Keresés

Részletes keresés

tigristomi Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1613

Sokszor álmodom azt, hogy TM központban vagyok és valami rendezvény van éppen, vagy hogy meditálok a többiekkel.

A sok év TM-zés hagyott egy erős lenyomatot bennem. Persze ez nem baj.

tigristomi Creative Commons License 2017.11.14 0 0 1612

10 éve írtam ebbe a fórumba is először.

Az bizony régen volt.

tigristomi Creative Commons License 2017.09.14 0 0 1611

Helló!

 

 Lehet, hogy kellene nyitnom egy Mantra választási tanácsadó irodát?

 

:))

Előzmény: emersys (1602)
tigristomi Creative Commons License 2017.09.14 0 0 1610

Talán még olvastam is a könyvet.

Jobban érdekelne, hogy neked milyen tapasztalatod van a kriya jógával - ami nem derült ki még most sem,

vagy a mantra jógákkal, szerintem érdekesebb és hasznosabb lenne egy fórumban, mint könyvek legendáit boncolgatni.

 

Én csináltam Yogananda kriya jógáját, az első beavatásom meg van. 9 hónapig mindennap csináltam a megadott gyakorlatsort.

 

Azért érdekelne, miben tud többet a kriya jóga a TM-nél, vagy más jóga miben tud többet a TM-nél tapasztalataid szerint?

Egyáltalán neked milyen jóga tapasztalatod van?

 

Amiket mondasz, azok nagyon általános dolgok, nekem nem sokat mondanak, még ha tudom is, hogy mire gondolsz esetleg.

Arról viszont nem sokat mond, hogy te mivel csinálsz többet a gyakorlatban, mint egy TM-es.

 

A TM-ben egyébként egy TM tanárral találkozik az ember és egy technikai-relaxációs gyakorlat megtanulásáról van szó, semmilyen gururól nincs szó.

Az alap TM megtanulásában biztos nincs.

Előzmény: polária (1608)
tigristomi Creative Commons License 2017.09.14 0 0 1609

Próbálok gyakorlatias lenni.

Előzmény: asamprajnata (1607)
polária Creative Commons License 2017.09.14 0 0 1608

Yogananda könyve önéletrajzi dokumentarista vagyis nem annyira a véleményét irja le hanem megtapasztalásait. Tényeket történéseket amelyek tanulságait átvehetjük.

A kryja jóga éppugy megkivánja a rutinos hozzáértője általi segitséget amint általában mindenféle más joga irály. VALÓDI mester nélkül nagyon nem ajánlatos okkultista praxisnak nekiugrani

Sok áldozata

van a tulméretezett elsietett ambicióknak.

Sokan hiszik hogy a csakrákat kinyitni kell és megnövelni :))pedig a müködésük a u t o m a t i k u s ! Sokan erősitenék az immunrendszert pedig gyakran éppen az a baj hogy TUL-müködik :))) rengeteg butus ovatlan tudatlan ember nekiugrik siet nagyon siet minél előbb spiritualizálni szeretne.

Pedig NEM EZ A HELYES CÉL.

A cél az általános MEGÉRETTSÉG és azután a Mester megjelenik vagy előidézi hogy megtaláljad. Nem keresni kell a gurut hanem ÉRETTÉ VÁLNI a találkozásra.

Előzmény: tigristomi (1606)
asamprajnata Creative Commons License 2017.09.14 0 0 1607

azért ajánlja mert egy baromi jó és érdekes könyv!!! 

Még olyannak is, aki nem akar sem megvilágosult mester, sem haladó jógi lenni, egyszerűen csak

érdekli ez a világ, vagy az akkori világ!

 

Igen ajánlhatná Brunton könyveit is, de ő ezt tartja méltónak ajánlásra!

 

Úgy látom, a magas lovon ülésről továbbra sem tettél le, továbbra is csak te tudod a tutit megmondani, leírni....pedig nagyon nem így van...

 

 

Előzmény: tigristomi (1606)
tigristomi Creative Commons License 2017.09.14 0 0 1606

Kinek ajánlod és miért?

Kriya jógát csinálsz? Van valahonnan beavatásod a kriya jóga gyakorlataidba?

 

Ennyi erővel ajánlhatod itt Paul Brunton könyveit is.

Nem értem, mit akarsz ezzel az ajánlással. Vagy, hogy neked milyen gyakorlati tapasztalatod van az ajánlott könyvednek a jóga vonalán.

Előzmény: polária (1604)
dave6847 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 1605

A Krija joga alapitója  mester Babaji

 

 

Előzmény: polária (1604)
polária Creative Commons License 2017.09.04 0 0 1604

Ajánlhatom Yogananda : Egy Jogi önéletrajza cimü könyvét ?

https://hu.wikipedia.org/wiki/Paramahansza_J%C3%B3g%C3%A1nanda

Herold Creative Commons License 2017.09.04 0 0 1603

5 számjegyű? Van az 6 is.

Előzmény: emersys (1602)
emersys Creative Commons License 2017.09.04 0 0 1602

Sziasztok.

 

Elég új vagyok a témakörben. Illetve ez kicsit sarkítva van, mert maga a TM már vonz egy ideje, és próbálom is néha otthon azt a tudat állapotot elérni ami a lecsendesített elme alapjának természetes következménye.

A problémám, hogy sokallom a tanfolyam árát. Összetudnám természetesen 1-2hónap alatt spórolni a rá való pénzt, de egyelőre azt az elvet vallom, hogy hátha megy ez nekem is, egy 5 számjegyű összeg kifizetése nélkül.

Azt gondolom vannak itt fórumon, tm-ben jártas személyek, s tőlük kérdezném, hogy valóban megérte-e az árát ez a pár alkalmas "tanfolyam"

Addig már sikerült eljutom magamtól is, hogy az elmém lecsendesítsem, és csak mint egy megfigyelőként tekintsek a folyamatra, pár perc után ha sikerül (mantra nélkül szoktam odáig eljutni, hisz nem ismerem a mantrákat) érzek egy nyomás szerű bizsergést a homlokom tájt. Ez mind addig szokott tartani míg ebben a "semmiről nem veszek tudomást" csak megfigyelem opcióban vagyok. 5-10perc kb.

Ez idáig sajnos csak eddig sikerült eljutnom magamtól, volt, hogy ilyen "relaxáció" után valóban lényegesen tisztább öntudattal nyitottam ki a szemem, s fáradt sem voltam különösebben, azt is észrevettem hogy ilyenkor kevés levegőt veszek ebben az 5-10 percben, a szívem sem dobog túl gyorsan. Azért relaxációnak hívtam a folyamatomat, mert nem tudom, hogy van-e köze a TM meditációhoz anak amit csinálok, vagy ez csak egy relaxáció ami jó hatással van .. :)

Minden esetre a TM érdekelne nagyon is, csak nem tudom, hogy elsajátítható otthon s módszer, ami esetleg félrevezető? , és mindenképp "tanári" oktatást vonna inkább maga után..

Franky4 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1601

Én sem használom az internetes tm mantrákat már a gájatri mantrárát szoktam gyakran vagy a sat nam mantrát.

Előzmény: tigristomi (1600)
tigristomi Creative Commons License 2017.05.10 0 0 1600

A shirim mantra a TM-es internetes táblazatokban van ahol shirim, van ahol shrim. A kettő különbözik egymástól a hatásában.

A TM-es alap mantrám kiejtését ezekből a táblázatokból nem tudnám kitalálni.

Internetről én nem gyakorolnék TM-es mantrát, sok értelme szerintem nincs. Van elég másik mantra.

Előzmény: Franky4 (1599)
Franky4 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 1599

A shirim mantrát egy olyan oldalon találtam ahol tm mantrák voltak. A jóga és a védikus filozófia érdekel nagyon. Vegetáriánus nem vagyok.

tigristomi Creative Commons License 2017.05.09 0 0 1598

A TM tanfolyam árán több jóga tanfolyamra el tudsz menni ahol még sok minden mást is megtudsz a jógáról.
Én a TM mantrám nem használom, a többit mantrám szoktam.

Más jógákban a guru mantrát a guru adja és más jógákban a TM mantrára nem tekintenek úgy, mint guru mantrára, mivel a TM-ben azt tanártól kapod és nem mestertől.  
Maga a TM mantra nem éri meg a kifizetett pénzt, nem jobb mint más bármilyen mantra. A TM -ben egy fontos dolgot kapsz, rendszerességet, emellett társaságot és szép
táborokba tudsz menni. A TM mantra ezekhez lehet belépő.

 

Ha vegetáriánus és komoly érdeklődő vagy emellett nagyon rá vagy kattanva a mantrákra, akkor a Sant Mat szervezetnek nézz még utána, de az is elköteleződést kíván.

Előzmény: Franky4 (1596)
tigristomi Creative Commons License 2017.05.09 0 0 1597

A Gayatrit szoktam mondani, hangosan is, magamban is, mással, másokkal közösen is. Elég hosszú, így én nem kapcsolom össze a légzéssel, de ez ízlés dolga is.
Hagyományosan van ahol reggel miután kinyitod a szemed, 11 Mahamrityunjaya majd 11 Gayatri mantrát mondanak el.
 Az elsőt az egészségért a másodikat a bölcsességért. Az ujjperceiden 12-ig el tudsz számolni.
Te érzed, hogy jó neked, hangosan, halkan, suttogva, vagy magadban.

A shirim mantrát nem gyakoroltam, de kellemesen hangzik.
 
 Itt van még pár leírás a gayatri mantráról.
 Ha nem tudsz angolul és érdekel a jóga, akkor érdemes megtanulni,
 mert 90%-a a jó jóga könyveknek és írásoknak nincs lefordítva magyarra.
 http://www.yogamag.net/archives/2000/cmay00/mantras.shtml
 http://www.yogamag.net/archives/1980/fjune80/omgay.shtml

Előzmény: Franky4 (1596)
Franky4 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 1596

Köszönöm.  Ez elég jó leírás  volt. Mihelyst engedi az anyagi helyzetem ki fogok próbálni egy tm tanfolyamot. Addig gyakorlok magam. Próbaltam a vipaszánát is de  valamiert a mantra technika jött be. Magamtól kezdtem el kezdetben a shirim mantrával - netről néztem De váltottam a gájatri mantrára amit gondolatban közben a légzésre figyeleve végzek. Ha jól tudom ezt a mantrát hangosan énekelve szokták használni de nekem így ahogy én használom nagyon jó. Köszi a válaszokat.

Előzmény: tigristomi (1595)
tigristomi Creative Commons License 2017.05.09 0 0 1595

Helló!

 A TM-ben a mantra nincs összekötve légzéssel, a 5. haladó technikáig biztosan nem. 7-8 haladó technika van összesen.
 A haladó technika a TM-ben a mantra megváltozását jelenti, ez alkalmanként kb. 75 ezer ft, változó, hogy ezt milyen sűrűn lehet felvenni,
 most talán félévente. ?
 Több jóga rendszerben van légzéssel összekötött mantra, ilyen pl. a so-ham mantra. (Satyananda Jóga, Himalája Jóga)
 Erről itt van egy bővebb leírás, lehet ezt variálni még pl. gerinc mentés a prána figyeléssel is.
 http://www.swamij.com/soham-mantra.htm
 Nyilván érdemes az egyszerőbbel kezdeni, belégzés so, kilégzés ham, a légzést csak figyeljük közben, nem változtatjuk meg.
 Napi 20-30 perces gyakorlás mellett szerintem három hónapot érdemes egy-egy szintnél eltölteni, ha pl. ezt a so-ham mantrát el kezded gyakorolni.
 
 Vannak a guru mantrák, amit az ember a gurutól kap, ezek a titkos mantrák. Ezt internetről felesleges lenézni, mert itt állítólag a guru energiájához is csatlakozol.
 Ha nincs kapcsolatod a guruval, akkor internetről lenézve más lesz az, amit gyakorolsz. Ezért hívják ezt guru mantrának.
 
 A TM-ben guru mantraként tekintenek a mantrákra, merthogy a tradícióból jön, amit egy kis szertartás keretében beavatott TM-tanárok adnak át,
 így a beavatás keretében csatlakozol a TM tradíció energiájához. Ilyen formán teljesen felesleges a TM mantrát az internetről kikeresned, mert finomságaiban nem lesz
 ugyanaz, mintha a tanfolyamon kapnád meg egy TM tanártól. Ha internetről gyakorlod a TM mantrát, esetleg megtetszik és szeretnél csatlakozni a TM szervezethez, akkor
 úgyis hívatalosan is meg kell majd tanulnod a mantrát (kb. 100 ezer forintért vagy többért) és szerintem nem fognak jó szemmel rád nézni a TM tanárok,
 fekete ponttal indítasz majd a TM szervezetben. Régen a TM szervezetben voltak fekete listák, állítólag.
 
 Ha egy jól működő mantrát kiszeretnél próbálni, akkor szerintem a so-ham mantra erre tökéletes, van olyan jó, mint bármelyik TM mantra és nem kell aggódnod azon,
 hogy most vajon bekerültél a mester energiájába vagy nem, mi van akkor ha nem a szokásos módon próbáltál meg egy tradíció energiájához csatlakozni.
 
 A TM tradíció kérdése egy másik, nagyobb kérdés, amibe most nem mennék bele, eleget írtam már róla.
 
 Ha tetszik a so-ham mantra, ami egy általános mantra, utána viszont szerintem örömmel látnak téged akár a Satyananda jóga akár a Himalája jóga rendszerben.
 
 Egy ismerősöm a Satyananda Jógában 10 évvel ezelőtt Satyananda könyvből kezdett el jógázni, 1 évig naponta szorgalmasan gyakorolt,
 mert az ő országában nem volt még akkor Satyananda Jóga. Utána csatlakozott a Satyananda Jóga szervezethez, elvégezte a szükséges elérhető tanfolyamokat és jóga tanár lett.
 Ma ő az egyik legjobb Satyananda Jóga tanár.
 
OM

Előzmény: Franky4 (1594)
Franky4 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 1594

Ahogy Herold tanácsolta   visszaolvastam . Sok mindent megtudtam. Viszont arra még kíváncsi lennék, hogy a mantra ismétlése közben kell e valamennyire a légzésre figyelni. Pl van egy mantra legyen a sat nam és belégzésnél sat kifújásnál nam szóval , hogy legyen rendszer a légzesben is ? 

Herold Creative Commons License 2017.05.08 -1 0 1593

A topikot visszaolvasva is találhatsz még információt.

Előzmény: Franky4 (1592)
Franky4 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 1592

Kösz szépen.

Előzmény: Herold (1591)
Herold Creative Commons License 2017.05.08 -1 0 1591
Előzmény: Franky4 (1590)
Franky4 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 1590

Pár napja regisztráltam szóval nem voltam még itt.Így nem jöttem visza.

A kérdéseimet komolyan gondoltam. Annyit érték a tm-el kapcsolatban hogy egy bizonyos mantrára kell gondolni. De magát a technikát nem ismerhetem mert nem voltam még ilyen képzésen tanfolyamon. Részemről semmilyen provokációs célzat nem volt.

Előzmény: Herold (1589)
Herold Creative Commons License 2017.05.07 -1 0 1589

Provokálni jöttél vissza?

Előzmény: Franky4 (1588)
Franky4 Creative Commons License 2017.05.05 0 0 1588

Sziasztok. És milyen mantrákat használnk a TM-ben. Egyszavas vagy kombinált többszavas?

És hogyan határozzák meg kinek milyen mantrát adnak?

Estleg tudna valaki írni pár mantrát, hogy legyen elképzelésem - fogalmam milyen is egy ilyen mantra.

Dorien- Creative Commons License 2017.04.18 0 0 1587

Pár videó:

 

Dr. Daubner Béla - Karma, reinkarnáció, terápia

https://www.youtube.com/watch?v=IWNNHEl8LDY&spfreload=5

 

Dr. Agócs Gabriella - Hellinger-féle családállítás

https://www.youtube.com/watch?v=SuqiwqrNIB4

polária Creative Commons License 2017.04.06 0 0 1586

http://csaladallitas.co.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=8

Családállitás ? részleteket kérek !

I N G Y E N ! :)))

 

Előzmény: Dorien- (1584)
Sztavrogin kérdezi Creative Commons License 2017.04.06 0 0 1585

Köszönöm a részletes választ. :)

Előzmény: tigristomi (1577)
Dorien- Creative Commons License 2017.04.02 0 0 1584

Ha már tudsz meditálni, akkor szerintem ne fizess 100 ezret a TM-ért. A mantra csak egy segédeszköz, a meditációt a saját lélegzésedet figyelve is el tudod érni. (szerintem ez még hatásosabb is)

 

A 100 ezer annak érheti meg, akinek szüksége van egy olyan közösségre, amit a TM adni tud. Én mondjuk inkább családállításokra járnék ebből a pénzből, akár csak segítő résztvevőként, abból rengeteg önismeretre lehet szert tenni.

Előzmény: Sztavrogin kérdezi (1568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!