Keresés

Részletes keresés

jonas11 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 27886

Faber hosszú évek óta ugyanazt mondja, hogy össze fog omlani a piac, és tartsunk aranyat. Ez így általánosságban eddig nem nagyon jött be neki. Mentségére lehet mondani, hogy időnként javasolt taktikai long időszakokat is, és tényleg egy fokkal jobban érzi a piacot, mint egy átlagos permabear.

Előzmény: Liliomfi 28 (27882)
Regiszt_2014 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 27885

BAMOSZ-t használom, de ha megnézek egy havi portfolió jelentést, akkor külön szerepeltetik a kezelési díjat és a hozamot. Nekem nem volt egyértelmű, hogy így van, de akkor ezt készpénznek veszem. Köszi

Előzmény: maveryck (27883)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 27884

Köszi, majd továbbítom a kérdezőnek.:)

Előzmény: maveryck (27883)
maveryck Creative Commons License 2014.04.11 0 0 27883

Beépített, már nem kell levonni. Legjobb, ha a BAMOSZ honlapját nézed.

Előzmény: Liliomfi 28 (27881)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 27882

Marc Faber nevét felejtettem el.:)

Előzmény: Liliomfi 28 (27880)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 27881

Tudomásom szerint beépített,de majd valaki cáfol vagy megerősít.

Előzmény: Regiszt_2014 (27879)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 27880

A Portfólió egyik cikke arról szól, hogy Törökország bóvliba kerülhet, de van egy érdekes írás amiben egy tőzsdeguru -akinek nem jegyeztem meg a nevét- arról ír, hogy az S&P 500 2%-os esése a kezdet. Ő 20 %-ot jósol, de 30-at sem tart elképzelhetetlennek.

 

A gondom az,hogy úgy tűnik a Ft. árfolyamába már beárazódott a választási eredmény és ha nincs nagyobb gáz nem biztos, hogy jelentősen gyengül a Ft.

Ez rövidtávon már látszik, hogyan befolyásolja a Supra árfolyamát, de kell lenni egy pontnak ahol relatív erős Ft. esetén is nőhet a Supra.

A márciusi hírlevelük még mindig nem elérhető.

 

 

 

 

 

Regiszt_2014 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 27879

Sziasztok, Lenne egy teljesen kezdő kérdésem.

 

Alapoknál amit megadnak éves költséget (alapkezelési díj), azt le kell vonni az alap által elért százalékból (éves szinten) vagy már beépített?

jonas11 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 27878

Bocs, de erről ez jutott eszembe:

 

Van egy hűtőm, egy televízióm, egy hifi tornyom meg egy konyharobotom.

 

Szeretnék venni egy-két új háztartási eszközt 200eft értékben, vagy esetleg a meglévők közül valamelyiket lecserélném egy újabb típusra. Nem tudnátok tanácsot adni?

 

Ha kapok jó tanácsot, akkor én is megmondom majd milyen alapot vegyél.

 

Addig is univerzális tanácsok :

 

1. Dolgozz ki egy rendszert, aminek a keretében kezeled a befektetéseidet. Lehetőleg ne a hozamot próbáld kezelni a rendszerben, hanem a kockázatokat.

2. Ha valami gond van az 1. ponttal, olvass el egy-két szakkönyvet (esetleg internet), és próbáld újra.

3. Ezután már tudsz konkrét tanácsot kérni, ha előtte felvázolod a rendszert, amiben kezeled a befektetéseidet. De ami a legjobb az egészben, hogy már nem lesz szükséged tanácsra, mert szimpla technikai feladatokra redukálódnak a döntéseid.

 

Előzmény: silusius (27870)
jonas11 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 27877

Ha tudnánk az okát, hogy az egyes alapok miért és mennyit mennek erre vagy arra, akkor valószínűleg semmi szükség nem lenne rájuk.

A piacon belül folyamatosan rotáció van, például az eddigi vezetők az elmúlt hónapban estek vagy 20%-ot, miközben ez alig látszott a nagy indexeken. A legtöbb alap befektetéseit ilyen-olyan módon, de különböző mértékben érintik ezek a belső mozgások, ezért nem vezethető le az árfolyampályájuk az indexekből. De hát azért választunk mindenféle alapokat, mert nem olcsó indexekben akarunk üldögélni, ugye?

Előzmény: Veszpremi (27865)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27876

Köszönöm a 2 információt.

Előzmény: Törölt nick (27869)
tozsdetulok Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27875

Az Omega egy alapok alapja, következésképpen magas költségei vannak, jóllehet egy része implicit. A mögöttes alapok költségei ugyanis rejtve vannak előtted. Én is tartok alapok alapját (Prémium Származtatott), de ott minden egyes mögöttes alapnak tudom a költségterhelését. Ez egy aspektus.

Talán egy másik szempont, hogy fejlett piaci részvényalapok vannak benne, ha jól értelmezem  a leírást.

1-2 hete beírtam ide a víziómat, miszerint részvénypiaci korrekció van a küszöb előtt. Ennek megfelelően portfólióm erre érzékeny részét fel is készítettem/lefedeztem amennyire tudtam. Ha Omega nem származtatott alapokból áll, akkor gyanúsan kockázatosnak gondolom most beülni Omegába. A chartja sem túlzottan biztató.

Előzmény: Alapos Aladár (27874)
Alapos Aladár Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27874

Liliomfi köszi a kimerítő választ :)    Akkor megpróbálom az Omegát, már többen javasolták, az Optimámmal pedig pont annyit hagyok benne, amennyi lesz az Omegában, tehát kiegyenlítik egymást és a Supra meg lesz ami lesz :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27873

de ha betétként nyitott tbsz, az mintha nem lenne átjárható alapot tartalmazó tbsz-be... úgy rémlik, az kérdés szokott lenni hogy betéteset vagy befalaposat kér-e az ügyfél.

Előzmény: silusius (27870)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27872

Még annyit tennék hozzá az OTP-történethez, hogy hiába éreztem meg a jó beszállót, a kiszállót nem biztos, hogy jókor tettem  volna.Korábban amikor részvényeztem, elkaptam jó beszállót aztán idegesített, hogy túl korán adtam el, drágábban is lehetett volna...:)

 

Vannak itt nálam a témában tájékozottabbak és gyakorlottabbak, de legtutibb portfóliót tartok tőle, hogy senki nem fogja neked megjósolni,mert ha tudnák akkor mindenki azt az egy alapot venné ami 30%-ot hoz és nem lenne fórum.:)

Liliomfi 28 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27871

Saját befektetéseimmel kapcsolatban sem tudom, hogy jól döntöttem e vagy sem,így másét sem fogom tudni.

Ingatlan kapcsán sem tudom, hogy jó befektetés volt e és bef. alapok kapcsán sem.

Egy dolgot tudok biztosan, hogy mindig van jobb lehetőség mint amit választok, de ez mindig utólag derül ki, így sokat nem kell ezen rágódni,mert egyetlen ember sem találja meg mindig, mindenben a legjobbat.

 

Én is bizonytalan vagyok az Optima tartását illetően, de ez legalább nem megy mínuszba.

Ha ez neked számít akkor tarts valamennyit, a mértéket Te döntöd el !

Pár hete OTP-t is akartam venni, de nem mertem és lemaradtam, viszont nem stresszeltem miatta.

 

 

Azért vagyok rossz tanácsadó, mert éppen ma mondtam valakinek, hogy pénzzé kéne tenni mindent és elhúzni az országból./Ezzel csak a bizonytalanságom támasztom alá./

 

Alapvetően úgy gondolom, hogy Isten dolga, én csak próbálom nem elásni a talentumokat./Bibliai történet, biztos ismered/

 

Ha itt kérsz konkrét tanácsot az azért lehet problémás, mert nem tudod, ki adja majd és milyen múlt van mögötte amit nem reklámoz, de nem kizárt, hogy cserélne veled.:)

 

Te is el tudod dönteni.

 

Popper Péter mondta, hogy egyetlen ember sem tudja elrontani az életét, mert úgy vagyunk megalkotva, hogy mindig a maximumot hozzuk ki a lehetőségeinkből amire tudásunk és génjeink alapján képesek vagyunk.

A hajléktalan sem rontotta el, ő egyszerűen a helyzetében arra volt képes...

 

 

Előzmény: Alapos Aladár (27866)
silusius Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27870

Üdv,

 

Tudom nem szokás összegeket írni, de úgy gondolom számok nélkül nem lehet érdemi választ kapni.

 

15m-nek (jelenleg TBSZ-en ücsörög lekötött betétként) keresek helyet a közeljövőben. Ciben keresztül elérhető alapok és kötvények érdekelnek elsősorban. Érdeklődtem a bankban, de olyan hozzá nem értést tapasztaltam, hogy inkább kisétáltam. Remélem tudtok érdemi tanácsot adni, hogyan bővítsem a portfóliót.

 

 

Jelenleg 4 alapban van pénzem tavaly nyár óta.

 

17.5% Citadella 1-2% profit

25% Vakmajom 4-5% profit

25% EMDA 8-9% bukó

32.5% Supra 4-5% profit

 

5-8 éves távra tervezem befektetni, kockázatkerülő alapokat keresek elsősorban (Supra és Emda alapokat nem kívánom tovább erősíteni).

 

  • érdemek-e további alapokkal bővíteni a skálát vagy maradjak ennél a négynél?
  • további abszolút alapok, vagy esetleg vállalati kötvények?
  • venni 1 magnóliát???
  • minden más megoldás érdekel.

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27869
Előzmény: Peter Altenberg (27867)
Veszpremi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27868
Előzmény: Peter Altenberg (27867)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27867

Üdv. Hol lehet megnézni a K&H UnioEuro bef.alap grafikonját? Kösz.

Alapos Aladár Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27866

Hm, tehát Liliomfi szerinted jó ötlet az pl, hogy a befektetett pénzem harmada Optimában, harmada Suprában és harmada Omega "A"-ban van? Ez így elvileg elég szépen termelne.

Veszpremi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27865

A Supra és a Columbus lokálisan változatlanul határozottan gyöngén muzsikál, kíváncsi lennék az okára. Tán most a ft erősödése miatt mennek lefelé? Nem látom, mivel korrelálhatnak, de rendesen szenvednek, az látható a chartjukon. Miközben azért a tőzsdék mennek elég nagyokat le is és föl is, főleg föl.

X7Z4 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27864

A legjobb befektetési alap a Plotinus, tőzsdén megvehető részvény, elég magas a hozam, hisz egy abszolút hozamú befektetési alap. Hosszú távra nagyon megéri, hisz Zsiday Viktor érti a dolgát, kb a rendszerváltás óta foglalkozik a nemzetközi tőkepiacokkal.

Előzmény: kemenesalja2013 (27857)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27863

Az Omega tavaly is 20 % fölött hozott.

2008-ban viszont sikerült -40 %-ot "produkálnia"

 

A Bamosz oldalán megnézheted az adott évi hozamoknál.

 

http://www.bamosz.hu/alapoldal?isin=HU0000702899

 

 

Nekem kizárólag a tőkevédelem miatt van Optimám és azért, mert reményeim szerint többet hoz mint a banki lekötés valamint nem kell vele foglalkoznom, hogy 3 havonta lekötögessem.

Ennél több előnye valószínűleg nincs,de fontos szempont lehet ha biztonságra törekszel a tőkéd egy részét illetően.

Alacsony infláció mellett ha kitermeli az értékpapírszámla költségét és többet hoz a lekötéseknél akkor elfogadható lehet.

 

A Suprától most én sem esek hasra,de senki nem garantált nekem /sem/ semmit...

Előzmény: Alapos Aladár (27862)
Alapos Aladár Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27862

És mi a véleményed a G10-ről? A vagy B sorozat? Az Omegával az a bajom, hogy komoly plusszban még sosem volt, bár a Klímaváltozással is hasonló volt a helyzet, és bejött. De köszi a tanácsot :) 

kisfo Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27861

nekem van valamennyi G10-em is, eleg regota; de ez - szerintem Neked - sem - jelentsen semmit !

 

ha otp-s alap es optimabol at, akkor gondoltal-e omega-ra: EU-ban azert ma is konjunktura adatok vannak.

Előzmény: Alapos Aladár (27860)
Alapos Aladár Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27860

A G10-be közületek volt valaki vagy van valaki? Kíváncsi lennék, mert a kockázati kitettsége elég magas.....

Alapos Aladár Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27859

De Bükit sokat szidtátok, ehhez képest Szalma Optimáj nem egy főnyeremény, a Suprában van lehetőség még szerintem.

pintera72 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27858
A G10 már egy ideje az USD EUR-val szembeni erősödésére van kihegyezve. Szóval a kérdés az, hogy mennyire hiszel az USD erősödésében.
Előzmény: Alapos Aladár (27856)
kemenesalja2013 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 27857

Az Optima egy biztonságos alap, nem arra szolgál, hogy kiemelkedő hozamot érjél el.

Előzmény: Alapos Aladár (27856)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!