Keresés

Részletes keresés

bambusz_ Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7621
Ragasztó ráömlött, aztán meg lett borotválva? Netán megégett? Le lett forrázva?

szegény

Előzmény: etwg (7616)
pg54 Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7620
Etwg!

Variációk:
1. A cica a terepasztal körül ólálkodott, s valamelyik modellezőnek türelme elfogyván csomót kötött a farkára...
2. Nem érdekelte a vasút, és a terepasztalon elaludt, s elgázolta egy IORE-duplamozdony...
3. Volt egy kutya is a közelben...
Vagy más történt?
pg

Előzmény: etwg (7616)
bambusz_ Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7619
Jéééé, ilyet még csak nem is hallottam... Mármint, hogy volt villamos működésű alakjelző is. Hiába, az én időmben örülök, ha egyáltalán alakjelzőt találok még valahol... (így is évekbe telt, mire valamennyire megértettem a Siemens-Halske rendszer működését, de a szerelvényeit sajnos végképp nem ismerem...)
Előzmény: etwg (7613)
seTTebello Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7618
Csak nem feltöltődött?
Előzmény: etwg (7616)
BoGar Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7617
A titokzatosság régebben jött volna jól, amikor még JOEM csak tervezte a gyártását. És láss csodát valaki csak beelözte! Sőt ez a cég gyárt már az itt többször felvetődött kérésnek megfelelően tolatómozdonyt, elkezdte gyártani a Bz és hát ha jól tudom jön a V63 is. Aztán majd meglátjuk mi jön még.
Előzmény: Bender Oszi (7614)
etwg Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7616
Kedves barátaim,

adventi vasárnapot élvezzük, ennek megfelelöen most egy igen komoly témát találtam.
A vasutmodellezés, nemcsak odahaza vagy a klubban történhet, de kint valamelyik muzeumban is, és nem is mindig vagyunk ott egyedül. A képen egy hüséges háziállatunk is elkisért, és hát nem igen uszta meg hobbinkat ép börrel. (Azota is azonban már rendben van, és köszöni a jokivánságokat).


Mi lelhette a szegöny cicust?

etwg Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7615
Szia RoloandTT,

köszönöm a dicséretet, és igyekszek nem okozni csalodást a jövöben sem.
Nekem is volt évtizedekkel elött néhány példaképen, és még mai is tisztelettel gondolok rájuk, hogy mi mindent tudtam tölük ellesni, ezért én is bárkinek segitek, ha látom, hogy érdemes.

Előzmény: RolandTT (7603)
Bender Oszi Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7614
Nem igazán értem, miért a titokzatoskodás. JSB megigérted, OK. A gyártókat nem értem. Ha tudom, mi készül, mi várható, nem költöm el a pénzem másra, hanem megvárom a magyar modelleket. Szerintem a több információ használna az eladási lehetőségeknek. Nem hiszem, hogy attól kell félni, valaki megtudja mi készül és hamarabb gyorsan legyártja és olcsón elárasztja a piacot. Azért ez nem így működik.

Oszi

Előzmény: JSB (7610)
etwg Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7613
Ez az, Igy van, egy kétkaros jelzö árbocon levö meghajto szerkezete, nyitott fedéllel.

Köszönöm.

Előzmény: DGKUm (7611)
BoGar Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7612
Én nem igértem meg senkinek, de ha JSB nem mondja el, akkor biztos titok és én sem mondhatom el. De talán kitalálhatod, ha annyit mondok, hogy nem "F" betűvel kezdődik.
Előzmény: sansan (7607)
DGKUm Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7611
Szerintem úgy néz ki, mint az alak kijárati jelzők bejárati jelzővel közös árbócon levő alak előjelzőjének a mozgatómechanizmusa, azaz a szárnykapcsoló. Hasonló szerkentyű volt a villamos motoros működtetésű alakjelzők hajtásában is, mindkettő lényege, ha egy elektromágnes gerjesztése megszűnik, a szerkezeten keresztül mozgatott jelző Szabadról Megállj-ra utaló állásba áll.
Előzmény: etwg (7574)
JSB Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7610
Készül, de egyelőre a fotomaratott modell(gyártót nincs jogom megnevezni, szavan adtam).

A Fórum Modell későbbi, mert más technológiá
vasl készül, és fejlesztése csak októberben kezdődött. Kicsit korai lenne.

Előzmény: sansan (7607)
JSB Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7609
"Boldog" vagyok, a topicon a kettős mássalhangzók y-ja í lesz. "HURRÁ!"
JSB Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7608
Nem tudom kitől származik a hír, de nem igaz, hogí rólatok cikk jelenik meg.
Okai(azért írom idekinn, hogy mások is értsék az ilyesmit, soha nem lehet tudni, mikor lesznek érintettek). Manapság még bulvárlapokban sem lehet össze vissza firká
lgatni. A tematikus lapokban pedig biza, szigorú rend uralkodik, vagy kész a cirkusz. Sokan (pl.: mi is) eleve megnézzük kétszer is, mi mikor, kitől, kiről...

Nos:
Cikk (kivéve a megalapozott kritikát, aminek itt helye nincs. Fiatal a dolog és rendben lévőnek láttuk)csak a tulaj egyetértésével jelenhet meg, akit nem ismerek!
Amennyiben a riportban rendre előfordul a cég megnevezése, helyszínek stb, promocios ügyletnek számít(ez a törvény). Erre vonatkozóan egyértelmű előírások vannak.

Még csak egy helyszíneteken jártam, tehát ismeretem Rólatok ugyancsak hézagos. A dolog túl fiatal, és a tulaj egyetértése nélkül amiatt sem tehetném, mert ő joga, mit MIKOR tartja a céget (hírdetés, stb.) majd publikusnak.

Egy dologban nincs pardon, Märklin a gyártó hírdet és úgí döntött, a két üzletetek címét beteteti az oldalra. Ez elemi joga.
Nos így vagytok is, meg nem is.
Más:
A lap 2000 ősz-tél száma (az volt dupla) ha kívánod rendelkezésre áll(még van 38 példány), kérek magán emilt.

Most is ment külön emil

Előzmény: TEE (7605)
sansan Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7607
Mit hallok a városban?
Állítólag kapható lesz Bz+ mellékkocsi
( netán szép csendben elkészült a Fórum -modell?)
Joem,lehet gratulálni?
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7606
Hello!

A külföldi kollégák számára feltettem a V43-asom képeit a http://photos.yahoo.com/matiz_b accountomra. Ismét lenne feléjük egy kérés, hogy ha van némi szabad gépidejük, a http://port.kioken.hu cimet próbálják betölteni, elérhető-e a szerver külföldről (próbálkozás, újabb alternativa az extra helyett...).

Magyar kollégáink a http://kep.tar.hu/matiz cimen lelik meg a fotósorozatot :)

Akik mailben érdeklődtek a cuccok után, válasz mail ment!

üdv

TEE Creative Commons License 2001.12.16 0 0 7605
JSB!

Én a WestEnd-beli volt kollégámra gondoltam, aki mindenképpen szeretné megkapni ezt a dupla számot, de persze nem ingyen gondolta! Szerintem a MOM-os fiúk sem gondolhatták komolyan hogy mindegyikük ingyen megkapja az új számot, bár örülnénk ha a két üzlet kapna legalább egy tiszteletpéldányt! :-)

AZ újságot mi szives örömest árulnánk, de ehhez a tulaj beleegyezése is szükséges, úgyhogy "felterjesztjük" neki a kérdést ma vagy a jövő szerdán!

A rólunk szóló cikket azért igazán elküldhetnéd nekünk "előzetesként" az én címemre vagy a marklin.westend@mail.datanet.hu-ra!

Üdv: TEE

Előzmény: JSB (7597)
RolandTT Creative Commons License 2001.12.15 0 0 7604
Ne akarlak elkeseríteni, de pl. a (Kesselwgn) tartálykocsikról, és a silókocsikról annyit, hogy a Tillig már modern kapcsolóval vadi újonnan 3200,- Ft-ba kerül. Nem tudom, hogy volt e szerencséd próbálni, de a Tilligék tényleg abból is különböznek minőségbelileg, hogy ha a kerekét megpördíted az még percek múlva is forog, nem úgy mint (az általam is nagyon kedvelt, de) BTTB mely jó ha pár kört fordul.
Szóval igazából, nem csak, hogy 4000 Ft nem fogsz kapni érte, de jó, ha egy 1000,- kisajtol érte valaki. A börzén 300-500 Ft árért hozzájuthatsz ilyenekhez.
U ez a váltó 2700 vadi új Tillig, a Kapcsoló pult meg 1200,- Ft Tillig, vagy börze: 500-1000 BTTB.
228mm sín 236 Új Tillig, 70-90Ft BTTB.
Előzmény: TT fan (7598)
RolandTT Creative Commons License 2001.12.15 0 0 7603
Hi Rézgaras!

Természetesen teljesen igazad van, én csak ténymegállapításnak szántam. Mellesleg én a Nedisnél veszem a ledeket, melyek egyrészt csak 356Ft-ba kerülnek másrészt strapabírók (mármint amiket próbáltam, mielőtt többet vételeztem belőle)! Szerintem, ha valaki hosszú távra rendelkezik be akkor a védelem mellett jó cuccokkal dolgozik.
Nem kritika senki felé!!! Csak én így szoktam.
Egyébként nagy tisztelettel adózom tevékenységed iránt! (Ha nem bántok meg senkit, modellépítésben Téged és ETWG-t érzem a legjobbnak.)

Előzmény: rezgaras (7593)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.15 0 0 7602
Hat, csak H0 es csak DR cuccaim vannak. A mozdonyokat es kocsikat mar eladtam, csak kiegeszitok maradtak.
Előzmény: seTTebello (7601)
seTTebello Creative Commons License 2001.12.15 0 0 7601
Matiz
Ehhez képest fillérekért vennék SNCF, FS, modelleket. Ha még porosodik ilyesmi a szekrényedben küldj mélt.
Előzmény: Törölt nick (7600)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.15 0 0 7600
Hat, en ehhez kepest fillerekert kinaltam a H0-as cuccokat, megis mind a szekrenyben porosodik...
Előzmény: TT fan (7598)
sansan Creative Commons License 2001.12.15 0 0 7599
Bal oldalon fent ,nem egy EP szelep? (elektropneumatikus)
Előzmény: etwg (7574)
TT fan Creative Commons License 2001.12.15 0 0 7598
Közhírré tétetik!!!
Eladó TT-s tárgyak, régi NDKs, újonnan, dobozból!

5 db Relé 2700Ft/db
3 db Kapcsolópult 2500Ft/db
4 db Bal váltó 2900Ft/db
4 db Jobb váltó 2900Ft/db
2 db ütköző 900Ft/db
1 db szerelvényszétkapcsoló 2900Ft/db
KOCSIK:
1 db tartálykocsi (Esso) 4000Ft/db
1 db tartálykocsi (Aral) 4000Ft/db
1 db silókocsi (cement) 4000Ft/db
1 db rönkszállító 2000Ft/db

sín (egyenes, ív) 200Ft/db

Írjatok!

TT

geigerz@freemail.hu

JSB Creative Commons License 2001.12.15 0 0 7597
OFF

Szíves engedelmetekkel befejeztük a tördelést, és levilágítást. Most nyomják a lapot. Úgy Mellesleg volt két konceertem(az utolsó tegnep este és éjjel 2-kor értem haza). Bocs de valamiből élni is kell. Mondtam az úrfiknak, hogy a télivel együtt lesz nekik, ha arról van szó akiről Te írsz. Kire gondoltál?

(Oszt csak úgy halakn, ha ide.oda osztom, mert várják, miből adom ki a következőt???)

ON

V&M tél tartalma a weben, szabad nézegetni és kritizálini.

Nem kellene a V&M-t nektek is árulni?

Ugyanis benne vagytok a Märklin oldalon, mind két címmel

Előzmény: TEE (7587)
maczko Creative Commons License 2001.12.15 0 0 7596
Sziasztok!
Ma a börzén vettem egy Sachsen modell WRm 88-81-et, H0-st. 3 db volt egy ürgénél. Nagy volt a forgalom...
Űdv.: Maczko.
bambusz_ Creative Commons License 2001.12.15 0 0 7595
Kedves Zsolt, a rövidzárlat nem jelenthet gondod a LED számára, hiszen itt csak a kapcsait zárjuk rövidre. Ellenben a védődiódáknak (sorba kötve csökkenti a feszültséget, párhuzamosan meg egyszerűen kisöntöli a LED-et.Remélem senki nem feledkezett meg az előtét-ellenállásokról, amit a LEDekkel sorba kell kötni?!!! Az én javaslatom: Minden egyes LED-hez külön ellenállás (gyártási egyenetlenségek kiküszöbölése, és az egésszel sorban egy azonos irányú 1N4001, vagy valami ilyesmi. Ez a biztos. (ez irányfüggő pl. homlokvilágításra igaz. Ha állandóan kell, akkor tényleg érdemes beépíteni egy Graez-hidat, viszont akkor a védődiódára nincs szükség.
Előzmény: by az ex bhv (7594)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.12.15 0 0 7594
Szia csíkostáTTú!

Igazából nincs nagyobb ára 6 LED-nek( nem fehér LED-ről bszélek , írok).
Akkor most egy kis gazdaságtan !
Általában nem az alkastrészt kell megfizetni, az szinte ingyen van, a munkát kell mindíg megfizetni, namár most 3 vagy 6 LED kerül bépításre azért már az nem mindegy,a másik fele a dolognak , több alkatrész nagyobb hiba százalékot jelent, és ez nálunk ,ahol gyakran fordul elő rövidzárlat, ott ez nem mindegy, még valami nem bántásból kérdezem: Szerinted sok embernek van SMD forrasztópákája? A sima "weller" csak hagyományos forrasztásra való, felület szerelt alkatrészekhez már más típusú páka kell, ami nem egy két forint vagy euro!
Zsolt

Előzmény: Törölt nick (7559)
rezgaras Creative Commons License 2001.12.15 0 0 7593
RolandTT írta:

> de ami biztos, hogy a LED az maga egy dioda!

Persze, ez igaz. Csak sajnos a LED-ek olyan diódák, amik záróirányban 7-12V feszültséget bírnak csak ki (tisztelet a kivételnek, de én mondjuk nem kísérleteznék az 500 forintos fehér LED-del :-((( ) Tehát vagy sorba kell kötni vele egy "normális" diódát, ami megvédi, vagy párhuzamosan fordítva egy normális diódát, ami záró irányban rövidre zárja. Persze ha biztos, hogy a feszültség 5V alatt marad, akkor lehet diódaként is használni.

Előzmény: RolandTT (7588)
bambusz_ Creative Commons License 2001.12.15 0 0 7592
Nem tudom, mi ez, de több tippem is van.
1.) Valami kontroller doboz kinyitva (a Kandó gépeknek volt hasonló alakú a vez-szekrénye, csak éppen inkább mechanikus tartalma volt, és nem hinném, hogy így volt bevezetékelve) - elvetendő...

2.) Valami működtető mechanizmus: váltóállító, vagy ilyesmi. Bár nálunk több karja is van, és motoros állítású... Ebben meg nem sok motort látok...

Hirtelen ennyi...

Előzmény: etwg (7574)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!