Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.09.04 0 0 5963

Akkor az első magyar, aki bizonyítottan bejárta a térséget Bakancsos Gyuszi volt, Munkácsról (,,Gyula Gyulovics":))), aki határőrségnél szolgált Tayoharaban (Petropavlovszk-Kamcsatszkij), mint tűzoltó. Mivel sok volt a gyakorlat és riasztás - ő is bejárta a terepet 1986-1988 között:)

No, ez csak egy kis kekeckedés.:)

Előzmény: showtimes (5959)
Maotai Creative Commons License 2006.09.04 0 0 5961

Pedig rengeteg főtiszt tudott róla előzőleg : valszeg Kesselring is (mivel Westphal bizonyosan), aztán megvárták a híreket és már küldték is a hűségnyilatkozatokat.

 

Mindegy, elbaltázták, ennél már csak a Sztálin elleni kísérletük volt gyengébb.

Előzmény: Törölt nick (5960)
showtimes Creative Commons License 2006.09.04 0 0 5959
off
Az orosz prémvadászok paradicsoma volt, rókára mentek. Egyébként még zárt övezet korában, 89-ben egy magyar volt az első külföldi aki bizonyítottan bejárta az egész térséget, egy természetfilmes, aki a prémvadászokról forgatott."

on
Előzmény: Kuruc71 (5958)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 5958

"Egyedülálló medveparadicsom. A SZU egyik jó produktuma. "

 

 

 

Mit mond a medve  mikor Kamcsatkán meglátja az orosz páncélozott harcjárműt ????

 

- Ahhhh ! Már megínt konzerv !

Előzmény: Törölt nick (5957)
otranto Creative Commons License 2006.09.04 0 0 5956
Jütland. Oda nekem is el kéne mennem. Igyekszem
Előzmény: Némedi László __ (5938)
showtimes Creative Commons License 2006.09.03 0 0 5955
Az amik kutathattak teljesen legálisan Kamcsatkán WWII-ben lezuhant repcsik után. Csak ugyebár utána kell járni az engedélyeknek, türelem, pénz... ja, pedig Kamcsatkán is van ez, s az, a CCCP idején az egész félsziget zárt övezet volt...

Az alkalmazott módszerek meg magukért beszélnek.
Előzmény: ftonyo (5954)
ftonyo Creative Commons License 2006.09.03 0 0 5954
Kedves István!Azér ez tipikus szovjet dolog. csak azért nem engedni helikoptert repülni, mert 40 km-re van egy támasztpont.... :-)

Egy ilyen kiemelésnél igenis van olyan cél - hogy épségben emeljünk ki mindent - ami MINDEN pénzt megér-

amerikaiak elmentek Grönlandra, ahol 40 méteres jégből szedtek ki egy P-38 Lighting rajt.

Ott se volt "piskóta" a környezet és mégis áldoztak rá.

én elhiszem, hogy könnyebb féllegálisan hip-hop kikapni vmit, magasról trojva arégészet-roncskutatás alapvető szabályaira, de ezzel tulajdonképp a rövid távú haszon ellenére kárt okoznak a saját hazájukra.
Előzmény: Zicherman Istvan (5950)
Tinca Creative Commons License 2006.09.03 0 0 5953
Uhh..akkor én félreértettem. Hát, akkor egyenlőre: nagyon szépen köszönöm.
Előzmény: Némedi László __ (5938)
Kurfürst Creative Commons License 2006.09.03 0 0 5952

JÜTLAND, igen-igen! :)
Előzmény: Némedi László __ (5938)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.09.03 0 0 5951
Mellesleg, a ,,zsenialis" helyi kutatokrol mar egyszer itt nyilatkoztam, a szovjet dogcedulak kapcsan (,,kapszulak"). Ugy hogy a kerdes joval bonyolultabb, mint amit meg lehetne oldani egy netes-forumon.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.09.03 0 0 5950

A tartályok es medencek nem eredeti otlet. Hidd el - ott sem marhak foglalkoznak ezzel, csak...

Add egy, te azon a kornyeken nem jartal. Ott meg gyalok, egy szem 24 oras elletmannyal is szinte lehetetlen 1,5-2 km per orat megtenni. Folosleges terhet senki sem fog magaval vinni.

Add ketto: roncsok szempontjabol tobb erdekes hely van, de... Murmanszk vagy Szentpetervar kornyeken helikoptereket CSAK NAGYON RITKA ESETBEN engedelyeznek (ugyan ez ervenyes a kamerakkal vegzett legi felvetelekre), ugyanis Petervar kornyeken raketa es legvedelmi raketa silok vannak, Murmanszk pedig... hat igen, tengeralattjarok...

Ennyit.

Sracok, az, ha valaki hozzaszokott az europai kenyelemhez meg nem jelenti azt, hogy az osszes zseni es eszkombajn csak itt fordul meg (meghozza tomenyen).:))) (Viccnek szantam a beszolast, ne vegyetek komolyan). Azok az emberek ide s tova 1945 ota kutatasokkal foglalkoznak. Nekik is megvannak a sajat trukjeik.

Előzmény: ftonyo (5947)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.09.02 0 0 5949

Utanna kell neznem, hogy a Donbol mit halasztak ki (mondom, hogy nem voltam ott! Felveszem a kapcsolatot a fiukkal, akikkel Petervar alatt szetneztunk. Ok biztosan tudnak valamit.)

Amivel mi kinlodtunk, az egy Curtiss volt.

Előzmény: ftonyo (5946)
showtimes Creative Commons License 2006.09.02 0 0 5948
felfújható gumimedencét is rég feltalálták:)
na, de ez már nem igazán WWII. téma.
Előzmény: ftonyo (5947)
ftonyo Creative Commons License 2006.09.02 0 0 5947
Mondjuk 70 km tavolsagra Petervarrol, szuz erdon at (mocsarak, bozot, amit bozotvagoval kell lekuzdeni, stb.) mozgo labort levinni nem lehet.

***

Pár néhány száz literes viztartály is megtenné, a lényeg az lenne, h ne száradjanak ki a mocsárból kikerült cuccok.

De szem a szárazföldön behatoló csapat csinál egy irtást, és a labort odaviszik helikopterrel.

Megérné....
Előzmény: Zicherman Istvan (5943)
ftonyo Creative Commons License 2006.09.02 0 0 5946
!!!!!!!!

Re 2000?!

!!!!!!!!

Az olaszok csak Macchi M.C.200-ast és Macchi M.C. 202-eseket használtak, úgyhogy, ha ez télleg Reggiane....

Huhh!!

Nem regisztrálnál ide: www.netlabor.hu/roncskutatas

Sztem sikere lenne a beszámolóidnak!
Előzmény: Zicherman Istvan (5943)
showtimes Creative Commons License 2006.09.02 0 0 5945
egy valamire való expedíciót nem egyszerú összehozni, s ha legálisan akarod, akkor a kutatási engedély beszerzése legalább olyan nehéz, mint  a pénz felhajtása.
Előzmény: Zicherman Istvan (5943)
showtimes Creative Commons License 2006.09.02 0 0 5944
jaja. ezen kívül vannak konzerváló anyagok... lásd Wasa ...
Előzmény: ftonyo (5942)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.09.02 0 0 5943

Nem sertodok meg, de eppen ezert dolgoznak gyorsan es kameraval.

Mondjuk 70 km tavolsagra Petervarrol, szuz erdon at (mocsarak, bozot, amit bozotvagoval kell lekuzdeni, stb.) mozgo labort levinni nem lehet. Ezert bevalt hagyomany az oroszoknal, hogy nagy-ot digitalis kameraval dolgoznak, es kurva gyorsan...

Lehet, hogy jovore lemegyek vagy a Kaukazusra, megint (egy King Cobra fotojat ledobtam, de fenn a hegyekben alitolag vannak Messerek es Fiselerek), vagy Kamcsatkara (a partraszallo9 hajok Tayohara (Petropavlovszk-Kamcsatszkij) kornyeken, vagy jappan gepek a gejzir tavakban. Rohadtul erdekes lehet.

Mellesleg, evek ota probalok osszehozni egy vegyes orosz-magyar kutatocsoportot egy nyarra, de a kezdeti lelkesedes utan vallakozo nulla. Nagy szegyen. Tavaj a Donbol az oroszok halasztak ki Re. 2000-st (allitolag magyar felsegjelekkel; nem lattam, de elkepzelheto).

Előzmény: ftonyo (5942)
ftonyo Creative Commons License 2006.09.02 0 0 5942
Én már láttam roncskutatós oldlakon ilyen kiemelést, de ott a pilóta már feketén került elő - DE EGYBEN VOLT!!

Nem gyenge idegzetű népeknek való, az tuti!

(Szakmai észrevétel: mind a hulla szétesését, mind pedig a dokumentumok pusztulását a szakszerütlenségetek okozta.... Remélem nem sértődsz meg :-) A feltárás kezdetén, tudva, h ilyen leletek jönnek elő, készülni kellett volna minimum hatalmas, vizzel teli kádakkal, amikbe áthelyezitek a testet és kiemelt egyéb szerves anyagokat, profibb kiemelésnél speciális vegyi oldatot (folyékony műanyag) vetnek be. (Abban tuti nincs oxigén, nincs villámgyors bomlás) )
Előzmény: Zicherman Istvan (5941)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.09.02 0 0 5941

Holnap kiebredek sajat mocsarambol, De...

a pilota kiemeles nagyon sulyos. Nem ajanlom senkinek. Elso pillanatban minden kristaly steril, a kovetkezoben minden szethullik, iszonyu buz mellett.

Nem hiszitek el, amikor a pilotat kiemeltek a mocsar vizebol, olyan rozsaszin volt, mintha csak most merult volna bele. Masodpercek alatt elfeheredett, utanna fekete szalak bontakoztak ki a bor alol (erek), utanna elkezdett feketedni, es szethullott...

 

Adja isten, hogy soha sem harcoljunk senkivel sem.

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.09.02 0 0 5940

Tesztelet mindenkinek.

Holnaputan ujra otthon.

Par napja tele vagyiok haborukkal.

Szar, es elfarodtam, foleg ha futni kell...

Jelenleg - Moszkva, Vihino kerulet, Voros Kazanyiak utcaja...

A baratok a regiek, a pis tiszta mint kony, a lanyok Gyonoruek (sajnalom, hogy megnosultem:))

Kicsit sok, es faradt vagyok.

Tegnapelott Szentpetervar alatt kiszedtunk a mocsarbol egy masodik VH-as pilotat...

Nem tudjatok, hogy mi ez.

Amikor az ember, a zsebebol kiszedett dokumentumai es stb meg frissek (mintha 5 perce lennenek benne), es amikor elkezd a szemed elott elfekedetni es iszonyu buz mellet (ilyet meg eletemben nem tapasztaltam), szetesni. Nem hittem el, hogy a katonakonyve es a pilotakonyve, ami ott volt a kezemben (kikerult a mocsarbol, epp par perce), olyan, mintha mostz nyomtak. Minden oldalat azonnal veszik kameravcal. Eltelik 5-6 perc, es a kezedben kezdenek a lapok osszegyuruzni es porrahullani. Rosszabb, mint Hoolivúúúd. Iszonyu, es szar. Nagyon rosz.

Latod, mikent porlad el minden a tortenelembol, meghozza a kezeid kozott...

rev251 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 5939
Állat!!! :)
Előzmény: Némedi László __ (5938)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.09.01 0 0 5938

szerintem azt neked adtam :)))

 

Egyébként HD:

 

"

Kedves Mindenki!

A nyári szünet után 2006. szeptember 23-án, szombaton, 13 óra 30 perckor folytatódik a HM HIM "Hadtörténelmi Délutánok" című rendezvénysorozata.

Ezúttal Kiss László tart előadást "Jütland: Acélvárak csatája, 1916" címmel.

A helyszín a szokásos: 1014, Budapest, Kapisztrán tér 2-4. II. emeleti "Tóth Ágoston" terem.

Mindenkit sok szeretettel várunk!

 

Üdvözlettel:

Számvéber Norbert

"

Előzmény: Tinca (5937)
Tinca Creative Commons License 2006.09.01 0 0 5937
Még van nálam egy könyved. Lesz HD? Akkor visszavinném.
Előzmény: Némedi László __ (5936)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.08.31 0 0 5936

http://books.google.com/books?lr=&q=david+glantz&btnG=Search+Books&as_brr=0

 

(google-éknél már bele lehet lapozni könyvekbe, a fenti linken látható David M. Glantz könyvei, átlagosan 10-20 oldalnyit lehet olvasni a könyveiből, ami nem rossz arány, tekintve, hogy ez ingyen van... ...nekem persze majd mind megvan :))))

 

Állítólag sok könyvet le is lehet tölteni (public domain-eket).

 

Előzmény: Némedi László __ (5926)
Maotai Creative Commons License 2006.08.31 0 0 5935
Igen, Milch, mintt légügyi államtitkár és  Kesselring, mint vez-i főnök (egy ideig).
Előzmény: Törölt nick (5934)
showtimes Creative Commons License 2006.08.30 0 0 5933
Göringről már 40 nyarán kiderült, hogy alkalmatlan a Luftwaffe megfelelő színvonalú vezetésére. Már Dungerque-nél döcögött a gépezet, az angliai légicsatában pedig több jelentős hibát követett el ( pl. radarok nem kellő támadása mikor tisztában voltak jelentőségével, az angol vadászerők végső kimerítése helyett a német vadászok bombázókhoz kötése...)
Előzmény: Törölt nick (5932)
showtimes Creative Commons License 2006.08.30 0 0 5931
Az utálatnál kicsit árnyaltabb a kép. Eleve nem katona, hanem az SS birodalmi vezetője, Heinrich Himmler lett volna az utód, de Hitler tudomására jutott, hogy Bernadotte grófon keresztül a nyugatiakkal próbál egyezkedni. S durcás lett. Rommel és Himmler "árulása" után Doenitz, a tengók korábbi parancsnoka maradt a porondon egyedül a kedvencei közül, így értelemszerűen rá esett a választása. A dagadt Göring is kegyvesztett volt akkorára Himmlerhez hasonló okból, ki más lehetett volna?
Előzmény: otranto (5930)
otranto Creative Commons License 2006.08.30 0 0 5930
Hitler a vég óráiban pont a tábornokai iránt érzett megvetés miatt nevezte meg utódjául Doenitzet, egy tengernagyot.
Előzmény: Némedi László __ (5921)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.08.29 0 0 5926

Bagratyion? Most olvasom Glantz Belorussia 1944 könyvét (a szovjet staff elemzés fordítása+térképek), nagyon szép támadás volt...

 

másik lehetőség: fasizmus, nácizmus elemzések?

 

gazdasági aspektusok (még nem volt időm dolgozni rajta, de talán a vita heve munkára késztet)?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!