Keresés

Részletes keresés

Miniversum Creative Commons License 2013.11.03 0 0 94726

Sziasztok! Néhány friss fotó a MINIVERSUM-ból:

 

A német asztalon beépítettük a völgyhídat, felette a hegyoldalban már jár a Faller Car System:

 

 

Az osztrák asztalon készülnek a magas hegyek:

 

 

A "burgenlandi" teremben a háttér is a helyén van (a fotó sajnos nem színhelyes):

 

 

A magyar asztalon a nagycenki témáról készült ez a kép: a platnira a kastély kerül, mellette kisvasút (a tervek szerint ezt majd a látogatók irányítják) és Faller Car System-es közút:

 

 

Bár tartjuk az ütemtervet, továbbra is van lehetőségünk új embereket felvenni: legalább félmunkaidős modellezőket keresünk még! Így vagy korábban készülhetünk el -- vagy még annál is szebb lesz a végeredmény! :)

 

Üdv, Attila

 

 

lyuksógor_82 Creative Commons License 2013.11.02 0 0 94725

Én is megköszönöm eme sorokat, sokat segítesz modellezés terén. :-)

Előzmény: alsó madárfogás (94724)
alsó madárfogás Creative Commons License 2013.11.02 0 0 94724

Egyelőre az itthon fellelhető (vagy e célra megvett) anyagok és technológiák megteszik. Sajnos sem eszközök, sem türelmes lakótársak nincsenek a fejlesztéshez. Már a békésen húzogatott reszelőt is nehezményezik. :-)

 

232 grammos a motorkocsi, kész a részben rézből, részben ólomlemezből a belső berendezés (köszönet a tanácsokért, sokkal többet hozott tömegben, mint amit képzeltem. Már csak az ólomfigurák hiányoznak :-). Ülések: 4x5-ös réz rúdanyag, a motor fölött 3 mm-es ólom, támla 1 mm-es rézszalag. Belső falak 1 mm-es rézszalag, egy helyen 3 mm-es ólomlemez. 

Ennyi elég a saját maga felvonszolásához az ívben fekvő, meredek kaptatóimra. De nem elég a csak alvázból és műgyanta kaszniból álló (azaz a teljes menetsúlyánál még könnyebb) pótkocsi emelkedőn történő felhúzásához. Tehát eddig ugyan egy elég jó padlószintet (a valósnál alig magasabbat) tudtam tartani*, de a hajtott kerék fölötti előteret ablakmagasságig muszáj lesz még kitölteni nehezékkel. Biztos ez a gondja, mert némi rezet beleszórva máris elbírt a mellékkocsival. 

 

*A dekóder belefért a mellékhelyiségbe, úgyhogy gyakorlatilag nincs még olyan része, ahol ne lehetne elhinni, hogy a valódihoz hasonlóan padló alatti hajtása van. A digitális egységgel egyébként (CV5=60) éppen kellemes a végsebessége.

Előzmény: prepo (94723)
prepo Creative Commons License 2013.10.31 0 0 94723

"nekem lehetőségem nincs rá."

 

 

Én sem csinálnám a konyhámban. Azért más megoldás is van. Arra gondolok, amivel a réz fűtés csöveket forrasztják. 

Ilyen gáz forrasztó lámpa is alkalmas lehet erre a feladatra. Könnyen hordozható, emiatt a szabadban is használható. 

Előzmény: alsó madárfogás (94719)
hegesztő89 Creative Commons License 2013.10.31 0 0 94722

Köszönöm.

Előzmény: neo8222 (94716)
rezgaras Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94721

Szép dolgot sajnos nem. Az öntött tárgyak felülete nem lesz szép ezzel az egyszerű módszerrel. Ahhoz centrifugál-öntés kellene. De tényleg nem nagy ügy.

Előzmény: lyuksógor_82 (94720)
lyuksógor_82 Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94720

Biztosan szép dolgokat lehetne így készíteni, de ez nekem is bonyolultan hangzik.

Ez nem nekünk való.

 

Előzmény: alsó madárfogás (94719)
alsó madárfogás Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94719

Vonzó idea, csak a sok lépés, amit leírtál, kissé riasztó. :-) És akkor még a 300 fok fölött olvadó ólom felhevítését nem is képzeltem hozzá. Az biztos, nekem lehetőségem nincs rá.

Előzmény: rezgaras (94710)
alsó madárfogás Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94718

Próbálkoztam ilyennel is, nem vált be. Kötött a formájuk (nem elég hosszúkásak, ellenben vaskosak), és amit vettem, tán valami ötvözet lehet, mert keményebb a vártnál. Persze ahol van egy nagy üreg, oda lehet nyisszantani ebből is.

Előzmény: SebyHun (94704)
magicvideo Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94717

Jó az észrevétel! Szándékosan szerettem volna inkább egy természetfilmhez hasonlító filmet csinálni, mint egy szokványos youtube-os videót. A pöfögésről meg annyit, hogy elnyomta a gyerek zsivaj és a hú de k....a jól néz ki beszólások. :-) A zene címe egyébként: Train :-)

Előzmény: róbertke (94706)
neo8222 Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94716

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Search Keresésbe írd be ezt: Modellező festékek, Revell Email

a másik amit írtak az a VMC-ből

 

http://www.vasutmodell-centrum.hu/kiegeszitok/festekek-ragasztok-cs-76-30.html

 

Itt találod Szűrésbe Humbrol és festékek

Előzmény: hegesztő89 (94715)
hegesztő89 Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94715

linket tudnál?

 

Előzmény: neo8222 (94682)
Wolfchild4hu Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94714

Köszönöm az észrevételt, az RSS-en most állítottam, csak a cikk bevezetője látszik, illetv elméletileg az utolsó 10 bejegyzést hozza fel. (Cikket utólag nem editálok, mert nem volna fer azokkal kapcsolatban akik esetleg korábban olvasták illetve az oldalon, vagy bárhol máshol hozzászóltak.)

 

A spammeléssel nem igazán értek egyet, ha elolvassuk az Wikipedia ide vonatkozó szócikkét (http://hu.wikipedia.org/wiki/Spam) nem igazán ismerek magamra.

 

Ez egy fórum, ahol mindenki elmondhatja a gondolatait, én úgy gondolom, hogy ebbe belefér az is, hogy a saját gondolataimat megjelenítő oldal linkjét elhelyezzem, főleg, hogy nem anyagi ellenszolgáltatásért teszem, a belinkelt tartalmakban nem árulok semmit, vagy ha igen, akkor az csak a börze topikban szerepel, máshol nem.

 

Igyekszem arra is figyelni, hogy nem témába vágó dolgokat ne linkeljek be olyan fórumszálra ami nem releváns, arról viszont tényleg nem én tehetek, hogy egy téma, az itteni fórum széttagoltsága miatt, több helyen is szóba kerül.

 

Mindenesetre köszönöm, hogy olvasod az oldalam, hidd el, tényleg megtisztelő, ha esetleg zavarnak a belinkelések azt sajnálom, de sokan csak így értesülnek az új dolgokról. Nem mindenki tudja, mi az az RSS, illetve használ könyvjelzőt, Facebook-ot, Google+ -t vagy Flicker-t, így számukra egyszerűbb és gyorsabb a linkelés. Hidd el nem kevés energiába kerül, a tartalom előállítása (szöveg, fótó és nemsokára videó is), szerkesztés és rendezése, és a hírcsatornák napi szintű kezelése. Illetve szintén mentségemre legyen mondva, a regisztrációt mint intézményt pont ezért töröltem el, hogy még véletlenül se lehessen az, hogy kéretlen reklámlevelek sokasága áramoljon kifelé.

 

Az oldalon hírlevélre ugyan fel lehet íratkozni, de ez úgy néz ki, hogy nem működőképes ebben a szegmensben, az eddigi majd egy év üzemelés alatt, öszzesen 2 fő érezte úgy, hogy szeretne hírlevelet kapni, így erre különösebb energiát nem fordítok, eddig egyetlen hírlevél sem hagyta el a Fűtőházat.

 

Még egyszer köszönöm az észrevételeket, igyekszem változtatni azokon amiken lehet.

 

Üdv.: Wolfch!ld

Előzmény: Flöcsy (94707)
lyuksógor_82 Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94713

Sajnos én sem figyeltem a régebbi hozzászólásoknál, így megköszönöm az infót. :-)

Előzmény: alsó madárfogás (94711)
lyuksógor_82 Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94712

OFF

Igen, én szóltam a moderátoroknak, mert helytelen hozzászólásokat láttam tegnap. :-)

 

ON

A közeljövőben bővítem a terepasztalomat ezzel a termékkel:

 

http://www.vasutmodell.com/terepepitesi-kiegeszitok/dekorlapok-muanyag-/auhagen-52408-muanyag-dekorlap-beton-dekorko-utburkolat-1-db-

Előzmény: róbertke (94700)
alsó madárfogás Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94711

Arról nem tehetek, hogy hiányoztál vagy nem figyeltél. A kanyarfúróval, a körvinklivel és a nikkelezett szemmértékkel volt egy tananyagban. Érdemes visszakeresni, mert sok hasznát veszed ezeknek a vasútmodellezésben is.

Új reszelőhöz (főleg tűreszelőhöz), puhább anyagoknál (minőségi kenőanyagok beszerzése előtt, helyettesítőnek) WD-40 jó lesz. De ismerek olyat, aki nélküle is boldogul. :-)

 

Vissza az ontopik témákhoz: a súlynöveléssel már foglalkoztunk. A súlycsökkentésnél milyen eszközök vannak? A Bzx-et szeretném minél könnyebbre alakítani. Régi Piko Interfrigo tehervagon alvázára tettem, megfelelő kurtítás után. De már üresen is jó 70 gramm. És még lesznek ablakai, belső berendezése, alvázszerelvényei stb.

Előzmény: Flöcsy (94708)
rezgaras Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94710

Az ólmot jól lehet önteni is. Kell egy öntőmintát készíteni, olyat, ami belepasszol a modellbe, gipszből negatív formát, ezt sütőben kisütni és lehet bele önteni. Szigorúan szabad ég alatt!!!

 

Előzmény: SebyHun (94704)
sneci Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94709
Előzmény: Flöcsy (94708)
Flöcsy Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94708

Nem emlékszem reszelő zsírozásra technika óráról. Elmagyaráznád mikor kell, és mi az előnye? A reszelőt vagy a munkadarabot védi? Én pl épp most vettem meg az első tűreszelőkészletemet. Főleg (legalábbis eleinte) sztirol lapokat fogok reszelgetni. Oda is ajánlott valami zsír? Vagy csak fémhez kell? Rézlapokhoz mit ajánlanál?

Előzmény: alsó madárfogás (94702)
Flöcsy Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94707

Na én azért ezt mégegyszer meggondolnám. Ugyan lehet, hogy technikailag az indexben van a bug, de hamár így teleszpemmelsz 2-3 topikot minden bejegyzésed után, és nem akarsz tényleg write-only módban bloggolni, akkor én a helyedben megpróbálnék találni valami megoldást erre az igencsak idegesítő problémára. Pl, ha már muszáj ékezetes domain nevet használni, akkor talán úgy kéne belinkelni, hogy a szövegben az ékezetes verzió látszódjon, de a linkbe ne azt, hanem az ASCII verziót tedd (amelyikben az x-ék vannak) így mindenféle régebbi böngésző meg index is elboldogul vele, mi meg talán kicsit elnézőbbek leszünk ha a szpemmelt link legalább vezet valahova.

 

De ha már itt tartunk, nekem más problémám is van a blogoddal: én RSS olvasóval feliratkoztam (igen, rendszeresen olvasom....) viszont valami oknál fogva rendszeresen megjelennek a régebbi cikkek, mint újak. Pl az ebayes cikkek már legalább 10-szer jelentek meg nálam. Nem tudom mi az oka, de elég zavaró. Talán a permalink változik mindig, vagy a bejegyzesek változnak naponta? (Editálod ezeket a cikkeket?) 

Előzmény: Wolfchild4hu (94689)
róbertke Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94706

Szép felvételek, a zenei aláfestés ...... inkább természetfilmhez illene ...:-))) 

Azok a mozdonyok mind hangosan pöfögtek, itt az hogyan jön át?? :-)))

Előzmény: magicvideo (94676)
RhB Creative Commons License 2013.10.30 0 0 94705

Ennek a megnézéséhez milyen fícsör kell?

Előzmény: magicvideo (94676)
SebyHun Creative Commons License 2013.10.29 0 0 94704

Súlyozásra horgász ólmok is jók, pl. lapos bojlis ólom, alapból mondjuk 100 gramm. Rengeteg méret és forma megtalálható. Használtam már kocsikba. Szerencsére horgászok is :)

Előzmény: alsó madárfogás (94695)
alsó madárfogás Creative Commons License 2013.10.29 0 0 94703

Jó ötlet, és ahogy látom (hússzoros áron :-), modellboltban is kapható:

http://shop.modell.hu/ontapados-olom-suly-p5508490.html

http://www.szigabt.hu/sulyok/ragasztottsuly.html

Előzmény: crash__override (94701)
alsó madárfogás Creative Commons License 2013.10.29 0 0 94702

Acélhoz grafitost (tapasztalatom szerint edzi), alumíniumhoz és rézhez (mivel kevesebb kell belőle) lítiumbázisút. Ha nem áll rendelkezésedre egyik sem, sima olajos emulzióba mártsd, de sűrűn.

:-)

Előzmény: Törölt nick (94698)
crash__override Creative Commons License 2013.10.29 0 0 94701

Próbáld ki a gumisok által centírozáshoz használt öntapadós ólomsúlyokat. 

Előzmény: alsó madárfogás (94690)
róbertke Creative Commons License 2013.10.29 0 0 94700

Mi történt, pár hozzászólásnak lábakélt?

Váltógyártó Creative Commons License 2013.10.29 0 0 94699

Elkészültem a ROCO 10 fokos geometriába illeszthető hármas kitérővel és a két angolváltós hózentrógerrel. Sajnos a bázeli egyenlőre még várat magára:

 

10 fokos kitérők facebook albuma

 

Valamint egy kis ismertető a gödöllői kiállításra, és a kiállításon készült kitérőkről:

 

Gödöllői kiállítás

Előzmény: Váltógyártó (94607)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.29 0 0 94698

Azta. Milyen reszelőzsírt használsz hozzá? :)

Előzmény: alsó madárfogás (94695)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.10.29 0 0 94696

Matiz!

Köszönöm szépen én is! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!