Keresés

Részletes keresés

Rainvan Creative Commons License 2018.02.08 0 0 37046

Quincy Jonesnak elgurult:

 

What were your first impressions of the Beatles?
That they were the worst musicians in the world. They were no-playing motherfuckers. Paul was the worst bass player I ever heard. And Ringo? Don’t even talk about it. I remember once we were in the studio with George Martin, and RingoJones arranged a version of “Love Is a Many-Splendored Thing” for Starr’s 1970 solo debut album Sentimental Journey, which was produced by the Beatles’ frequent collaborator George Martin. The song, and album, are more than a bit gloopy. had taken three hours for a four-bar thing he was trying to fix on a song. He couldn’t get it. We said, “Mate, why don’t you get some lager and lime, some shepherd’s pie, and take an hour-and-a-half and relax a little bit.” So he did, and we called Ronnie Verrell, a jazz drummer. Ronnie came in for 15 minutes and tore it up. Ringo comes back and says, “George, can you play it back for me one more time?” So George did, and Ringo says, “That didn’t sound so bad.” And I said, “Yeah, motherfucker because it ain’t you.” Great guy, though.

 

http://www.vulture.com/2018/02/quincy-jones-in-conversation.html

 

(Hozzá kell tenni, eléggé keveri a dolgokat: a riporter az első benyomásairól kérdezi, ő pedig egy olyan sztorival válaszol, ami a Sentimental Journey-hoz kapcsolódik. Én speciel megértem, ha Ringo közvetlen a zenekar feloszlása után ennyire szét volt esve és egy ilyen sztori alapján kétségbe vonni a tehetségét minimum rosszindulatú.)

Vid ispán Creative Commons License 2018.02.01 0 0 37045

Ez az India-film nem hivatalos Apple- és Beatles-termék lesz, úgyhogy nem illik bele a sorba. Olyasmi lehet, mint a tavaly megcsinált Sgt. Pepper-dokumentumfilm, ahhoz se volt egyiknek se közvetlen köze, független projekt volt. Valószínűleg az a Paul Saltzman áll mögötte, akinek van ez a weboldala, és ezzel kapcsolatban ad ki magánkiadásban könyvet meg DVD-t:

 

http://thebeatlesinindia.com/

Előzmény: Rainvan (37044)
Rainvan Creative Commons License 2018.02.01 0 0 37044

Azért, ha abból indulunk ki, hogy a Hollywood Bowl-lemez újrakiadására majdnem 40 évet kellett várni, de végül csak meglépték és ha azt is hozzávesszük, milyen nagy érdeklődésre számot tartó hang- vagy képanyag van még az archívumukban... akkor a logikus lépés, ha végre kiadják azt a filmet vagy jövőre vagy 2020-ban.

Arról nem is beszélve, hogy az 1965 utáni évek 50. évfordulóin eddig mindig volt valami nagy dobás, ez az indiás film és a vélhetőleg készülő White Album-remix azt mutatja, hogy a tendencia folytatódik. :)

 

Előzmény: Vid ispán (37043)
Vid ispán Creative Commons License 2018.02.01 0 0 37043

Ugyanez a koncepció vagy 15 éve többször is tervbe volt véve (eredeti film + kimaradt jelenetek), aztán a kiadás nem valósult meg.

Előzmény: Rainvan (37042)
Rainvan Creative Commons License 2018.02.01 0 0 37042

Na, ez nagyon érdekel. :)

Viszont... ha "minden évre egy film", nem nagyon tudják elkerülni, hogy '20-ban végre kezdjenek valamit a Let It Be filmmel. :)

Készülhetne egy új film '69 januárjáról a filmből kimaradt felvételekből, ugyanúgy mozis bemutatóval és DVD-kiadással, mint az Eight Days..., egyúttal pedig kihozhatnák DVD-n az eredeti Let It Be filmet is. Így lehetne két, akár teljesen más dinamikájú és rendezői koncepciójú és teljesen más felvételekből álló film ugyanarról az időszakról.

Egy hónapig filmezték őket akkor, tuti kitelne belőle még egy filmre való - ha az a jó pillanatokat mutatná be (egy hónap alatt biztos volt annyi, ami kitesz 1,-2 órát), nemcsak illeszkedne a "Beatles-imázsba" (ami miatt a Let It Be filmet így hanyagolják), de az eredeti filmmel együtt ki is adná a teljes képet a Get Back session-ökről.

 

 

Előzmény: Vid ispán (37041)
Vid ispán Creative Commons License 2018.02.01 0 0 37041
Vid ispán Creative Commons License 2018.01.31 0 0 37040

Azt azért talán még érdemes hozzátenni, hogy fiatalkorában Lennon egy szarkasztikus, gyilkos humorú fazon volt, akinek az angolok számára is szélsőséges iróniája valóban ingerelhetett egyeseket, ugyanakkor azután, hogy összejött Yoko Onóval, veszített ebből az attitűdjéből. Ez nem feltétlenül függ össze a kapcsolattal, és ő amúgy is azt mondta, hogy közben felnőtt. Kérdés, melyik volt az igazi énje: a humorosabb vagy a savanyúbb. Mondjuk az I'm A Loserben ő maga azt énekli még 1964-ben, hogy a bohócmaszk csak álarc.

Előzmény: Vid ispán (37039)
Vid ispán Creative Commons License 2018.01.29 0 0 37039

Én olvastam a John c. könyvet, vagyis inkább átlapoztam, sok újdonság nem volt benne, és meglepő módon eléggé megszépíti a dolgokat, pláne azután érdekes ez, hogy Julian az előszóban elmondja, hogy neki nincsenek az apjáról jó emlékei.

Előzmény: Rainvan (37038)
Rainvan Creative Commons License 2018.01.29 0 0 37038

Sokszor szóba került már Yoko, általában negatív felhanggal. De mi a véleményetek Cynthiáról?

Nem ilyen bulvár-értelemben gondolom persze, hogy "beszéljük ki a Beatle-feleségeket" - csak úgy, ahogy Yokoról szoktunk beszélgetni.

Azért jutott ez eszembe, mert most rendeltem meg Cynthia John c. könyvét és kíváncsi vagyok, mennyiben és mennyire fogja árnyalni bennem a képet akár róla, akár Lennonról.

Az eddigiek alapján azt gondolom Cynthiáról, hogy "nyugati" szemmel nyilvánvalóan szebb nő volt, mint Yoko, intellektuálisan viszont sosem volt Lennon párja, Yokoval ellentétben, aki pont a műveltségével és valószínűleg azzal tudta úgy megfogni Lennont, hogy gyakorlatilag mindenben (viselkedésben, habitusban, külsőben) Cynthia ellentéte volt.

 

Nekem is milliószor szimpatikusabb egyébként ő, mint Yoko (mondjuk pont vele szemben nincs nehéz dolga...) - de ettől még tény, hogy Lennon művészetére az együtt töltött 10 év ellenére is alig volt hatással. (Norwegian Wood-on és Across The Universe-en kívül még bármi? Sokatmondó, hogy előbbit egy megcsalás, utóbbit egy veszekedés ihlette...)

Ehhez képest Yoko hatása jóformán az összes '68 után írt Lennon-dalban jelen van.

De ha csak az Imagine-t ihlette volna, már az sokkal nagyobb jelentőségű hatás volna, mint Cynthiáé valaha is.

MIHI Creative Commons License 2018.01.15 0 0 37037

Nem tudom kapjátok-e, nézitek-e az Universal Music hírleveleit, abban írták, hogy a Bors Őrmester új Guinness rekordot állított fel azzal, hogy az eddigi legtöbb idő telt el két Top 1 listavezetés között.

https://www.udiscovermusic.com/news/exclusive-sgt-pepper-beatles-new-place-guinness-book-records/

Vid ispán Creative Commons License 2018.01.11 0 0 37036

Igen, hogy némi földindulást keltett. Igazából nem csak a Beatles neve lett elírva, más hibák is vannak a poszt szövegében.

MIHI Creative Commons License 2018.01.11 0 0 37035
Előzmény: Mr Mustard (37034)
Mr Mustard Creative Commons License 2018.01.11 0 0 37034

Mi volt? én nem tudok semmiről.

Előzmény: Vid ispán (37033)
Vid ispán Creative Commons License 2018.01.11 0 0 37033

Na és Ringo múlt heti Twitter-blamázsához mit szóltok?

Mr Mustard Creative Commons License 2018.01.10 0 0 37032

Talán van remény:

 

http://wogew.blogspot.hu/2018/01/esher-demos-for-2018.html

 

"London Beatles tour guide Richard Porter reports that Giles Martin has been working on the White Album at Abbey Road for several weeks."

Vid ispán Creative Commons License 2018.01.09 0 0 37031

Megvan ez a klip? Julian Lennon a faterját trollkodja:

 

https://www.youtube.com/watch?v=kR5AEfPU_TQ

Vid ispán Creative Commons License 2018.01.04 0 0 37030

Tegnap jött egy értesítés, hogy csomagom érkezett, ma tudom átvenni (hogy miért nem egyből a csomagot hozták, azt mondjuk nem értem, lett volna, aki átvegye, de ez már egy másik sztori), ha minden igaz, a lemez van benne. Remélem, épségben. Mindenesetre tényleg 3 hét, ami abármely európai Amazonnál szintén postai küldeményként pár nap. A legutóbbi üzenetemre pedig továbbra se érkezett válasz, de ma majd írok nekik, hogy már nem aktuális (előbb azért végighallgatom, nem ugrik-e stb. valahol). Köszi, hogy velem izgultatok! :)

Előzmény: thesaint (37029)
thesaint Creative Commons License 2018.01.03 0 0 37029

Én azt javasolnám, hogy írj nekik egy dörgedelmes levelet (Nagyon csalódtam magukban, karácsonyi ajándék lett volna, valószínűleg elveszett mert a post nem tud róla stb.), hátha visszadják a pénzt (ez lenne a tisztességes).

 

Addig meg szerintem rendeld meg mondjuk innen: https://www.amazon.de/Sgt-PepperS-Lonely-Hearts-Picture-Vinyl/dp/B076W9ZC68/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1515018431&sr=8-1&keywords=beatles+picture+vinyl

Előzmény: Vid ispán (37025)
Vid ispán Creative Commons License 2018.01.03 0 0 37028

Mindegy, előrendeltem :)

Előzmény: Mr Mustard (37027)
Mr Mustard Creative Commons License 2018.01.03 0 0 37027

Nem hiszem, hogy evvel tömegeket tudnak/akarnak megszólítani. Ez inkább csak egy kis mellékes lesz.

Előzmény: Vid ispán (37026)
Vid ispán Creative Commons License 2018.01.03 0 0 37026

Úgy néz ki, az idei nyár a Yellow Submarine-ról fog szólni.

 

https://thebeatlesstore.com/products/the-beatles-yellow-submarine-graphic-novel

Vid ispán Creative Commons License 2018.01.03 0 0 37025

A lemez sehol. A sokadik üzenetemre kaptam egy levelet, hogy első körben érdeklődjek a postán, utána írjak megint. Ez is megtörtént napokkal ezelőtt, azóta újra csönd. Az a bosszantó, hogy a hivatalos webshopban már nem is kapni ezt a lemezt, és ahogy fogy az idő, úgy csökken az esély, hogy mondjuk az Amazonról be tudom szerezni. Utóbbi egyébként hasonló esetben lényegében órákon belül megoldja a dolgot.

Előzmény: Mr Mustard (37024)
Mr Mustard Creative Commons License 2018.01.02 0 0 37024

van-e valami fejlemény?

Előzmény: Vid ispán (37023)
Vid ispán Creative Commons License 2017.12.29 0 0 37023

A Europe Store-től rendeltem, december 14-én adták postára. A Xmas dobozt az Amazontól rendeltem, az ideért rendben. Ezt a picture disc-et is onnan kellett volna, csak az official store-nál pár fonttal olcsóbb volt...

Előzmény: Mr Mustard (37021)
Gideon's bible Creative Commons License 2017.12.29 0 0 37022

Azt pedig kövesse a közkinccsé tétel!

Előzmény: MIHI (37018)
Mr Mustard Creative Commons License 2017.12.29 0 0 37021

Azt lehet tudni, hogy honnan küldték, Európa, USA?

Amúgy általában az ilyen hivatalos zenekari store-ok a legvacakabbak. Ami egy vicc, mert épphogy nekik nem lenne szabad maguknak megengedni a trehányságot, mert így az adott előadó renoméját is rontják.

Előzmény: Vid ispán (37019)
Polihisztor Creative Commons License 2017.12.29 0 0 37020

Én kb. 3 éve rendeltem onnan először és utoljára, mivel nekem is több mint 3 hétig tartott a szállítás.

A picture disc-et most a német amazontól rendeltem, december 20-án meg is kaptam.

Előzmény: Vid ispán (37019)
Vid ispán Creative Commons License 2017.12.29 0 0 37019

És még mindig nincs itt a közvetlenül a Beatles webstore-ból rendelt picture disc. Írtam nekik, de nem reagáltak.

MIHI Creative Commons License 2017.12.28 0 0 37018

Hát azt a demó kislemezt bedigitalizálhatná, ha már elővette :-)

Előzmény: Vid ispán (37017)
Vid ispán Creative Commons License 2017.12.28 0 0 37017

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!