Keresés

Részletes keresés

pityy palko Creative Commons License 2015.09.14 0 0 132929

Az is lehet, hogy valaki megitta. Biztos égett a gyomra, az illata kiváló az állaga joghurtos! :-))

Előzmény: Makarska (132917)
Micimalacka Creative Commons License 2015.09.14 0 0 132928

mivel több hasonló sztorit hallani (ismerőseim is megjárták, nálad rosszabbul) booking és más hasonló oldalakkal, nem feltétlen mondanám magyar jellegzetességnek.

(amúgy közvetlen a szállás kiadójánál is megeshet hasonló eset,szóval nyilván kommunikációs hiba, de a kicsinek kapacitása nincs, a nagynak meg ... hagyjuk :D)

 

... utazást szervezni idő, nem két perc:)

Előzmény: Zsoleszq01 (132926)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.14 0 0 132927

sajnálatos eset, de úgy gondolom mivel gyorsan küldtek mailt a másik árral így valamelyest tolerálható, de ha már feljött a bookingról egy kis szösszenet:

 

apartman lefoglalva, visszaigazolás megjött, mindez július 1-én szeptemberre.

 

Aztán szeptember 1-én küldök az apartmannak bookingon keresztül egy mailt, hogy várhatóan később, éjfél körül érkezünk. Az apartman még aznap visszaír, hogy OK, de a foglalás során hiba történt s valójában nem 100 eur, hanem 200 eur, azaz dupla annyi a szállás. Nekem meg ott a 100 eur visszaigazolás a kezemben, természetesen írtam neki, hogy azért ez nem így megy. Booking ügyfélszolgálat felhív, ahol készségesen a segítségemre voltak, hívták a szállást, majd engem. Mehetünk 100 euróért. Az az igazság, hogy ilyen tili-toli után én már nem akartam erre a szállásra menni, nyugis napokat szerettem volna és nem rosszalló pillanatokat meg semmi "helyszínen" fizetendőt, amit esetleg a szállás beszedett volna, így végül az ügyfélszolgálaton keresztül sikerült lemondási díj nélkül stornózni, tekintettel a körülményekre.

Viszont az, hogy a szállás aug 26. után ír vissza, (addig lehet ingyenes lemondani elvileg a szállást, utána full díj fizetendő) egy már július 1-én lefoglalt helyre egyáltalán nem fair.

 

Így Isztria helyett Dél-Dalmácia lett, amit nem bántunk meg :) (talán még a szeptember eleji időjárás miatt is szerencsésebb volt a választás ) 

 

 

 

Előzmény: Zsoleszq01 (132923)
Zsoleszq01 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 132926

Persze nem esett bajom és a pénzem is megmaradt....de...

A gondom az ,hogy kiválasztasz egy személyednek,családodnak megfelelő paraméterekkel rendelkező (szállás,helyiség,út,ár,időpont,stb.) foglalást (ami nekem nem 2 perc) és a végén kiderül,hogy tök feleslegesen nyomod le a foglalás gombot mert nem azt foglaltad amit a monitoron láttál.Sajnos erre nem szívesen fektetek időt "energiát"....aztán jön a visszautasítás majd jöhet a következő választás aminél esetleg újra felmerül az említett probléma.Ezek szerint nincs garancia arra,hogy ez az említett weboldalon ne fordulhasson elő akár többször is.

Talán korrektebb és kulturáltabb lenne ha mondjuk az új ár vagy jövő évi ár kalkulálásáig nem engedne a honlapon adott időpontra foglalást indítani adott időpontra hamisan feltüntetett ellenérték fejében. :) ....Szerintem....

Szomorú,hogy ebben a történetben is felmerül a "csak úgy magyar módra...."

Előzmény: Micimalacka (132924)
AZS Creative Commons License 2015.09.14 0 0 132925

a szallas pont hu a booking pont com magyar reinkarnációja (akart volna lenni)

ehhez képest van különbség a kettő között, nem is kevés, kettőt most te is megtapasztaltál

Előzmény: Zsoleszq01 (132923)
Micimalacka Creative Commons License 2015.09.14 0 0 132924

Szerintem nem esett bajod, hisz nem veszett kárba 'felesleges' pénzed, nem foglaltál le tudtodon kívül több pénzért szállást.

Egyrészt, teljesen normális vagy a főszezon után vagy év elején lesz új ár. Másrészt, befoglalhatták volna és nemes egyszerűséggel kapod a visszaigazolást és a leemelt 30%-ot a magasabb árból, akkor joggal lehetne háborogni.

Így viszont egy árváltozásba ütköztél, ahol volt lehetőséged dönteni, hogy kéred vagy sem, tájékoztattak, szerintem ez rendben van. Keresel mást.

Azért van lehetőséged foglalni így, mert idő míg, a közvetített szolgáltatásokban minden állomáson updatelik az infot. Sokkal rosszabb, ha túlfoglalnak és utazás előtt derül ki, hogy nem érvényes a foglalás (ez is elő szokott fordulni az ilyen szálláskereső portálokon)

 

Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy Európa országainak jelentős részébe utaztam már úgy, hogy nem fizettem előleget szállásra, főként ha azt ennyivel előbb foglalom le.

 

Közvetlen szállásadónál, booking,( feltételek részletes olvasása kötelező, mert szállásonként eltérő, hogy kell-e előleg, mennyi és milyen feltételekkel meddig mondható le a szállás) sem volt bajom.

 

Volt már meghiúsult nagy összegű utazásunk minimális veszteséggel, a fenti gyakorlattal.

 

Érdemes még nézegetni az airbnb-t is, de ott is meg kell nézni a lemondási feltételeket, és ott is 1 nap a visszaigazolás, hogy egyáltalán foglalható-e.

Előzmény: Zsoleszq01 (132923)
Zsoleszq01 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 132923

Kedves Embertársaim!


Meg szeretném osztani veletek mai napi csalódásom történetét,mely egy ismert szálláskeresőn konkrétan a szállás.hu-n tett foglalásommal kapcsolatban ért.

Horvátországi nyaralást böngésztünk a családdal a 2016-os évre természetesen 30% előleg befizetéssel,mi bajunk lehet ne halasszuk az utolsó pillanatra.

Meg is találtuk a megfelelőt 121075.- ft egy hét egy kulturált apartmanban.Na akkor jöjjön a foglalom gomb...ezek után megkaptuk a visszaigazolást minden korrektül leírva dátum ill.összegszerűen ami a szállás.hu honlapján is szerepelt és hogy a visszaigazolás folyamatban van a szállásadóval melyet emailben úgyszintén meg fogunk kapni.

Eltelt 24 óra és rendkívüli gyorsasággal megjött a második email is melyben és most jön a döbbenet...Közölték,hogy a szállás foglalás visszautasítva.

Idézem:

A xy apartman sajnos nem tudja Önt fogadni az xy számú foglalása alapján!

ennek oka: Tisztelt xy, abban a pillanatban, amikor küldte a kérését, az ár nem volt még aktualizált a következő évre. Most ez a lakás árai itt érvényesek a következő évre, azért kérjük hogy nézze meg ezeket, és ha foglalni kíván, akkor szívesen küldjön nekünk egy új foglalási kérelmet. Üdvözlettel xy idegenforgalmi iroda.


Az új ár 187628.- ft volt... a foglalt 121075.- ft helyett, 50 %-nál is több az árkülönbözet mint az eredetileg feltüntetett illetve a foglalásban szerepeltetett összeg.


-Kérdem én miért van lehetőségem olyan árral konkrét időpontot konkrét szálláshelyet foglalni hamisan feltüntetett összeggel mely nem fedi a valóságot...

-A következő kétely mely felmerül ,hogyan válasszak a több ezer ajánlatból amit a honlap kínál megfelelőt,ha a megadott összeg foglalás után visszautasítható és a visszaigazolásban írt adatok inkorrekt módon a vevő,vásárló,vendég kárára módosíthatóak ill. megváltoztathatóak.


Természetesen a telefonos ügyfélszolgálaton tett panaszom során is elmagyarázták szépen ,hogy ez így normális és nem tudnak mit csinálni.

Ezek után sajnos csak egyet tudok tenni...nem élek többet a honlapon adott igazán kecsegtető aktuális ajánlatokkal melyek sajnos ebben az esetben nem fedték a valóságot és keserű szájízzel keresek másik hasonló szálláskínáló weboldalt hátha ott jó kereskedő módjára a vevő,vásárló,vendég érdekei is számítanak valamit a megfizetett ellenérték fejében.


Ha tudtok olyan weboldalt melynél ilyen hibákkal remélhetően nem találkozik a vevő, kérem írjátok le.

fekvőrendőr Creative Commons License 2015.09.13 0 0 132922
Makarska Creative Commons License 2015.09.13 0 0 132921

Egy kis képes beszámoló....

fekvőrendőr Creative Commons License 2015.09.13 0 4 132920

Ha valamit ellopok azt értékesíteni, vagy használni akarom. Egy fél flakon naptej piaci értéke közelít a nullához, talált naptejet meg kevés ember ken magára.  :-)

Előzmény: Makarska (132919)
Makarska Creative Commons License 2015.09.13 0 0 132919

Lehet, hogy igazad van...

Előzmény: fekvőrendőr (132918)
fekvőrendőr Creative Commons License 2015.09.13 0 1 132918

Szerintem, csak simán szemétnek nézték, és kidobták. Egy műanyag flakon egyformán néz ki üresen és teli is. :-)

Előzmény: Makarska (132917)
Makarska Creative Commons License 2015.09.13 0 0 132917

Sajnos :-( , de legalább szerencsésen  :-) hazaértünk. Megbizonyosodtam róla, hogy a 3 nap csak egy "lótás-futásra" elég. Mindenesetre minden programot teljesítettünk. Voltunk Brijunin, Pulában, ha csak egy röpke látogatásra is. Felmentünk Labinba, fürödtünk,  napoztunk, fényképeztünk sokat, vásároltunk a Plodinében.......  Mindenki elégedett volt a szállással, a kajával. ÉS MINDENKI MARADT VOLNA MÉG!!! 

Nekem viszont van egy negatív élményem. A strandon felejtettem a naptejemet.... és másnapra nem volt meg. Ilyent még soha  sehol nem tapasztaltam,  pedig ott szoktuk hagyni a strandon a törülközőket meg mást is....  Kicsit elvette a kedvemet mert nem egy olcsó napozószer volt és még jó félig....

Előzmény: fekvőrendőr (132907)
The_Rible Creative Commons License 2015.09.13 -1 0 132916

Van Albánia fórum, javaslom, ott nézz körül. Egyébként semmi különös nincs a Montenegro-Albán határátlépéssel, nem tudom mire vagy kiváncsi.

Előzmény: otto16V1,6i (132915)
otto16V1,6i Creative Commons License 2015.09.13 0 0 132915

Tisztelt olvtársak.

 

Volt önök között valaki Albániában Dubrovnik megközelítésével?

Ha igen akkor megosztaná velem, hogy milyen tapasztalatokkal gazdagodott?

Előre is köszönöm.

lapua Creative Commons License 2015.09.13 0 0 132914

Előzmény: lapua (132913)
lapua Creative Commons License 2015.09.13 -1 0 132913

 Pontosítok!

Ott voltam, de sajn arénán kívül. Nekünk ez a videós feeling jutott, így is óriási élmény volt.

Mi sem tudtuk, hogy mi van, kikötői darukat jöttünk fotózni, és tele volt a város, parkolás horror stb.

Ez volt az esti meglepi, köszönjük Isztria!

Előzmény: fekvőrendőr (132908)
andreas19 Creative Commons License 2015.09.13 0 0 132912

Már tegnap sem fáztunk. :)

Előzmény: Törölt nick (132905)
leijona Creative Commons License 2015.09.13 -1 0 132911

Hú, de irigyellek!!!! (Kicsi off: jön az új cd-je! :) )

Előzmény: lapua (132909)
fekvőrendőr Creative Commons License 2015.09.13 0 0 132910

Ha nem az utolsó pillanatban tudom meg, biztos találtam volna rá telekocsi partnereket és elmentem volna.

Előzmény: lapua (132909)
lapua Creative Commons License 2015.09.13 0 1 132909

Ott voltam, és már nem halok meg úgy, hogy nem hallottam élőben!!!!!!!!

Előzmény: fekvőrendőr (132908)
fekvőrendőr Creative Commons License 2015.09.13 0 1 132908

 

Bocsánat! Nem Gilmore, hanem Gilmour.

Előzmény: fekvőrendőr (132907)
fekvőrendőr Creative Commons License 2015.09.12 0 0 132907

Ma este David Gilmore koncert lesz az amfiteátrumban, ki ne hagyd, vidd a srácokat is, hogy halljanak valami jó zenét is!

Előzmény: Makarska (132901)
slayerfan Creative Commons License 2015.09.12 0 0 132906

Emelkedhet. 35fokig. Fentebb 31fokig.

Dalmácia adria 24-25. Kvarner-Zadar adria 22-23.

Leginkább a tengervíz fok ami inkább csábítóbb.

Előzmény: Törölt nick (132905)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.12 0 0 132905
Előzmény: andreas19 (132903)
fekvőrendőr Creative Commons License 2015.09.12 0 0 132904

Lehet, hogy már késő: http://proizvodnja-peka.com/

Peka készítő kovács.

andreas19 Creative Commons License 2015.09.12 0 2 132903

Brelából jelentik: ma 10 órakor a levegő és a víz egyaránt 25 fokos.

 

Makarska Creative Commons License 2015.09.11 0 0 132902

Gatyarohasztó akart lenni

Makarska Creative Commons License 2015.09.11 0 0 132901

Hát nincs az a gatyrohasztó meleg Rabacban... de azért a fiúk élvezik Horvátországot! :-)

Airbag. Creative Commons License 2015.09.11 0 0 132900

 a  tetöcsomagtartón lévő bicajok nem számítanak bele a magasságba...

Előzmény: Törölt nick (132893)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!