Keresés

Részletes keresés

rezgaras Creative Commons License 2002.02.20 0 0 9003
simico írta:

> a 2.1mm-es sínen a kocsik a sínszál helyett a lefogó csavarok imitációján futnak...ezért a 2.5mm-es sínt javasolták.

Én bizony a helyedben nem lépnék kettôt vissza! Egyszerűbb kicserélni a kerekeket. A mozdony is ugrál? Ha igen, azon le kell esztergálni a nyomkarimából. Nem nagy ügy...

> Így az 1 hónapig csiszolgatott tervrajzom fabatkát sem ér

Ez így igaz, a két sínrendszer a geometriát tekintve köszönôviszonyban sincs egymással. Szvsz. az újnak jobb a geometriája! Tehát megint csak: cseréld ki a kerekeket!

Persze ha ragaszkodsz hozzá, elô lehet keresni a régi sínek leírását is. Bár ezzel még nincs minden nyúl lelôve! Ugyanis kétféle "régi" Roco sínrendszer van! A szokásos, ami a katalógusokban szerepel, meg egy "Hobby Line" nevű, amit Magyarországra is szállítottak, de Nyugaton szvsz. nem árultak. Ez utóbbinak amerikai geometriája van. Tehát megint csak: maradj a 2,1mm-esnél és cseréld ki a kerekeket!

Én legalábbis ezt tenném.

Előzmény: simico (9001)
rezgaras Creative Commons License 2002.02.20 0 0 9002
csíkostáTTú írta:

> Én se' találtam. Hiába no, öreg vagyok mán én ilyesfajta úri huncutsághoz!-)))

Én sem. A reklám-fejléc után a nagy semmi. Akár bekapcsolom a Java-scriptet, akár ki.

Előzmény: Törölt nick (8997)
simico Creative Commons License 2002.02.20 0 0 9001
Sziasztok!

Tegnap örömmel vettem észre, hogy van vasútmodellez?s fórum, regisztráltam is magam. Pár oldalra visszamen?leg olvasgattam a fórumot, de kezd?ként biztos így is lesznek már kitárgyalt kérdéseim (mind a 180 oldal végigolvasását nem tudtam vállalni, de segít? link-nek is tudok majd örülni, ha valahol már ki lett tárgyalva a dolog).

Szóval abszolút kezd? vagyok (bár gyerekkoromban volt "villanyvasutam"), most szeretnék egy terepasztalt összehozni (H0). Sajnos mindjárt sikerült is pár problémába belefutni. Hely- és pénzsz?ke miatt el?ször csak egy Szilit és 2 kék MÁV-os kocsit vettem, alájuk Roco k?ágyazatmintás sínnel (a szekrényben vannak a teáscsészék mellett, oda elég volt ennyi - ez is épphogy befért). Itt mindjárt kiderült, hogy a 2.1mm-es sínen a kocsik a sínszál helyett a lefogó csavarok imitációján futnak (túl nagy a nyomkarimájuk). Mivel eszköz és kézügyesség hiányában a kerekek farigcsálását inkább mell?zném, ezért a 2.5mm-es sínt javasolták. Úgy t?nik, hogy ebb?l sem csak egyféle van a Roco-nál, mert két boltban kétfajta sínt (és választ) kaptam, aminek se a szine, se a méretei (sugár, hosszúság, kitér? szöge, stb), se a katalógusszáma (vagy mi a szösz) nem egyezik (az egyiké 4-essel, a másiké 5-össel kezd?dik; az egyik boltban Roco-line-nak mondták és szerintük van nagyobb (R6) ív is (csak náluk nincs éppen), a másikban bolt szerint nincs R6 ív és nem is így hívják). Így az 1 hónapig csiszolgatott tervrajzom fabatkát sem ér (tök más ívek, stb), ráadásul a számítógépes tervez?programokkal is van gond: ugyanazt a Roco sínválasztékot (Roco H0 2.5mm) választva majdnem mindegyik program tök más síneket használ (az általam vásárolt kétfajta sínb?l vagy az egyiket, vagy a másikat nem ismeri egy-egy program, de olyan is volt, amelyik egyiket se ismerte). A helyzetet fokozza, hogy egy nyamvadt katalógust sem sikerült szerezni a Roco sínekr?l (egyik boltban "nincs és nem is lesz" felkiáltással küldtek a fenébe, máshol úgy néztek rám, mintha láncf?részt kértem volna, megint máshol ötödszörre felfogták hogy mit keresek és azóta is csak várom, hogy egyszer talán majd megérkezik...), pedig ha nem tudom, hogy milyen méret? és geometriájú sínek vannak a kínálatban, akkor hogyan tervezzem meg a terepasztalt...? Szóval mit lehet tenni? Más gyártók is ennyire variálnak a sínekkel? Mert ha nem, akkor inkább más gyártó vágányzatából állok neki az építésnek (illetve el?ször a tervezésnek), mert se id?m, se kedvem nincs nyomozni a hoszunhatféle Roco sín után és szeretnék mindig ugyanolyan sínt kapni ugyanarra a kérésre.

Bocs, ha hosszú lett, de eléggé frusztrál ez a mizéria a sínek körül.

Jeppesen Creative Commons License 2002.02.19 0 0 9000
Sziasztok,

Igen valóban a Nick-emből ítélve telitalálat, de nem sűlyedek el (CsíkosháTTú, GRATULÁLOK!). Nagyon szeretem a repülést is, sokat repülök a VATSIM-en egy virtuális Légitársaság tagja ként, illetve tagja vagyok a Flight Simulátor Hungary Klubnak is.

De nem akarok a lényegről eltérni!
Nézegettem itt a linkeket és azt mondjátok, hogy hová érdemes beiratkozni, már mint modellező klubba?
Budapesten lakom...
Vagy ezzel még várjak egy kicsit?
Egyébként nagyon tetszenek a képek, amiket felraktatok...
Üdv,
Gyula

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8999
OFF:Hat, lehet, hogy sok volt a sor, vagy rossz a szemem, de a Netscape frankon fagy az oldaltol es azota sem talaltam meg a kepeket.. A Kepek menu alatt csak 2001-es datumu kepek vannak, azok lennenek? ON
Előzmény: Törölt nick (8998)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8998
OFF
Meg van! Cs...d meg az apró sárga betűket a kék háttérben!-))) Baromi jól nem látszik, simán el lehet siklani felettük!
ON

P.S.: helikopterezünk, helikopterezünk?! MI-2?! Oszt a WEBZIN meg van, ahogy van?!-)))))

Előzmény: Törölt nick (8997)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8997
Nem bonyolult egy kicsit a lapod? Én se' találtam. Hiába no, öreg vagyok mán én ilyesfajta úri huncutsághoz!-)))
Előzmény: BoGar (8994)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8996
kaszni-1
kaszni-2
(Irtam mailt hogy az elkefelt linket eltavolitsak...BOCS!)
BoGar Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8994
OFF

Egy kicsit el van dugva. Csak akkor nem találhatod, ha a flashest nézed. Ekkor ugyanis a Flash rész felett van egy Egyéb felírat is. és hát az is egy "gomb" lenne, csak nem írtam még át Flashbe. Ha arra kattintasz, akkor bejön egy másik menű vízszintesen és ott már lesz képek menű.

Üdv: BoGár

ON

Előzmény: Törölt nick (8993)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8993
OFF: lehet, hogy en vagyok a lamer, de sehol sem leltem a kepeket...ON
Előzmény: BoGar (8992)
BoGar Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8992
Bocsi! Az lemaradt. BoGár Warez. lényegében warez lap, de van rajta néhány személyes infó is. Megtudhatjátok a másik hobbimat is a képekből. (Roland már ismeri! d:-) )

Üdv: BoGár

Előzmény: Törölt nick (8991)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8991
Az a honlap
hun lap?
Előzmény: BoGar (8990)
BoGar Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8990
OFF OFF

Akit érdekel a repülés, a honlapomra felraktam néhány képet az első repülésemről. (Hú, de izgultam. d:-)) )

Üdv: BoGár

ON ON

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8989
Első próbálkozás volt, ahhoz képest nem is rossz. Csak túl sok mindenről akart mondani sokat 20 percben, és ez eddig senkinek sem sikerült. Tudok másolni, ha kell.

(Mail átment a gordonkás címedre?)

Előzmény: BoGar (8984)
424nurmi Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8988
Felraktam 4 képet a vasútmodelleimről a képtáramba a vasútmodellek albumba.
luc72 Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8987
Szia

Ide vagy emilben kérlek ird meg mi kell ROCOéktol.
Abbol bödületes kinálat van kint, szinte biztos lesz.

csikosháTTú

Nem az enyém volt, de kérdezem.

Előzmény: gyozy (8979)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8986
OFF:
Ha a Revell mozdonyobol nem, de autobol azert szepet tud. Keszitettem par kepet a Mercedes modellemrol. (Egy L betu hianyzik is a fejlecbol, majd potolom....
ON

Kozben lejott majdnem az osszes festek a 118-asrol, keszul a vezetoallasa es a reszelessel-csiszolassal is vegeztem. Eddig ugy nez ki, hogy meg lesz belole valami :) Kepek is vannak, de meg nem raktam fel.

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8985
Megneztem. Gondold meg azt, hogy per pillanat az egyetlen magyar ilyen temaju musor. Szerinted erdemes megnezni, ha csak ez az egy van?? :-)) (BTW, a vagatlan felveteleken sokkal tobb minden volt, sokkal jobb...) En nem vettem fel videora egyebkent.
Előzmény: BoGar (8984)
BoGar Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8984
Csíkos.
Én elfelejtettem felvenni a műsort. Érdemes volt?? Ha igen, kellene a felfétel?? Le tudod másolni??
Előzmény: Törölt nick (8983)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8983
Szia luc72!

A legutóbbi börzén láttam nálad egy régebbi Tillig katalógust. Van benne egy régi fekete-fehér kép egy BR56-ról. Olvasd már le a pályaszámát, mert elfelejtettem, és most két egyforma számú 56-om van, a harmadik már más.

Köszi!
steve

Előzmény: luc72 (8978)
lelketlen Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8982
Kösz. az információt!
Ha időm engedi kilátogatok a börzére!
Üdv. b.
Előzmény: suri50 (8922)
lelketlen Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8981
Hasonló cipőben "toporgok" én is.
Most a várakozás napjait élem, amig egy másik
alternativa nem adódik.
Üdv! b.
Előzmény: gyozy (8979)
101 Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8980
Üdv Mindenkinek!
Ha téged bosszant, mit szóljak mint kereskedő. Az még rendben van, hogy kiszedi a katalógusból, de ami a katalógusban van azt sem kapom meg. 1-10-15-db-t meg képtelen vagyok raktározni.
101
gyozy Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8979
Sziasztok!

Mi a véleményetek azzal kapcsolatban, hogy a Roco 2002-ben több mint 160 tételt vett ki a kínálatából!? Köztük jó néhány olyat is, amelynek képe mellett a legutolsó (2001-2002-es) nagy katalógusban semmilyen kifutó vagy limitált jelzés sem volt.

Én eléggé "kiakadtam" ettől. Nem értem, hogy egy-egy terméket, amely nem limitált jelzéssel, mint új jelent meg 1999-2000-ben, azt most miért veszik ki mindenféle előrejelzés nélkül. A kivett tételek közül néhánnyal próbálkoztam a Modell-kitnél, és a M&H-nál, egy kivételtől eltekintve eyikből sem volt és azt mondták, hogy már nem is tudnak rendelni.

Várom hozzászólásaitokat.
gyozy

luc72 Creative Commons License 2002.02.19 0 0 8978
Szia

Probáld meg a Lurdy házban, ott azt hiszem még van. A Váci útrol elhoztam jópárat. Az Eurocenterböl is az utolsót hoztam el.
Kb. 5000 Ft

Előzmény: Kisbuta (8977)
Kisbuta Creative Commons License 2002.02.18 0 0 8977
Sziasztok!

Valaki nem tudja véletlenül, hol lehet kapni a Roco digital startsetben lévő ICE-hez való és abból hiányzó kocsikat? És mennyiért mérik? (Ez az, ami hosszában 1:100-as...)

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.18 0 0 8976
OFF
'87 óta kábel tv-zem, profi szinten, tervezés, üzemeltetés, kivitelezés. Azóta jó PC-kártyát nem láttam.
ON

Küldök pár TT képet, ne csak RolandTT nyomuljon a Zinen!
steve

Előzmény: BoGar (8973)
pg54 Creative Commons License 2002.02.18 0 0 8975
Matiz!

No, ez még pontosabb adat.

Amúgy azért írtam, mert a te mondataidból azt éreztem, hogy a különbséget optikai csalódásnak minősíted ("tűnik")...

Jó, hogy mutattad a rajzot, mert valahol az agytekervényeimben rejtőzik egy 0-ás V63-as...
Köszi!

pg

Előzmény: Törölt nick (8969)
suri50 Creative Commons License 2002.02.18 0 0 8974
abszolut OFF:
Fia óra alatt a pad sarkával jéghokisat játszott a terem körül,eközben MÁV bemondásokat tartott, melyben a rólam elnevezett szerelvény közeledtére figyelmeztetett"
CSAO

BoGar Creative Commons License 2002.02.18 0 0 8973
OFF

Csíkosháttú! Ha nincs más, a szamár is jó. Szerintem még elönye is van annak, ha a TV a gépen van. Én is azon nézem.

ON

Előzmény: Törölt nick (8971)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!