Keresés

Részletes keresés

tomcat73 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7403
Az.
Előzmény: RhB (7401)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7402
A ,,Bogárhátú" VW katonai változata.:)
Előzmény: tomcat73 (7400)
RhB Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7401

Kübelwagen...

 

Előzmény: tomcat73 (7400)
tomcat73 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7400
Német dzsip Batinánál.

Az oldalt Franjo barátom találta. Batinánál a híd lábánál került elő ez a német "Kübwagen" ha jól írom.
stopposbácsi Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7399
Egyszer olvastam valami hagymázas rémálmot Szuvorov elvtárstól. A NATO vezetése állítólag itta minden szavát. Mondjuk róluk el is tudom képzelni, hogy minden marhaságot bevesznek. Név nem jut az eszembe, de volt egy KGB ügynök, aki később nyugatra szökött és elmesélt mindent a CIA-nak. A probléma csak az volt, hogy az illető totálisan paranojás volt és összesküvéselméleteket mesélt. A CIA meg jól bekajálta az egészet.
Előzmény: Zicherman Istvan (7394)
tomcat73 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7398
Ja már látom. Óvasnom meg meg kellett volna tanulni.:)
Előzmény: Zicherman Istvan (7383)
bimba5672 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7397
Nem sajnos nagy hirtelen nem tudtam pontosan hogy kell leirni, élnézést........
Előzmény: Zicherman Istvan (7392)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7396
De, jól tudtad. Az A-20 a T-34 prototípusa volt.
Előzmény: Cs_ (7395)
Cs_ Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7395

Ja. Az ominózus A-20 az nem a T-34-es,  rosszúl emlékeztem rá. A T-34-es A-34 volt.

 

 

Megvan a magyar kiadás bár a felénél abbahagytam. Valahogy az érvelésen em tudott "magával ragadni" 

Előzmény: Zicherman Istvan (7393)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7394

Az orosz hadtörténész saitokon már évek óta létezik egy ,,érdemrend", amit a marhaságokat vagy csúsztatásokat közlő szerzőknek ajándékoznak. Ez a ,,Rezun-trófea" (Rezun ,,Szuvorov" igazi neve).

 

Így néz ki:

 

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7393

Erre írtam egyszer egy kritikát orosz saitra (az ,,A" mint ,,autosztrádás tank" kapcsán.

A Harkovi gyárban minen prototípus az ,,A" literát kapta.

Erre írtam ott, hogy az ,,A-5" az az O-osztály gőzmozdonya volt, az ,,A-8" pedig vetőgép. Ezeket is a német autósztzrádákra készítették?:)))))))))

 

És ez még csak a kezdet...

 

(az ,,Akváriumtól" - magyarul is megjelent, megvan hazánk nyelvén is, bár eredetiben ajánlom - szárráröhögtem magam. Rögtön látszik, hogy az ipse katonai analfabéta. Összehordott tücsköt-bogarat, és a végén magyarázatokba bocsátkozik, hogy ő mennyire szerette Hazáját, de a gonosz komcsik miatt kénytelen volt szökni, mert veszélyben volt az élete (bla-bla-bla).

Akit érdekel - már angolul is elérhető, hogy mi volt a szökésének valódi oka.

Előzmény: Cs_ (7391)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7392
kicsit elütötted a Katinyi erdőt... Géphiba.
Előzmény: bimba5672 (7390)
Cs_ Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7391

"Természetesen van rengeteg kritika, ugyanakkor a tényeket nem cáfolják a kritikák."

 

A jégtörő az valami otvar szar könyv. A szerző kitalált valamit és az elméletét probálja meg alátámasztani mindennel ami a kezeügyébe kerül. Nagyon kevés konkrét dolgot ír, csak sejtet. Pl.: hogy minnek kellett az sok gyors harckocsi és ráhúzza hogy hát persze, hogy a német útakra (mellesleg, hogy hogy jutnak el odáig arról egy kukkot se ír, nem lanctálpas sztori a lényeg). A mezei olvasó meg szart se tud a témáról és elhiszi mert hietőnek/logikusnak tűnik a magyarázat.

 

Vagy ott van a másik klasszikus az A-20 harckocsi. Hogy ecseteli, hogy hát mi más is lehetne mint autópálya harckocsi és hol van autópálya abban az időben? Németországban. A szegény olvasó meg elégedetten csettint, hogy jé tényleg! Még egy "bizonyíték" hogy a jégtörő elmélet igaz. Csak hát aki utána néz az tudja, hogy az A-20 harckocsi az a T-34-es leánykori neve még prototípus korában (ajánlott irodalom www.google.com )

 

 

 

Előzmény: dzsaffar2 (7381)
bimba5672 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7390

Szerintem érthetöen vàlaszoltam neked és leirtam nem szo szerint értettem hogy megvolt az iskolapadja telefirkàlva kis piros csillagocskàkkal valahol Poroszorszàgban. Ahol a tanito néni elmodta hogy a kis Zsukovkàt hàgyszor kellet elfenekelni mert bàntotta kis szöke kékszemü iskolatàrsàt. A tényeket irtam le azt hogy mind a két hadvezetés oriàsi hatàsokkal volt egymàsra. Példàul nekem megvan egy nagyon régi és kimondhatatlanül gyönyöru kiadvàny : Magyarorszàg hadtörténete cimen, a 80' években jelent meg. 2O évvel késöbb ha kiadnàk ujra szo szerint ugyan az lenne benne?

Megnézhetsz akàr milyen talàkozàsrol szolo dokumentum filmet ez van benne - orosz - német nyalàs - falàs és hàgy volt amiröl nem készült még kép se, természetesen ez csak protokol. De mit gondolsz a kis zsido lànynak aki mostmàr több mint 80'-eves ez mi, söt amikor azt elolvassa hogy az apjàt meg a Kalinyi - jol irom ? - erdöben lötték le és magyar orvosok kapartàk ki. Sajnos igen alàirom vannak foltok az ismereteimben de sajnos nem vagyok olyan helyzetben hogy màsképpen tudnék böviteni rajta ezért vagyok itt mert ezeket az oldalakat talàltam eddig a legelfogathatobnak. Ehez még hozzàadom azt hogy sajnos az én korosztàlyom az akin lecsapodott a rendszervàltàs ostora ràadàsul én még a nyugati oldalon kiforditott történelmet is olvazsgatom.

Ha valaki meg csak hideg tényeket akar megtudni elolvas egy könyvet, egy forum szerintem pontosan azért van hogy néhàny felemàsnak tünö tény vilàgossàgra kerüljön és megbeszéljük töb szem többet làt alapon.

Remélem nem értesz ujra félre és nem gondolod ugy hogy valamiben is megbontottalak ha igy történt elölre is elnézés.

Péter...

Előzmény: Némedi László __ (7366)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7389
elmentem... majd jövök...
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7388

б) Остальные силы, в составе 35 сд, 3 тд, 1 мд, 6 кд (всего 45 дивизий) и 21 ап РГК, назначаются для обороны дальневосточной, южной и северной границ СССР, из них

- на Дальнем Востоке и в ЗабВО – 22 сд, 3 тд, 1 мд, 1 кд (всего 27 дивизий) и 14 ап РГК;

- в Средней Азии – 2 горнострелковых и 3 кав. дивизии (всего 5 дивизий);

- Закавказье – 8 стрелковых и 2 кавалерийские дивизии (всего 10 дивизий) и 2 ап РГК;

- на обороне Черноморского побережья Северного Кавказа и Крыма – 2 стр. дивизии;

- на побережье Белого моря – 1 стр. дивизия.

Детальная группировка сил показана на прилагаемой карте 8 .

.......................................

b) a többi erőket, állományukban 35 lövész, 3 páncélos, 1 gépesített, 6 lovashadosztály (összesen 45 hadosztály) és a VT 21 tüzérezredét, kirendelni a Szovjetunió távol-keleti, déli és északi határának védelmére, ebből

- a Távol-Keleten és a Bajkálontúli Katonai Körzetben - 22 lövész, 3 páncélos, 1 gépesített, 1 lovassági hadosztályt (összesen 27 hadosztályt) és a VT 14 tüzérezredét;

- Közép-Ázsiában - 2 hegyivadász és 3 lovashadosztályt (összesen 5 hadosztályt);

- a Kaukázusontúli teróületen - 8 lövész és 2 lovashadosztályt (összesen 10 hadosztályt) és a VT 2 tüzérezredét;

- az Észak-Kaukázus és Krím partvonalának védelmében - 2 lövészhadosztályt;

- a Fehér-tenger partján - 1 lövészhadosztály.

Az erők részletes csoportosítása a mellékelt térképen /8/

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7387

III. Исходя из указанного замысла стратегического развертывания, предусматривается следующая группировка Вооруженных Сил СССР:

1. Сухопутные силы Красной Армии в составе – 198 сд, 61 тд, 31 мд, 13 кд (всего 303 дивизии и 74 артполка РГК) распределить следующим образом:

а) Главные силы в составе 163 сд, 58 тд, 30 мд и 7 кд (всего 258 дивизий) и 53 артполка РНК иметь на Западе, из них: в составе Северного, Северо-Западного, Западного и Юго-Западного фронтов – 136 сд, 44 тд, 23 мд, 7 кд (всего 210 дивизий) и 53 артполка РГК; в составе резерва Главного Командования за Юго-Западным и Западным фронтами – 27 сд, 14 тд, 7 мд (всего 48 дивизий);

..................................

III. A fentebb említett stratégiai kibontakozás elgondolásából kiindulva, a SzSzKSz Fegyveres Erőinek következő csoportosítása várható, előreláthatóan:

1. A Vörös Hadsereg szárazföldi alakulatai, állományukban - 198 gyalogsági, 61 páncélos, 31 gépesített, 13 lovassági hadosztály (összesen 303 hadosztály és a Vezérkari Tartalék 74 tüzérezrede), amik a következő módon oszlanak meg:

a) Fő erők, állományukban - 163 lövész, 58 harckocsizó, 30 gépesített lövész és 7 lovashadosztáy (összesen 258 hadosztály) és a VT 53 tüzérezredét tartani Nyugaton, ebből: az Északi, Észak-Nyugati, Nyugati és Dél-Nyugati frontnál - 136 lövész, 44 páncélos, 23 gépesített lövész, 7 lovashadosztályt (összesen 210 hadosztály) és a VT 53 tüzérezredét; a Vezérkari Tartalék állományában, a Dél-Nyugati és Nyugati frontok mögött - 27 gyalogos, 14 páncélos, 7 gépesített lövész hadosztályt (összesen 48 hadosztály);

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7386

а) главный удар силами Юго-Западного фронта нанести в направлении Краков, Катовице, отрезая Германию от ее южных союзников;

б) вспомогательный удар левым крылом Западного фронта нанести в направлении Седлец, Демблин, с целью сковывания Варшавской группировки и содействия Юго-Западному фронту в разгроме Люблинской группировки противника;

в) вести активную оборону против Финляндии, Восточной Пруссии, Венгрии и Румынии и быть готовым к нанесению удара против Румынии при благоприятной обстановке.

Таким образом, Красная Армия начнет наступательные действия с фронта Чижов, Мотовиско силами 152 дивизий против 100 дивизий германских. На остальных участках госграницы предусматривается активная оборона 7 .

.................................

a) a Dél-Nyugati front fő erőivel csapást mérni Krakkó, Katowice irányába, elvágva ezzel Németországot déli szövetségeseitől;

b) a Nyugati front bal szárnyával kiegészítő csapást mérni Sedlec, Demblin irányába, hogy lekössük a Varsói hadseregcsoport egységeit, és segítsünk a Dél-Nyugati frontnak az ellenség Ljublini csoportjának felszámolásában;

c) aktív védelmet folytatni Finnország, Kelet-Poroszország, Magyarország és Románia ellen, és készen kell álnunk a Románia elleni csapásra, amennyiben a helyzet azt lehetővé teszi.

Ennek megfelelően, a Vörös Hadsereg támadó műveleteket kezd a Csizsov, Motoviszko fronton, 152 hadosztállyal 100 német hadosztály ellen. Az államhatár egyébb szakaszain aktív védelmet veszünk számításba /7/.

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7385

Учитывая, что Германия в настоящее время держит свою армию отмобилизованной, с развернутыми тылами, она имеет возможность предупредить 4 нас в развертывании и нанести внезапный удар.

Чтобы предотвратить это [и разгромить немецкую армию], считаю необходимым ни в коем случае не давать инициативы действий Германскому командованию, упредить 5 противника в развертывании и атаковать германскую армию в тот момент, когда она будет находиться в стадии развертывания и не успеет еще организовать фронт и взаимодействие родов войск.

II. Первой стратегической целью действий войск Красной Армии поставить – разгром главных сил немецкой армии, развертываемых южнее Демблин, и выход к 30 дню операции на фронт Остроленка, р. Нарев, Лович, Лодзь, Крейцбург, Оппельн, Оломоуц. Последующей стратегической целью иметь: наступлением из района Катовице в северном или северо-западном направлении разгромить крупные силы Центра и Северного крыла германского фронта и овладеть территорией бывшей Польши и Восточной Пруссии.
Ближайшая задача – разгромить германскую армию восточнее р. Висла и на Краковском направлении, выйти на р.р. Наров, Висла и овладеть районом Катовице
6 , для чего:

........................................

Fordítás: Figyelembe véve, hogy Németország jelenleg teljesen mozgósítva, kibontakozott hátországi szolgálattal ellátva tartja hadseregét, megelőzhet minkt/4/ a felvonulásban és váratlan csapást mérhet ránk.

Hogy ezt kizárhassuk [és szétverjük a német hadsereget], feltétlenül fontosnak tartom, hogy ne adjuk át a kezdeményezést a Német vezérkarnak, meg kell előznünk /5/ az ellenfelet a felvonulásban, és akkor kell megtámadnuk a német hadsereget, amikor még a felvonulás végrehajtását nem fejezte be, és még nem tudta megszervezni a frontot és a fegyvernemek együttműködését.

II. A Vörös Hadsereg csapataimnak elsődleges hadászati céljává kijelölni - a német hadsereg főbb erőinek megsemmisítését, felvonulni Demblintől délebbre, és a hadművelet 30 napján kiérni a következő frontvonalra: Osztrolenka, Narev folyó, Lovics, Lodz, Kreitzburg, Oppeln, Olomoutz. A további stratégiai cé-ként: Katowice környékéről támadást kezdeni északi vagy észak-nyugati irányban, megsemmisíteni a német front Központi részét és Északi szárnyát, majd birtokba venni Lengyelország és Kelet-Poroszország területét.

A legközelebbi feladat - szétverni a német hadsereget a Viszla folyótól keletre, illetve Krakkói útvonalon, kijutni a Narov folyóhoz, és birtokba venni Katowice környékét /6/, ehhez:

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7384

Természetesen van rengeteg kritika, ugyanakkor a tényeket nem cáfolják a kritikák.

 

Márpedig csak azok számítanak.

................................................

 

Dehogy nem! SORRA! Kevés olyan feltételezés, tézis és állítás van szuvorovnál, ami ne lett volna cáfolva. A könyveiben sok a csúsztatás és nyílt hazugság vagy szenzációhajhászás.

 

De ha te mindenáron népszerűsíteni akarod szuvorov ,,munkásságát" - rajta.:)

 

(Direkt írom a nevét kisbetűvel, ugyanis szerényebb is lehetett volna, amikor művész nevet választott Rezun elvtárs.)

Előzmény: dzsaffar2 (7381)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7383
Mondtam, hogy megvan:)))
Előzmény: tomcat73 (7380)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7382

tényeket???? Szuvorov csak következtetéseket használ (és sajnos abban is elég gyengéket)...  ...de légyszi olvass vissza, és látod az érvelésünket (lehet, hogy a másik topikban van: "A német vereség okai..."

 

 

((ha ezek tények, akkor tényleg lesz sikerkönyvem :))))

Előzmény: dzsaffar2 (7381)
dzsaffar2 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7381
 

Dzsaffar2.

 

A jégtörő marhaságainak felsorolását és a sok-sok-sok kritikának a fordításait szintén közlöd?

Mert akkor segítek.

 

Szuvorovot nem lehet komoly olvasmánynak tekinteni

........

 

Köszönöm a választ.

 

Én pedig azon csodálkozom, hogy csócsáljátok a sok visszaemlékezést.

 

Természetesen van rengeteg kritika, ugyanakkor a tényeket nem cáfolják a kritikák.

 

Márpedig csak azok számítanak.

 

Sáfár István

Előzmény: Zicherman Istvan (7361)
tomcat73 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7380
Borzalmasan unalmas. Megvan elektronikus formában magyarul. Egyik haverom leszedte vhonnan DC-ről Egyszer nekiduráltam magam és elolvastam. Az hagyján, hogy egy őrült ember hagymázas ömlengéseit tartalmazza de milyen szar stílusban. Ha kell elküldöm mélben. Brooooáfffff
Előzmény: Zicherman Istvan (7369)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7379

/folytatás/

.................

Вероятные союзники Германии могут выставить против СССР: Финляндия – до 20 пехотных дивизий, Венгрия – 15 пд, Румыния – до 25 пд.

Всего Германия с союзниками может развернуть против СССР до 240 дивизий.

.................

Valószínűleg Németország szövetségesei a Szovjetunió ellen képesek kiállítani: Finnország - k.b. 20 gyalogos hadosztályt, Magyarország - 15 gyalogos hadosztályt, Románia - k.b. 25 gyalogos hadosztályt.

Németország és szövetségesei, összesen, a Szovjetunió ellen k.b. 240 hadosztályt képesek felsorakoztatni.

 

/Mára ennyi, mentem aludni.

Laci ne fáradj, holnap átrágjuk magunkat az egészen./

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7378
Bocsánat: nyers gyorsfordítás:((( Elnézést a képzavarért.:(
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7377

/folytatás/

......................

Вероятнее всего главные силы немецкой армии в составе 76 пехотных, 11 танковых, 8 моторизованных, 2 кавалерийских и 5 воздушных, а всего до 100 дивизий будут развернуты к югу от Демблин для нанесения удара в направлении – Ковель, Ровно, Киев.

Этот удар, по-видимому, будет сопровождаться ударом на севере из Восточной Пруссии на Вильно и Ригу, а также короткими, концентрическими ударами со стороны Сувалки и Бреста на Волковыск, Барановичи.

На юге – следует ожидать ударов [одновременно с германской армией – перехода в наступление в общем направлении на Жмеринку – румынской армии, поддержанной германскими дивизиями.
Не исключена также возможность вспомогательного удара немцев из-за р. Сан в направлении на Львов] а) в направлении Жмеринки – румынской армии, поддержанной германскими дивизиями; б) в направлении Мункач, Львов; в) Санок, Львов.

........................

Fordítás:

Valószínűleg a német haderő fő erői - 76 gyalogsági, 11 páncélos, 8 gépesített, 2 lovassági és 5 légi-deszant hasdosztály (összesen közel 100 hadosztály) Demblintől délre lesznek felfejlődve (felsorakozva?), hogy csapást mérjenek a Kovel, Rovno, Kijev irányban.

Ezt a csapást, úgy néz ki, egy másik fogja követni északon, Kelet-Poroszországból, Vilno és Riga irányában, és ezenkívül, koncentrikus csapások Szuvalki és Breszt irányából Volkoviszk és Baranovicsi irányban.

Délen - csapás várható [a német hadsereggel együtt, és offenzíva Zsmerinka irányába a román hadseregtől, amit német hadosztályok támogatnak.

Nem kizárt a németek részéről egy támogató csapás a Szan folyó mögül Lvov irányában] a) Zsmerinka irányában - a román hadsereg, német hadosztályokkal támogatva; b) Munkács, Lvov irány; c) Szanok, Lvov.

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7376

/folytatás/

..............

Остальные 104 дивизии вероятно будут находиться в центре страны в резерве – 22 пд, 1 кд, 1 тд, 1 воздушно-десантная дивизия, всего 25 дивизий; в Дании, Бельгии, Голландии и Франции – 40 пд, 2 кд, 1 тд, 2 возд. дес. див., всего 45 дивизий; Югославия – 7 пд, всего 7 дивизий; Греция – 7 пд, 1 кд, всего 8 дивизий; Болгария – 3 пд, всего 3 дивизии; Африка – 5 пд, 1 кд, 1 тд, всего 7 дивизий; Норвегия – 9 пд, всего 9 дивизий; всего 93 пд, 5 кд, 3 тд, 3 возд. дес. дивизий; итого 104 дивизии [в центре страны на западных границах, в Норвегии, в Африке, в Греции и Италии]. 3

.........................

 

A többi 104 hadosztály valószínűleg [a következő területi felsorolás, értelem-szerűen a szövegből - z.i.g] a következő képpen alakulhat az ország központi részén - 22 gyalogos hadosztály, 1 lovashadosztály, 1 páncélos hadosztály, 1 légi-deszant hadosztály, összesen 25 hadosztály; Dániában, Belgiumban, Hollandiában és Franciaországban - 40 gyalogsági, 2 lovassági, 1 páncélos, 2 légi-deszant hadosztály, összesen 45 hadosztály; Jugoszlávia - 7 gyalogsági, összesen 7 hadosztály; Görögország - 7 gyalogsági, 1 lovassági, összesen 8 hadosztály; Bulgária - 3 gyalogsági, összesen 3 hadosztály; Afrika - 5 gyalogsági, 1 lovassági, 1 páncélos, összesen 7 hadosztály; Norvégia - 9 gyalogsági, összesen 9 hadosztály; összesen 93 gyalogsági, 5 lovassági, 3 páncélos, 3 légi-eszant hadosztály; végül összesen - 104 hadosztály [az ország belsejében, Norvégiában, Afrikában, Görögországban és Olaszországban] /3/

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7375
Gonosz:) Naaagyon gonosz:)))
Előzmény: showtimes (7374)
showtimes Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7374
http://www.chinapage.com/1000wrd.html , remélem nem okoz gondot:)
Előzmény: Némedi László __ (7371)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!