Keresés

Részletes keresés

V63-017 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 99168

Egy kutya a kettő amúgy...

Előzmény: ysenyerkesz (99167)
ysenyerkesz Creative Commons License 2016.03.26 0 0 99167

A marklinnek biztos van, a trixről nem tudok.

Előzmény: legviszontabb (99166)
legviszontabb Creative Commons License 2016.03.26 -3 0 99166

Trix-nek van összeszerelő üzeme Győrben.

Előzmény: DrakO88 (99164)
legviszontabb Creative Commons License 2016.03.26 0 0 99165

A Marklin az legtöbbször váltóáramos, 3 sínes, az egyenáramra nem jó, de meg lehet variálni.

A PIKO és Trix is gyárt még gőzösöket. Utóbbi a hajtást is a mozdonyba teszi.

 

Magyart talán azért nem csinálnak, mert nem térülne meg. Kicsi a piac, nagyon egyedi(talán a 424, 375, 301 nem lenne az) mindegyik gép, mindegyikbe külön hajtás. Lásd pl a PIKO egyenhajtását a 01, 03, 41 gőzösökben-ez sokkal egyszerűbb.

 

Ha a ROCO kiadja, egyszer Trumanunk(411) lesz horror áron. Ha ez ennyi, képzeld el egy echte magyar gőzös esetében.

Előzmény: DrakO88 (99164)
DrakO88 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 99164

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek melyik gyártó készíti a legszebb gőzösöket? Szeretnék venni egy készletet, de nem igazán tudok donteni. Kizárólag a gőzös korszak érdekel I.-III.  Kerestem, de pár egyedi ( és irreális árú ) esetet leszámítva nem talaltam Magyar Gőzmozdonyokat. Miert? Pedig a Marklinnak ha jól tudom van Győrben gyára is. Igazán tehetnének egy kis gesztust felénk.

 

Örülnék valami frissebb szakirodalomnak is ( magyar nyelven ), ami rálátást biztosít a modern ( digialis ) vasútmodellezesre is. Bemutatna a gyártókat. Találtam régebbi kiadású könyveket, de ezen könyvek ( hasznossagukat nem elvitatva ) az analóg modellezes korszakában készültek.

Próbáltam alapvető információkat keresni, de sehol nem találtam olyan oldalg, ami a nulláról kezdi.

 

A gyártók termékeit nezegetve leszűkült a kör 4 -re. Marklin, Rocco, Scleichmann, Hornby. Persze az is lehet, hogy a fenti felsorolás nem fedi a valóságot. Láttam egyes gyártók fém építésu modelljeit, csodálatosan szépek.

 

Kérlek segítsetek pár hasznos tanáccsal, infoval! Köszönöm!

Delpo Creative Commons License 2016.03.18 -2 0 99163

Én nem is a Modellbahnshop-Lippe-s rendelés miatt "aggódom". Illetve a legelső hozzászólásommal is csak érdeklődni szerettem volna, hogy hogyan is zajlik egy ilyen. 

Memobából egyelőre ennyit írtak tegnap:

 

"er Bestellstatus für Ihre Bestellung xxxx hat sich geändert!
Die Bestellung hat jetzt den Status: Teilweise ausgeliefert.

Den aktuellen Status Ihrer Bestellung  können Sie  auch jederzeit auf unserer Webseite im  Bereich "Mein Konto" - "Meine Bestellungen" abrufen. Sollten Sie allerdings den Kauf ohne Registrierung, also ohne Anlage eines Kundenkontos, gewählt haben, steht Ihnen diese Möglichkeit nicht zur Verfügung.

Danke für Ihre Bestellung.Den Artikel von Rockyrail habe ich vorgemerkt,Liefertermin ist leider keiner bekannt.

Der Artikel Kombimodell 20333,05 wird Ihnen zugesendet."

Előzmény: amaTTor_56 (99162)
amaTTor_56 Creative Commons License 2016.03.18 0 0 99162

Annyit fűznék hozzá, hogy nem értem miért vagy ennyire türelmetlen. Én már sokszor vásároltam a Modellbahnshop-Lippe-nél.  A csomag Brémából általában 5-7 nap alatt megjött. Ebből 3 napig utazott a magyar határtól Kaposvárig. Meg fog jönni ne aggódj.  

Csak érdekességként említem, hogy 15-én rendeltem egyik budapesti webboltban raktáron lévő tereptárgyakat. A mai napig még díjbekérőt sem kaptam. Felhívtam őket 17-én, a kereskedő úr azt mondta ő nem tudja küldeni az e-mailt, majd a kolléga küldi ha visszajön a boltba. A kolléga bizonyára messzire ment, mert azóta sem jött levél. Én végül is ráérek.  Hát van még miben javulni, így is lehet "kereskedni" általában rövid ideig.

Előzmény: Delpo (99160)
diginewl Creative Commons License 2016.03.18 0 1 99161

Nem fognak!

A vasútmodellezés a nyugodt emberek hobbija - akiktől rendeltél mind-mind megbízható cégek.

Előzmény: Delpo (99160)
Delpo Creative Commons License 2016.03.18 -2 0 99160

Ne haragudjatok a duplázásért, ez az utolsó poszt erről a témáról, csak hogy értsétek az aggódásom: Eddig háromszor rendeltem külföldről ( Németország ), mind a háromszor ugyan attól a cégtől ( ruházati termék ) és a rendelés gombra való kattintástól számított 48! órán belül kézhez kaptam a csomagot. És azt sem szeretném, hogy lehúzzanak.. Befejeztem!

Előzmény: Delpo (99159)
Delpo Creative Commons License 2016.03.18 -2 0 99159

Nem, nincs még Track ID semelyik termékről. Se a Németről sem pedig a két Osztrák rendelésről. 

Előzmény: diginewl (99157)
tillmannz Creative Commons License 2016.03.18 0 1 99158

Had legyek a téma utolsó hozzászólója.Modellbahnshop-Lippe rendelés hat nap alatt ért ide.Ebay-es ,akár Osztrák,akár Német  5-6 nap de jó párszor előfordult a két hét is,amíg kézhez kaptam.Valóban 1-2 nap simán elmegy a feladással.

Ne feledd,ez nem a E.R.(Vészhelyzet című sorozat)hogy pikk-pakk és már kész is a dolog! 

diginewl Creative Commons License 2016.03.18 -1 0 99157

Üdv Delpo!

 

Egy két dolgot nem értek:

1; "Folyamatban, egyelőre ez van írva, tegnap adtam le a rendelést egyébként." Khm. Húsvétra nem biztos hogy itt lesz. Egy két nap, mire kezelik, és feladják. A futárnak is megvan az érkezési ideje, ha az este veszi át, addig nem kerül be a rendszerbe.

 

2; Ha feladták a csomagot, azaz ténylegesen eljutott valamilyen küldő intézménybe, akkor kapsz egy track ID-t vagy valami hosszú karakter láncot, amit adott csomagküldő, pl DHL/D-Post/Hermes honlapján beírva látod a státuszát, éppen melyik átrakóban van éppen.

Ha átadják egy másik cégnek, azt jelzik pl.:

Die Sendung wird ins Zielland transportiert und dort an die Zustellorganisation übergeben. (Homepage / Online Sendungsverfolgung: https://www.posta.hu/tracking)

Ha itt rákattintasz a posta linkjére, ott bemásolva az eredeti karakterláncot meglátod, éppen hol pihenteti  a posta, a csomagot.

 

Eddig hol tartasz? Van már track ID-d? Mert ha még nincs akkor még el sem indult, kár aggódni :)

Előzmény: Delpo (99154)
somytomy Creative Commons License 2016.03.18 0 0 99156

Bielefeld? Na persze :-)

Előzmény: Delpo (99146)
nazareth Creative Commons License 2016.03.18 0 3 99155

Két apróság:

 - már ketten is adtak tanácsot a várható szállítási idővel kapcsolatban. Egy-két napja rendelted meg a csomagokat, még fölösleges körbetelefonálni a fél világot;

 - és ha mégis körbetelefonálod őket kettő napon belül, erről nem feltétlenül szükséges 10-nél több bejegyzést ejteni a Vasútmodellezés topikban :)

 

Ha egy hét múlva még mindig semmi, akkor megejtheted a telefonokat, és ha elakadtál, esetleg itt tudunk Neked segíteni.

Előzmény: Delpo (99154)
Delpo Creative Commons License 2016.03.18 -1 0 99154

Most beszéltem a Trans-o-flex-el. Mondták, hogy kérjek csomagszámot. Most megpróbálok írni a két bécsi boltnak, hogy adjanak valami csomagszámot. Az ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy 2-3 nap alatt meg kell hogy érkezzen a csomag. Viszont azt nem említettem, hogy név illetve cím szerint is be tudják azonosítani a csomagot. 

Előzmény: antilop79 (99153)
antilop79 Creative Commons License 2016.03.18 0 0 99153

Ha másfél hét alatt sem kapod meg akkor már érdemes érdeklődni. Csomagszám, de ha emlékeim nem csalnak címzett alapján is be tudják azonosítani a küldeményt.

Előzmény: Delpo (99151)
Delpo Creative Commons License 2016.03.18 -1 0 99152

Igen, volt nekik raktáron, tegnap meg is rendeltem, vissza is igazolták és küldtek e-mailt is, hogy megkapták a pénzt.

Előzmény: Zs:) (99150)
Delpo Creative Commons License 2016.03.18 -1 0 99151

Köszönöm szépen! Te mennyi időt mondasz belátható időnek? Egyik terméket tegnap a másikat két napra rendeltem meg. Mind a két termék volt az adott boltnak raktáron. Ha pedig nem érkezne meg a jövőhét elején akkor a Trans-o-flex-et hívjam fel?

Előzmény: antilop79 (99149)
Zs:) Creative Commons License 2016.03.18 0 0 99150

Ha raktáron van, lehet ma fel is adják. Jövő hét közepére itt is lehet. Nekem tegnap jött meg a csomag :)

 

Előzmény: Delpo (99148)
antilop79 Creative Commons License 2016.03.18 0 0 99149

Szervusz!

 

Az Osztrák Posta magyarországi leányvállalatával, a Trans-o-flex-szel kézbesíti a csomagokat. (www.tof.hu) A Magyar Posta csak a levélküldeményeket veszi át. Sajnos sok rossz tapasztalatom van velük és nem csak nekem, már a Hír TV fogyasztóvédelmi magazinjában is foglalkoztak velük. Értesítést nem szokásuk hagyni. Ha telefonszám van a csomagon talán felhívnak, de ez sem sikerül mindig. Szóval utóbbi időben inkább munkahelyre kérem az ilyen jellegű csomagokat, ott mindig van valaki aki átvegye. Sőt olyan is előfordult már, hogy kézbesítési cím módosítást kértem, diszpécser nyugtázta is, de csak sikerült az eredeti címre vinni másodszor is. :-( Ha belátható időn belül nem kapod meg a küldeményt érdemes felhívni őket!

 

Üdv.

Előzmény: Delpo (99143)
Delpo Creative Commons License 2016.03.18 -1 0 99148

Folyamatban, egyelőre ez van írva, tegnap adtam le a rendelést egyébként.

Előzmény: Zs:) (99147)
Zs:) Creative Commons License 2016.03.18 0 0 99147

A honlapon a megrendelések menüpont alatt látszik a rendelés státusza. Ha átadják a DHL-nek, akkor megy ki a követő email.

Előzmény: Delpo (99146)
Delpo Creative Commons License 2016.03.18 -1 0 99146

Lipcsei? Egyik sem lipcsei. Bielefeld mellett van a német, elvileg ők küldik DHL-el, de még nem tudom nyomon követni a csomagot, nem érkezett ilyen e-mail, csak egy rendelés visszaigazolás. A két Osztráknál sem tudom hogy hol járhat a csomagom, ők elvileg az Osztrák postával dolgoznak.

Előzmény: Zs:) (99145)
Zs:) Creative Commons License 2016.03.18 0 0 99145

Elsőnél régen, utolsónál utóbbi időben vásároltam. Régen nem tudom, már ki hozta ki, valamelyik futárcég. A Lipcseieknél DHL légipostával jön, itt pedig a posta viszi ki a megadott címre. X összeg felett 1€ a szállítási költség. Csomagról küld jegyet, nyomon követhető, míg kis hazánkba nem ér, itt eltűnik az éterben :). De mikor megkapod a csomagot, utána egy idő után látod, hogy megérkezett, elkezdték a kiszállítást, stb. :).

Előzmény: Delpo (99143)
waresz311 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 99144

Sziasztok! Régiségekkel foglalkozik valaki? Van egy régi mozdonyom, pár kocsival. Mondjuk már évek óta nem vettem elő. Érdekessége legalább is számomra, hogy a sin talpfái még kartonból készültek. 

Delpo Creative Commons License 2016.03.17 -1 0 99143

Sziasztok

 

Rendeltem az alábbi három ( http://www.modellbahndiskont.at/ , http://shop.memoba.at/  , https://www.modellbahnshop-lippe.com/) oldalról egy-egy terméket. Mind a három termék mind a három boltban van raktáron. Az utolsónak linkelt oldalon elvileg a DHL szállítja házhoz, nem is ezzel kapcsolatban lenne kérdésem hanem az első két áruházzal. Ott elvileg az Osztrák Posta továbbítja a csomagot, de gondolom itthon átadják a Magyar Postának, és ők küldik ki. És itt jön a kérdésem, hogy ezt átadják valamilyen futár cégnek vagy majd kapok egy értesítőt, hogy a lakhelyemhez legközelebbi postán vehetem át a terméket? Mind a három boltnál PayPal-al fizettem, amit vissza is igazoltak e-mailben illetve a weboldalon is. Valamelyikőtöknek van már tapasztalata webes rendeléssel kapcsolatban? Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv.

Váltógyártó Creative Commons License 2016.03.08 0 2 99142

Két futó project... :-)

 

FREMO H0 és 12 fokos TT kitérők.

 

     

micsodaegysztrovacsek Creative Commons License 2016.03.08 -1 0 99141

Üdv mindenkinek!

 

H0 ás, és TTs vagonokat, mozdonyokat szeretnék elcserélni        N méretű javakra. Sín, vagon mozdony... terepasztal érdekelne. Ha valakinek vannak N es dolgai cserére, ide írjon választ. Köszi!

tompa101 Creative Commons License 2016.03.08 0 0 99140

Köszönöm!

A korábbi képek már elegendő segítség.

Előzmény: legviszontabb (99138)
bencio100 Creative Commons License 2016.03.08 0 0 99139

Sziasztok, milyen tápegységet használjak analógban a váltók, jelzők irányítására? Egy kapcsolópultot szeretnék csinálni és abba raknám bele. A Piko FZ1-et szeretném kiegészíteni vele.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!