Keresés

Részletes keresés

Kisbuta Creative Commons License 2001.06.16 0 0 4637
Szerintem elég borsosak lennének az árak. És szerintem az érdeklődés nem olyan nagy, hogy igény legyen az újabb kiadásra.

De bárcsak ne lenne igazam...

Előzmény: Törölt nick (4636)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.16 0 0 4636
Én szívesen megosztom a könyveimet a nagyközönséggel, ha a szerzői jogi kérdések kezelhetők.

Macibb

Előzmény: etwg (4634)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.16 0 0 4635
A könyvespolcom környékén megtalálhatók a felsoroltak "és még sokan mások", ahogy a Muppet-Show végén mondják. :-) Írj mailt, ha érdekel.

Macibb

Előzmény: Kisbuta (4633)
etwg Creative Commons License 2001.06.16 0 0 4634
Mit szolnátok egy CD-én kiadott könyvre vasutmodellekröl.
Esetleg évente lehetne egy ilyen (magazint?) kiadni, valamelyik szaklap mellékleteként.
Egy CD-re hatalmas mennyiségü anyag kerülhet, és mindenki azt nyomat ki belöle amire éppen kiváncsi.
Ki mennyit volna hajlando áldozni egy ilyen kiadványra?
Amerikában a Modell Railroader ad ki hasonlo összefoglalo kiadványokat, igaz hogy inkább papiron, kb. egy egy havilap 5-10 szeres áráért.

Esetleg csakis megrendelésre lehetne ezt csinálni, hiszen egy egy CD-t nem nehéz beégetni, és ha nincs elég megrendelés meg sem jelenik a dolog.
Természetesen ennek csak akkor lenne értelme, ha nem másolnátok az anyagot feketén, hiszen nem várhatjátok el, hogy ingyen dolgozzanak az alkotok.

Várom az ötleteket.

Üdv mindenkinek.

Előzmény: Kisbuta (4633)
Kisbuta Creative Commons License 2001.06.16 0 0 4633
Ha valakinek az említett példányokból akad - egy másolás erejéig - kölcsön szeretném kérni, mert úgy tűnik ezekhez képtelenség hozzájutni. Én a Műszaki Könyvkiadónál próbálkoztam, de még csak válaszra sem méltatnak.

Ha netán valaki ismeri ezek fellelési helyét, ahol meg lehet venni, azt is nagyon megköszönném.

Aki felsővezetékes pálya építésében segítséggel tud szolgálni, szívesen venném segítségét, tanácsait...

Motto: Elindultam a nagy úton.

Előzmény: Törölt nick (4598)
sansan Creative Commons License 2001.06.16 0 0 4632
Egy HO Fuggerth váltó 6-700 ft körül van.Roco 2,5 váltót nemrég vettem2300 ft-ért (elektromos állítószerkezettel)
Előzmény: 424nurmi (4630)
sansan Creative Commons License 2001.06.16 0 0 4631
Már egy ideje fontolgatom,de most megkérdezem.Aki volt Hatvanban a kiállításon,látta a középkori várat az előtérben,egyszerű eszközökből készítve.Az én kisfiam is látta,sőt,a kiállítás nagy részét előtte töltötte,mert annyira tetszett neki.Meg próbálta otthon megvalósítani,így előkereste a padláson található hugarocell darabokat,a ragasztókat és az ezüstszínű keréktárcsa -festékemet.Az eredmény : A betonon hatalmas ezüst folt,a gyermek,meg mint a barokk templomokban az angyalka szobrok,csak ezüstben.Tehát a neolux oldja hungarocellt...Arra kérnélek benneteket,mondjatok már tippeket,hogyan készül ilyen vár,mert már megint gyűlnek a hungarocell építőanyagok.( a festékeket egyelőre sikerült elzárnom)Köszi!
424nurmi Creative Commons License 2001.06.16 0 0 4630
Mennyibe kerül egy HO-s váltó??
by az ex bhv Creative Commons License 2001.06.16 0 0 4629
Sziasztok!
Koszonom a pozitiv kritikat a Lava neveben is!
Sajnos en ido probleme miatt nem tudok kijutni a kiallitasra (Nemet kozepfok vizsga, de akit erdekel , hogy,hogy nez ki a pannonos kocsi annak szivesen megmutatom (ott rendelni is lehet)
Egyebkent csikos Nohab meg Szergely kifuto modell nalunk, mar nem sokaig lehet nalunk rendelni!
JSB!
Foto jovoheten keszul (Amint a "kicsi" vontatja a "nagyot"!
Udv es jo pihenest mindenkinek!
Zsolt
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4628
Hello!

En nagyon varok minden kepet - ha lehet, jo minosegueket, remelem a hetvegen eljutok a kiallitasra... (luc72 sejtheti, mi az az ok, amiert esetleg nem megyek arra: Runner! :-) )

udv, jo hetveget!

luc72 Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4627
Szasztok

Mi holnap megyünk a MOMba 10-kor.
Ki jön?

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4626
HAHÓ!
Kend is meg van még? Epekedve várja egy BR106-os dízel!
csíkosháTTú
Előzmény: RolandTT (4617)
gyurmosz Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4625
A TT-s asztalról van kép a Neten is valahol! A Gyermekvasút modellező szakkörének lapján,de hogy az hol van... Szerintem is nagyon szép volt, különösen az Öreghegyi áll-ról mintázott rész.
Előzmény: Törölt nick (4624)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4624
Ja! Attól én is lementem hídba! Azon kívül még volt két temető is a modulokon, legalább nem kellett messzire vinni a terhet... Utólagos engedelmeddel nem fotóztam le, ilyeneket meg temetőt nem fotózok. Nekem tetszett a nagyobbik TT asztal kidolgozott fele is. ( A kisebbik TT asztalról ne beszéljünk.) Amit nem tudtam fényképezni az vitrin. Pedig szép dolgok vannak benne! Pénzverdei vonat, nagyon szép AUHAGEN és VOLLMER(?) diorámák.
Előzmény: gyurmosz (4623)
gyurmosz Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4623
Szerintem szép volt, jó volt, bár mikor én mentem, alig mentek a vonatok... De legalább mindent meg lehetett nézni jó alaposan! Nagyon élethű volt Habók után a közúti baleset; amikor megláttam a hullazsákot, majdnem padlót fogtam...
Ami még nagyon tetszett, az az őrház volt a patakkal, csónakkal meg a gumikkal a vízben! Na meg a tanya a gémeskúttal! Szóval jó volt!
10 után pár perccel érkeztem...
Előzmény: Törölt nick (4622)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4622
Hali!
Hogy teccett? Én kb. 14.00 körül voltam...
Előzmény: gyurmosz (4621)
gyurmosz Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4621
A kiállításeleji hangulatról; asszem én voltam az első! Na meg az öcsém, aki velem jött :-)
Előzmény: Törölt nick (4620)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4620
Kivánok!
Vótam, fotóztam, de még nagyon kiállításeleji volt a hangulat. Viszont nem kellett a fotókért tülekedni. Jövő héten hívás, szkennelés, aztán megy Matiznak.
Szia Matiz! Csak azért, hogy ne unatkozz, és legyen mit dolgozni a honlappal!
csíkosháTTú
Előzmény: crash__override (4619)
crash__override Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4619
Sziasztok,

Matol vasarnapig megtekintheto a Lava (lang Vasutmodellezo es Modulepito Egyesulet) kiallitasa a MOM muvelodesi hazban.

Nyitvatartas : 10-18h
Cim : Bp, Csörsz u. 18.
Megkozelithetoseg : 112-es autobusz a Ferenciek teretol a Siraly utcai megallotol,
vagy a 61-es villamossal a Deli palyaudvar vagy a Moricz Zsigmond kortertol indulva a Csorsz utcai megallonal.

Van :
- HO modulterepasztal
- Nem modu terepasztalok
- LGB Kerti vasut
- Lego vonat
- Modellek vitrinekben
.....

Kisbuta Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4618
A www.roco.com-ot néztem...
Előzmény: RolandTT (4617)
RolandTT Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4617
Most próbáltam a Roco oldalát
http://www.roco.co.at/
és bejött minden gond nélkül lehet lapozgatni!
(06.12 az utolsó frissítés)
Mivel gyakran olvasom, hogy nem jön le ez, vagy az az oldal így azért javaslom, hogy nézzétek meg, hogy milyen verziószámú böngészötök van.
Előzmény: Kisbuta (4615)
Kisbuta Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4616
Mitol zakatol a vonat?

Ahhoz, hogy erre a kerdesre valaszolni tudjunk, meg kell vizsgalnunk a vonatot. Mibol is all a vonat? Van egy mozdony, es van sok - vagy csak egy - kocsi. Namarmost a mozdony ugyanugy zakatol, mint a vagonok, igy eleg csak a vagonokat vizsgalnunk, a mozdonyt el is hagyhatjuk.

Ha megnezzuk a kocsikat, akkor ugye mindegyik egyforma zakatolas szempontjabol, igy eleg egy kocsit megnezni, a tobbit elhagyhatjuk.

De mibol all egy vagon? Van egy felso (utas, vagy rakodo) resz, es van
az also resz, azaz az alvaz. A felso resz ugye nem zakatol, tehat ezt el is
feledhetjuk, elegendo az also reszt vizsgalni.

Az also resz felepiteset tekintve all egy alvazbol, es a kerekekbol. Innen az alvaz
ugye megint nem zakatol, tehat azzal sem kell foglalkoznunk, eleg megnezni a kerekeket.

Kerekbol is van azonban egy vagon alatt altalaban 4 par, amelyek mindegyike
egyforman viselkedik zakatolas szempontjabol, tehat elegendo egy part is
megneznunk, a tobbivel nem foglalkozunk.

Egy par kerek felepiteset nezzuk meg! All magabol a ket kerekbol, es van
a tengely. A tengely viszont nem zakatol, tehat elhagyhato.

Marad ket darab kerek, ami viszont megint teljesen egyforma, igy az
egyiket elhagyhatjuk.

A tovabbiakhoz kell egy kis matematika, hiszen nezzuk meg a kereket! Az kor alaku! A kor teruletet ugy szamitjuk ki, hogy r^2*Pi (r a negyzeten szorozva Pi-vel). A kepletbol a Pi=3,14, ami nem zakatol, tehat nem foglalkozunk vele tovabb.

Az r az a sugar, ami mivel allando, igy megintcsak nem zakatol.

Mi maradt meg? Hat a NEGYZET! Es ahogy ez a negyzet billen egyik oldalarol a masikra, na ATTOL szol a vonat kereke!

Kisbuta Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4615
A Roco honlapot feltörték. Nem is lehet elérni.... De délután még a feltört oldal volt ott
luc72 Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4614
JSB

Bmxtz a vezérlő kocsi.

Nohab

A honap végére mint irtam nekem is lesz HELJANom.
Köszönöm a válaszokat.

JSB Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4613
Melyik vezérlőre gondolsz?

Heljan NoHAB szép, jó teszt eredményt produkált, de saját bőrömön tapasztaltam ,amit a teszt is szidott miont a bokrot. Németországban a z ellátás Heljan ügyben csapőnivaló.
ROCO jövö tavaszra csinál MÁV gépet. ca. 26800 ft lesz, ha kereskedők másként nem akarják.

Kibru Deák Német utca.

Fleischmann terepasztalok:

Nürnberg Db Múzaum, nem messze a pályaudvartól. 57m2, és ca. 5000 vasúti relé vezérli. Felújított 30 éves asztal.

München Museuminsel(Múzeum sziget): Deutsches Museum.

Tavaly készült el, vadonat új.

Märklin exlusive lesz.
Trix kocsi szintén.
Már előre "elfogyott"

Előzmény: luc72 (4131)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4612
Kivánok!
Most bejött a honlapod! Csak azt nem értem korábban miért nem. Tanulságos! (Mármint a honlap tartalma.)
csíkosháTTú
Előzmény: rezgaras (4604)
khotjoe Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4611
Rezgaras,köszi a cimekért,
Előzmény: rezgaras (4610)
rezgaras Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4610
khotjoe írta:

> Ismer-e valaki OLASZ modellvasutas linket.

http://www.duegieditrice.it/index.html
http://www.geocities.com/fermodellismo/
http://www.modeltreno.it/
http://interrail.publinet.it/FIMF/
http://space.tin.it/associazioni/lqjiv/index.htm
http://InterRail.publinet.it/maggio96/line.html

És a személyes kedvencem:

http://InterRail.PubliNet.it/bissel/

Előzmény: khotjoe (4609)
khotjoe Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4609
Sziasztok.
Ismer-e valaki OLASZ modellvasutas linket.
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4608
A méretarány témához:
Én az asztal részletességére gondoltam, a modellek kidolgozása mára sokat javult. (Vagy romlott, mint a PIKO legújabb játékszériája...)
Az üzembiztonságot én karbantartásnak írtam, de szerintem mindegyik méretarányban eléggé precízen kell dolgozni.

rezgaras!
A próbálkozást a honlapoddal ünnepélyesen feladtam. Öt perce próbáltam, nem jeleníthető meg.
csíkosháTTú

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!