Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6207

Ez itt csak kapasbol egy, a II.VH-bol. Kiserleti darab, 1940-44 kozott teszteltek.

http://www.airwar.ru/enc/xplane/302p.html

mast most nem tudok kikeresni, el kell mennem rovid idore:((( Sorry:((

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6206

Sugarhajtasu gepekkel joval a nemetek elott foglalkoztak:))) 1944-ben repult a sajatjuk:))

Teny - teszteltek a nemeteket is, de vegul az elso, sajat gyartmanyu sugarhajtasu gepeikhez angoloktol vasaroltak meg a licencet.

 

Mindjart kikeresek valamit a szovjet sugarasokrol (haboru elottiekrol, meg haboru alattiakrol).

Amugy felsegjelek a tesztgepeken (es zsakmanyoltakon) nem voltak.

A szovjet tesztgepek siman zoldek voltak, esetek tobbsegeben piros orr-es farokresszel.

A zsakmanyolt technikat vagy meghagytak eredetiben, vagy szinten zoldre festettek, es a gep orr-reszere egy felforditott sarlo-kalapacs kerult.

 

Előzmény: showtimes (6204)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6205
Szia István !


A cím, és a sorozat is stimmel ! Ezek szerint mint egy regényt, de nem mint egy korhű dokumentumot, kell olvasni.


Ha valóban Nemere, vagy F.P. könyv akkor az eddigi véleményem további jelzőkkel gyarapszik.

ui : Regénynek nem rossz ! Ráadásúl a megjelenés igényessége jó volna ha a te könyveid jellemzője lehetne.
Előzmény: Zicherman Istvan (6203)
showtimes Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6204
volt nekik is zsákmány technika, sőt használták is - miután beérkeztek az angolszász szállítmányok, beindult az urál zavod már csak jobbára presztizs okokból szerintem, pl. volt egy tigris alakulatuk is! láttam képeket vörös csillagos tigrisekről.

A háború végén viszont összeszedték a német sugárhajtású repcsiket, tesztelték - csak a felségjelet festették át, ezek alapján kezdtek saját lökhajtásos gépeik fejlesztésébe ( részben német mérnökökkel, de elég jól feldolgozott ez a téma).
Előzmény: Kuruc71 (6200)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6203

Mellesleg, ha mar a ,,NI" odesszai ,,tankoknal" tartunk, gondolom erdekes lesz masoknak is, mivel mindossze egy darab maradt fenn, es alig van ember, aki ,,eloben" vagy foton latta.

Ime, itt van. Odesszaban all. Ket evvel ezelott lett lefotozva. Peldaul ezert jo a haborus turizmus:)))(No meg egy fenykepezo gep)

 

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6202

Tovabba - a KV-k nehez harckocsi zaszloaljakban szolgaltak, es oda KIZAROLAG harckocsizokat vettek fel,

.........

Azt akartam irni, hogy ,,tapasztalattal rendelkezo harckocsizokat" vettek fel.

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6201

A szerzo neve stimm, a sorozat ,,CCCP regenyek"? Mert ha igen, akkor semmi valosagalapja.

Ad ketto: a szovjet hadseregben gyalogos katona SOHA sem lehetett harckocsizo. Ki van zarva. A harckocsizok oktatasa altalaban 3-4 honapot vett igenybe, meg voltak igen szigoru kovetelmenyek und sajatossagok. EGYSZERUEN GYALOGOSBOL SOHA SEM LEHETETT HARCKOCSIZO!

Tovabba, egy orosz soha sem fogja leirni a KV-1A markajat igy (ez nemet rendszer!) . A korabeli szovjet nomenklatura szerint ez lehetett volna KV-1-76 obr. 1941, de az esetek tobbsegeben csak egyszeruen KV-1. Mar ez arrol tanuskodik, hogy modern, meghozza nyugaton kiadott katalogusbol, konybol, stb. meritette az alapot. Tovabba - a KV-k nehez harckocsi zaszloaljakban szolgaltak, es oda KIZAROLAG harckocsizokat vettek fel, ami megint csak kizarja azt, hogy gyalogos odakeruljon.

 

Pardon, egy esetet tudok, amikor gyalogosok harckocsin szolgaltak, meghozza Odesszaban. A helyi uzemek ,,tankokat" gyartottak, amik gyakorlatilag pancelozott traktorok voltak. A marka ,,NI" volt (a ,,na iszpug" szo roviditese; szabad forditasban ,,varatlansagot kihasznalva elkapni az ellenfelet" ertelemmel bir). Ott volt az, hogy a gyari munkasok vittek harcba a traktorokat. De azok pancelozott traktorok voltak, es nem tankok.:(((

Előzmény: Kuruc71 (6200)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6200
Szia István !


Biztos egy könyvről beszélünk ???
Ez nekem nem Nemere könyvnek tűnik !

Úgy kezdődik, hogy egy lövészrohamot ír le belülről, aztán meg hogy miként lesz páncélos KV-1A hk-n. Most olyan 60. oldalnál járok.


A fotóval kapcsolatban láttam már feketekeresztes T-34/76-85 SZU-85, SZU-76 osokat, de vöröcsillagos PZIV még nem került a szemem elé.
Előzmény: Zicherman Istvan (6199)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6199

En csak az elsot vettem meg es olvastam el (sajnos). Mar a masodik oldalrol kitunt, hogy az illeto vajmi keveset tud a VH haditechnikajarol es szervezeserol:(((

Lehet, hogy jobbik iranyba fog valtozni az iro pajafutasa es muvei, de mar eleve marhasagnak tartom a modern fikciokat, foleg ha nem is korhuek, amiket ,,eredeti munek" adnak el:((( Van rengeteg jo visszaemlekezes es konyv, amiket most mar publikalnak, es emeletnyivel jobbak. Azokat kene kiadni, a kompellaciok helyett.

No de mindegy. A szerzonek jo iroi venaja van (a mai napig gyanitom, hogy ez az ,,iro" is Nemere lesz).

 

Mellesleg, hogy ne legyen rosz a hangulatod - kaptam egy rakas fotot magangyujtemenybol (nem volt publikalva). Egy csemege - voros katonak egy... no, te is latod, hogy miben:)))

Bocs a minosegert, de a fotok rendkivul kicsik, es en is ilyen minosegben kaptam:((

Előzmény: Kuruc71 (6198)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6198
Szia István

Köszönöm a linket.

Tömören mi a véleményed a könyvről ?
Előzmény: Zicherman Istvan (6197)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6197

Kuruc:)))

Dehat a Tortenelem forumos konyvajanlorol beszeltem:)) Mondjuk jopar oldalt kell visszalapozni, mig az erintett temat megtalalod.:((

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9015704&la=60221283

Kuruc71 Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6196
Szia István !


Tudsz egy linket erről a topicról ?

Igen én küldtem és öszönöm a fordítást.

Előzmény: Zicherman Istvan (6195)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6195

Kuruc,

a harckocsizo konyvet a konyvajanlo resznel kritizalgattuk, ha erdekel.

 

P.S.: mellesleg, ha te kuldted a mailt a forditani valoval - a valaszt elkuldtem (ket napja nem jutottam hozza gephez 5 percnel hosszabb idore:(((

 

Tisztelettel:

Z.I.

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6194

Kuruc,

ez ugyan az az urge, aki a mar rendkivul sokat emlegetett harckocsizo konyvet irta. Ha ez a ,,CCCP" sorozat - akkor el kell, hogy keseritselek. A szerzo nem orosz, hanem mostani magyar iro (hogy kicsoda - meg nem sikerult megallapitani). A harckocsis konyv hitelessege - egyenlo a nullaval. A ,,Loveszezredet" nem olvastam, de nem hiszem, hogy ,,hitelesebb" lesz, mint az elozo.

A konyvek iroja a II. VH-t szobeszedbol es konyvekbol ismeri. Sajnos.:(((

Előzmény: Kuruc71 (6193)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6193
Ma vettem, és kezdtem el olvani egy új könyvet.



Pjotr Sztyepanovics Alihanov " Lövészezred"



Visszaemlékezés a II. VH alatt a harcokra, és hétköznapokra.
Én nagyon élvezem, és hitelesnek tűnik.
M.Zoli Creative Commons License 2006.10.16 0 0 6192

Üdv.

 

Irtam neked a könyvajanloba, legyszi nezd meg.

 

Üdv.

Előzmény: Zicherman Istvan (6191)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6191

Ez sem rosz. Sok anyag a VH strukturajaval, szervezeti reszevel foglalkozik.

http://www.rkka.ru

Előzmény: Zicherman Istvan (6190)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6190

De ez sem kutya. Itt is van rengeteg adat a II. vh-bol. Tobbek kozott peldaul tobb mint 3 millio voroskatona perszonaliai, terkepek, dokumentumok, stb.

http://www.soldat.ru/doc/

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6189

...Furcsa...most nem jon be, pedig kene.:((( (Lehet, hogy frissitik az egesz oldalt?)

Amugy itt lenne:

http://www.220641.nm.ru/index.htm

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6188

Uf...meg ma kikeresem. Elnezest, csak elfelejtettem.

Igyekszem.

Némedi László __ Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6187
István, emlegetted a 1941 június 22 projektet (weblapot), megadnád a webcímét?
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.08 0 0 6186

Nem azt irtam, hogy mindenkit belelottek a vizbe, hanem azt, hogy ott is elofordult. Mellesleg a hajoforgalom eszaki vizeken Murmanszkig es Arhangelszkig volt 95 szazalekra angolszasz kezben. A keleti utvonalakon (M.-tol es A.-tol keleti iranyban)egeszen 1943 oszeig a part-menten hajoztak (keleti iranyban), es csak 1943 nyaran kezdtek ott alkalmazni a konvojokat.

Azokon a vizeken mar csak azert sem tudtak a jeghatar menten hajozni, mivel a ket epkezlab jegtorot felfegyvereztek es elkuldtek Murmanszkhoz. Raadasul azokon a vizeken meg nyaron is gyakori a kod, es a viz-terkepeket csak az 50-es evekre sikerult normalisan megszerkeszteni.

Amugy valoban folosleges ezen vitatkozni - ami volt volt, ami nem az nem.

En is lezartam.:)))

 

Tisztelettel:

Z.I.

Előzmény: showtimes (6185)
showtimes Creative Commons License 2006.10.07 0 0 6185
Az északi útvonalon folytatott szállítási kapacitás legalább 95 százalékát az angolszász konvojok tették ki, s nem a szovjet partmenti forgalom - illetve nyáron a Távolkeletről. Egyébként a szovjetek is áttértek a konvojrendszerre.

A konvojok útvonala nem a part, hanem a jéghatár közelében, északon húzódott, hogy távol legyenek a német repterektől és kikötőktől. Mivel jelentős hadihajó és légi támogatással biztosították a konvojokat, így a német tengók ebben a térségben csak vízalól, torpedóval támadtak, s nem merültek fel kilőni egy-két csónakot.

Mint jeleztem a szovjet belföldi hajózás kapacitása elenyésző volt, ha elő is fordult egy-két atrocitás ez alapján nem lehet általánosítani. Mellesleg a WWII. szovjet sorozatban sem szerepel ez a vád a németek ellen. Tehát, ha elő is fordult az elvtársak se tekintettek neki nagy jelentőséget. Azt hiszem ezzel ezt a témát kiveséztük. Én legalábbis igen:)
Előzmény: Zicherman Istvan (6177)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.07 0 0 6180

Szervusz.

 

Miert ne lennenek szalonkepesek? Az emlitettek kozul csak az utobbit ismerem, velesemmi gond:))) Az elobbirol nem tudok mit mondani: vagy nem emlekszem ra, vagy meg nem olvastam. Van ez igy.:)

Előzmény: Törölt nick (6179)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.07 0 0 6178

Tisztelet.

Lejjebb leirtam (showtime-nak), hogy nem volt irracionalis (bar a haboruban minden irracionalis), es nem voltak nagyobb veszelynek kiteve.

1944 vegen, amikor az Eszaki-flotta a legjobban allt ,,hajougyileg", majdnem az egesz flottat mozgositani kellett, hogy levadasszanak egy serult, felszinen uszo nemet tengot.

Csak az, aki nem volt az ottani tengerparton, es nem latta azt a videket mondhatja, hogy ott egyszeru lehetett a navigacio (a harcrol mar nem is beszelve).

Mellesleg - eszakon nemet katonai repuloterek uzemeltek melyen a szovjetek hataban.

Előzmény: otranto (6176)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.07 0 0 6177

biztos abban a jelentésben szerepelt ez is, amely szerint a Tirpitzen torpedótalálatot ért el az egyik szovjet tengó:)

pedig az északi útvonalon kezdetektől konvojrendszerben haladtak a hajók

...................

 

A torpedokat valoban kilodte, de o maga sem ertette, hogy miert fujtak fel az ugyet, hiszen meg a hajonaploba is be volt irva, hogy: ,,Kilottem ket torpedot a ,,Tirpitz"-re. A csatahajo folytatja utjat, majd eltunt a kodben."

A ,,joindulatot" tarsd meg:)))))

Amugy a vizek nem annyira hidegek arrafele (azok a kikotok meg telen sem fagynak be, persze negyedora abban a vizben szinten halalos). Ami a konvojokat illeti: a nemet tengeralattjarok egeszen Dixonig, Tiksziig es az eszaki folyok torkolataig raidoltak szovjet teruleten, es ott pedig - bizony-bizony - igen ritkan kozlejkedtek a hajok konvojban (leginkabb a navigacio elejen es vegen, amikor jegtorokre volt szukseg). Nem egy eset volt, amit a tulelok utan jegyeztek fel, hogy a sullyedo hajo mellett felbukkano nemet tengok legenysege belelotte a vizbe a menekulni probalo matrozokat). Ami a loszerpocsekolast illeti - a haboruban bizony megesik, hogy pocsekoljak.;)

Az Eszaki Flottat 1939-40-ben kezdtek felallitani, es nem volt annyi hajo, amivel biztositani lehetett volna a hajok vedelmet (mar a haboru kezdete utan kellett a Balti flotta egyes hajoinak attorniuk eszakra, illetve az 1941-42-es nyari navigacio kezdetevel a Csendes-oceani flotta egyes hajoit vezenyeltek eszkara. Es csak 1943 vegen erkezett meg az Amerikaban vasarolt harom (orosz osztalyozas szerint ,,Bezuprechnij" osztäly) rombolo.

otranto Creative Commons License 2006.10.07 0 0 6176
Ez igaz, showtimes viszont arról beszél, hogy amellett, hogy egy ilyen lépés teljesen illogikus lett volna - merthogy azokon a vizeken alig percekig lehet csak a vízben kibirní, és csónakban sem sokkal több az ember esélye - amellett irracionálisis, mivel indokolatlanul nagy veszélynek teszi ki a saját naszádot.
Ezzel a véleményével én is teljesen egyetértek.
Előzmény: Kuruc71 (6168)
showtimes Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6175
csak a Stephen Colbert showból. Te emlegetted. Ha nem is szó szerint ennek titulálta, de kb. ennek nézte, miközben jót röhögött rajta. egyébként kinek a pap, kinek a papné. a jenkik hősei majd akkor érdekelnek, ha ők is megfelelően állnak más népekhez.
elhangzott egy lobbi felhívás, meg egy reflektálás rá. ennyi elég is volt belőle, nem ér több időpocséklást- nekem legalábbis nem.
Előzmény: wayoutwest (6174)
wayoutwest Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6174
Szia

Kedves barátom nem tudom honnan veszed ,hogy az amcsik s..fejnek nézik Zrínyit .
Leszar.om nem szeretem amerika
ha vitázni szeretnél történelem akkor állok elébe :

www.ksikft.hu
alby nick alatt megtalálsz
egyébként pedig
alberthegedus@yahoo.co.uk
Előzmény: showtimes (6171)
wayoutwest Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6173
chabie

Szia

Igazad van ! Nemzetünk egyik legjobban fájó sebe ez a nap . Aradon kivégezték a forradalom és szabadságharc tábornokait . Pesten pedig Batthány miniszterelnököt .
Azt el kell , hogy mondjam az iskolám névadója lett volna a 14. de mivel részt vett Ferenc József nevelésében nem került bitóra . Gáspár András tábornokról van szó .

Sajnos a mai materiális világban elvesznek az ilyen történelmi emlékek. Nekünk anno tudni kellett ( még tudom is , 1991ben végeztem ált.isk.) az összes tábornok nevét . A mai fiataloknak nem tudom kell-e még emlékezni .

A történelem egyik legszebb fintora , hogy amikor Haynau Angliába ment jóval az 1848-as események után , az angol gyári munkások majdnem sikeresen halálra lincselték Arad miatt .

Viszont ez a topic 2. világháborús !

Hajrá Magyarok !


Előzmény: chabie (6172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!