Keresés

Részletes keresés

rezgaras Creative Commons License 2001.09.19 0 0 6044
csíkostáTTú írta:

> Ez az ominózus elérhetőség (ha jól tévedek) valami céges szerveren van

OT
Persze, ez a CERN-nek, az Európai Atomkutató Központnak a szervere. Ezért is kérem, hogy ne tegyetek linket rá. Ugyanis it nagyon aktív netcop-ok vannak, mindenféle spion-programmal állandóan figyelik a forgalmat. Különösen, ha valamilyen egyetemista egy-egy szexoldalt talál...

De az elérhetôség tekintetében valószínüleg nem itt van a hiba. A CERN hálózata ugyanis direkt az európai backbone-on ül, a web kapcsolatunk nagyon gyors. A Mandrake Linuxot, ami valami 800MB volt, két óra alatt töltöttem le - igaz éjszaka. Érdekes ez ellen nem tiltakoztak a cop-ok!

A tegnapi E-Mail probléma valami más lehet, talán egy idôre kikapcsolták a Mail szervert. Lehet, hogy azzal van összefüggésben, hogy ma kijött egy kör-figyelmeztetés, hogy senki se töltsön le "readme.exe" programot semmilyen web-oldalról, mert ez egy új, nagyon hatásos vírus! El tudom képzelni, hogy valaki letöltötte és olyan galibát csinált, hogy ki kellett kapcsolni a szervert.

Miután valószínüleg ideiglenes problémáról van szó, JSB arra kérlek, hogy küldd el az anyagot megint. A cím janos.ero@cern.ch

A web-oldal kicsi sebessége pedig valószínüleg amiatt van, hogy a magyar privát Internet szolgáltatók takarékossági okokból csak egész csekély külföldi sávszélességre fizetnek be. Azaz a magyar internet nagy része nem is "inter". Ezt onnan gondolom, hogy a magyar egyetemi oldalakkal és az egyetemieknek az én oldalaimmal semmi problémánk nincs, ugyanolyan gyorsan jönnek, mint az amerikaiak vagy franciák. Az én számomra pedig ez azt is jelenti, hogy a "tar" képeit gyakorlatilag nem tudom megnézni - esetleg szombat éjjel :-(((

Előzmény: Törölt nick (6043)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6043
Ez az ominózus elérhetőség (ha jól tévedek) valami céges szerveren van, ami nem mindig van bekapcsolva, pl. most sincs. 2001.09.18. 21 óra 42 perc.
Előzmény: Törölt nick (6042)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6042
Napot!(Holdat, mert este van)
rezgaras "cern" netes elérhetősége olyan, amilyen. Nekem is sokadjára sikerült megnéznem a honlapját.
Tényleg! rezgaras!
Nem akarsz csinálni egy olyan elérhetőséget, ami innen, a tajgáról is elérhető, non plus ultra működik is?
steve
Előzmény: JSB (6041)
JSB Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6041
rezgaras. Régi MÁV Rajzokat cern nem fogadta. Rossz(?) vagy kikapcs.
Kérek pontos címet!
JSB
JSB Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6040
rezgaras
kutak mentek(3 rajz)

Most lapzárás, így a kétállásos, egyvágányos, vízházzal egybeépített. két szertrtályos egymás mögé járt be.
8 rajz lesz 1:100-ban.

Ja a kut 1:50
Van kenyérsütő kemence (őrházhoz dukált) bűbáj!
Nem kell?

JSB Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6039
emil kutastól ment (3 rajz).
Jövő héten lesz kétállásos mozdonyszín (mint a paksi, egy vágány két szertrtályos mongyi egymás mögött befér. Vízházzal van egybeépítve).
Előzmény: rezgaras (6033)
JSB Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6038
rezgaras!
Te vagy az E.J ugye? Jó az a ch-s cím, meert felírtam. A kutad már a gépen (három kép)!
Gyors voltam?
Még a fedele is külön, mert előírták, ha van közelben fa, akkor az is kell.
Rendes vasuti kerekes kút méretekkel, metszeterkkel, ahogy illik.
JSB Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6037
Szerintetek mennyi lenne az annyi?

A kerekeskút mikori legyen? Több van ha jól emlékszem, most megyek és túrom, ha van scannelek egyet neked és küldöm az emailodra.
Kérek egy akármi emilt, hali is elég, mert új a op-m és elvesztek a másik gépen a címeim.

Utóbbi másokra is vonatkozik!

Előzmény: rezgaras (6034)
BoGar Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6036
Rézgaras: Ha jól tudom fotomaratottak. Én is csodálkozom, mert azért ennél kevesebbre számítottam. De végülis lényegtelen, mert annyiért sem vennék belöle.

Üdv: BoGár

Előzmény: rezgaras (6034)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6035
OFF

Tudjátok miért jó a kerekes kút?
Oda lehet tolni, ahol a víz van!-)))

(Bocs)
ON

Előzmény: rezgaras (6033)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6034
JSB írta:

> Bruttó 45e,

Ezt meg hogy csinálják?

Előzmény: JSB (6029)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6033
V46 021 írta:

> Kubinszki Mihály Régi magyar vasútállomások című könyvét. /snip/ Nagyon jó rajzok vannak benne.

Való igaz, sajnos a mellékvonali épületek méretezése, ha jól emlékszem, nem olvasható. Nincs méretes rajz a melléképületekrôl sem. Pedig a 2 állásos mozdonyszín víztárolóval érdekes projekt lehetne!

Amit én keresek: a MÁV szabványú kerekeskút rajza. Lefényképeztem egyet a pusztaszeri skanzenben, ahol a 490-es is ki van állítva, de nem vagyok biztos abban, hogy az egy szabványos kút. (lehet, hogy a keskeny nyomközű vasutaknál a kút is kisebb volt :-))))

Előzmény: V46 021 (6020)
JSB Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6032
URAK!

Weben a V&M őszi előzetes (extra.hu/vasutesmodell. A hét végéig lehet kritizálni, témát ajánlani. No meg szeretném látni már a beszélgetéseink eredményét. Nagyon jnincs miről itthonról hírt adni, s ez elszomorít. Mintha nem is építene senki, semmit.

Ja: pénteken nyílik a PeCsa-ban a Nemzetközi modellvasút kiállítás.

Szögecsszámlálók, hadra fel!

!!Czabus!! Új oprendem van , kérek címet! Kösz!

gyurmosz Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6031
Nagyon helyes! Szerintem ha régi festésű változatot hoznak ki, jó, ha abban a pályaszámban készül, amiben az Ep. 5-ös, visszafestett gép is jár. Így az 5-ös és a korábbi korszakok kedvelői is tobzódhatnak :-))
Előzmény: JSB (6030)
JSB Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6030
Pályaszámot eltaláltad!

MÁS:

okt. 7-én LICAON 150 éves, buli STRASSHOFBAN.
Nagy egésznapos program BÉCS mellett. Ott lesz az ADLER is. Tólünk a 259.

Tavaly jó napot hoztak össze, lásd V&M sászári mozdonyok a 2000. ősz-téli számban.
A programot ajánlom. Van egy bazi terepasztal is. Csak három 310 fut rajta.

Előzmény: gyurmosz (6028)
JSB Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6029
EEgen, már nyúzás alatt. Jelenleg az adhéziót mérem. Az bizti, hogy kis tolató létére 100 gramm felett lesz(elnézést a konzervatív, nem SI -ért. A lapban Az új elnevezés szerint lesz)

Bruttó 45e, ha kell, gyere be emilen, megrágjuk.

Az V. epochet megcsinálják agyanannyiért.
Ja fadobozban adják, jól védi.

Előzmény: BoGar (6027)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6028
És mi a pályaszáma? 2035 lenne az igazi :-))
Előzmény: JSB (6025)
BoGar Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6027
Engem a jelenlegi V. korszak házai érdekelnek. Várom a feldolgozásod, aztán megpróbálom én is megcsinálni papírból. Addig készítek majd lakóházat. Ha elkészült, felrakatom az említett weblapra.
És mennyibe fáj az M31? Te már próbálgatod??

Üdv: BoGár

Előzmény: JSB (6024)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6026
Kivánok!

luc72 kolléga nem volt "hanyattlökve" tőle. Biztos, hogy ugyanarról a modellről van szó?

steve

Előzmény: JSB (6025)
JSB Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6025
Uraim, pénztárca veszély! Támadás a Német utca irányából az M 31 sor "bombázóval".
HO őkelme, és a régi zőőődbe azigazi!
Mai nari csak külön megrendelésre.

Tesztnyúzás folyamatban.. A dolog olcsóbb, mint a Szili, pedig még magasabb színvonalú. Vesézés az őszi számban.

Most csak azon morgok, hogy az ablakok jobb átlátszhatósága (hinnye milyen "műszót" csavartam)
lehetővé tenné a vezetőállsá belső berendezése és a modz.vez. látványát, ui. mindkettő benne, van, de mintha könnyáztarta voplna a felületét, oszt így válámi ván, de nem a igázi!

A röhej, hogy a,la ROCO, a motorházajtó, és súlytartály (homokoló, ill. üzemenyag) tamponozott paszpartuj IS VAN, ÉS MÉG SZÉP IS!
A modell digitalizálható(forrasztásos módszer, lásd, V&M webje). A csúcs a kerék, amit küklön erre a célra készítenek és nem veszik!

Nem sömmi!

Előzmény: gyurmosz (6022)
JSB Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6024
A magyar épületek színe javát, az I. oszt-tól az V. oszt-ig most szerkesztem. HO anyag lesz, korabeli dokumentumok alapján. Nem csak felvételi épületek, hanem minden, ami mellette volt. Még ca. 2 hónap,mire elkészűl.
Mintegy 30-35 épülettípusról szólna mesém.
Előzmény: BoGar (6018)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6023
Kotyogni a kávéfőző szokott, Te - ha jól tudom - zongora, orgona, vasút és modell művész vagy.-)))
Előzmény: JSB (6021)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6022
Nem, még csak az kéne :-) Csak akartam frizírozni egy Csörgőt, és maradt egy csomó alkatrész... Lusta voltam (és féltem, hogy nem lesz az igazi), maradok az enyhe frizírozásnál :-))) A Bz is bénázás miatt került a listára. Inkább nem szórakozok vele, meg nem is nyerte meg a tetszésem a műgyanta.

A terepasztal más tészta; már kialakulóban van az új, modulrensdszerű pályám terve, csak kell hozzá hely (és így nem igazán van :-))

Előzmény: rezgaras (6013)
JSB Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6021
Minek mondanám, a jó közlés lényege, hogy többet tartasz magadban , mint amit elmondasz. Nem szokásom kotyogni, ha figyuszol észrevehetted volna.
Amellett, a dolgok halála, ha idő előtt kitudódnak.

Jó öreg görögöl emígyen szőétak?
idő előtt; komikus
idő után; tragikus

Előzmény: luc72 (6012)
V46 021 Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6020
Szia BoGar!
Tudom ajánlani : Kubinszki Mihály Régi magyar vasútállomások című könyvét. Antikvárban még fellelhető.Nagyon jó rajzok vannak benne.
Üdv BT.
Előzmény: BoGar (6018)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6019
Pár dolog felkerült a V&M lapra. Märklin, öszi tartalom. üdv
BoGar Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6018
Sziasztok!

Most megnéztem Netcápával (4.5 magyar) is, nekem minden bejön.

Rézgaras: a négyzet az nem Java, hanem flash lenne, ha engedélyeznéd letöltését, vagy lenne hozzá kiegészítőd.

Matiz: Én a mai napig Netscape Composeren kívül csak Notepadot használok. A Composer azért jó, mert ott látom, hogy mit csinálok, de soxor belejavítok notepaddel. A css-sel nem tudom mi baja lehet, de attól működnie kellene, hiszen az csak két sablon. Most inkább nem megyek bele, hogy mit csinál, mert az elég off lenne itt.

JSB, és többiek: a múltkor ajánlott oldalról elkészítettem a kartonra nyomtatható őrházat és szeretnék én is ilyeneket készíteni. Ehhez kellenének adatok. Állomás- és raktárépületek adatai érdekelnének. van ilyen valakinek??

ÜDv: BoGár

Előzmény: Törölt nick (6009)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6017
Hello!

Kicsit OFF, a másik topicból ollózott DR járművek, szép képek:
http://home.t-online.de/home/Klaus.Gottschling/dampflokfest/ludmilla2g.jpg (132 és 130)
http://home.t-online.de/home/Klaus.Gottschling/dampflokfest/hugo_g.jpg (V240)
http://www.freital.de/windbergbahn/archiv/g9174g.jpg (V15)

üdv

joem Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6016
Nagy sok szeretettel várjuk. Projekt, az nekünk is van...
Előzmény: rezgaras (6015)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6015
luc72 írta:

> Dolgozunk egy komoly projecten /snip/ ahhoz minden jó ötlet kell.

Nos, amirôl szó van, az 1987-ben és 1988-ban jelent meg egy szinte ismeretlen kis német újságocskában, aminek a címe "Eisenbahn und Modellbau" volt. Emögött több megszállott típusú pofa állott, az egyik, Willi Kosak azóta egy igen szép és meglehetôsen drága folyóiratot ad ki Hp1 címmel.

Az akkori cikk címe "Fahrwerkselbstbau mit einfachen Mitteln - gibt's das ?" volt. Ennek a felhasználásával lehetne valamit összehozni. Sajnos ezen a héten és a jövô héten eléggé elfoglalt vagyok, tehát csak utána jöhet szóba.

Előzmény: luc72 (6012)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!