Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9845
Ja, kimaradt.
A hadnagy mondta, hogy az ő családját is valami helyi túlbuzgó mócsing jelentette fel a német hatóságoknál.
Előzmény: Zicherman Istvan (9843)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9844
Forrás: Klimov ,,A győztes dala".
Előzmény: Zicherman Istvan (9843)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9843
Nem olyan humoros az eset.
Németországban - Klimovnál olvastam - volt egy eset, amikor Frankfurtban (a.O.) vonultak be a szovjetek és a katonák, amikor járták a váost, találkoztak egy némettel, amely lelkesen mutogatta, hogy hol vannak az NSDAP volt párttagok családjai. Amikor az első lakásnál látták a rettegő nőőket és gyerekeket, megkérdezték a németet, hogy ezt most miért teszi?
- Mert Telmanista vagyok, kommunista, ezek meg nácik!
A katonák kivitték a fáskamra mögé és agyonlótték.
Amikor Klimov, mint vizsgálati tidzt megkérdezte a szovjet hadnyagtól, hogy ezt miért tették, az ezt válaszolta:
- Amikor a németek bevonultak Harkovba az én családomat felakasztották. Csupán azért, mert én kommunista vagyok...
Előzmény: tomcat73 (9836)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9842
Kérnék forrásokat az állításaidra:)

A partizánokat meg ne vegyük be a témába, mert nem reguláris erők és 1947-uig a hadijog rájuk nem vonatkozott.
Előzmény: showtimes (9831)
jamaica2 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9841
Anyám a nagynénijééknél volt Vaján Szabolcsban Nagymamám mint félárvát 12 évesen anyámat, mivel a lakásukból az angolszászok ki bombázták őket a Gubacsi útról, a testvérékékhez Vajára Szabolcsra küldte. Ide román katonák jöttek be 1944 ben nem volt nagy zabrálás, erőszakoskodás. Anyámnak volt valamilyen baja és egy román katonaorvos ellátta tisztességesen. Inkább a falusiak rohanták meg a Vayi család kastélyát a csapatok távoztával.
Előzmény: jamaica2 (9840)
jamaica2 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9840

Apám az ostrom idején 14 éves gyerek volt és elég bátor sokszor kimerészkedett (pld apjával kenyérért). Ők román egységekkel találkoztak akik szintén egy picit fosztogattak, de nem erőszakoskodtak (a fosztogatás is enyhe volt). Apám mostoha anyja aki a háború előtt Bukarestben élt beszélt románul az egyik kiskatonával (Bukaresti volt) aki beszélgetés után nem sokkal elesett kinn az utcán.

A Körút (EMKE) környékén volt egy hatalmas boros pince ahol a szovjet katonák  mellett a helyi lakosok a is cipelték vödrökkel a bort. Apám szerint a pincében bokáig ért a bor (némely katona fegyverrel lött a hordok némelyikébe és innen folyt a bor, néhány részeg katona aláfeküdt a sugárnak, stb), nem bántották a civileket, akik szintén vittek a borból.

Apám a Pesti ostrom végén sokat mászkált és így a következő helyzetbe került, megállt egy szovjet teherautó, leugrált néhány szovjet katona fegyverrel összeterelték az utcáról az embereket, felhajtották a teherautóra (köztük az apámat is 14 éves létére). Mondanom sem kell, kitört az emberek közt a rettegés mi lesz velük (gondolom aki ezt olvassa az a malenkij robotra gondol most). Nem ez történt, mentek egy kicsit a teherautóval, majd egy textil raktár előtt megállt a teherautó és a szovjet katonák az utcáról összeszedett emberekkel kipakoltak egy teherautónyi szövet bálát a raktárból. A szovjet katonák minden civilnek adtak a végén egy szövetbálát és a remegő civileket hónuk alatt a szövetbálával hazaengedték. Apám megjött a szövetbálával és ekkor a mostohaanyja majdnem összeverte, hogy képzeli, hogy elfogadott lopott holmit az oroszoktól, de 45 nyarán ebből cseréltek vidéken élelmet belöle később.

Végére egy kis humor. Apám a harcok végén egyedül sétálgatott a már csendesebb részeken (azt hiszem az t több helyen hallottam, hogy a gyerekeket szerették az oroszok nem bántották) és talált egy lesántult magányos lovat közel a házukhoz.

Behúzta a ház udvarába és ott a ház lakói gyorsan elintézték a szerencsétlen párát. Apám mesélte, hogy a legfelső szinten élt egy öreg néni akinek sok macskája volt és szólt apámnak, hogy egy kis maradék húst próbáljon hozni a mcskáknak. Apám odament a trancsirozókhoz és a henteskedők mondták miért áll apám sorba a húsért amikor nagyapám már megkapta a maga részét. Ekkor apám mondta, hogy X.Y. néni

mcskáinak kell valami. Egyik vagdosó lakótárs felkiáltva "micsoda macskáknak", lenyúlt a földre valami húscafatokért és a néni vödrébe berakta. Apám odaatta a néni macskáinak. Két nap mulva apám találkozott a nénivel aki elkeseredve behívta és mutatta a szegény mcskákat akik nem tudták elrágni a csödör nemi szervét.

Előzmény: tomcat73 (9836)
tomcat73 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9839
Idegen tollakkal könnyű ékeskedni:)
Előzmény: Némedi László __ (9838)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9838
na ez igazán poénos volt :)))))
Előzmény: tomcat73 (9836)
tomcat73 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9837
Az úgy lemaradt..... ha vkinek van hitelesbb listája összevethetné hátha okosabb lesz.
Előzmény: Némedi László __ (9772)
tomcat73 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9836
Nem tudom ki olvasta Efraim Kishont önéletrajzi könyvét (ha jól emléxem)
Abban volt a következő órás sztori.

A nyilasok elől elmenekült vhová vidékre, ahol vmi pincében rejtőzködött és itt a várakozás óráiban elhatározta, hogy kommunista lészen biza. Mikor megjöttek az oroszok kirohant és boldogan kiabálta, hogy

- Ja vengerski kommunyiszt!
Mire az orosz:
-Ja nye, davaj csaszi.

Az órás vita ezennel eldőlt:))))
Előzmény: showtimes (9767)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9835

ha ezt írod eredetileg, akkor nem idézem be Norbertet, de te ezt írtad:

 

"A tengely katonák például Magyarországon nem gyűjtöttek se órát, se templomtetőről pléhlemezt. Sőt, ha kaptak valamit, akkor viszonozták, ha tudták, így kapott nagymamám a visszavonuló németektől kávét (44 végefelé honnan volt nekik? ) és esőköpenyt."

 

erre válaszoltam

Előzmény: showtimes (9830)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9834

így van

nem kérem, hogy ezt bizonyítsd

Előzmény: showtimes (9831)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9833
tehát akkor minden nő kurva? : )
Előzmény: orientalisporta (9832)
orientalisporta Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9832
"na igen, az ilyen beszámolók után már kijelenthetjük, hogy minden nő kurva, hiszen igazat ír a szemtanú."

végigolvasva a naplóját én nem látom nyomát elfogultságnak, v. szépítgetésnek...ír ennél cifrábbakat a németekről v. a magyarokról is....Sőt ír megerőszakolásokról is vagy zabrálásról..
Előzmény: Joranne_Sutt (9826)
showtimes Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9831
A felszabadító szovjet partinázok és a hadsereg SZU-n belül elkövetett atrocitásait szerintem egy hét alatt se biztos, hogy össze bírnád írni.

(pl. az "árulók" és családjukat ért megtorlások, meg lopások, rablások, erőszakosságok, egyes nemzetiségek ellen gyakorlatilag bármit szabad volt tenni - kollektív bűnösség miatt. Versigora is megírta, hogy a pálinkát pl. Kovpak emberei is rendszeresen "ráhatással" szerezték meg a belorusz parasztoktól - tehát raboltak)
Előzmény: Némedi László __ (9828)
showtimes Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9830
"Amíg a források német katonák által elkövetett nemi erőszakról csak elvétve számolnak be (noha ezek között még gyilkossággal végződő eset is volt), és a fosztogatásokat igyekeztek központilag megtorolni, addig a szovjet csapatok által végrehajtott nemi erőszak tömegessé, a rablás pedig rendszeressé vált. Leginkább ez magyarázhatja azt, hogy 1945 januárjában, februárjában és márciusában a Dunántúl és a Felvidék egyes területeit visszafoglaló német csapatokat a magyar lakosság döntő többsége valódi felszabadítóként üdvözölte, noha e katonák bajtársai egy esztendővel korábban még megszállókként érkeztek."

Kulcs szavak a németeknél: elvétve és igyekeztek megtorolni
a szovjeteknél: tömeges nemi erőszak, rendszeres rablás.

Előzmény: Némedi László __ (9828)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9829
persze hozzáteszem, hogy ez nem volt jellemző
Előzmény: Némedi László __ (9828)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9828

másik témához:

http://www.xxszazadintezet.hu/index.php?011544&d=1%20

A magyar területre visszavonuló szétvert alakulatok német katonái és a velük szövetséges keleti önkéntesek több helyen (például Rettegen, Nagyváradon, Gyimesbükkön, Kisilván, Óradnán, Szentjózsefen, Magurán és Maroshévízen) is fosztogattak vagy más erőszakos cselekményeket követtek el.

Némedi László __ Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9827

csak hogy teljes legyen a kibontás:

 

-ha a téma szakértője akarnék lenni, akkor persze én keresném meg a dokumentumot (ami elég korrekt referenciával szerepel, a legtöbb Ungváry problémámnál nincs referencia, inventálta a leírást), de így van egy jónak tűnő referencia, a témában felületesként, ez számomra elfogadható

-te tettél egy állítást, hogy ez nem elfogadható, mert (német (meg nem láttad, ha jól értem, amire most céloztál))

 

tehát én most rád várok a cáfolással, és akkor kereshetünk más anyagot, az erőszakosságra, ha nagyon be szeretnénk látni. (István referenciájáról most nem beszélek, majd referál róla, ha akar).

 

 

Előzmény: Némedi László __ (9824)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9826
na igen, az ilyen beszámolók után már kijelenthetjük, hogy minden nő kurva, hiszen igazat ír a szemtanú.
Előzmény: orientalisporta (9820)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9825
szerintem ha ungváry erre vonatkozó adatát nem fogadod el, akkor neked kéne bebizonyítanod, hogy téved, és nem Lacit b@sztatni ezért.. :)
Előzmény: showtimes (9823)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9824
nem olvastam ,de szívesen megadom a hivatkozást, lehet, hogy a Hm-him levéltárban is megvan (ha már kutatta, valszeg a másolatot elhozta Mo-ra), szóval sok sikert :)
Előzmény: showtimes (9823)
showtimes Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9823
Egyébként láttad az eredeti német jelentést vagy csak Ungvárynál olvastad, hogy egy német tiszt szerint... ?
Előzmény: Némedi László __ (9822)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9822

nézd vissza mit írtam Ungváryról: oldalanként két hiba (azon részekben, amivel én foglalkoztam). Problémás, de el tudom képzelni, hogy egy német összekötő jelentésében nem követett el hibát. Amiben tévedett, azokat mind tudom bizonyítani. Te tudod bizonyítani, hogy ez a jelentés nem létezik, hamisítvány, nem arról szól, stb.? lszi hozz egy bizonyítást, hogy hamis jelentés volt, és akkor elfogadom

Előzmény: showtimes (9821)
showtimes Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9821
Én cáfoltam?
OLvass kicsit vissza mennyien szapulták Ungváryt. Én egy szót se szóltam :)
De, hogy van az, ha olyat ír, ami ami a szovjetekre dehonesztáló, akkor megbízhatatlan, ha meg a magyarokat, akkor hiteles forrás?
Előzmény: Némedi László __ (9819)
orientalisporta Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9820
Dr Somorjai Lajos: Megjártam a Don-Kanyart

" Szeptember 2.......A civil nőkpedig itt mind basznak. Ellképesztő, hogy nincsen ezeknek se udvarlásra, se egyébre szükségük. Jóformán egy ujjal kell megbökni a mellét s rögtön lefekszik. És itt nincsen különbség szegény vagy jobban szituált vagy a mi fogalmaink szerint magasabb társadalmi osztályba tartzozó nők közt.
Ha Afanaszjevka a munka és légitámadások faluja, Uriv a borzalmak helye, akkor Szoszov a baszás faluja volt. Ott minden nő baszott, s közülünk is tán csak a pap és én
mentünk el baszatlanul. Jellemző orosz eset volt ott: délután fekszem a szálláson s olvasok, mikor a fiúk karban hoznak be egy nőt. Hát eláll szemem-szám! (egyéb nem!) Európai fogalmak szerint is extra nőt hoznak be. Öltözete is a legújabb európai divat. Helen a neve, 17 éves, 1 éve asszony, férje filmrendező, apja "agronom" (állami kolhozon jószágigazgató-féle), a férj a fronton van két hónapja. Itt volt látogatóban valakinél a faluban, egyedül ment az utcán, a fiúk megszólították (ez itt az ismerkedésnek elismert formája), s első szóra bejött a lakásunkra gramofonozni, s táncolni. A fiúk persze majd megvesztek érte, el is hiszem. Tamarán kívül az első európai értelemben is stramm nő. Egy-két óra múlva bevetődik Szivér a motorosoktól. A nő indulóban volt, majd ő elviszi autón. Mint később kiderült, elvitte , de nem tette le otthon, hanem elvitte hozzájuk, a nő egész éjszaka ott volt, s reggel vitte haza. Mindezt ötperces ismerettség után, a mi fogalmaink szerint is úri kislánnyal vagy asszonnyal, aki 17 éves inteligens és tanult. Perfekt német volt. Szilvér egy szót sem beszél németül, tehát még dumára sem volt szükség. Gyuri a szomszéd szobában szuszogott egy nővel, Jóska Anna Pavlovnát kisérte haza (kotonnal felszerelve), Bébi Juliát, s így tovább. Mondom, mindenki és mindenütt baszott...."
Előzmény: Némedi László __ (9802)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9819

elég egyszerű megoldást választottál

tehát szerinted senkinek nem lehet hinni, videót meg nem tudok mellékelni, így sikerült cáfolnod... ...ahogy gondolod

 

egyébként nem csak német parancsra történtek események, erre az Ungváry könyv is adott infót, de a Norbert talált nemrég egy jelentést, ahol simán fel voltak sorolva a gyerekek is egy faluban, mint kivégzettek, és ez nem német parancsra volt.

 

egyébként sajnálom, hogy az irányba nyomsz, hogy ezekre keressek adatokat, nem én akarok lenni a magyarok lelkiismerete...

Előzmény: showtimes (9815)
Theorista Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9818
Elnézést is kértem érte korábbi hozzászólásomban.
Előzmény: Joranne_Sutt (9817)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9817
Ungváry neve itt nem cseng valami jól...
Előzmény: Theorista (9816)
Theorista Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9816
Nem tudom már hol olvastam, de Magyarországon a nemibeteg gondozó intézetek megszervezése a háború után történt, amiben elsődleges szerepe volt annak, hogy nők tömegesen létesítettek nemi kapcsolatot, anyagi előnyökért. A háború előtt nyilván voltak tartva a szajhák, illetve az orvosi ellátásuk is meg volt oldva, a háború után viszont tömeges jelenséggé vált a dolog. (nem feltétlenül kell erőszakra gondolni, Ungváry írja azt hiszem, hogy a nők gyakran élelmiszerért is hajlandóak, ill. kénytelenek voltak a katonák kényére tenni.)
Előzmény: Némedi László __ (9802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!