Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4443
Rövid leszek. 1.Igen 2.Börzén. Részletek lejjebb.
Előzmény: rgabor (4442)
rgabor Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4442
Sziasztok érdeklődni szeretnék, hogy TT méretben gyártanak-e _egyedileg_ magyarországon futó gépeket (Gigant, Szili) esetleg az új IC szerelvény létezik-e ebben a méretben. Ha igen akkor hol lehet megvásárolni ilyeneket.
etwg Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4441
Szia Sansan,

köszönöm, már a Macibb besegitett és megvette nekem a könyvet valahol Budapesten.

Üdv

Előzmény: sansan (4418)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4440
Még valami, aztán "lelövöm magam"...

Az igénytelen munka úgy látszik nem magyar sajátosság. Van nálam mostan egy TT-s BR106, valami "MIKI" cég gyártmánya, egy KIT, de rajta van a dobozán a "FIRMA KLOSE" felirat is. Nagy pofával elhoztam RolandTT-től, hogy majd én csinálok belőle modellt. Most aztán kínlódom is rendesen! Az egész akármi egy nagy rakás pontatlan selejt gyűjtemény! A konstrukció nincs átgondolva, olyan, mint egy "deszkamodell". A hajtáslánc meg egy agyrém!!! Ehhez képest a BTTB gyártmányai a műszaki tökélyt képviselik!
Na kidühöngtem magam...

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4439
Matiz!
A festékszórókkal vigyázni!!! Az olcsóbb biztosan drágább: alkatrészek, karbantartás. A másik: a kompresszorból kijövő levegőt szűrni kell, különben "szemetes" lesz a festék. Egyébként bármelyik modell festéket használhatod, persze a saját higítójával. A M&M topicon emlegetett KAGER klónok a mi céljainknak tökéletesek.
csíkosháTTú
Előzmény: Törölt nick (4423)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4438
Szeva joem!
A sorozat jelet elírtam, a 80-ra gondoltam, de rájár a kezem a 81-re, BTTB örökség... Ma jártam RolandTT kollégánál, volt alkalmam gyönyörködni a ROCO TT-s 80-ban is, tényleg szép, de a lényeg, hogy a konstrukció is kifogástalan.

Az öntvény kasztnikról: nem hiszem el, hogy csak ilyet lehet alkotni. Repülős múltamban előfordultak műgyanta cuccok, azokon sikerült tartani a méreteket, a vékony falat, stb. A börzén legutóbb Matizzal nézegetett darabok vagy selejtesek, vagy az AS (Ahogy Sikerül) szabvány alapján készültek.

Webzin: a tar.hu egy rakás sz... Ez nem kiszolgáló. És végképp nem "civilizált hely". Ma sem tudtam elérni.

Előzmény: joem (4437)
joem Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4437
csíkostáTTú 2001-05-29 22:40:32 (4413)
Legjobb tudomásom szerint a BR80 C, a BR81 D tengelyrendezésű. 81-est a régi PIKO óta nem láttam gyártani, bár ismeretem korántsem teljes. Természetesen én H0-ról beszélek, viszont a Roco TT 80-asai kép alapján gyönyörűnek tűnnek.

crash__override 2001-05-30 (4419)
A helyzet az, hogy én többször voltam Süveges Attila műhelyében, Szegeden, ahol az egész munkafolyamatot megmutatta. Én nem tudnám utána csinálni, de ez persze csak egy dolog. A másik dolog viszont az, hogyha a forma nem gyári modell,akkor:
a) nem tudom, hogy lehet formát csinálni,
b) soha nem láttam még két párhuzamos vonalat egy modellen.
Van szöcsim, Md-m, láttam a Szilit a Gigantokat, az Árpádot, sokmindent, a teljesség igénye nélkül. DE! a technológia ennél jobb minőséget nem tesz lehetővé. Ezt vagy elfogadjuk, és így vesszük meg, vagy nem vesszük meg.
Halkan jegyzem meg, hogy legjobb tudomásom szerint az említett szakállas ürge is az Attila kasznijait árulja. Ennyit erről.
A BYG is árul kasznikat, minőségben ugyanolyanok, de mondom nem ők a hibásak, hanem ennyire képes a technológia.

Webzin témához:
Nem tudtam megnézni, most itthonról sem, de proxyn keresztül soha. Nagyon várom már, hogy mind ez, mindpedig a V&M képei átkerüljenek valami civilizált helyre.

JSB Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4436
sansan
Pola kétállásos fűtőházát nyugodtan vedd meg. Szinte tökéletesen magyar. A magyaríthatóságról lesz cikk, de sajna majdnem biztos, hogy szeptemberben. Most nem fér. Mellékelni fogjuk a magyar eredeti (Pfaff) rajzokat 1896. ill 1906-ból. Ha német házat akarsz, így is a legjobb, mert ebben még szerkocsis mozdonyok is előfordultak, pl. BR 41, mi több BR 01 is. Leggyakrabban négy rövid szertartályos mozdonyt tároltak ill. javítottak benne. A szolgálók elől, a karbartartandók hátul álltak. Ennek megfelelően rendezd be. További kérdések?

Ps.: POLA ugyanúgy Faller, csak a régi néven fut. A Faller fházak egészen más stílusuak, s áruk min. 30%-al magasabb.

üdv: JSB

Előzmény: sansan (4418)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4435
Továbbá van:

2 db FUGgERth MÁV fényjelző, háromoptikás, 700Ft/db
1 db FUGgERth Máv fényjelző, négyoptikás, 800Ft

Előzmény: SÜNÖCSKe (4434)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4434
Macibb!

Itt egy lista az eladó PIKO vágányokról. Sajna, van, amelyik nem túl jó állapotban van, így árukat 30-70 Ft-ra állapítottam meg. A lista:

8 db egyenes
5 db r=880-as íves
16 db r=760-as íves

Írd meg vagy itt vagy mailben, hogy mi kell és mi nem; ami megmarad, azt megpróbálom elpasszolni másnak...

luc72 Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4433
CsikosháTTú

Köszi az infot, tudtam róla sőt a kezembe is fogtam, csak hát finnyás vagyok és az a világítás hiány.

Előzmény: Törölt nick (4415)
BoGar Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4432
Sziasztok!
Az új dizájn: www.tar.hu/vasutazas/uj/index.html címen található meg.
BoGár
pg54 Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4431
BoGar!
Írd be, légyszíves, a pontos címét!
(Nekem mindig levágja, hogy "undefined".)
Kösz: pg
Előzmény: BoGar (4407)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4430
Az a lényeg, hogy ha rákattintasz valamire, ne új ablakban jönnön be. Ha az új változatot megnyitom az itt hivatkozott linkkel, akkor csak egy kis frame jön be, meg függőleges csíkok. A tar.hu amúgy is be-frame-ezi az oldalt, ezért ha netscape-el nézed nem biztos, hogy működik majd........
Előzmény: BoGar (4429)
BoGar Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4429
Sziasztok!

Hallom (olvasom) a sebességre van kifogásotok. Az a baj, hogy nincs fent még több oldal, mert akkor látnátok, hogy ez gyorsabb, mint a régi. Csak egyszer töltödnek be a képek a frame-be, utána már nem töltödik be, mint a régi verziónál. Ezt is vegyétek figyelembe szavazáskor!!! Ja és ha továbbra is marad a sebességprobléma, akkor esetleg el tudom helyezni ott, ahol a másik weblapom is van. Korlátlan, gyors, és mindig működik. Ja és nem fognak törölni sem.

Más: Sajnos a mostan 7vége nekem sem jó. Talán máskor.

Üdvözlettel: BoGár

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4428
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4427
Sajna nekem nem, hétvégén nem érek rá. (talán jövő hétvégén, de az sem biztos.)
Előzmény: luc72 (4425)
Czabalay Laszlo Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4426

MÜGYANTÁVAL VALO DOLGOZÁSAL KAPCSBAN MEG VAN A M&M MAGAZIN SZÁMA, AMIBEN LE IRJÁK HOGYAN ÉS MIVEL, HÉTVÉGÉIG BE SCENELEM.

Ami cikk a Modell és Makett újságban van, az tényleg elég jó. Az a baj vele, hogy azok az anyagok és beszerzési helyeik már nincsenek.

Előzmény: luc72 (4425)
luc72 Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4425
SZIASZTOK

MÜGYANTÁVAL VALO DOLGOZÁSAL KAPCSBAN MEG VAN A M&M MAGAZIN SZÁMA, AMIBEN LE IRJÁK HOGYAN ÉS MIVEL, HÉTVÉGÉIG BE SCENELEM.

Festékszóró Revell, de más is csinál egyszerűt, és autós kompresszorral tökéletesen működik, ha valaki tanácsot akar kérni a hétvégi topic talin megbeszéljük. A topictali a füstiben jó lesz? JSB CsikosháTTú

Czabalay Laszlo Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4424

Sziasztok!

Elkezdtem én is foglalkozni ezzel az öntés dologgal. Kevéske, de van valami tapasztalatom már a dologról. Ird meg az adatok közt szereplo emil cimre, hogy mi érdekel és amiben tudok szivesen segitek.

Előzmény: crash__override (4420)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4423
Hi!

Olvasgatom azért a Modell&Makett topicot is, érdekes tapasztalatokat láttam festés ügyben. Szó esett egy pisztolyról, ami 2-3 ezer körül kapható. Egyszer majdnem megvettem, de elmaradt a dolog, meg semmi tapasztalatom nem volt ezügyben. Viszont most azt olvastam, nem olyan rossz kezdésnek egy ilyen. Szóval, beruházok rá, meglátom, mire lesz jó. Milyen festékeket/hígítókat ajánlotok? Eddig az ecseteléshez Revell festéket használtam, gyorsan száradó jó bevonatot adott. Jók ezek a festőpisztolyhoz is?

üdv

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4422
Hát, sajna, ez ilyen. Kifogtad. Szoktam én is látni a szakállast, egyszer kérdeztem tőle valamit, nem válaszolt. Ezt betudtam annak, hogy "Jólvanna, lámer vagyok". Meg volt olyan is, akivel alkudni akartam a modellre és ezt személyes sértésnek vette. Merthogy neki a bolt fenttartásáa, meg a gyerekei, meg ezek meg azok - de ez engem hol érdekel? (Az alku tárgya anno egy BR52 volt, 7000-ről akartam lealkudni, de aztán otthagytam, lett másik.)
Előzmény: crash__override (4420)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4421
Szerintem a kapható modellek minősége a legkevésbé sem mondható OFF témának (bár ebben természetesen a topicgazda véleménye a mértékadó). Abban pedig egyetértek veled, hogy a szóban forgó szekrények (és a börzén kaphatók jelentős részének) minősége kívánnivalót hagy maga után. Az pedig, hogy nem óhajtja megosztani veled a műhelytitkait, a.) szíve joga b.) kifejezi a nagy magyar közállapotokat. De innen kezdve már tényleg OFF lenne.

Macibb

Előzmény: crash__override (4420)
crash__override Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4420
off - Borze jellegu duhonges

Szokott lenni egy szakallas, ugy 50-es uriember, aki mugyanta cuccokat szokott arulni.
Probaltam vele beszedbe elegyedni, hogy hol veszi a gyantat, milyen gumit hasznal formanak, meg ugy altalaban nem adna egy par tippet az ontessel kapcsolatban... Haat, ugy elhejtott, mint macskat... Ilyen balfek vagyok, hogy meg onteni sem tudok, meg hogy szakmai titok, O is kikserletezte, nem fogja csak ugy elarulni nekem, meg eletnyi tapasztalatot nem fog atadni nekem... ilyenek. Szoval taplo volt rendesen... Csak lestem, mert en viszont normalisan probaltam kozeliteni...

Elmentem, de visszatertem... Neztem, hogy milyen ontvenyei vannak... Erdekelt a dolog. Lattam H0 Gyik kasznikat... Haat, az egyik oldalan kellene lenni 3 egyforma szellozoablaknak... Volt az a harom ablak mindenfele, csak egyforma nem. Persze, kibujt belolem a kistaplo, es az uriember tudomasara adtam,hogy milyen fenntartasaim vannak az adott darabbal kapcsolatban. Ezen kivul elmondtam neki, hogy a hipertitkos ontesi technologiajaval, meg az eletnyi tapasztalataval valami jobbat is lehetne produkalni. De nehogy elmondja nekem, ha sikerul... Inkabb tartsa meg maganak, es hasznalja fel szexualis oromszerzes celjabol.

Bocs az offert...

Előzmény: sansan (4418)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4419
A POLA elég jó minőségű, Faller-ként is megveteded néhány terméküket de "butított" kivitelben.
Előzmény: sansan (4418)
sansan Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4418
Sziasztok! Etwg és Fecus. Sajna csak egy volt a könyvből,még meg is kérdeztem,pont arra gondolva,hátha kellene még valakinek.A dácia kasztniról: Nézegetve valami olyat éreztem én is mint Matiz.Tehát: várok,míg kiforrottabb lessz.Más. Mondjatok már véleményt:Láttam a Mikinél egy POLA kétbeállásos fűtőházat,és végre olyan hosszú,hogy befér a Br 41-em is.(32 cm)Elég baráti áron kapnám .Vagy inkább nézzek egy Faller-t?
vsanci Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4417
Szia BoGar!
Teccik az új dizájn, ezek szerint csak nekem...én az újra szavaznék. Nekem jobban teccik (nem puncsolásból de tényleg) a gyorsaságra nem tudok mit írni nekem egyformán gyors mind a kettő.
Üdv és jó munkát hozzá.
Előzmény: BoGar (4407)
JSB Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4416
BoGar
A régit választanám.

JSB

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4415
Ulla-la-hoppla-hopp-hoppá!
BR80-at akartam írni! Bocs!
Előzmény: Törölt nick (4414)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4414
luc72!
Hogy vagy? JSB-nél megnéztem a legújabb ROCO katalógust, gyártják a BR81-et. Tolató gőzösről beszéltünk legutóbb, ez ugyan csak "C" tengely elrendezésű, de nagyon szép kivitelűnek tűnik.
csíkosháTTú

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!