Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2024.03.22 0 1 9516

Két nappal ezelőtt megint leesett valaki -most egy néni- az Örs Vezér téri lépcsősoron a metrókijáratnál. 

Vajon az illetékes fenntartónak mikor jut eszébe korlátokat felszerelni, hogy az idős embereknek legyen miben fogódszkodniuk.

Addig is rendszeresen szedi "áldozatait" a lépcső, és plusz feladatot ad a mentőknek.

cucu Creative Commons License 2024.03.22 0 1 9515
cucu Creative Commons License 2024.03.21 0 1 9514

Üdv

 

A Rottenbiller utcai sajnálatos mentő balesethez kívánok hozzászólni.

Ugye senki előtt sem kell hangsúlyoznom, hogy ez mekkora tragédia az elhunyt fiatalember családjának, akiknek innen szeretném kifejezni őszinte sajnálatomat és együttérzésemet.

 

A cikket olvasva azonban néhány dologgal nem tudok azonosulni.

1.) az elsőfokú ítélettel

2.) a szakértői véleménnyel

3.) az édesanya miért vár el bocsánatkérést a mentősofőrtől, amikor a fiatalember felelőtlenül közlekedett. 

 

A felelőtlen kifejezés mögött szabálytalanságra is kell gondolni, hiszen az elhunyt motoros több szabályt is megszegett:

 

1. A szirénázó mentő számára elsőbbséget adó, megálló gépkocsik mellett -jobbról- megelőzte a sort. (párhuzamos közlekedés megsértése)

2. Mindezt a megengedett sebesség jelentős túlllépésével tette. (a cikkben 78 Km/h sebességet írnak.)

3. Ennél fogva esélye sem volt arra, hogy a Kresz-ben előírt elsőbbségadási kötelezettségének eleget tegyen a mentő számára.

 

Ilyen körülmények közepette ezzel a hatalmas tempóval oldalról belerohant a kereszteződésen már majdnem áthaladó mentőautó hátsó végének.

 

A napokban megszületett I. fokú ítélet szerint a mentősofőr felfüggesztett fogházbüntetésre számíthat.

 

A cikk kitér arra is, hogy -a tanúvallomások alapján- a mentősofőr körülnézve, meggyőződött arról, hogy megadják neki az elsőbbséget, de a nagy sebességgel érkező motorost már csak késő észlelhette, olyan hirtelen bukkant fel az autók mellett.

Továbbá a szakértői vélemény alapján akkor is belehajtott volna a mentőbe, ha betartja a megengedett sebességet. Én ezt kétlem. Ugyanis, ha normális tempóval érkezik, akkor a mentősofőr időben észlelhette volna, és vagy nem megy be a kereszteződésbe vagy addigra áthaladt volna a kereszteződésen mire a motoros odaér. De az is lehet, hogy ha ennek ellenére mégis ütközött volna a mentővel, a túlélési esélye nagyságrendekkel magasabb lett volna, magyarán mondva most is élhetne, mert lett volna ideje lassítani.

 

Az áldozat vérében egyébként -a cikk szerint- drog volt kimutatható. Nyilván ezt is érdemes lenne tisztázni a végleges döntés meghozatalánál.

(A Kresz szerint még erős fájdalomcsillapítókkal sem szabadna gépjárművet vezetni, mert befolyádolja a reakció időt, nem hogy tudatmódosító szerrel.)

 

Értem, hogy elítélni csak azt tudják, aki életben van, de bizom benne, hogy a meghurcolt mentősofőr elégtételt nyer.

Remélem, hogy az OMSZ jogi támogatást biztosít a dolgozójának, és azt, hogy a II. fokú ítélet felmenti majd a mentősofőrt ez ellen a képtelen vád alól.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: cucu (9513)
cucu Creative Commons License 2024.03.19 0 1 9513
cucu Creative Commons License 2024.02.25 0 0 9512
cucu Creative Commons License 2024.02.07 0 0 9511

A gödöllöi HÉV vonalon ismét meghalt egy ember... 

 

Gondoltak-e vajon a Mentők arra, hogy valamilyen formában felhívják a figyelmét az illetékeseknek erre az abszurd közlekedési helyzetre? Szinte havonta gázol halálra ezen a vonalon a HÉV valakit.

 

https://www.borsonline.hu/aktualis/2024/02/godolloi-hev-tragedia-reszletek

cucu Creative Commons License 2024.01.26 0 0 9510

Nem jól emlékszel.

 

Amikor én ezt a topicot nyitottam, -nézd meg a fejlécben a dátumot- akkor bennem is sok csalódás jött össze a mentők iránt. 

Az első történetem ami konkrétan engem érintett, -akkor még nem volt se index, se internettó- az teljesen megegyezett a Gálvölgyi család esetével. 

Feleségem fulladozni kezdett -valószínűleg az antibiotikumok együttes hatására, ugyanis tődőgyulladás után volt- és a mentők simán megtagadták a segítséget. De nem a kivonulók, hanem az irányításuk! Hívjam az orvosi ügyeletet - mondták. Amikor még utcai fülékéből kellett segítséget hívni, ha találtál működő készüléket...

De ez 30 évvel ezelőtt volt! Azóta kirostálódtak az oda nem való emberek, és ami nagyon lényeges, hatalmas szemléletváltozáson ment át a társadalom. 90%-ban fiatal, segítőkész munkatársak alkotják úgy az irányítást, mint a kivonuló egységeket. Ugyanakkor a mostani egészségügy még ma is nyögi az elmaradt rendszerváltást... De ez már politika. Egyik, már elhunyt politikusunk mondta, hogy 70 év leforgása alatt 3X fosztották ki a magyar népet... Na, ezért tartunk még most is itt ami az EÜ-t illeti. 

Ami viszont biztos, az az, hogy ne általánosíts, mert nem vezet jóra, hiszen számtalan pozitív példát lehet szembeállítani a te véleményeddel.

Szóval ne a mentőkkel vitesdd el a balhét, ők kidolgozzák a lelküket is, hogy segítsenek a rászorulókon!

 

Azzal meg teljesen egyetértek, hogy helyesebb, ha "hivatalos úton" érkezel az SBO-ra, mert teljesen másképpen fogadnak, de ez megint nem a mentők hibája. Viszont éppen emiatt vanak túlterhelve, mert mindenhová őket hívják, küldik. Azelőtt egy kéztöréssel elsétáltunk az SZTK-ba ahol röntgen, majd gipszelés és mehettünk haza. Ma már ezért is mentőt küldenek ami elvisz a város másik végébe... 

Előzmény: grafikuss88 (9507)
_Nyuszi Creative Commons License 2024.01.26 0 0 9509

Sztrókgyanú esetén a legfontosabb, hogy időben a kórházba érj, ahol meg tudják kezdeni a megfelelő ellátásodat.

Előzmény: grafikuss88 (9506)
bárány Creative Commons License 2024.01.26 -1 0 9508

A doki tőlem kérdezi, hogy hívjon mentőt vagy megyek taxival a SBO-ra.

 

Ki mer ilyenkor taxiba ülni?

 

Ha a doki szerint alternatíva a taxi, akkor bárki... Mentőbe meg az, aki nem akarja kifizetni a taxit, és ráér.

Előzmény: grafikuss88 (9506)
cucu Creative Commons License 2024.01.26 0 0 9505

Válogatás nélkül bunkózól, ez a baj veled! Közben kevered a mentőegységeket. 

Biztos vagyok benne, hogy aki valóban mentésre szorul, azzal tisztességesen bánnak!

Más a mentés és más a betegszállítás. Persze, ez nem indok arra, hogy magas lóról beszéljenek. Ebben még igazad is lehetne, ha kissé igazítanál a stílusodon!

Továbbá nem ártana, ha a sok betegszállító közül meg is neveznéd azt, akivel problémád volt. Így nem tudunk mire gondolni. Nem lehet mindent az OMSz nyakába varrni, miközben ott sem volt.

 

Én is írtam korábban kritikát, itt van: (ezért nyitottam anno ezt a topicot)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148572376&t=9004803

Előzmény: grafikuss88 (9504)
_Nyuszi Creative Commons License 2024.01.23 0 1 9502

Csak Curtis álláspontját ismerjük, azt, hogy ezt a kórház hogyan tapasztalta, azt nem.

Az alapján, ami a médiában megjelent, az alapján a hozzátartozó elvitte volna, ha szólnak neki. Nem betegszállítót kellett volna rendelni, hanem a hozzátartozót hívni.

"Azt nem tudjuk, mi lett volna, ha már nincs odahaza...)"

Valószínűleg ugyanaz, mint Curtis édesanyjával.

Előzmény: cucu (9501)
cucu Creative Commons License 2024.01.23 0 0 9501

Üdv

Nem lehet érteni írásodat.

 

Szerinted:

Kinek lett volna dolga cipőt adni a nénire? 

Kinek lett volna feladata ellenőrizni, hogy amely lakcímre viszik a nénit, ott van-e hozzátartozó?

Kinek kellett volna elkísérnie, amikor nem a kórház felé menet, hanem hazafelé menetről szól a történet...

 

A cikk ebben a formában nagyon szomorú.

Viszont nem OMSZ-hoz tartozó csoportról van szó, ezt ki kell hangsúlyozni.

 

(Hasonló történt velünk is több mint 2 éve, a Covid alatt. A nagynénit úgy hozták haza, hogy senkinek sem szóltak, egyszer csak megállt egy mentőautó a ház előtt. Nem mondom, hogy OMSZ volt, mert nem tudom milyen volt. Lánya éppen indult volna dolgozni, amikor ez történt. 

Azt nem tudjuk, mi lett volna, ha már nincs odahaza...)

 

A lényeg szerintem, hogy nincs meg a kellő háttér a beteg emberek utókezelésére. A cikk alapján a nénit nem haza vinni, hanem másik intézménybe kellett volna elhelyezni, de olyan nincs... Akkor mit tegyen a betegszállító? Sorakoznak a feladatok, nincs ideje "hívogatni" a rokonságot...

 

Ez az egész történet sajnálatos és szomorú.

Előzmény: jwkllr (9499)
_Nyuszi Creative Commons License 2024.01.23 0 1 9500

Most kiről van szó, kinek kellett volna felöltöztetni? A betegszállítónak?

Előzmény: jwkllr (9499)
jwkllr Creative Commons License 2024.01.23 0 1 9499

https://index.hu/fomo/2024/01/22/curtis-edesanyja-mulasztas-mentok-kirugas-szeki-attila/

 

Normális EMBER  /Kirúgták a betegszállítót, aki Curtis édesanyját mezítláb és köntösben, egy műanyag székre ültetve hagyta az ajtó előtt./ cipőt ad rá, felöltözteti elvitel előtt. Azután  meg várja vagy megy vele. 

A díszceleb ÍJ! Amúgy rendesen fizeti a TB-t?

cucu Creative Commons License 2024.01.16 0 0 9498

A történet maga régi, de az emléktábla avatás teljesen hihető volt, hogy az most lesz...

 

Szóval azt mondod, hogy ezt benéztem? Akkor ezért mínuszolt valaki...

 

Még szerencse, hogy amúgy sem érnék rá... :)

Előzmény: szintetikusdizelolaj (9497)
szintetikusdizelolaj Creative Commons License 2024.01.16 0 0 9497

Szegény Horváth Ádám -bár személyesen nem kedveltem-, de forog a sírjában, aligha lesz ott 2024 februárjában, már meghalt...

Ez egy 5 éves cikk.

Előzmény: cucu (9496)
cucu Creative Commons License 2024.01.11 -2 0 9496

https://nlc.hu/ezvan/20190203/szomszedok-orszagos-mentoszolgalat-emlektabla/

 

2024. február 26-án 10 órakor lesz a "Szomszédok" teleregény emléktábla avatása a Markó utcában.

cucu Creative Commons License 2023.11.24 0 0 9495

Köszönöm!

Előzmény: xabi75 (9494)
xabi75 Creative Commons License 2023.11.23 0 0 9494
Előzmény: cucu (9493)
cucu Creative Commons License 2023.11.20 0 0 9493

Üdv

Lehet, hogy nem figyeltem -majd még megnézem megint- de hol van ez a tanpálya?

A rákospalotai esetkocsi és a nyíregyházi mentősök rendben vannak, csak a tanpálya holléte nem világos.

Köszönöm előre is.

Előzmény: Kulifay (9492)
Kulifay Creative Commons License 2023.11.18 0 1 9492

Találtam egy érdekes cikket, bemásom hátha segítek vele:

https://totalcar.hu/bcs/2023/10/27/igy-kepzik-a-megkulonbozteto-jelzest-hasznalo-soforoket/

Kulifay Creative Commons License 2023.10.22 0 0 9491
cucu Creative Commons License 2023.10.21 0 0 9490
Kulifay Creative Commons License 2023.10.19 0 0 9489
cucu Creative Commons License 2023.10.02 0 0 9488

Üdv

Velünk is ez történt pár éve! Nem tudom, hogyan lehet ilyen modort megengedni egy sürgősségi ellátó intézményben!

Előzmény: Monito (9486)
cucu Creative Commons License 2023.10.02 0 0 9487
Monito Creative Commons License 2023.09.27 0 0 9486

Azért azt szeretném megkérdezni, hogy a Dél-Pesti kórház sürgősségi bejáratánál lévő alkalmazott mindenkivel pimaszkodik, vagy csak azokkal, akiket nem mentő hozott? Jól megváratott minket és még keresetlen megjegyzéseket is tett kioktatólag.

 

Ugyanis a páromat másnap éjjel! hazaengedték -ellátatlanul, csak fájdalomcsillapítást végeztek- majd vissza kellett vinnem délelőtt, ekkor már sebészeti beutalóval mentünk, de saját kocsival.

Állítólag a mentővel érkezetteket is ez az alkalmazott "veszi át".

Monito Creative Commons License 2023.09.21 0 1 9484

Köszönet a mentőknek a kb. egy órával ezelőtti gyors intézkedésükért Vecsésen!

Egy hölggyel beszéltem, rögtön értette a bajunkat, nem tett fel keresztkérdést, hanem gyorsan intézkedett.

Mégegyszer nagyon köszönöm neki, és az összes mentőnek a munkájukat!

cucu Creative Commons License 2023.08.17 -1 0 9483

Lehagytam, hogy a gyógyítás területén is uralkodó szín lett a kék, mert nyugtató hatással bír. A műtők is ezért kékek.

Előzmény: cucu (9482)
cucu Creative Commons License 2023.08.17 0 0 9482

Szia

A LED-es világunkban minden szín másképpen látszik sajnos. A korábbi színek sokkal szélesebb spektrumúak voltak, ez érződik.

 

Azt olvastam valamikor, hogy a kékre nem csak azért esett a választás, mert a Föld is kéknek látszik az űből, hanem mert -a közlekedésben- a sok féle színek közül ez emelkedik ki a legjobban. 

A piros-sárga-zöld a leggyakoribb. A pirosról pedig azt mondták a 70-es években, de később is, -amikor egyes kiemelt rendőrautókon feltüntek a dupla villogók- hogy a külföldi, nyugati autósok miatt van, mert náluk csak piros villogó van.

 

A Ford mentőkön volt nagyon "szép" kék lámpa. Közelről legalább is nagyon szép, mély kék színe volt. Más kérdés, hogy meszziről inkább sárgás-fehéresnek tünt...

Előzmény: _Nyuszi (9481)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!