Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4866
Hello!

Fecus: nem lakkoztam le, felesleges lett volna. Le sem ragasztottam, mert erre meg jon ra az agyazat-imitacio es egyeb dolgok, hogy mutasson is valahogy. A ragasztast azert hagytam ki, mert a sinszegek eleg jol tartjak :-) A szelet otletszeruen megprobaltam a sinfuresszel, ugy is ment, de egy nagyon eles es eros pengevel sokkal gyorsabban sikerult levagni.

Kisbuta: A Pannonos Bhv a PGSM reklammal ellatott Bhv kocsit jelenti. Lasd: Vasut&Modell keptar, ALOE kepek kozott!
Az asztal befoglalo merete 115x235 korul van, amennyire pontosan sikerult kivagni a lapot :-)

udv

Kisbuta Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4865
lehet, hogy sületlenséget kérdezek, de melyik az a Pannonos Bhv?
Előzmény: Fecus (4863)
Kisbuta Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4864
Mekkora a befoglaló mérete a terepasztalodnak?
Előzmény: Törölt nick (4847)
Fecus Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4863
Sziasztok!

Elhoztam Zsolttól a Pannonos Bhv-mat. Nagyon jól sikerült. Sajnos a róla készült képek még a gépben vannak mert céges gép és más is van rajta. Ha letöltik felteszem a honlapomra. Zsolt azt mondta, szeretnének csinálni néhány púpost is. Szerencsére csak "majd" mert nincs keretem még egy mozdonyra az asztal befejezése előtt.

Matiz!
A parafát lelakkoztad valamivel? Mivel ragasztottad? Néhány hónapja írtátok, hogy mivel lehetne ferdére levágni a parafa szélét. Sikerült megoldani, levágtad?

Gyurmosz!

Én még kezdő vagyok de láttam néhány újrafestett mozdonyt a Zsoltéknál. Nekem nagyon tetszettek. Egy nohabot nekem is átfestenek szép, veres csillagosra.

Fecus

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4862
Minden valamire való vonat zakatol, csak a légpárnás nem, az viszont egyéb módon lehet k@rva hangos.:-)))
Előzmény: Törölt nick (4860)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4861
Crash_ !
Lattad Kemeny Zsolt gigantjat? Epitett N-ben egyet (egy Szilit is, meg egy M61-et, NAGYON szep munka!
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4860
Megint itt.

CsikoshaTTu: ertekezzunk, ugyis logok meg egy videokazettaval Neked :-)
Az allomasi vaganyzat ala is megy parafa, de nem lesz toltes. Majd menet kozben kialakul, hogy lesz :-) Ahogy elneztem, a felsovezetekkel is fogok szivni boven. Ugy csinalom ezt is, mint a flex sint: ott kezdem, ahol nem fog annyira latszani... (Ott kattognak a kocsik a sinen :-) )

udv

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4859
Hali!
Láttam a Fleischmann-t, való igaz, ha festegetem, nagyon szép lesz! Abban igazad van, hogy praktikus, és lehet szépet is építeni belőle. Ellenpélda: a Marklin C, ebből enyhén szólva kiábrándultam, amikor megláttam. Meg, ha házilag csnálod, nem kell festeni a kavicságyat, ami igy a szóróanyaggal szerintem jobban mutat.
Egyébként minden elismerésem a Tiéd! Én nem vállalkoznék modellek építésére...
csíkosháTTú/steve
Előzmény: crash__override (4856)
gyurmosz Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4858
OK, majd jelentkezem, ha aktuális lesz a dolog :-) És szép lesz? A kormolások is mennek?
Előzmény: by az ex bhv (4853)
crash__override Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4857
Aha, szoval itt logsz. Mars az egyesuletbe! Majd jol bearullak az elnoknel, hogy a szabadidodet nem az egyesulet gyarapitasara forditod :-)
Előzmény: by az ex bhv (4853)
crash__override Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4856
Lattad mar a Fleischmann agyazatos sinjet ? Ahhoz mit szolsz ?
Ugyes festessel szerintem nagyon jo dolog hozhato ki belole... bar en is agyazat nelkuli sint vennek, de ha valakinek olyan van, es ugyesen be tudja epiteni, es szep, akkor miert ne tegye ?
Előzmény: Törölt nick (4854)
crash__override Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4855
Akkor gondolj bele az en helyzetembe :-)) En N-ezek :-)))

Magyar Nohab -> van Piko tudom, tudom, olyan amilyen, de legalabb van... Van Minitrix Taiga Trommel, aranyarban (Deak u. 42k), mintha a fogam huznak, de azert van egy magyar szergelyem.... Es kesz.
Az igazi kihivas a jarmuepites... most fogok gigantot es Kandot epiteni. Azert a kettot egyutt, mert ekkora meretben a kasztnit vetek kulon maratni, rafer a ketto egy lapra :-)

Mondjuk az ezeves tervbe bele kellene kalkulalni egy szergelyt, es az uj taurust... Csak a baratnom meg ne tudja... ...pedig mennyi sok ertelmes dolgot lehet venni egy ilyen kis mozdony aran :-)))))

Előzmény: Törölt nick (4852)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4854
Ja még két dolog:
1.: Ha már spontán szavazunk: M62 001! Sokkal elegánsabb, mint a mostani napszítta, randa narancsvörös.
2.: Az ágyazatos sínekről: én még nem láttam olyat, ami felért volna egy gondosan kivitelezett házi ágyazattal. És mi van az állomási vágányokkal? Szóval én nem vennék ágyazatost, inkább dolgozom vele. A másik, ha már zavar a hang: lehet hangszigetelő anyagból is csinálni a töltést, nem?!
Előzmény: Törölt nick (4847)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4853
Sziasztok!
Nos igen neha ide is eltudok jutni!
Gyurmosz szivesen elvalalom a festest!

Zsolt

Előzmény: crash__override (4850)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4852
Szia Zsolt!
Kösz az ajánlatot, de én DR asztalt építgetek, így marad a Tajgatrommel. Viszont nagyon szeretném, hogy kis hazánkban egy modellező MÁV témát tudkon építeni, akármelyik nagyságban. Szép, szép a modellek faragása, festése, de az lenne az igazi, ha bemegyek a boltba, és választok a MÁV mozdonyok és kocsik közül. ( Minden tiszteletem Fuggerth-é, de egyedül a Csörgő, meg a bhv nem csinál nyarat...)

Matiz!
Örülök, hogy haladsz! A felsővezetékről majd értekezünk, én is kacérkodom a gondolattal...
csíkosháTTú/steve

Előzmény: by az ex bhv (4849)
gyurmosz Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4851
És ha mondjuk csak szépen le kellene festeni egy mozdonyt, de nincs festékszóróm? Vállaljátok? Csörgőről lenne szó, de nem most, talán júliusban vagy augusztusban.
Előzmény: by az ex bhv (4849)
crash__override Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4850
Hi Zsolt,

Te, erre ?

Előzmény: by az ex bhv (4849)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4849
Szia!

Nos ha erdekel mi keszitunk neked tt-s szegejt!
Csak a mozdonyt kell adni, es festunk is neked!

Zsolt

Előzmény: Törölt nick (4822)
gyurmosz Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4848
No igen, ha az oldalfal stimmelne, nem lenne rossz az a 001!
Előzmény: Törölt nick (4847)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4847
Hali!

Na, mara abbahagytam a munkat. A kulso kor keszen van, a belso is megvan 80%-ban, az allomashoz nem kezdtem hozza. A szigeteleseket gyorsan rovidrezartam, es remego kezzel gyorsan ra is tettem a 232-t meg az uj kocsikat :-)) Szinte hangtalanul siklottak, teljesen siman. (Na jo, a flex sinek vagasaban meg van mit tanulnom, harom sinszalnal lett 0.5-1mm res, ezeken szepen kattognak mint az igazi szerelveny :-) ) Szoval kool. Az allomas 3.-ik vaganya van csak meg, ezen a 232 + 5db 4 tengelyes szemelykocsi elfer rohogve. Az elso es 2-ik vaganyon 4db 4tg szemelykocsi fer el, legalabbis egyenlore ugy tunik. A flex sin szepen fogyott, 5m-t felhasznaltam belole (es meg sok van hatra....)

Crash_:
Sinekbol eleve agyazat nelkulit vettem, parafat fektettem a sin ala es nagyon bevallt! Lattam az agyazatos ROCO sint, hallottam is, nem gyozott meg. Remelem ez szebb lesz :-)

Ezek mentek.

Luc72: en meg mindig a regi festes mellett vagyok...001-nek nincs parja :-)

udv

luc72 Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4846
Hali

Na ez már alakul.

Más

Van egy kis város németben a neve WIEHE de akkora terepasztala van hogy csuda.
H0 46,5*10 m
LGB 36,84*9,5 m

Előzmény: gyurmosz (4844)
gyurmosz Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4845
Kicsit elgépeltem...
Szóval Dombóvár vagy dombóvári - tetszés szerint :-)
Előzmény: gyurmosz (4844)
gyurmosz Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4844
Van még egy Szergej, aminek díszléc van az elején, ovális a táblája és szintén nagyon szép meg jó; az M62,171 (dombóvár, de ha jól tudom most kölcsönben van vagy volt Fc-n)!
Na, Luc, vélemény? :-)
Ui.: a Gigant Clubon van róla egy rakat kép!
Előzmény: Förster (4843)
Förster Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4843
Engem a cseppet sem zavar, ha az M62-esen tábla nem rombusz, hanem ovális, a lényeg a magyar festésen van. Beszéltem néhány modellezővel akik szerint a projekt lehetetlen. Én azt mondom igenis van fantázia benne és valószínűleg előbb lesz belőle valami mint a Fuggerth féle V43-ból, ami ahogy hallottam mégsem lesz kész idén. Apropó tud valaki valami közelebbit és hiteleset erről ?
crash__override Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4842
Tenyleg, a Roco Line agyazatot megtartod, vagy epitessz magad ?

Egyebkent kellemesen csalodtam a Roco Line agyazatban. Eleinte idegenkedtem tole... de a MOM kiallitason ossze lett belole allitva egy visszafordito hurok. A gyari agyazat nagyon jo hangszigetelo. A modulon iszonyatos hanggal jartak a vonatok, mert ott nincs a sin alatt parafa... de amikor a gumi agyazatos Roco Line visszaforditora ertek, szep csendben mentek... Szoval nem volt hulye, aki kitalalta... otthon jatszk a parkettan a gyerek, es kozben meg beszlegetni is lehet, ha jarnak a vonatok :-)

Előzmény: Törölt nick (4841)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4841
Hali!

Viessmann felsovezetek, majd leirom, mire jutottam vele. A sinfuresz tenyleg csak 300Ft volt, es tenyleg nagyon jo, gyorsan viszi a sint. Epitkezek :-)

udv

Előzmény: luc72 (4840)
luc72 Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4840
Szasztok

A MÁVos szergejel kapcsolatban annyit meg bocsátotok nekem, hogy nem rombusz, hanem óval alakú lesz az oldalán a tábla?

rezgaras Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4839
Matiz írta:

> A fogó roncsol, csúnya, eleve kiesett

Én a síneket egy pici fúrógépbe befogott vágókoronggal vágom. Ha a sín közepét kell vágni, akkor az elsô vágás ferde lesz, mert a vágókorong átmérôje kisebb, mint a fúrógép teste. Ekkor elôször ferdén levágom 1mm-re a végleges helytôl aztán merôlegesen a kívánt helyen. A vágókorong lapjával óvatosan el lehet a sorját is távolítani.

Aki elôször csinálja, vegyen védôszemüveget, mert a vágókorong csak 0,5mm vastag, és átkozott könnyen törik.

Előzmény: Törölt nick (4833)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.27 0 0 4838
Hajrá Matiz!!!
Ha lesz valamicske tapasztalatod a felsővezetékről megoszthatnád velünk. Amúgy ki gyártotta az "óberlejtungodat"?
steve
Előzmény: Törölt nick (4831)
JSB Creative Commons License 2001.06.26 0 0 4837
Matiz
Ugorj be valamikor. Keresünk egy jó próbagépet. Az állításhopz adok egy két GYAKORLATI tanácsot.

üdv: JSB

Előzmény: Törölt nick (4831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!