Keresés

Részletes keresés

ironclad Creative Commons License 2005.10.16 0 0 8404
Tényleg,ez a Bae146-osé,holnap küldöm.
Mi változik spotter-zemszögből,ha vége a pályazárnak?
Előzmény: HA-SLN (8403)
HA-SLN Creative Commons License 2005.10.16 0 0 8403

Wow!! Hogyne kellene! De nem épp az AVRO kerest? Airbus is jöhet, nem vagyok válogatós.:-)

 

Mikor jössz a reptérre? Jön a tél!!! És lassan vége a pályazárnak!!!

 

Nálam kicsit lanyhult a project sebessége. Bakker sárgul a gép fehér festése. ez már elég gáz, hogy elvegye a kedvem!:-(

Másik: Hogy kicsit csúnyák lettek a hajtóművek, és meg kell + csiszolnom. Hogy lehet bírni idegilek, a 2 cm-es alkatrészek hetekig tartó csiszatolását??:-/

 

Laci

Előzmény: ironclad (8398)
dumb20 Creative Commons License 2005.10.16 0 0 8402
Köszi szépen a gyors válaszokat, majd vissza is olvasok, de lehet hogy kérdezek még :)
Előzmény: Törölt nick (8401)
phantomII Creative Commons License 2005.10.16 0 0 8400
Ezerszer leírtuk, olvass vissza akár az én beírásaim közt.

De hogy ne rögtön tudjál megsértődni ezen, kb. fele-fele arányban. Fújáshoz hígabbra is lehet, pemzlivel sűrűbbre is. Aztán függ attól, hogy matt vagy fényes.
Előzmény: dumb20 (8399)
dumb20 Creative Commons License 2005.10.16 0 0 8399

Helló!

 

Egy kérdés: 14ml-es Revell festéket milyen arányba, és hogyan hígítsak? hígítóm van :) Köszi!

ironclad Creative Commons License 2005.10.16 0 0 8398
Szia!

Képzeld,egy simítózáras zacsiban,sok más keresett matricával együtt,meglett az Airbus szélvédőkeret!!
A narancs,és a fehér színű is.
Kell még?Mert akkor elküldöm
Zsolesz.
Előzmény: HA-SLN (8385)
Bombraider Creative Commons License 2005.10.15 0 0 8395

Szia!

Most jöttem rá,hogy váltás miatt már nem az axelero, hanem a t-online végűről mennek a leveleim. Megkapni eddig megkaptam a leveleket a listáról,mert 2 évig még él a régi cím, ezért is nem tűnt fel.

Köszi a segítséget!!

 

üdv:bomb

Előzmény: Törölt nick (8394)
Bombraider Creative Commons License 2005.10.15 0 0 8392

Szia!

Felvagyok iratkozva kb már 1 éve. Ez megy?:-o http://lista.forszazs.hu/levlista/listinfo/szarnytarsak

Ha akarok írni levlistára akkor a szarnytarsak@forszazs.hu ra írjak ugye?:)

Köszi!

 

Jah tényleg itt is megkérdezem: Novemberben Kecskeméti reptérlátogatást szervezünk. Aki szeretne jönni nálam tud jelentkezni. Ha megvan egy körülbelüli létszám akkor időpontot is tudok mondani.

 

üdv:bomb

 

Előzmény: Törölt nick (8391)
Bombraider Creative Commons License 2005.10.15 0 0 8390

Tibcsi(R)!

Írtam ma szárnytársakra levelet,de mintha nem ment volna el.

A http://195.56.44.215/forszazs/ -n meg a regisztráció nál is 404es hibát ír ki:(

Csak én bénázok vagy most nem megy valami?

 

üdv:bomb

Bombraider Creative Commons License 2005.10.15 0 0 8389

Szia!

Van egy autómakettes ismerősöm, NGPETI néven fut a fórumokon, főleg a makettinfo-n. Mail címe: nemethdekor@fw.hu

Makettinfo fórumán van külön autós topic, esetleg ha nem kapsz választ a kérdésedre ott is megkérdezhetsz ezt-azt.

Sok sikert!

 

üdv:bomb

Előzmény: tamastamastamas (8388)
tamastamastamas Creative Commons License 2005.10.15 0 0 8388

Szervusztok!

 

Kis segítség kellene: az ebay-en most vásároltam egy öt éve vágyott 1/24-es Alfa Romeo 155 makettet és mivel rengeteg matricát kell rá feltenni, tanácsokra lenne szükségem.

Mivel én leginkább harckocsikban utazom (és ott meglehetős ritka a versenydíszítés ugye) ráadásul a festés i lényegesen egyszerűbb, elég kevés tapasztalatom van a fényes felületek festésében és a nagyméretű matricák szép felrakását illetően.

Szóval a fenti témakörben kéne tanács, akár linkek formájában, akár Promodel/Modell&makett lapszámokban levő cikkekre való utalásként. Úgy értem, melyikben lehet igazán hasznos leírást találni.

A matricafeszítéshez meg a lehető legrészletesebb ötletsor kéne, mert életemben nem használtam ilyesmit. Hasonlóképpen a fényeslakkok témakörében (gyártmány, mire kell ügyelni, buktatók, satöbbi...

Szóval előre is nagyon köszönöm!

 

Tamas3

agriamodeling@yahoo.com

ironclad Creative Commons License 2005.10.14 0 0 8387
NÉZD MEG A PLANETPICTURES.NET-ET,MOST,AZONNAL!!!!

Bocs,de ezt nem tudtam kihagyni:-))
Előzmény: Revell polgári repcsik (8383)
HA-SLN Creative Commons License 2005.10.14 0 0 8385

Ne törődj vele! Mindíg ilyeneket ír!:-)

 

Előzmény: Törölt nick (8384)
Revell polgári repcsik Creative Commons License 2005.10.14 0 0 8383

<embed src=http:/www.enternet.hu/stream/juventus.asx></embed><background="http:/www.hatterkepek.hu/hatterkepek/images300/allatok/kutya/kutya803.jpg"><br>

caballo Creative Commons License 2005.10.12 0 0 8382

Sziasztok!

 

Van egy eladó helikpoter modellem.Nincs időm foglalkozni vele.Ára megeggyezés szerint.

 

 

 

ironclad Creative Commons License 2005.10.12 0 0 8381
Köszönöm a hasznos tippet!Megpróbálom,tényleg óvatosan,finoman.
Előzmény: Cyberworld (8379)
Friki Creative Commons License 2005.10.12 0 0 8380
Sziasztok!

Segítsen nekem, aki tud, legyen szíves! Hozzájutottam egy Italeri Panzer IV-eshez, úgy nézem, az F1/F2 verzióhoz. Ellenben összerakási útmutató nincs hozzá. Nincs valakinek meg ez a makett, és esetleg nem szkennelné be és küldené el nekem az összerakási útmutatóját? Vagy nem tudja valaki, hogy juthatnék hozzá?

Köszi előre is! A válaszokat mailben várom: freaky@freemail.hu
Cyberworld Creative Commons License 2005.10.12 0 0 8379

Nekem megoldást jelentett egy régebbi pisztolynál az, hogy a  tűre raktam fogkrémet, beletoltam a dűznibe és megforgattam párszor. Lehet, hogy az új dűznin a belső kúp megmunkálása után sorják maradtak, és ez nem engedi rendesen felfeküdni. Esetleg a tű helyett jó a kör alakú fogpiszkáló is, csak vigyázz, bele ne törd!

 

 

Előzmény: ironclad (8374)
szani Creative Commons License 2005.10.11 0 0 8378

azért ez a fordított maratás durva

akár direkt csinálták akár véletlenül

Előzmény: Har_melin (8365)
szani Creative Commons License 2005.10.11 0 0 8377

Szájjal Modellezők Klubja

ez marha jó :))))

 

sajnos én is ennek vagyok a tagja egy ideje :((

de most elhatároztam, hogy kilépek :)

Előzmény: Har_melin (8365)
ironclad Creative Commons License 2005.10.11 0 0 8376
Megmondtam,hogy én is nagyon megijedtem,mikor megláttam!De elég tapasztalt szaki vagy már az ilyenekhez:-)).
Köszi a választ,igen,a tű nem passzolhat az új,o,2-es dűznihez.Próbálkozom...
Előzmény: Törölt nick (8375)
ironclad Creative Commons License 2005.10.11 0 0 8374
Sziasztok!

Megjött a dűzni a stukkeremhez,passzolt is,de visszabugyborékol..
Meghúzni nagyon nem merem,nehogy menetszakadás legyen,azt hiszem,pár mikroizével nagyobb átmérőnek kellene a menetes résznek lenni.Teflonszalagot tekertem körbe,így már nem bugyborékol,de alapból,még a billentyű hátrahúzása nélkül is szór kissé.
Kezdek gondolkodni egy új pisztolyon,lehet,hogy ez 8 évet bírt.
Ti mit javasoltok?
Zsolesz
Har_melin Creative Commons License 2005.10.11 0 0 8373

Igen, megkérdeztem a Fabulisnál, ők 5000-re várják. Mondjuk dühítő, hogy Ámerikában ha jól emlékszem 14,70-ért küldik házhoz... Na mindegy. (Bár egy szuper akciós new yorki repülőjegy szerintem már kijön egy komolyabb kit árkülönbségéből.)

 

A Dragonnál maradva, eddig úgy gondoltam, hogy szinte überelhetetlenek páncélosban, erre most a perth-i linken találtam két összehasonlító cikket a Karl és a Leopold vasúti lövegekről, amiket a Trumpeter is kiadott. Hát mit mondjak... a Dragon nem hajszálnyival vesztett.  Viszont a Trumpeter LCM3-a gyengébb az Italerinél. Úgy látszik, még nem tudnak igazán egyenletesen alapos előkészítő csapatot összehozni, mert a gyártási minőség annál is szép.

 

Most már csak azt a lottó ötöst kéne megnyerni hozzá. (Na jó, elég a fele is, jusson másnak is).

Előzmény: hirzel (8371)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.10.11 0 0 8372
Koszonom a finom figyelmeztetest.
Előzmény: hirzel (8370)
hirzel Creative Commons License 2005.10.11 0 0 8371

Hi!

Láttam én is, a készlet gyönyörű, mire ide ér, 4-5e is lehet az ára :-(

A fegyvereket néztem meg közelről, a PPSH kicsit sovi, a többi tetszetős, de gyantából lehet szebbeket is csinálni :-) (ilyen bontásban kéne is!)

Előzmény: Har_melin (8366)
hirzel Creative Commons License 2005.10.11 0 0 8370

Har Melin! Brutális Harmónia!

OFF TOPIC!

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9019257  - a II. világháború topicja, ha lehet, ezt ott folytassátok, sőt arrafelé mélyebb vesézések is vannak témában...

Itt ha lehet, maradjunk a sztirol, réz, műgyanta és különböző ragasztók bűvöletében :-)

THX.

 

Előzmény: Har_melin (8369)
Har_melin Creative Commons License 2005.10.11 0 0 8369

Hát a végén kezdve, az alkérdésre a válasz: tisztán katonai győzelemmel sehogy.

 

Talán több, önálló kisebb háború formájában, amikor az egyes szakaszok között van idő a veszteségek pótlására, a fejlesztések kiérlelésére, ja és persze a legfontosabbra - a békekötésekre. A békekötés pedig, ha csak nem teljes vereség után következik be, mindig engedményt jelent a győztes részéről is, amire Kisbajusznál nem sok hajlam volt. 

 

Tisztán hadászati elméleti oldalról nézve, Nyugat-Európa után egy kisebb pihenővel, kb. 41 tavaszán-nyarán Angliát kellett volna elfoglalnia és egyértelmű "maradj ki belőle" politikával távol tartani az Egyesült Államokat. Japán támogatása helyett elítélni Pearl Harbourt és közben konszolidálni az európai hódításokat, a katonai megszállást szisztematikusan támogatott Quisling-kormányokkal, közigazgatással "elfedni".

 

A SzU legyőzése, de akár csak megadásra kényszerítése is az übermensch ideológiával reménytelen volt. A balti államokat, Ukrajnát és a Kaukázust le lehetett volna szalámizni évek alatt, de csak úgy, ha a bevonuló csapatok felszabadítókként tudják elfogadtatni magukat. Erre voltak kísérletek (Vlaszov hadsereg), de ezek csak Göbbels töltelékei voltak, nem hivatalos politika. Egy ilyen szalámi taktika alkalmasint a sztálini tisztogatás újabb hullámát is kiváltotta volna, kompenzálva ezzel a felkészülésre kapott több időt. De ezek valoban csak amolyan Kávéházi Konrád szintű elmélkedések.

Előzmény: Brutalis Harmonia (8368)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.10.11 0 0 8368
Egy kicsit-off téma.
Egy ideje töprengek a 2. VH résztvevőinek eltérő hozzáállásán. (Pontosan azóta, hogy kicsit belemásztam a harckocsi-dologba, de ez tulajdonképp a repülés területén is eszembe juthatott volna).
Szóval: a németek egyértelműen a technikai fölényt tartották mindenek felett, és egyre-másra fejlesztették a valóban korukban egyedülálló, ámde érzékeny, bonyolult, drága és kis példányszámban gyártható fegyvereket. 1200 Tigris 1-el nehéz háborút nyerni 30000 T-34-es ellenében.
Az oroszok megengedhették maguknak, hogy az egyszerűbb, éppen ezért egyszerűen gyártható és üzemeltethető, és nagyon nagy számban termelhető fegyverekben gondolkodtak. (Persze most jöhetünk azzal, hogy selejt, de sok van belőle, de a T-34 igencsak fejlettnek számított, és a T-72-es, noha kcisit elavult és kényelmetlen, egy szakértő legénységgel komoly veszélyt jelent még ma is bármelyik nyugati tankra...)
Az amerikaiak pedig valahol a kettő között voltak, bár inkább közelebb az orosz filozófiához. (Azzal a kivétellel, hogy nekik az emberi élet nem volt fogyóeszköz. Lássuk be viszont, hogy pl a Sherman elég középszerű volt. Az amerikaiak nem nagyon nyomultak az újítások terén.)

Namármost. Volt a németeknek más esélyük? Tehettek volna mást, mint a limitált erőforrásaikat tekintetbe véve a lehető legmodernebb, leghatékonyabb fegyvereket fejleszteni? Nem vitték túlzásba egy kicsit? (Szvsz ez is nagymértékben belejátszott a vereségbe -a hibás stratégiai és taktikai döntések mellett.)

Alkérdés: szerintetek hogy nyerhették volna meg a VH-t?
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.10.10 0 0 8367

Vegre egy sorstars :)

Akkor csorgassunk nyalat egyutt. :P

 

(fuj!)

Előzmény: Har_melin (8365)
Har_melin Creative Commons License 2005.10.10 0 0 8366

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!