Keresés

Részletes keresés

rezgaras Creative Commons License 2016.11.07 0 0 100367

Te ez tényleg H0-ás? Nem birom elhinni! Nagyon szép, le a kalapot!. A színe ilyen marad? A háza nem fekete-fehér volt és a tárcsa piros-fehér?

Előzmény: Milos Grimasz2 (100365)
Milos Grimasz2 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 100366
Előzmény: Milos Grimasz2 (100365)
Milos Grimasz2 Creative Commons License 2016.11.07 0 3 100365

Elkészültem a Banovits féle védjelző H0-ás proto-modellje. 

Méreteket és fényképeket a GyV találhatóról vettem.

 

A porcelán szigetelők még hiányoznak róla.

 

 

  

somytomy Creative Commons License 2016.11.06 0 0 100364

Szerintem németes lendülettel lehet "szobormotorkocsi", bár mintha egy ekkora szóösszetételbe már kéne valahova egy kötőjel...

Előzmény: róbertke (100362)
alkotasu Creative Commons License 2016.11.06 0 1 100363

Hívd csak szobordisznótaxinak... :-)

Előzmény: róbertke (100362)
róbertke Creative Commons License 2016.11.06 0 0 100362

Elnézést, hogy megzavarom (inkább lezárnám) a disputát, de ezt most minek nevezzem??

Amikor kiraknak egy mozdonyt mint emlékművet, azt szobormozdonynak hívjuk.

Amikor kiraknak egy motorkocsit, azt "szobormotor" -nak hívjuk??

alsó madárfogás Creative Commons License 2016.11.06 0 0 100361

Én senkire sem. :-)

Előzmény: GYURMA 944 (100360)
GYURMA 944 Creative Commons License 2016.11.06 0 0 100360

Jól van! nehogy rám is megorrolj! :-)

Előzmény: alsó madárfogás (100359)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.11.06 -4 3 100359

Kerekítsük ki a sztorit: valaki kérdezett (hogy mennyire volt triviális, azt hagyjuk), amire azonnal érkezett egy válasz. Majd egy második, ami ugyan kicsit karcosnak volt érezhető, de abban is ott volt a megoldás, sőt, azon felül nemcsak az, hanem a következő kérdésekre is - előre - a válasz, a kezelési leírás formájában.

Az elsőt megköszönte a delikvens, a másodikra megmutatta, mennyire jól nevelt. Innentől kezdve nálam egy ilyen ember levegő, ha kérdez. És sokak számára szintúgy. Erre gondoltam felhívni a figyelmét. A saját érdekében. Mert a mégoly kioktatónak látszó segítség is segítség, és arra nem a taplóság lenne a válasz. Innentől viszont nekem mindegy, hogy mit csinál - csak nehogy úgy maradjon meg valaki emlékezetében az eset, hogy szegényt bántották, hát micsoda dolog ez? Mert ha elolvassuk az összes hozzászólást, akkor látjuk, hogy ki nem akar beilleszkedni.

Uff, én beszéltem. :-)

Előzmény: GYURMA 944 (100354)
alkotasu Creative Commons License 2016.11.06 0 0 100358

*5

Előzmény: GYURMA 944 (100357)
GYURMA 944 Creative Commons License 2016.11.06 -1 1 100357

Nincs ezzel probléma, csak itt egy egyszerű kérdés volt és én arra próbáltam a hangsúly tenni, hogy, ha engem idegesít egy ilyen, akkor nem segítek. De akkor nem is lehet rólam véleményt formálni.

És azért nem veszem ezt OFF számban, mert hiszen ez az egész modellező fórum is azért működik-ne, hogy egymáson segítsünk, ha tudunk......

Én például semmit sem tudtam a C50-ről, amikor elkezdtem ezt az egészet. Most meg én segítek másokon. (Én is) mondhatnám úgy. És jelenleg 4 méretben csináltam már. Most pl. 1/4-ben egy benzinest. :-)

És van olyan amikor már azt látom, hogy a sokadik felhasználó modellező társ kérdezi ugyanazt, pedig csak a topic-ot kell elolvasni.

De én ezt megértem, mert én is ILYEN VOLTAM.

 

Amúgy meg 100% béke!

Előzmény: Dampf (100355)
alkotasu Creative Commons License 2016.11.06 -1 5 100356

KI

 

Bocs, hogy kívülállóként beleugatok, de...

A Te dolgod, hogy hogyan vélekedsz a jelenségről. De ha segítesz, akkor meg úgy tedd, hogy a másiknak ne legyen keserű a szájíze! Vagy akkor inkább maradj csöndben, bosszankodj magadban! Majd segít más. Szerintem, ha mi, modellezők is széthúzunk, ilyen apró dolgokból is ügyet csinálunk, annak széthúzás lesz a vége. Márpedig ennek a hobbinak inkább összekötő kapocsnak kéne lennie.

 

BE

Előzmény: Dampf (100355)
Dampf Creative Commons License 2016.11.06 -1 3 100355

Részemről szó nincs "tyúkperekről" és fellengzősségről, sajnálom ha ez jött le!

Az alap problémám a következő, amivel egyre gyakrabban találkozom:

Az emberek megvesznek valamit, ami teljesen mindegy hogy jelen esetben egy hangdekóder, vagy akár pl. egy mosógép.....:-)

Haza viszik, kicsomagolják és ész nélkül elkezdik nyomkodni a gombokat ........ ez nem működik......ez szar......., aztán ne adj isten még tönkre is megy..... Ezután a fórumokon felteszik a kérdést: Ez hogy működik? Mit kell vele csinálni? Ti hogy használjátok?...stb.

Az eszükbe sem jut hogy bennük van a hiba, azt a nyomorult kezelési utasítást előbb talán el kéne olvasni!

Na ezzel a jelenséggel és az ilyen "okostojásokkal" van tele a hócipőm, a hozzászólásom erre vonatkozott.

És mellesleg nem hiszem, hogy én bárkit is sértegettem volna a hozzászólásommal.....

 

Előzmény: GYURMA 944 (100354)
GYURMA 944 Creative Commons License 2016.11.06 -1 4 100354

Kálmánbá!

 

Én nem akarok belevaú, de igazából mi történt itt?

Valaki kérdezte, hogy hogyan kell hangerőt állítani valamin.

Ez két mondat, ha akarok segíteni. Mert, ha nem akkor egy sem (!) és nem megy rá az energia.

Erre jött egy valamennyire fellengzős válasz egy Veterántól.

Erre meg válasznak jött egy sértés.

Volt kiváltó ok is.

Sosem értettem a modellezők közt ezeket a "tyúkpereket", de nagyon sajnálom!!!!

 

Jó hétvégét Mindenkinek!

Előzmény: alsó madárfogás (100353)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.11.06 -1 1 100353

Ezzel a kifejezéssel eléred, hogy nem fognak többet segíteni. Persze akkor majd ráébredsz, tényleg nem több megtalálni a megoldást saját erőből. Az lesz az igazi, hidd el nekem.

Előzmény: Törölt nick (100350)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 -3 1 100352

Ez egy olyan fórum ahol gondoltam segítenek, így merészkedtem olyat kérdezni, amit nem tudtam. Nem kellett volna akkor válaszolni, ha ez ekkora problémát okoz, megválaszolta volna más is aki szívesen segít.

Előzmény: Dampf (100351)
Dampf Creative Commons License 2016.11.06 -1 5 100351

A másik "okostojás" üzeni, hogy azzal az erővel hogy a fórumon kérdezel, ugyan annyi energiádba kerülne a gyártó honlapjára ránézni, azonnal megtalálhattad volna a szükséges információt!

Még ha új is vagy a "témában", a guglit biztos hogy megtalálod.........

Amúgy szívesen segít itt mindenki, még az okostojások is, de nagyon elharapódzott az a tendencia, hogy könnyen fellelhető információknak nem néznek utána lustaságból, kényelemből, inkább dolgozzanak mások!

Előzmény: Törölt nick (100350)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 -3 0 100350

Köszi! Új vagyok a témában, illetve a másik okostojásnak üzenem, hogy nem volt hozzá leírás.

Előzmény: Norbi_71 (100346)
Váltógyártó Creative Commons License 2016.11.05 0 0 100349

Egy kis TT hózi... :-)

 

Hogy miért ilyen, azt a váltós topikban leírtam.

 

Dampf Creative Commons License 2016.11.05 -1 7 100348

Ahogy előttem is írták F9, amúgy meg el kéne olvasni a kezelési leírást bár tudom az fárasztó, manapság egyszerűbb másokat válaszra bírni..........

http://www.digitools.hu/kezelesi-leirasok

Előzmény: Törölt nick (100345)
róbertke Creative Commons License 2016.11.05 -1 1 100347

OFF Budafokon hallottam egy-két érdekességet, hogy ki mit össze nem pancsol.... ON

Előzmény: alkotasu (100343)
Norbi_71 Creative Commons License 2016.11.05 0 0 100346

Üdv!

Az F9 /funkció gombbal/ tudod több lépésben állítani. Kétszeri megnyomásra lép a következő szintre.

Előzmény: Törölt nick (100345)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.05 -1 0 100345

Tudna segíteni valaki, hogy hogyan lehet digitools hangdekóderen hangerőt állítani?

alkotasu Creative Commons License 2016.11.05 -2 4 100344

Persze, vannak, akik pénzért mindenre hajlandóak. Aki a kuplerájban árulja magát, az is pénzért csinálja, nem szerelemből.

Azt meg el lehet dönteni, hogy kinek melyik tetszik jobban: az-e, aki pénzért bármire hajlandó, vagy akinek van tartása pénz nélkül is. 

(Mondjuk én kupiban nem voltam, és nem is leszek soha. Viszont szerelemből nősültem több, mint negyedszázada, és ezt értéknek tartom - ellentétben egy kuplerájbeli dugással.)

Előzmény: tumikas (100341)
alkotasu Creative Commons License 2016.11.05 -2 5 100343

Nem ezzel van a baj, a játéknak is megvan a maga helye. Csak akinek van tehetsége, ügyessége, az szerintem lejáratja magát ilyen gagyik átfestésével és árulásával.

 

Más péla: szerinted egy neves borász fogja rontani a hírnevét egy olcsó lőrével?

(Szerintem nem - ha van esze. És nem is tudok ilyenről.)

Előzmény: róbertke (100342)
róbertke Creative Commons License 2016.11.05 0 0 100342

Annak idején mivel kezdtük legtöbben??

Valamelyik méretarány alapszettes készletével.....:-)))

H0: Piko Junior 2tg BR80 -as gőzös (tudjuk, hogy az igazi 3tg) + 2-3 kocsi, sinek +1 váltó, azt juhéééé de nagyokat játszottunk a lexikonokból épített alagúttal!

TT: BTTB 2tg Szergej/SNCF villany azt pár kocsi és rohangált a kisvonat.....

N: Piko marokvonat /V180 + teherkocsik/ - igen, igen, volt olyan barátunk akit irigyeltünk az iróasztalon játszható szerelvényéért... 

.....és valahogyan nem hallottunk olyant, hogy a karácsonyi csomagbontás után a gyerkőc a falhoz vágta a kisvonatot "Mert ilyen nincs!!!" 

Most akkor mi a baj, hogy valaki készít ilyent??? Emlékeztek a Roco pár éve kiadott "tejfölösdoboz" vonataira?? Elfogytak a piacról, lehet vadászni az ebay -on.

 

Persze most már én is ott tartok, hogy minden évben a Karácsonykor összerakott "dilikörön" a mozdony mögé besorozott kocsik között egyre több az igényesen elkészített egyedi és gyári modell ........ hála talán neked is, Quablának, Byg családnak, DOM modellsnek, stb. 

 

Békés Karácsonyt mindenkinek skacok ....!!!! 

Előzmény: alkotasu (100339)
tumikas Creative Commons License 2016.11.05 -5 0 100341

Lehet hogy van tehetségük másra is, de hogyha egyszer ebben van a pénz. Nem véletlenül írtam hogy gyerekeknek karácsonyra. Nekik tökéletes, meg normál árban kapható és lehet nekik mondani hogy ilyen van a rendes vasúton is. Nem csak szakértők modelleznek, sőt...

Előzmény: alkotasu (100339)
kavicsasínen Creative Commons License 2016.11.04 0 6 100340

Nem tudom, és nem is érdekel. Szimplán nem tartom korrekt dolognak.

Előzmény: tumikas (100337)
alkotasu Creative Commons License 2016.11.04 -1 7 100339

"Nem tudom ebben mi a prostitúció."

 

Akkor egy kis magyarázat, miért használtam direkt ezt a szót:

prostituál. szellemi értékét áruba bocsájtja

 

Namármost: akár Byg, akár kisByg, mindkettő ügyes modellező. Van szellemi értékük, a tehetségük. Én az ő helyükben ezt nem pazarolnám bóvlik készítésére. Egy mesterszakács sem alacsonyítja le magát arra a szintre, hogy nekiálljon egy menzán kotyvasztani valami gusztustalanságot. Karácsonyra.

 

"Én inkább azt látom hogy a Fuggerth kocsik helyett kellet valami olcsó Mávos kocsi a kisgyerekeknek karácsonyra."

Ez nem Fuggerth pótló. A Fuggerthnek van sok köze a valósághoz még akkor is, ha több ponton problémás a kocsi. Ennek a kínai vacaknak semmi köze a MÁV-hoz. Olyan, mintha egy mesterszakács sz@rral töltené meg a palacsintát. Pontosabban fordítva: a sz@r köré tekerne palacsintát. Karácsonyi ebédpótlónak. Mi lenne a mesterszakácsról a véleményed? Komolyan kérdezem...

 

Előzmény: tumikas (100335)
SebyHun Creative Commons License 2016.11.04 0 0 100338

Sziasztok!

 

A piaci rés meg van. Nem bírom felfogni, annyi Fuggerth modellt lehetne eladni, persze nem Tillig áron.

Előzmény: tumikas (100335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!