Keresés

Részletes keresés

Wicked Belzebub Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157212

Nekem sajnos volt ilyenben részem. Gorbult a mutató, karcos lett a számla. jó, nem több milliós óra volt, csak egy Seiko kvarc, dehát akkor is...

Előzmény: oys... (157203)
Bimbi5 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157211

Üdv mindenkinek!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Óra vásárlás előtt állok, de fogalmam sincs hogy milyen órát vegyek.

A keretösszeg az max 100ezer Ft. (Sajnos többet egy petákkal sem tudok erre költeni.)

Elképzeléseim az óráról:

- klasszikus

- kör alakú tok, fehér analóg számlappal

- bőr szíj

- kvarcóra

- zafírüveg

 

Ha valaki adna még támpontot, bármiféle segítséget ezzel kapcsolatban (mire kell figyelnem vásárláskor stb..) azt nagyon szívesen venném. Sajnos teljesen laikus vagyok a témában.

Előre is köszi mindenkinek.

Üdv!

 

 

 

APT Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157210

Sajnos tényleg vannak olyan szerkezet-típusok, és olyan mutatók - amelyekkel nagyon komoly gondok tudnak lenni. Hagyományosan mumus a 7750, aminek a brutális nullázása miatt nagyon szorosan ülő, jól "kapaszkodó" mutatókra van szüksége a kronó gyűjtőinél - és bizony néha úgy össze tudnak gyógyulni a tengellyel a mutatók, hogy roncsolás nélkül gyakorlatilag lehetetlen leszedni őket - vagy a mutató, vagy a tengely rámegy a mutatványra, a legjobb felszereléssel is...

És vannak olyan kivitelű számlapok/lakkozások is, amelyek kis túlzással már attól sérülnek, hogy ránéz az ember - megúszható persze ezeknél is a legrosszabb, de rettenetesen kell vigyázni. És számolni kell azzal, hogy az ilyen órák/werkek szervizelése tényleges kockázatokat hordoz magában.

Előzmény: oys... (157207)
oys... Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157209

;^)

Előzmény: Wreck Diver (157208)
Wreck Diver Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157208

Nem. Igen.  ( Az klassz. :))

Előzmény: oys... (157207)
oys... Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157207

Itt alább még nem kronográfokról elmélkedtél.

Keveredik a szezon a fazonnal?

(Ellenben az én Zenith kronóm is átesett már nálam két szervízelésen - különböző mestereknél - és mindmáig az eredeti mutatókészlete van rajta.)

Előzmény: Wreck Diver (157189)
Wreck Diver Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157206

Felgyógyul a központi kronó másodpercmutató a tengelyre,
nem jön le, törik a tengely vagy karcolódik a mutató, lejön a festés, oda a polír, akármi.
A márkaszervízben kap egy új gyárit, és csókolom. Nem márkaszervízben varázsolnak.

Nyilván nem léteznek kimutatások arra, hány mutató megy szarrá szervizelés közben,
ahogy arra sem, hogy a toyotánál hány lámpát törnek össze a gyári munkások.
És mivel az óra szép mutatóval, az autó meg ép lámpával kerül elő, esélytelen megtudni. :)

De én hiszek a nagyon vékony, tükrösre polírozott, gyárban géppel felpréselt stb. mutatók sérülékenységében (is).

Előzmény: oys... (157203)
oys... Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157205

Egy napig se bírja az Apple Watch?

De, akár háromig is, csak ne kapcsoljuk be. Ha ügyesek vagyunk, 3 óra alatt lemeríthetjük. Tovább »

forrás: Index.hu

oys... Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157204

Ha állandóan hordod az órát, akkor a holdfázist csak rendkívül ritkán kell állítani. A módja meg nyilván benne szerepel az általad is említett használati utasításban.

(A múltkori Óra Magazinban volt szó egy cikkben, a Lange új holdfázisjelzős órája kapcsán arról, hogy milyen szerkezeti megoldásokkal megoldott holdfázisjelzés mikorra tér el egy napnyit az ideálistól.)

 

Inkább csak akkor kell hozzányúlni, amikor huzamosabb időre letetted az órádat és az automatika lejárt, aztán utána a viselés előtt mindent beállítasz rajta...

Előzmény: JoskoChef24 (157202)
oys... Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157203

"még milliós órák mutatói sem élik túl az első szervízt"

Te tényleg ilyen kiszolgáláshoz vagy szokva?!?

 

Már miért is ne élnék túl? Akár a sokadikat is...

(A mutatólevétel során akár egy számlap is sérülhetne, akkor tehát az sem éli túl az első szervízt ? Úgy véled, hogy a szervízelés során előírásosan cserélik a mutatókkal együtt? Vagy akkor szerinted hogy a fenébe létezhetnének szép állapotú korosabb órák???)

Előzmény: Wreck Diver (157189)
JoskoChef24 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157202

Sziasztok. Valaki eltudna mondani, a holdfazis beallitas titkat? A vasarolt oram leirasaban az van, hogy napot, datumot, honapot este 11tol hajnal 1ig nem szabad allitani, holdfazist pedig delutan 3tol du 5ig.

A februari, honap vegen ill, a 30napos honapok vegen allitanom kell a datumon., ilyenkor kell allitani a holdfazison is, vagy mikor allitsam be, es hogyan?

Robici Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157201

:-)

De a pajszerrel tokhátlapnyitást azért gondolom már az utcáról hallani lehet. :-)

Előzmény: oys... (157200)
oys... Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157200

"Ennyire durva állapotok vannak egy mechanikus óra szervízelése kapcsán?"

Csak, ha olyan helyre viszed, ahol pajszerrel nyitják a tokhátlapot és vízvezetékszerelő csőfogóval rángatják le a mutatókat.

:^D

Előzmény: Robici (157194)
Wreck Diver Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157199

Szerintem egy márkafüggetlen órásnak nem kötelező matekolni a kettő között.
Mechanikus-automata-alkatrészellátott-nem komplikált, árlista:X forint.
Pláne, ha seiko-seiko. A munka ugyanannyi velük, vagy épp egy 2824-essel.

De természetesen órása, szervíze válogatja kedve, jóérzése, bátorsága szerint. :)

Előzmény: vzstrial (157197)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157198

5 ezerért sehol nem csinálnak meg egy automata szervizt (most nem a számla nélküli olcsójánosra gondolok), de az biztos, hogy egy GS karbantartása nem annyibe kerül, mint egy mezei Seiko-é. 

Előzmény: vzstrial (157197)
vzstrial Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157197

Ez tök jó habár vannak kételyeim azért, hogy az 5 éves generált ugyanúgy 5 ezerért csinálnák meg mint a 6R15 esetén de ne nekem legyen igazam és máris ráugrom egy GS-re...

Előzmény: Wreck Diver (157196)
Wreck Diver Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157196

A japóval ilyenkor az ára a baj kizárólag. Ugyanannyiért nyúlnak hozzá a seiko 7S26-hoz, mint egy dupla árú svájcihoz, vagy épp grand seikohoz.
Orosz óránál csúcsosodik ki ez, mikor mondanak egy 15-öst a piacon kétezerért befogott órára, mert a munkaidő, eszközigény ugyanaz, mint a svejcinél.

Fiókozáshoz viszont a kvarc talán jobb. Egy kézihúzósnak, automatának nem jó fél-egy-három év állás ( kirakatban sem, de a bótosok nagy részét ez nem zavarja :) )...

Előzmény: VAG (157191)
malenykij polgar Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157195

Kösz a tippet, már egy kicsit zavart, hogy az enyém többet siet és most tudom, hogyan szabályoztassam. Mire kell leejteni és milyen magasból?

;)

Előzmény: VAG (157190)
Robici Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157194

"Kíváncsi leszek a négy full szervízt megélt órád mutatóira, számlapjára, és a belsejében uralkodó állapotokra."

Ennyire durva állapotok vannak egy mechanikus óra szervízelése kapcsán?

Előzmény: Wreck Diver (157189)
fefe1968 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157193

Ha pontosságról van szó, akkor a kvarc Tissot PRS 516-om a legjobb :). Van egy bőr- és egy fémszíjas modellem, mert tetszik no... Több hónap elteltével is pont úgy ugrik a kis másodperc pilincka, ahogy a radio controlled mutatja mellette. Megjegyzem, egy Timex elemes is félelmetes módon évi 1-2 másodperces pontossággal ketyeg az óradobozban. 

Előzmény: tomcat (157192)
tomcat Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157192

OK, nincs is semmi gond, ez egy véleményfórum. Nekem a Seiko az ütős-vágós.

Csak azért kérdeztem, miért állítod ilyen megkérdőjelezhetetlen magabiztossággal, mert van ellenpéldám.

A kedvedért lőttem egy fotót. Balról jobbra egy Certina az egyik újabbik ETA Thermoline szerkezettel, mellette egy Accutron 214 fiókszökevény (1977-ben gyártották az utolsó hangvillást, az sem a 214 volt hanem valamelyik utódja, talán a 218) és végül jobbra egy Seiko a citált szerkezettel.

A balról számított kettőt 2014.12.31 24:00-kor állítottam be, a Seikot pedig nemrég vettem le a forgatóról egy párhuzamos 2824 teszten volt.

Melyik mutatja a pontos időt? Hangsúlyozom, az Accutron Spaceview legalább 40 éves, de inkább csak több.

Az óraság mértéke ha egyáltalán létezik ilyen (szerintem) az időmérés pontossága és megbízhatósága.

 

tomcat

Előzmény: VAG (157190)
VAG Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157191

Szerintem a Certina kvarc ugyananak a fióknak a mélyén fog lakni 20 év múlva, mint a Seiko 5, csak az egyik állni fog, zag són. Én 30+ éves koromig pont leszartam az órákat, csak kívülről mutasson (mármint nem az időt), meg is van mindegyik, mennek is a szekrényben, de kit érdekel?

Egyszerűen most jobban esik valamilyen analóg szerkezetet hordanom, még ha 5-10 év múlva nem is lesz meg (ami a 2-300 EUR kategóriánál nem is szempont), ennyi. A drága, amit csak néha veszek fel, az meg minek van? Ebből a szempontból is pont jó nekem a japó. Az emberek 95 %-nak ez is magas, a maradék 5%-nak meg alacsony, de azokkal nem is barátkozom. ))

Előzmény: Wreck Diver (157189)
VAG Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157190

Nekem nem igazi óra, ezt jelezte a szmájli. Valahogy én nem szívesen adnék annyi pénzt egy kvarcóráért, ha a tengeri játszós-fürdős Timex is van egy percen belül, az évi két óraállítással meg főleg.

 

A 4R36 nekem újan +5 másodpercet tudott, majd egy kis leejtés után még közelebb került a nullához és hónapok múlva is tartja.

Előzmény: tomcat (157188)
Wreck Diver Creative Commons License 2015.01.23 0 0 157189

Félig OFF:
A seikodat 5 év múltán a használpiaci értéke 80-100%-áért fogod szervizeltetni, miközben
a Certina kvarc elműködik mondjuk 20 évig ( vagy akár tovább ), háromezres elemcserékkel.

Ez a Seikodnak 4 szervízciklus. Kíváncsi leszek a négy full szervízt megélt órád mutatóira, számlapjára, és a belsejében uralkodó állapotokra.
Biztosan rózsás lesz, tudván, hogy még milliós órák mutatói sem élik túl az első szervízt. Másrészt a 4 szervíz árából vehetsz vidáman egy újabb kvarcot.

Valahol még mindig él a mechanikus órák azon varázsa a kvarcokkal szemben, hogy örökké működtethetőek-javíthatóak
( Bár a márkaszervízlés és a nanometrikus izék ezt szép lassan csak megtorpedózzák ).
De amíg ez egy szép Rolexnél vagy régi Nicole & Nielsennél stb. érdekes szempont, a 4R36 meg a 7S26 esetében nem olyan izgalmas.

És már páran leírták itt, hogy az órák történetében az egyik, ha nem a legnagyobb mérföldkő az elmúlt 150 évben a kvarc technológia,
akkor is ha sokszor tikotime szemetek képében rombolja a közízlést ( bár Mechanikus topiktársnak abból is volt kronométer pontosságú :) )...

Előzmény: VAG (157186)
tomcat Creative Commons License 2015.01.22 0 0 157188

Azt hogy érted, hogy mégiscsak egy igazi óra? Akkor most a 27 köves Certina kvarcórám már nem is igazi óra? A gyártó szerint éves 10 mp járáseltéréssel?

A 4R36 szerkezetes 24 köves Seikom pedig igazi óra? Napi 10 mp-t téved out of the box. És nem is Japánban gyártották.

Érdeklődve hallgatom az álláspontod részletesebb kifejtését, mert most megleptél.

 

tomcat

 

Előzmény: VAG (157186)
VAG Creative Commons License 2015.01.22 0 0 157187

Bocsánat, most látom, hogy mechanikus a Certina, amit néztél. Mondjuk jól is néz ki, de annyira nem egyedi, hogy ne találnál kísértetiesen hasonló Seiko-t is akár. Ha számít az ár.

Előzmény: VAG (157186)
VAG Creative Commons License 2015.01.22 0 0 157186

Valószínűleg ugyanannyira, mert az meg a Seiko-é.

 

Nem itt kellene reklámozni, de szerintem jobban jársz egy 4R36-os béllel készült Seiko-val egy olcsó kvarc szerkezetes (de ahhoz képest meg drága) Certina-hoz képest. Fél- vagy harmad áron. És az mégiscsak egy igazi óra. ))

Előzmény: Robici (157184)
tomcat Creative Commons License 2015.01.22 0 0 157185

Ha a japán órák is érdekesek, irány a rizses topic:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9198082

Orient tulajdonosokat ott érdemes megkérdezni a saját tapasztalataikról.

 

tomcat

Előzmény: Robici (157184)
Robici Creative Commons License 2015.01.22 0 0 157184

Már ajánlották itt a Seiko-t. És az Orient mennyire megbízható? Úgy látom, nekik is vannak jó óráik.

Előzmény: tomcat (157183)
tomcat Creative Commons License 2015.01.22 0 0 157183

A Swatch-group azért elég nagy, én nem vetném el, hogy tőlük vásároljak órát, így néz ki a saját rendszertanuk

a hivatalos álláspontjuk szerint:

Prestige and Luxury Range: Breguet, Harry Winston, Blancpain, Glashütte Original, Jaquet Droz, Léon Hatot, Omega.
High Range: Longines, Rado, Union Glashütte.
Middle Range: Tissot, Balmain, Certina, Mido, Hamilton; Calvin Klein watches + jewelry.
Basic Range: Swatch, Flik Flak.

 

Saját magam Hamilton, Certina és Tissot tulajdonosként nem írnám le őket.Nem tudom, mennyit olvastál vissza a topicon, az ETA/Valjoux óraszerkezeteket a Swatch-csoport gyártja, nagyon sokan az ő szerkezeteiket tokozták/tokozzák a mai napig a csoporton kívüli presztízsmárkák között is. Még akár a híres IWC Schaffhausen is.

Ugyan volt arról szó, hogy korlátozzák a szerkezetek eladását, ezzel színesítve a piacot, de ez nem annyira valósult meg végül, mert megjelentek az alternatív szerkezetgyártók mögött a befektetők, így pl. a Sellita méretpontos, tökéletesen csereszabatos szerkezeteket készít, amiket már nem véd a rég lejárt szabadalom.

Szóval szerintem vegyél bátran a saját ízlésednek és pénztárcádnak megfelelő órát, de nem érdemes annyira hasra esni a swiss made felirat láttán, mert jó eséllyel egy Swatch-group ETA szerkezetet kapsz.

Aztán ott van még a Rolex. :)

 

tomcat

Előzmény: bebalazs (157182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!