Keresés

Részletes keresés

JSB Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6658
Az a gyári és csak a férfiak hordják. A hölgyek civilben gyártják a "bűnbesesést".
Győrben mi a módi, nem tudom. Ott csak az irodák jönnek ki a könyökömön.

Van mozgás?

Előzmény: TEE (6641)
BoGar Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6657
Mail ment!
Előzmény: Törölt nick (6656)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6656
Tudsz egy screenshot-ot küldeni róla, hol látszik a csik? Köszi!!
Előzmény: BoGar (6655)
BoGar Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6655
Elég gyors, de ez most extra, vagy Nexus?? d:-)) Ja és van egy pici csík a főlap és a menű között.

Üdv: BoGár

Előzmény: Törölt nick (6654)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6654
Teszteljétek a www.extra.hu/vasutesmodell-t, milyen a sebessége! Köszi!
BoGar Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6653
Bocs, már működik. (Miért kell nekem egy Netscape-re hagyni a szerkesztést?? d:-)) )
Előzmény: luc72 (6652)
luc72 Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6652
Bogar

A Nohabos képek nem nyilnak nagyban.

RolandTT Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6651
Szia ETWG!

Tudom, hogy igazad van, csupán a féltékenység beszélt belőlem! Engem egyszerűen zavar -mint azt már írtam is a WebZinen-, hogy a MÁV-ot teljes egészében likvidálta, a Tillig, PEDIG CSD, CD van!
Én emlékszem a nemrég eltelt időkre, mikor Csehszlovákiánál előbbre voltunk!
Viszont írod: "De ehhez nektek is hozzá kell szólni (venni,..." Na én ezt próbáltam lenti hozzászólásomban kifejezni! Ahogy a Tillig honlapján megjelentek (a szerintem "Herbst") újdonságok, én Magyarországról másnap lerendeltem az összest! (A többit még év elején). Remélem egyszer lecsapódik ez valahol!

Előzmény: etwg (6638)
amphora Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6650
Szia pg54!

Így lehet egyszerüen megetetni a mezönyt! Javaslom a http://www.kleinserien.de/d/sal/_zf.htm oldat megtekinteni. Ott minden kevesebb mint a felébe kerül és rendelhetö!

Előzmény: pg54 (6642)
BoGar Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6649
Sziasztok!

Akkor ma is frissült a honlap újabb képekket RolandTT jóvoltából. Az frissítéseket ezentúl egy NEW felíratú kis képecske is jelzi. Most viszont kifogytam az anyagból, tehát várom az újabbakat. Lesz egy új mneűpont, ahol a boltok lesznek sorolva.

Üdv: BoGár

luc72 Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6648
Matiz

Tudom, hogy szeretni fogod ezeket a képeket:
http://mercurio.iet.unipi.it/pix/de/diesel/232/altrot/Uei.jpg
http://mercurio.iet.unipi.it/pix/de/diesel/234/verkehrsrot/234_RB_2DMBr.jpg
http://mercurio.iet.unipi.it/pix/de/diesel/241/241_801_805aw2.jpg
http://mercurio.iet.unipi.it/pix/de/diesel/241/241_802aw2.jpg
http://mercurio.iet.unipi.it/pix/de/diesel/241/241_801_805aw3.jpg

BoGar Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6647
Bocs, már értem. Egy betű kimaradt. Köszi, hogy szóltál!
Előzmény: BoGar (6646)
BoGar Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6646
Intersziti!

Nem értem a hozzászólásod. Mi a gond a Moszkva térrel??
A képeket várom!

BoGár

Előzmény: Intersziti (6644)
BoGar Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6645
Sziasztok!

Köszönöm a Webzine-hez az eddigi hozzászólásokat! Kérdeztétek, hogy miért nincs, vagy hogy hol találhatóak meg a frissítésekről infó. Nos, amikor a honlap megnyílik, a középső fehér részben felül a következő van: Frissítve: 2001.10.22.
. Ide kattintva megnyilik egy új ablak, melyben az eddigi frissítések vannak leírva. (Nem tudom, hogy a gépem, vagy a Supermalom hibája-e, de nekem még mindig a 2001.09.16.-ot írja ki, pedig a fent lévő html-ben a dátum már az új. Ha nálatok is ez jelenik meg, és a friss.html is csak a régiek írja, akkor a Super Malomnál lehet valami.)

Ezek után nem tudom, ajánljam-e Matiz, hogy tedd ide az oldalt. Mint láthatod külföldről is tutin elérhető csak ne lenne ez az apró hiba.

Üdv: BoGár

Intersziti Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6644
Sziasztok!

A webzinen több helyen is, szinte következetesen Moszka tér van írva! :-)))

Tök jó kezdeményezés, én is küldök majd képeket, jó?

Előzmény: BoGar (6629)
pg54 Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6643
BoGar!

Így most már szuper jó! (Amíg a tár-on volt, soha nem tudtam rendesen behozni.)
Köszi: pg

Előzmény: BoGar (6629)
pg54 Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6642
Olvasgatom a MIBA legújabb számát (10/2001), és egyszerűen elakadt a szavam...

Képzeljétek, Feldbahn Z méretben!!!
Egészen pontosan: Zf - 2,7 mm nyomtávval.
A "mozdony" 119 DM, a lórészerű kocsik 40 DM.

(Annyira képtelen dolognak tűnt, hogy a méretarányt először 2f-nek olvastam, csak az volt gyanús, hogy azt római számmal szokták írni - IIf -, aztán a nyomtáv meggyőzött...)
pg

TEE Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6641
JSB!

A Märklin-nél nem ez a logó nélküli fehér orvosi köpeny a formaruha, hanem egy kék színű emblémázott póló. Na, az ellen semmi kifogásom sem lenne!

Előzmény: JSB (6631)
TEE Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6640
Szia, BoGar!

Egyelőre még nincsenek magyar vonatkozású modellek, csupán a Märklin egyik gyorsvonati szettjében van egy magyar kocsi. De a cég itthoni ügyvezetője a vele történt megbeszéléskor nem zárkózott el attól, hogy hazai kocsikat is gyártsanak, hiszen az sok esetben egy tamponcserével megoldható. Természetesen felvetettük a magyar mozdonyok hiányát is, és megigérte, hogy ezeknek a gyártását mindenképpen fontolóra fogják venni, hiszen azok nem csak nálunk találhatnának gazdára. (Lásd pl. Pikó E499). Ennek viszont feltétele, hogy számokkal alátámasztva lássák, hogy a magyar modellpiac mennyire életképes!
Kritizálni könnyű, hogy ez sincs, meg az sincs, (ugye, JSB!) de gondoljatok bele, hogy a két üzlet megindításához több tízmillónyi befektetésre volt már ezidáig szüksége a tulajnak, és igazából senki sem tudja megmondani, hogy mekkora is lesz éves átlagban a forgalom! Ennek ellenére bővítve lesz az árukészlet, hiszen lassacskán jön a karácsonyi bevásárlások ideje.
Az általad említett kiegészítők közül jelzőt már most is vehetsz.

Üdv:

TEE

Előzmény: BoGar (6628)
rezgaras Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6639
BoGar írta:

> Első Magyar Vasútmodelles Webzine

Külföldrôl is szép gyorsan jön!

Előzmény: BoGar (6629)
etwg Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6638
Szia RolandTT

e hajnali oraban is koszonjuk a beszamolot, csak igy tovabb.

Egyben azonban nem biztos, hogy igazad van:

". Nem nagyon örülök neki, hogy a gyártok lenézik a Magyar piacot, ezért is akartam ezeket a képeket feltenni! "

Csak olyan piacot lehet lenezni, amelyik nincs, tehat itt a hiba. Ezt mar korabban taglaltuk, de ugy latszik a tema rendszeres idonkent visszater. Ha lenne piac, akkor lennenek modellek is meg erdeklodes is a gyartok reszereol. Azt hiszem azzal a nehany bolttal, kapcsolatal ami mar ma is van (ROCO, MARKLIN) sokkal tobbet tettek a magyar piacert mint amit az a szamok szerint erdemelt volna. Ismerek sok olyan orszagot, amelyik Mo-tol joval nagyobb megis csak 1-2 modellbolt van, sot keletebbre meg az 1-2 sem jellemzo.
Ha bejon Mo-n a szamitasuk, hidd el tovabbi is nyilni fog, es lesz tobb magyar modell is. De ehhez nektek is hozza kell szolni (venni, gyartani, sikert felmutatni, stabil sajtot szervezni - maskent ez nem megy)

Előzmény: RolandTT (6637)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6637
Ja és abból az eddig összest ami megjelent (2001-es újdonság), mert mindet lerendeltem még azokat is amelyek csak a neten jelentek meg a Tillig honlapján, ráadásul kép nélkül pl ÖBB V36 (Nr:02600)+vagonszett stb.!!
3 dolgot szeretnék még mondani, ha szabad a T. Publikumnak.
1. Nem nagyon örülök neki, hogy a gyártok lenézik a Magyar piacot, ezért is akartam ezeket a képeket feltenni!
2. Ezen nyers képek "mögé" lassacskán egy komoly terepasztal épül, melyekhez rengeteg alapanyag már meg is van. Tehát én úgy gondoltam, hogy mindez a weben nyomon követhető lesz mint Matiz asztala. De ehhez idő kell és addig is legyen valami.
3. Készültem 3 írással is: 1. az összes eddig megjelent TT Zeüke, BTTB, Tillig, Roco, PMT, Brawa, Gützold, és 5db Jatt mozdony tesztje, mind: max., min., átlagos sebesség, vonóerő, ezek értékekkel, valamint szerelhetőség, viselkedés a pályán, és pár soros saját jellemzés. Ezekhez készítettem fotókat a szétszedett mozdonyokról, de még nincs kész mind, mert nagyon sok van.
Én még az összes újságban megjelent teszteket összegyűjtve sem láttam ilyen teljes képet!
A 2. a házakról készül éppen most is, saját fotókkal illusztrálva (Auhagen, Faller, Kibri teljes TT-paletta) + Vollmer H0, mert építész lévén éppen a méretarányokat taglalom.
Na azt hiszem nem taglalom tovább, mert így is hosszú lett, de mindezek elkészülte is még sok időt vesz igénybe, és nem tudom, hogy érdekel e valakit, valahogy a H0 iránt nagyobb érdeklődést látok a fórum részéről.
Bocs a hosszért
RolandTT Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6636
Én kézséggel egyetértek Veled!
Mindkét Főszerkesztőnket:) szóval VSancit és BoGárt is kérdeztem (nem is egyszer), hogy nem-e unalmasak már az én képeim, melyet részben -mint Nekik írtam is-, csak helykitöltésnek szántam mivel úgy láttam, hogy nincs semmi újdonság, mozgolódás az oldalon.
Ők (én meg is köszönöm Nekik) nem kívántak ebben állást foglalni, valószínűleg az olvasóközönségre bízták. Joem pozitív értékelésén kívül nem hallottam semmilyen vízhangot! Több CD-nyi fotóm van már, de igyekeztem a legutóbbi ICE-, és a régen Sancinak elküldött "mozdonyok egy-egy képen" képeket leszámítva, CSAK 2001-es újdonságokat feltenni.!! Ezt BoGárnak jeleztem is, most mondom Nektek is, hogy nem azért vannak Epoche és nemzetiséget figyelmen kívül hagyva ezek a szerelvények, mert teljesen dilettáns vagyok, csak azért mert az újdonságokat fotóztam.
Előzmény: Törölt nick (6635)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6635
Aminek a webzinben lenne a helye szerintem:
- FAQ
- Rövidebb olvasói cikkek
- Kiállításokról egy-két rövid beszámoló képekkel
- Eseménynaptár

Ezek szerint Nexus lőve, akkor már csak a fizetős szolgáltatók maradnak, mert a többinél reklámcsík van :-(. Mail ment, egyébként!

Előzmény: etwg (6634)
etwg Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6634
Szia BoGar

a WEB oldal jol megy kulfoldrol is 9lagalabbis errol a PC-rol, majd csutortokon megnezem a hazai berendezeseimrol is.

Kb. 20 mp alatt nyilik.

Ennyi a dicseretbol, sajnos nem lattam semilyen jezest, hogy mi az ujdonsag, mi az oregseg...

Jo volna az uj adalekokak extran megjelelolni, mert ki tudja mar a fejeben tartani mit latott es mit nem.

A cikkek kozott semmi uj nincs. (vagy nem talaltam).

Az oldal kulonben jo, es szvsz jo kitolthetne a V+M adta hezagot, csak rendszeresen kellene csinalni.

Előzmény: BoGar (6629)
etwg Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6633
Szia Matiz

irod:

"Külföldről mennyire lehet elérni mondjuk a www.nexus.hu-t? (Sajnos ezt nehezen tudom tesztelni, nem bízok az eredményekben, ha valaki rászánna egy percet és kipróbálná megköszönném...) "

A valasz:

szarul, negyszer egymas utan nem tudtam kinyitni ISDN vonalon, egy szuper gyors kapuval. Az index kb. 10 masodperc alatt nyilik ugyanerrol a PC-rol, ejjel 0,40 kor.

Probalb meg a yahoot, illetve annak a geocities szolgaltatasat.

Sok sikert

Előzmény: Törölt nick (6632)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.23 0 0 6632
Hát, sajnos az extra bénázása miatt nem működik az új verzió, szintén emiatt csúszik szét mindíg a honlap íve - amivel ha megszakadok akkor sem tudok mit csinálni. Az egyetlen megoldás a költözés lenne, de nem túl egyszerű új szolgáltatót találni a holnapnak, ami megbízható, van tárhely, külföldről is elérhető, továbbá ingyen vagy nagyon olcsón van. :-(
Az Extrán kívül a Nexus az egyetlen, ahol nem reklám-csík van, hanem pop-up ablak. Külföldről mennyire lehet elérni mondjuk a www.nexus.hu-t? (Sajnos ezt nehezen tudom tesztelni, nem bízok az eredményekben, ha valaki rászánna egy percet és kipróbálná megköszönném...)
JSB Creative Commons License 2001.10.22 0 0 6631
Ha van rajta Märklin felirat, akkor nem kell cikizned, mert ez a formaruhájuk. Ha nincs, akkor, a Ti dolgotok.
Előzmény: TEE (6626)
JSB Creative Commons License 2001.10.22 0 0 6630
Trix nem gyártott magyar modelleket (eddig). Minitrix (N) produkált Szergejt, de a hűtőket meg kell változtatnod ha magyart akarsz.

Ház-nuku, egyéb kiegészítők- nuku.

Előzmény: BoGar (6628)
BoGar Creative Commons License 2001.10.22 0 0 6629
Nem lett jó a link!

Első Magyar Vasútmodelles Webzine

Üdv: BoGár

Előzmény: BoGar (6628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!