Keresés

Részletes keresés

foxrudi Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98990

Mindig is erről beszéltem,semmi másról.A többit csak belemagyarázásnak,és kötözködésnek érzem.

Előzmény: körte51 (98987)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98989

Ez azt jelenti (lefordítom), hogy aki a választ adta, nem vállalja a felelősséget azért, amit írt. Ha megfognak valamiért, és te lobogtatod ezt a választ, nem háríthatod át a tanácsot adó úriemberre, vagy úri hölgyre, azzal, hogy "de hiszen önök mondták". Citálhatnék példákat más (könyvelésben felmerülő) adózási kérdésben is, de nem merek, mert Foxrudi ledorongolna, hogy hogy jön ez ide és különben se okoskodjak.

Előzmény: körte51 (98984)
foxrudi Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98988

Így hát hiába való fáradozás,egy másik fajta!Nyelvtani!Azt pedig érteni kell.Nem korhoz kötött.

  Akkor ezt megbeszéltük.

Előzmény: In Lak'ech (98985)
körte51 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98987

Mi már beleástuk magunkat rendesen a  gombászok fórumán ebbe! A törvényt sokféleképp lehet értelmezni ,mert ostoba volt az alkotója !Az viszont az állásfoglalások értelmezése alapján kimondható ,hogy még saját részre sem szabad készíteni készüléket ,csak engedéllyel!

Előzmény: foxrudi (98983)
bezzeg Jani Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98986

Üdv! Gipsz Kákán Is Csomót Kereső És Találó Jakab!

 

,, 74. § (1)575 Alkoholtermék előállítására alkalmas desztillálóberendezés a vámhatóság engedélyével állítható elő .................................."

 

A jogalkotó előállításról  fogalmaz nem pedig gyártásról.

 

A gyártásról, hol lehet olvasni???????

Biztos hogy, van csak nem vettem észre, mint hogy, Dr............    ........... ezredes igazgató sem.

Előzmény: In Lak'ech (98977)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98985

Tehát akkor prototípust, és sorozatgyártást csinálhatok engedély nélkül, hisz a törvény a "gyártásról" szól.  :-DDD Hidd el, nem most jöttem a falvédőről, és már csak az éveim száma is tükröz némi kényszerűen szerzett tapasztalatot. Tehát hidd el, nem írok hülyeséget. És nem célom kioktatni senkit. Téged főleg nem, mert hamar ráismerni arra, aki nem fogékony.

Előzmény: foxrudi (98979)
körte51 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98984

"Felhívom figyelmét, hogy tájékoztatásom a jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény értelmében kötelező erővel nem bír!"

Na ezt értelmezze valaki ,de úgy ,hogy megértsem!  Én ebből azt gondolom ,hogy csinálj amit akarsz!

Előzmény: gabor0036 (98982)
foxrudi Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98983

Igen így van,de akár így is lehetne:vámhatóság engedélyével szabad alkoholtermék előállítására alkalmas desztillálóberendezést legyártani,vagy készíteni.ua jelentik a szavak.Nem?

  

Előzmény: körte51 (98980)
gabor0036 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98982

Ezt most kaptam válaszként a navtol:

"

Pálinkafőző beszerzése tárgyban érkezett levelére az alábbi tájékoztatást adom.

Alkoholtermék előállítására alkalmas desztillálóberendezés a vámhatóság engedélyével állítható elő és értékesíthető, továbbá a magánfőző desztillálóberendezése kivételével a vámhatóság engedélyével birtokolható. (lakóhely szerint illetékes vámhivatal)

Tájékoztatom továbbá arról, hogy a jövedéki adóról és a jövedéki termékek forgalmazásának különös szabályairól szóló 2003. évi CXXVII. törvény (a továbbiakban: Jöt.) 63. § (2) 11. pontja alapjánmagánfőzésnek minősül a párlatnak a magánfőző lakóhelyén vagy gyümölcsöse helyén használható, legfeljebb 100 liter űrtartalmú, párlat-előállítás céljára kialakított desztillálóberendezésen a magánfőző által végzett előállítása évente legfeljebb 2 hektoliter tiszta szesz mennyiségig.

 

Magánfőzés: a párlatnak a magánfőző lakóhelyén vagy gyümölcsöse helyén használható, legfeljebb 100 liter űrtartalmú, párlat-előállítás céljára kialakított desztillálóberendezésen a magánfőző által végzett előállítása évente legfeljebb 2 hektoliter tiszta szesz mennyiségig;

 

Magánfőző: az a 18. életévét betöltött természetes személy, aki saját tulajdonú gyümölcsből, gyümölcsből származó alapanyagból, saját tulajdonú desztillálóberendezésen állít elő párlatot.

 

 

Felhívom figyelmét, hogy tájékoztatásom a jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény értelmében kötelező erővel nem bír!"

gabor0036 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98981

5szomszédom van. Abból egy kimondottan rosszindulatú. Szerinted ha beszól a navnak, hogy a kedves szomszéd hetek óta főzi a cefrét, és sorban jönnek-mennek az idegen autók akkor nem jön ki ellenőrizni? Biztos lehetsz benne, hogy igen. Még ha semmi alapja sem volt annak amit jelentett. Márpedig a jelentgető emberek rosszindulatúak. Nem beszariság kérdése, hanem hogy nem akarok megint fizetni a navnak. Tisztába vagyok azzal, hogy a kérelemmel meg is szívhatom, ha be kell majd szolgáltatni esetlegesen a házi főzőket. Reméljük nem fajul ide a dolog, de ahogy valaki mondta itt is a játék gépeknek is mi lett a vége... Ne legyen ezzel offolva az oldal...

Előzmény: crosspisti (98976)
körte51 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98980

"vámhatóság engedélyével szabad alkoholtermék előállítására alkalmas desztillálóberendezést előállítani" Mint kákán clubbtag  ,ezt a gyártást én is elnéztem! Pont hasonlóan érveltem egy hozzászólásomban mint Te ! Előállítás van a törvényben ,nem gyártás! Ezt néztem be én is, amikor úgy gondoltam,hogy magamnak csinálhatok készüléket!

Előzmény: In Lak'ech (98977)
foxrudi Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98979

Köszönöm kioktatásodat,de csak akkor tégy ilyet legközelebb,ha tisztában vagy azzal amit állítasz.

   

Tudod amiről te írtál,azt sorozat gyártásnak nevezzük.Ugyanis van egyedi,prototipus,sorozat,...gyártás.

 Ha már kötözködős kedved van,legalább értelmes dolgokat írj, ne butaságokat.

 

Előzmény: In Lak'ech (98977)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98978

Húúúú! mennyit ittál ehhez??? :-)

Előzmény: hevezoli64 (98974)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98977

Tudod Rudi, lehet, hogy az ördög a részletekben rejlik. Vajon mi nevezhető gyártásnak??? természetesen, évi 4000 darab pálinkafőző elkészítése joggal nevezhető gyártásnak. De ha összebarkácsolsz egyet magadnak szemeteslapátból, meg üres kotonos dobozokból, azt eléggé szerénytelenség volna gyártásnak nevezni.

Természetesen gyártani a fentiek figyelembevételével, csak engedély birtokában lehet.

 

Baráti üdvözlettel: Gipsz K. I. Cs. K. É. T. Jakab, azaz Gipsz Kákán Is Csomót Kereső És Találó Jakab

Előzmény: foxrudi (98973)
crosspisti Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98976

Nem szeretnék senkit megbántani, de a betojiak inkább főzzenek teát azzal talán nem lesz gondjuk. Szabályok betartásával szinte, nem is lehet pálinkát főzni. Mi van akkor, ha a legjobb barátod meg kér, hogy az övét is főzd le, vagy ha neked is jelenleg több gyümölcs terem. Tán azt majd csak jövőre főzöd le? Látod ezek mind szabály szegések. A feljelentő tulajdonképen mit is jelent, hogy a szomszédban főzik a pálinkát, de hiszen lehet, azt meg , hogy ki csinálta a főzőt nem tudhatja.

Előzmény: foxrudi (98973)
hevezoli64 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98975

Ajjaj...kérem törölni az előző "hozzászólást....(

Előzmény: hevezoli64 (98974)
hevezoli64 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98974

Lehet, hogy v:* {behavior:url(#default#VML);} o:* {behavior:url(#default#VML);} w:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);}

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

 

 

v:* {behavior:url(#default#VML);} o:* {behavior:url(#default#VML);} w:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);}

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

  v:* {behavior:url(#default#VML);} o:* {behavior:url(#default#VML);} w:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);}

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}
v:* {behavior:url(#default#VML);} o:* {behavior:url(#default#VML);} w:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);}

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

Előzmény: barkócza (98970)
foxrudi Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98973

Nincsen itt semmi  fantasztikum.Szerintem már át mész csúsztatásokba.

  Egyszerű a képlet.Bejelenteni nem kell,birtokban tartási nem kell 100l-ig. Otthon viszont nem gyárthatsz csak engedéllyel.

  Nos innentől kezdve amit esetleges ellenőrzéskor kitalálsz(tok) az a sci-fi,ha nincsen gyártótól származási,vagy engedély gyártásra.

  Szerintem hagyjuk is, mert fárasztó a mindent megmagyarázok,kitalálok,tisztelegtetek elküldetek magabiztosság.Azt is leírtam az első 1,5évben nem vették ennyire komolyan.

   Én is írhatnám,minek lebeszélni a becsületességről a többieket,nem kell a hülyítés.

 Te így gondolod,én másképpen.Nem vagyunk egyformák.Akinek írtam annak is hozzátettem saját maga mérlegel hogyan dönt.

  Részemről ennyi.

Előzmény: szilvakukc (98966)
gombászok Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98972

Nana, azért nem kéne a szellememet ideidézni!

A végén még nem tudtok majd a palackba visszagyömöszölni!

Ha én egyszer kiszabadulok.....................

(érdeklődve figyelem a vitát, érdekes)

Előzmény: szilvakukc (98928)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98971

Csak összejött közösen. :-)

Előzmény: barkócza (98970)
barkócza Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98970

Ráadásul igazából C14. :))

Előzmény: szilvakukc (98937)
sogi01 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98969

                                                        vf1 linkgyüjteménye  

 

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: sogi01 (98918)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98968

Nehogy azt gondold, hogy azért, mert meghaltál megúszod a NAV retorzióit. Nem menekülsz! :-))

Előzmény: szilvakukc (98966)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98967

Üdv a kákaklubban. :-)

Előzmény: körte51 (98965)
szilvakukc Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98966

Ez már kezd átmenni sci-fi kategóriába! És azt nem kérdezted meg, visszamenőleg hány volt tulajdonost lehet  lecsukni?:))

Előzmény: foxrudi (98957)
körte51 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98965

Elnézést,de ez a pénztárgépet nem bírom szó nélkül! 150000 ft + évi 24000 internet használat, ki kell fizetni , nem annak aki kitalálta ,hanem akinek kötelezővé tették  használni! Ezt is mi fogjuk szépen kifizetni,mert szépen ezek a költségek megjelennek az árakban ! De beszéljünk szebb dolgokról! Meg kell állapítanom ,hogy egyre ritkábban találok nyavalyás pálinkát! 4 fajta pálinkát ittunk a szomszédokkal, pici különbségek voltak közöttük,de mind jó volt ! Enyémmel egy kicsit elfogult voltam ,szerintem az  a legfinomabb! :-)

Előzmény: In Lak'ech (98959)
gabor0036 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98964

Köszi! Holnap írok nekik, pont egy ilyen szép 200-as kellene nekem :)

Előzmény: Kántor87 (98956)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98963

A kákán is. Precíz, gépész ember vagyok. És büszke vagyok rá. :-)

Előzmény: foxrudi (98961)
foxrudi Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98962

Azt gondolod az orromra kötik?????De figyelni fogom a fejleményeket,amennyire tudok informálódni.

Előzmény: obsitos3 (98958)
foxrudi Creative Commons License 2014.04.21 0 0 98961

Inkább hagyjuk,mert fölösleges,egyébként nem vagyok ebben szakértő,de egy ellenőrzésen megnézhetik a gépben szereplő adatokat,az árúkészletet,és a különbözetét gondolom.

  Viszont látom te a kákán is a csomót.

Előzmény: In Lak'ech (98960)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!