musztika Creative Commons License 2015.05.22 0 0 35136

nem nekem kell hozzá érteni, hanem az alapkezelőnek..................................a grafikon szerint ért hozzá.......

Előzmény: jonas11 (35127)
zsoltee777 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 35135

Nekem olyan nem volt, csak supra és emda. Nekem a citadella és a columbus dolgozta le a supra beszakadást....

Előzmény: Liliomfi 28 (35117)
Shilla Bus Creative Commons License 2015.05.22 -1 0 35134

Van. A felét. :P

Előzmény: frogie33 (35133)
frogie33 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 35133

Segíteni szeretnék egy rokonnak. Én tudom hogy nem éri meg, de van-e volt/jelenlegi ügyfél a láthatáron?

Aki konkrétan előadhatná, hogyan kapta vissza a pénzét.

Szerintem érthető.

 

Előzmény: Shilla Bus (35132)
Shilla Bus Creative Commons License 2015.05.22 -1 0 35132

Milyen tapasztalatot akarsz, olvashattad hogy nem éri meg.

Előzmény: frogie33 (35131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!