Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2023.05.20 0 0 9469

https://index.hu/belfold/2023/05/18/konkretan-ronai-egonnal-gyorfi-pal-omsz-mentok-galvolgyi-janos/

 

https://www.atv.hu/belfold/20230519/galvolgyi-ugy-kitalalt-egy-mentos-ezert-tortenhetett-meg-a-baj

 

 

Szerény véleményem szerint a lehető legrosszabb az, amikor nem várjuk meg a mentőt. Ezzel árthatunk a legtöbbet a betegnek. 

A szakszerűtlen szállítással nagyobb veszélybe sodorjuk, mint amiben van. Nem szólva arról, hogy nem tudhatjuk, melyik intézménybe vigyük, hol tudják ellátni. Ez is a mentők kompetenciája. Jobb rájuk bízni. 

Szerencsére most nem történt tragédia, de akár lehetett volna az is úgy a késlekedésből, mint az önkényes szállításból adódóan.

 

Ugyanakkor azt is olvastam, hogy másik intézménybe kellett átszállítani a beteget. Szóval érdemes ezt a feladatot a mentőkre bízni.

Náluk van az információ, ők tudnak helyes döntést hozni. Viszont rendszerszintű hibával ők sem tudnak mit kezdeni, de ezért nem őket kell hibáztatni. Értik a dolgukat, de a rendszernek sajnos vannak korlátai.

 

A betegnek mielőbbi felépülést kívánok.

 

-----------

 

A mentőkről le kell venni egy rakás plusz feladatot, amit az utóbbi években rájuk taksáltak. Különben veszélybe kerül, vagy már került is az akut életveszélyes állapotok ellátása. Mint a nevükben is benne van, ők a hirtelen előálló egészségügyi problémák kezelésére vannak. Minden másra ott kell lennie egy ugyancsak jól szervezet orvosi ügyeletnek...

Úgy gondolom, a mentők borotvaélen táncolnak, hogy ne hagyjanak senkit sem ellátatlanul, de viszont egy hőemelkedéshez vagy gyakori tüsszentéshez nem lehet azonnal mentőorvost küldeni, bármennyire is szeretnénk a hozzánk tartozónkat a legjobb ellátásban tudni.

 

 

cucu Creative Commons License 2023.05.18 0 0 9468

Tegnap egy Budapest szélén lévő gimnáziumban történt egy súlyos kéztörés. A mentők 10 perc alatt kiérkeztek.

Köszönik a gyors segítséget a hozzátartozók.

cucu Creative Commons License 2023.05.17 0 0 9467
cucu Creative Commons License 2023.05.17 0 0 9466

Ugyan nem mentő-téma, de a rákosfalvai HÉV átjárónál fél évente történik tragédia, de erről a közlekedési szakemberek, vagy a Főváros nem akar tudomást venni, mintha mi sem történt volna...

Amúgy az egész gödőllői HÉV vonal katasztrófális a fordított irány miatt. Nem csak Rákosfalván.

Előzmény: cucu (9465)
cucu Creative Commons License 2023.05.14 0 0 9465
cucu Creative Commons License 2023.04.27 0 0 9463
cucu Creative Commons License 2023.04.25 0 0 9462
Inyss Creative Commons License 2022.11.17 -3 0 9461

akadalyozd meg cucukaki

Előzmény: cucu (9458)
Inyss Creative Commons License 2022.11.17 -3 0 9460

cucu te BETEG vagy

Előzmény: cucu (9458)
KimmySy Creative Commons License 2022.08.18 0 0 9459
cucu Creative Commons License 2022.08.18 0 0 9458
cucu Creative Commons License 2022.07.19 0 0 9457

https://index.hu/belfold/2022/07/18/baleset-frontalis-karambol-mento-mentoauto-mercedes-skoda-mosonmagyarovar/

 

A felvételen a piros skodás mitől vétlen? Mert hogy ezt írják a cikkben...

Szvsz a skodásnak le kellett volna húzódnia a szélső sávba, hogy a szemből érkező mentőnek utat biztosítson. Még akkor is, ha a mentő nem pont szembe jött vele. Helyet kell ilyenkor biztosítani, hogy tudjon manőverezni a mentő. A skodás tett egy halvány kísérletet ugyan, de nem fejezte be a lehúzódást hanem megállt. Ekkor csapódott bele a mentő. 

cucu Creative Commons License 2022.06.28 0 0 9456
cucu Creative Commons License 2022.04.20 0 0 9455
cucu Creative Commons License 2022.02.09 0 0 9454
cucu Creative Commons License 2021.11.30 0 0 9453
cucu Creative Commons License 2021.09.06 0 0 9452
cucu Creative Commons License 2021.07.18 0 0 9451
cucu Creative Commons License 2021.06.08 -1 0 9450

Üdv

Utóbbi időszakban 2X is mentőt kellett hívnunk a 88 éves nagynénémhez a 104 hívószámon.

Amióta megkapta az oltást, szemlátomást leromlott az egészségi állapota. Nem tudott menni, ha mégis megpróbálta, elesett. Ehhez jött még a láb dagadás, teljes hosszban. Trombózis kinézete volt, de nem az volt. Vércukra 20 körüli, vérnyomása sem ment lejjebb, hiába az inzulin, meg a gyógyszerek, na meg a diéta. Igaz, azóta már étvágya sincs...

 

Először május 20-án 1513, majd másodszor május 25-n 1713-kor hívtam hozzá segítséget a háziorvosa javaslatára. 

A Mentők minden esetben nagyon készségesek voltak. Nem csak a kivonulók, hanem már a telefonban is udvariasan, türelmesen, szakértő módon kikérdeztek, aztán nem telt bele 10-12 perc és itt is voltak...

 

KÖSZÖNET NEKIK!

 

 

cucu Creative Commons License 2021.05.27 0 0 9449
cucu Creative Commons License 2021.05.04 0 0 9448

Üdv

 

Kissé off leszek.

Pont egy hete, április 27-én, 19 órakor értem be a Dél-Pesti kórházba egy idős, 88 éves nénivel, akinél a házi orvosa trombózis gyanút diagnosztizált a panaszok és a jelenség alapján.

Megkérdezte, hogy be tudjuk-e vinni a nénit, vagy hívjon hozzá mentőt? Mondtam, be tudjuk vinni. Ugyanis nem akartam a mostani helyzetben tovább terhelni az amúgy is leterhelt mentőket. 

Bár ne tettem volna. 

 

A Dél-Pesti sürgősségi bejárata első látásra eléggé zavarosnak tűnik. Ideiglenesen átalakították a bejáratot, így aki nem mentővel érkezik, az is a mentő bejáraton fog bejutni a vizsgálóba. Ezzel nem is volna még semmi probléma. De a mentő bejárat mellé -tehát nem elé, hanem bal oldalra mellé- kitettek egy konténer lakóépületet amin nincs ablak a mentőbejárat felé. Ebben a konténerben van a portás, vagy a biztonsági szolgálat alkalmazottja. Nem tudom mi a titulusa, de rendkívűl arrogánsan kezelt minket. Minek jöttünk erre, nem tudunk olvasni, álljanak már meg, és ehhez hasonlókat vágott a fejünkhöz. 

Ugyanis egy A4-es papírocskára ki van írva ezen a konténeren, hogy tessék kopogni... De mivel a konténer félre eső helyen van a mentőbejárattól, ezért az nem vehető észre. Miközben a mentő bejárat üveg ajtaján át látni lehet a bent várakozó embereket, ezért arra indultunk tovább.

 

Na, mondtam ennek a fiatal embernek, hogy bajban vagyunk és segítségért jöttünk, nem pedig vitatkozni magával. Erre kissé megnyugodott és kikérdezte a nénit, (nagynénémet) hogy miért jött, meg feljegyezte az adatokat. Érdekes, hogy miközben trombózis gyanúval érkeztünk, senki sem hozott oda valamilyen tolható alkalmatosságot, simán hagyták a beteg nagynénémet bebotorkálni, mert ugye nem mehettem be vele.

Számomra ez nagyon megdöbbentő jelenet volt a 21. században. Vagy túl sokat várok el...?

 

cucu Creative Commons License 2021.02.09 0 0 9447
cucu Creative Commons License 2020.12.16 0 0 9446

https://www.origo.hu/auto/20201216-a-rendorseg-pofatlanitasait-kenterbe-vero-videot-tettek-ki-a-mentosok-egy-bmwsrol-video.html?utm_source=hirkereso&utm_medium=referral&utm_campaign=hiraggregator

 

Láttam máskor is ilyet élőben. Ezeket az autósokat pszichológiai vizsgálatra kéne küldeni. Szabálytalan, és rendkívűl veszélyes a többi közlekedőre nézve, beleértve a mentőt, amit követ.

cucu Creative Commons License 2020.12.16 0 0 9445
cucu Creative Commons License 2020.12.15 0 0 9444

https://index.hu/mindekozben/poszt/2020/12/14/mentos_mezeskalacsokat_sutott_a_kormanyszovivo/

Nagyon kedves tőle, de inkább anyagiakban (béremelés, jutalom) mutatná ki a Mentők iránti tiszteletét.

 

https://gretimukorom.hu/

 

cucu Creative Commons License 2020.12.13 0 0 9443

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/masfel-orat-vartak-a-mentore-miutan-egy-foldon-fekvo-magatehetetlen-embert-talaltak-az-albertfalvai-buszvegallomasnal/

 

Kérdésem: a bejelentésből meg lehet állapítani, hogy a földön fekvő ember részeg? És ha meg lehet állapítani, és tényleg részeg, akkor csak az lehet a baja?

 

Tudom, hogy sok a munkájuk a Mentőknek, de ez akkor is felveti bennem ezeket a kérdéseket... Nem beszélve a cikkben említett cinikusságról.

cucu Creative Commons License 2020.09.27 0 0 9442

https://napidoktor.hu/napi-hirek/felunk-hasznalni-a-defibrillatort-a-mentoalapitvany-felmerte-mitol-lennenk-batrabbak/

 

Mint laikus, bennem is felmerült a kérdés a defiblillátor használatával kaocsolatban, hogy jó, jó, de mi van akkor, ha a földön fekvő embernek mégis ver a szíve? 

Utána olvastam, és a válasz, hogy a szívverést a defiblillátor érzékeli, és ekkor nem ad sokkoló nagyfeszültséget a betegre, hiába is nyomjuk meg a gombot. Azaz, nagyobb bajt nem lehet vele okozni, hiszen a szakemberek éppen olyan készüléket helyeznek ki nyilvános használatra, amelyek a laikusok számára is alkalmazhatóak. Vagyis amikor azt halljuk, hogy nem kell félni a használatától mert egyszerű, csak egy gombot kell megnyomni, akkor azt is hozzá kellene tenni és alaposan kihangsúlyozni, hogy az egyszerűségébe bele tartozik a téves alkalmazás esetének a kizárása!

 

cucu Creative Commons License 2020.09.01 0 0 9441
cucu Creative Commons License 2020.06.17 0 0 9440
Norbert203 Creative Commons License 2020.04.29 0 1 9439

Sziasztok! Az oxymulatoron kivul van esetleg olyan program, amivel szitukat lehet gyakorolni? Vagy esetleg koztetek van olyan, akivel lehetne? Vizsga elott allok eppen, es szeretnek gyakorolni szitukat. Elore is koszi szepen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!