Keresés

Részletes keresés

Gézoo Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40054

Látom a vélt trónod megingása az elevenedbe vágott.

 

Előzmény: mmormota (40045)
mmormota Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40053

Ha a tér görbe, mert hát a specrelben sokszor az

 

Ilyenkor mindig meg kell várni a kijózanodást...

Előzmény: vitaminek (40049)
NevemTeve Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40052
> Ha a tér görbe, mert hát a specrelben sokszor az

Itt mire gondolsz egészen pontosan?
Előzmény: vitaminek (40049)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40051
Tudnillik nemcsak, hogy bizonytalan voltam ezekben, de még plusz is elbizonytalanodtam.
Előzmény: vitaminek (40049)
pint Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40050
unified theory of the crank

"Cranks and denialists aren't honest brokers in a debate, they stand outside of it and just shovel horse manure into it to try to sow confusion and doubt about real science. They don't care if some other crank or denialist comes along and challenges the prevailing theory by tossing cow manure, as long as what they're shoveling stinks."

nem lehet elégszer ismételni. nem kell nagy eredetiség ahhoz, hgoy ilyen emberek viselkedését elemezzük. ugyanazt ismételgetik unalomig, ugyanaz a párféle módszerük van, stb.
Előzmény: mmormota (40045)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40049
Nevem Teve
Ha a tér görbe, mert hát a specrelben sokszor az, akkor egyenosvonalúnak a görbe pályát tekintjük?
Mi a kapcsolat egy inerciális, és az egyenes pályák között?
Emellett egy szép definiciót kérek többektől is, (s megköszönök) arra, hogy mi az hogy egyenes, és mi az hogy inerciális pálya?
Előzmény: NevemTeve (40035)
Mungo Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40048

   Tapasztalatom szerint Ciprian és Teodor szintén a tudást és nem a tekintélyt

tartja fontosnak.

 

Legalább van humorérzéked. :o)))

Ilyen jót már rég röhögtem. :o)))))))))))))

Sluszpoénnak még odatehetted volna a saját neved is a sorba. :o)))))

Előzmény: Gézoo (40040)
NevemTeve Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40047
Nem volt címzettje, te is nyugodtan beírhatod a magyarázatát.
Előzmény: Gézoo (40044)
ivivan Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40046
Szerintem semmi vitathatóság nincs a v2 számításában, csak azt kell definiálni, hogy mihez képest szeretnéd a sebességét számítani...
Előzmény: Gézoo (40043)
mmormota Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40045

Mondom én, hogy ideje egyesületet alapítanotok... :-)

 

A két legfontosabb pontban megvan az egyetértés:

 

1. a normális matematika elvetése

 

2. a vudu fizika vudo matematikával történő támogatása

 

A tagoknak elegendő ezt a két tételt elfogadni.

 

Természetesen nem lehet és nem is érdemes megkövetelni, hogy a tagok egyetértsenek abban, milyen is legyen a vudu matek és fizika. A világ sokszínű, szintúgy az alkalmazott matematikai és fizikai tételek is sokfélék lehetnek.

Egyáltalán nem gond, ha egymásnak is ellentmondanak. Elég, ha nem jók, az 1. pontnak megfelelően.

 

 

Előzmény: Gézoo (40040)
Gézoo Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40044
Ezt a kérdést kinek címezted?
Előzmény: NevemTeve (40041)
Gézoo Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40043

  Igen, de nem mindenkinek,  és az értelmezése sem egyértelmű.

 

   Ugyanis, ha mindenütt jelen van, és pl.: v sebességgel mozog a szakasz, akkor

a rajta v2 sebességgel haladó valami  sebességének számítási módja már vitatható.

 

 

Előzmény: ivivan (40039)
mmormota Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40042

Ciprian valami elképesztő zavarosan ír egyszerű dolgokról. Nem értette meg a dolgokat, de rengeteget olvasott róla, ami sajnos a megértés hiányában nem állt össze értelmes rendszerré. Megmaradt szilánkoknak, apró össze nem illő mozaikoknak, rengeteg érthetetlen összefüggésnek és szabálynak. Ezekből  próbál úgy válogatni, hogy támogasson valami rendszerint hibás elképzelést.

 

Pl. ez a hiperbola. Valóban, két téridő pont transzformált értékpárjait lehet így ábrázolni.

De mi köze ennek a sebességhez és annak transzformációjához? Miért gondolja, hogy az egyenesvonalú egyenletes mozgás sebessége csak diff hányadossal jellemezhető, csak mert egy hiperbola is létezik (ami persze görbe), de aminek semmi értelmes köze nincs hozzá??? Rejtély.

 

A legmeglepőbb, hogy szemlátomást szereti ezt a saját verziójú őskáoszt, nem hajlandó fontolóra se venni, hogy létezhet sima egyszerű megértés is, ami után hirtelen logikus rendbe áll össze minden...

 

 

Előzmény: NevemTeve (40035)
NevemTeve Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40041
Ha már szakaszról beszélünk: mondjuk van egy szakaszunk (mondjuk két csillag a szakasz két végpontja), ami K megfigyelő szerint 8 fényév hosszú, K' szerint pedig csak 6 fényév.
Nem logikus-e, hogy most azt mondjuk: Ha K' szerint a hossza 6 fényév, akkor K szerint 4.5 fényév a hossza. Tehát, 8=4.5
Gézoo Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40040

Keblemre pajtás!

  Le a kalappal ezért a válaszodért!

 

  Ezek után, csak az a kérésem, hogy ha megakadsz valahol, akkor jelezd.

Mert ha csak egyszerűen újra és újra állítasz valamit hibásan, azt hiszem, hogy

érted, de nem értesz egyet vele.

    Abban biztos lehetsz, hogy nekem nem számít a tekintély. És az itteni áltekintély megörzése érdekében sem foglak soha sem félrevezetni.

   Ezt már másokról nem állítanám.

 

   Tapasztalatom szerint Ciprian és Teodor szintén a tudást és nem a tekintélyt

tartja fontosnak.

 

 

 

Előzmény: ivivan (40036)
ivivan Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40039
"minden szakasz, a rajta végighaladó tárggyal vagy fénnyel együtt egyszerre az összes IR-hez rögzített koordináta rendszerben jelen van."

Ez triviális (no lám én is idegen szavakat mondok ahelyett, hogy simán azt mondanám, hogy "magától értetődő"), de ezt senki nem vitatta...
Előzmény: Gézoo (40037)
ivivan Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40038
Hát ha igazad van és tényleg erről van szó, akkor Gézoot be kell íratnunk egy nyelvtanfolyamra, mert nagyon nem tudja megfogalmazni, amit szeretne...
Előzmény: nagyon_laikus (40022)
Gézoo Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40037

Legalább a saját mondataidat el tudnád olvasni:

 

"az összes többi mondanivalómat pedig egyszerűen csak figyelmen kívül kell hagyni" 

 

  figyelmen kívűl hagyás az nem:

 

  "akkor tehát nem kell reagálnod arra, hogy a " 

 

 a reagálás kihagyását jelenti.

 

  Gondolom ezt is csak nyelvészkedésnek minősíted, mint azt a tényt is, hogy

 

minden szakasz, a rajta végighaladó tárggyal vagy fénnyel együtt

 

  egyszerre az összes IR-hez rögzített koordináta rendszerben jelen van.

 

  Vagy mint Einstein specrel posztulátumai.. csak nyelvészkedés.

Előzmény: pint (40033)
ivivan Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40036
Én sosem mondtam, hogy fizikus vagyok. Beismerem: villanyszerelő technikusit végeztem, ahol a 4 év alatt bizony még csak meg sem említették a differenciálást, aztán elmentem prog terv matra, ahol viszont volt néhány matekos év, de ott sem volt szó "infitezimális" fogalmoról.

Az In-t pedig azért ismerem, mert te vezetted be és te definiáltad úgy, hogy "végtelenül kicsi"...
Előzmény: Gézoo (40008)
NevemTeve Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40035
Mielőtt kétségeid támadnának: egyenesvonalú egyenletes mozgás minden inerciális megfigyelő szerint egyenesvonalú egyenletes mozgás; azaz ha egy bizonyos mozgás K szerint x(t)=a*t+b képlettel írható le, akkor K' szerint a ξ(&tau)=α*τ+β képlettel. (Kevésbe elegánsan: x'(t')=a'*t'+b' képlettel.)
Előzmény: cíprian (40031)
pint Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40034
mutass be egy konkrét példát számokkal
Előzmény: cíprian (40031)
pint Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40033
akkor tehát nem kell reagálnod arra, hogy a matematikai tudásod a szánalmas és a röhelyes között helyezkedik el, de közben másokat fikázol, akik beláthatatlan magasságokban vannak hozzád képest. és te még csak nem is veszed ezt észre. a tudatlanságod olyan mélységes, hogy nem vagy képes észrevenni azt. ez nagyon nagyon szomorú.
Előzmény: Gézoo (40030)
Mungo Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40032

Az infinitezimális mennyiség egy "meghatározása":

Nagobb nullánál és kisebb bármely pozitív számnál.

(Na most akkor erre varjon gombot valaki. :o)))

cíprian Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40031

Kedves ivivan!

Egy esemény a t2-x2=konstans hiperbolán nyugszik, ebből kell kiindulni. Két esemény intervallumánál ebből kell kiindulni. Ezt kell figyelembe akkor is amikor feltesszük magunknak azt a kérdést, hogy az intervallum alkalmas-e a sebesség kiszámítására, vagy csak a deriválással jellemezhető a sebesség?

(Nyilvánvalóan a két esemény közötti lineáris intervallumokkal való osztás jelen esetünkben nem ad jó értéket, és minél hosszabb az intervallum, annál inkább nem jellemzi a v' sebességet.)

 

Most sajnos nem érek rá, erről majd máskor tudok beszélni.

 

Előzmény: ivivan (39992)
Gézoo Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40030

"az összes többi mondanivalómat pedig egyszerűen csak figyelmen kívül kell hagyni"

 

  Igen Mester!  Intő szavad a jövőbe mutatását: Köszönjük!

 

   Figyelmen kívül fogunk hagyni!

Előzmény: pint (40029)
pint Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40029
az összes többi mondanivalómat pedig egyszerűen csak figyelmen kívül kell hagyni
Előzmény: Gézoo (40028)
Gézoo Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40028

Bölcs szavaid meghatnak:

 

 "olyan szép, hogy itt fikázol másokat az infinitézimális kifejezés ismerete kapcsán, miközben a te fogalmaid a ködös fantazmagória birodalmába tartoznak."

 

  "hogy mást ne mondj.."

 

 "mea culpa" bevallom  Én vezettem be  az infinitezimális jelölésére az In alakot.. 

 

  Így tényleg meglepő lenne, látnod wikiben, vagy más kommersz helyen.

Előzmény: pint (40026)
Gézoo Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40027

Szia!

 

 Bár a végkövetkeztetésed hibás, az elötte leírtak megérnek egy misét.

 

   Valahol éppen a napokban került szóba a Lorentz függvények tranzitivitása.

 

Így már nem is annyira igaz hogy:

 

" Lorentz1,2 olyan sebességekkel akar dolgozni, amelyek értékét elvileg sem tudjuk meghatározni, tehát fizikailag értelmetlenségre jutunk, annak ellenére, hogy a relativ sebességek ismeretében önkényesen adhatunk értéket az egyik abszolút sebességnek, "

 

 

Előzmény: Mungo (40014)
pint Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40026
olyan szép, hogy itt fikázol másokat az infinitézimális kifejezés ismerete kapcsán, miközben a te fogalmaid a ködös fantazmagória birodalmába tartoznak.

az infinitézimális szó (a legtöbb matematikai ágban) NEM egy megfogható dolog, hanem egy jelző, azt jelenti, "minden határon túl csökkenő", vagy "elegendően kicsi" vagy ilyesmi. nem lehet vele számolni, csak határértékként fordul elő.

van aztán olyan matematika is, hogy pl nemstandard analízis, amiben valóban létezik az infinitézimális, amivel számolni is lehet. ez azonban nem tananyag még műszaki egyetemeken sem (legalábbis a vegyész karon nem volt megemlítve se).

hogy mást ne mondjak, a mit te itt rendszeresen I-vel jelölsz, az szerintem eredetileg egy iota volt (ι), amit inkább nagybetűvel írnak, mert nagyon hasonlítana különben a képzetes egységre. így lesz a jele Ι. ugyanúgy néz ki, de mégsem az. de máshol meg egész másként jelölik, a wikipedia például sehogy sem, nem ad meg szokványos jelölést rá. ennyire újszerű, és nem elterjedt módszer ez.
Előzmény: Gézoo (40016)
Gézoo Creative Commons License 2007.06.20 0 0 40025

Nos, ha jól olvastam, akkor

 

  a hatvanas évek elött nem volt bizonyított matematikai helyettesítés az infinitezimálisra.  Leibnitz  ezt találta ki, és ezért addig ezt használtuk.

 

   Nálunk a középiskolában nem csak, hogy említették, de "gyötörtek" is vele minket.

 

Látom máshol, más szintű volt az alapszintű matematika.

 

 

Előzmény: mmormota (40023)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!