Keresés

Részletes keresés

tigristomi Creative Commons License 2024.04.02 0 0 2403

Alapban eltévesztetted a topikot.

Híres TM-esek pl. a Beatles, Katy Perry, de van TM-es ismerősöm, aki milliárdos. Nekik bejött a TM.

Előzmény: Paleokrites (2401)
tigristomi Creative Commons License 2024.04.02 0 0 2402

 A köröm rágás pótcselekvés, meg a dohányzás is.

A rekreáció az nem.

 

Előzmény: Paleokrites (2400)
Paleokrites Creative Commons License 2024.03.09 0 0 2401

érdekes cikk..., ugyan akkor elkeserítő, hogy hány ember próbál tőkét csinálni egy jól kitálalt fantasztikumokkal, amivel embereket lehet átverni, meglopni, becsapni, befolyásolni minden következmények nélkül, vagyis míg az illetők bestseller gazdagra dagadnak, addig áldozataik szellemi zombiként mosolyognak a világba és hirdetik pl. a TM-től kezdve a sok hulladékelméleteket, a vallási hipotéziseket..., hitguruk önmázolmányaikat....

 

https://index.hu/tudomany/til/2024/03/08/titok-rhonda-byrne-pozitvi-pszichologia/

 

 

Paleokrites Creative Commons License 2024.03.01 0 1 2400

Hát hogyne értené a témát aki gyakorol valamit, azt a valamit gyakorólja, amit tanult, de kérdem én ez lenne  a fantomin tettole? 

 

Ettől kellene elájulni, hogy na gyakorólják életük végéig a TM-et és hú, meg ha?

 

Mond miért is kell gyakorólni, miért is kellett ehhez folyamodnio egyáltalán, ehhez a placebó-nocebó öngerjesztett pótcselekvéshez?

Előzmény: tigristomi (2398)
polária Creative Commons License 2024.02.29 -1 0 2399

Nincsen gyors ut.Nem vagyunk szabadulomüvészek :)))

Minden érlel és szentel leginkább MAGA AZ ÉLETÜNK !

tigristomi Creative Commons License 2024.02.29 -1 0 2398

Helló.

 

 Úgy gondolom, jobban érti a témát, aki gyakorolja a TM-et, vagy legalább vmi mantra meditációt.

 

Fantáziavilágban éltek, nem? :)

EZ összetett dolog, vannak az életben nagyon sikeres TM gyakorlók is.

 

nagyon vicces, vagy inkáébb sírni kellene ezen?

Választhatsz.

Előzmény: Paleokrites (2397)
Paleokrites Creative Commons License 2024.02.28 0 1 2397

jót nevettem...., nagyon vicces, vagy inkáébb sírni kellene ezen?

 

Fantáziavilágban éltek, nem? :)

Előzmény: tigristomi (2395)
tigristomi Creative Commons License 2024.02.28 0 0 2396

Most 8 millióba kerül a TM tanárképző. De, azt meg kell hagyni, hogy szép helyen van, 5 hónap nyaralás.

 

A 10 ezres mostani béketalálkozóról találkoztam negatív véleménnyel is:

 

Isn’t unethical, and even legally criminal, to continue to ask for donations in the order of hundred of millions of dollars, from private donors and governments, to continue to finance a completely fraudulent concept? At least in the sense of bringing vast positive dramatic changes in global human societal systems?
I have no idea why Nader decided to set up this WPA now. My guess is that the money is running low. Regardless of what their propaganda machine says, feedback from the grapevine from the four corners of the planet, tell us that the “movement” as we knew it is dead. Initiations and active teachers are no where to be seen, not comparable anyway to what they were even 15 years ago. TM as a brand is simply gone. If you don’t believe me just hit the streets and find out (as I did).
The overall feeling of old timers, except for the Kool-aid crowd, is that the raja kingdom is a corrupted, rotten, stinking, sinking ship.

tigristomi Creative Commons License 2024.01.01 0 0 2395

Hyderabadban most van a nagy TM buli, hozzák nekünk a világbékét.

tigristomi Creative Commons License 2023.12.22 -1 1 2393

Mára már vannak, akik 30, 40, 50 éve gyakorolják a TM-et és a TM-siddhit.
Én 14 évet gyakoroltam. 10-12 év után szerintem nem ad sok újat a TM, bár nincsenek sokan itt, akik ehhez hozzászólnának.
Azóta 20 év alatt rengeteget tanultam. Hatha jóga, Qi Gong, külső és belső erős kungfu. Ha maradok a TM-nél, sokkal-sokkal kevesebbet tudnék, mint ma.
A TM után tanultakkal tovább tudtam lépni, a Qi Gonggal át tudom alakítani a testem szerkezetét.
Ma főleg három mantrát használok, amiket én alakítottam ki, ezekkel 6-10 perc alatt teljesen el tudom lazítani magam.
A természet pedig azóta is támogat, a TM mantra nélkül is.

polária Creative Commons License 2023.12.20 0 2 2392

MINDEGYIK világnézetben van selejt is bőven

Paleokrites Creative Commons License 2023.12.20 0 2 2391

mi a baj barátom, talán sértődékeny lettél, mert ami bennem, van elmondom őszintén, én nem alakoskodom, nem hajnókolok senkinek, ez máris irritáló?

 

Mert kritikával élek egy tant illetően, ugyan úgy van véleményem a keresztény tanítást illetően is, ahogyan az összes vallást vehetném alapul..., de mi a najod?

 

A manipuláltság, vagy a "hit" védelmi ösztönösség?

Előzmény: tigristomi (2390)
tigristomi Creative Commons License 2023.12.20 -2 0 2390

Légy szí maradj a keresztény topikoknál, úgy látom ott vagy aktív. Kösz.

Előzmény: Paleokrites (2389)
Paleokrites Creative Commons License 2023.12.19 0 2 2389

az, hogy melyik szöveget ki mikorra teszi, hogy mikor íródott és melyik változat lett ismert ténylegesen kézhezvehető írások esetében egyféle dolog, míg a másféle, hogy mit is írtak benne,, mit is másolhattak bele annak, amit mára értelmezni igyekeznek!

 

Tudsz 2500 éves írást felmutatni a jóga filozófiájáról és abban esetleg lerajzolt tornagyakorlatokkal illusztrálva?

 

Még (Sziddhárta ) Buddha születése se meghatározható, mesei legendákból adaptált, rendszere Ashóka óta létezik, előtte haj, nagyon más volt..., de az indiai kultúrában a mese és a történelem összeszövődött eléggé késő korokig...

 

tudod, nem értelek téged, egy harangozásba kötöttél bele, de nagyon is tudod, nemcsak hangtálak, kereplők vannak a buddhizmust illetően és a hindu vallásban, hanem komoly súlyú harangok, harangozásos rituálé is, ez miért is lenne más, ja abban más, hogy a megnevezése és mögötte nincs semmi háborús, mint mondjul a Hunyadi féle győzelemre harangozás?

 

Minth semilyen vér nem tapadt volna sohasem a buddhista szekták kezéhez?

 

Te gyakorolsz mantra meditációt? Próbáltad már? Érdeklődsz iránta? "

 

tudod annak idején gyakoroltam, de eljött a megvilágosodás pillanata, hogy értelme sohasem volt ennek!  

 

Na, tulóztam, nektek, akik beemeltétek a tudatotokba ennek a ritualítását, máris nélkülözhetetlen mankóvá vált, nemde?

 

Mankó, annak jó!

 

a jógát nem ismered akkor, ha olyat állítasz, hogy semmim köze a valláshoz! (??????)

 

 

jóga (szanszkrit: योग) a tudat átalakítását, illetve a karma és az újjászületés (szamszára) körforgásából való megszabadulás (móksa) elérését szolgáló indiai vallási módszerek és technikák.[1] A keleti bölcselet egy formája, ami Indiában fejlődött ki a hinduizmus kulturális közegében. Több indiai bölcseleti munka tárgyalja és igen fontos szerepet játszik a hindu szellemiségben. A jóga tudománya, a hozzá kapcsolódó világlátás minden bizonnyal az ókori Indus-völgyi civilizációban gyökerezik.[2]

A jógában a törekvés az, hogy az ember fokozatos önfegyelmezéssel, érzékeinek, testi mivoltának uralma alá rendelésével, s a prána-erők tudatos felhasználásával elérje az elme megtisztulásának azt a fokát, amelyben a szamádhi állapot megvilágosodása bekövetkezik.[3]

A jóga alapja az önuralom. A puritán, egyszerű élet elengedhetetlen a jógához. A jóga lényege a fegyelmezettség, mind a test, mind az elme vonatkozásában.[4] A jóga tudomány, amelyet India ősi látói (risik) tökéletesítettek, de nemcsak India, hanem az egész emberiség számára. Egzakt tudomány, az önművelés gyakorlati módszere.[4]

A jóga művelője a jógi (szanszkritül a férfi jógikat joginnak, a női jógikat pedig jogininek is nevezik). Jóginak lenni annyi, mint Istenben élni, és összhangban lenni környezetünkkel és embertársainkkal. A jóga egyesülés Istennel. Mivel Isten mindenkiben ott van, a valódi jóga mindenkivel összeköt.[4] "

 

 

Előzmény: tigristomi (2388)
tigristomi Creative Commons License 2023.12.19 -2 0 2388

Miért ferdíted el a valóságot?

Hogy jön a kereplő meg a hangtál a napi állandó harangozáshoz? Te vissza hallod amit mondasz?

 

 

2500 évvel ezelőttről van megfelelő írás a jógáról, 1000 évről ezelőtt is, nem kellett ott lennem.

 

 

Te gyakorolsz mantra meditációt? Próbáltad már? Érdeklődsz iránta?

 

A jóga sosem volt vallási kellék, ez egy nagy tévedés.

Előzmény: Paleokrites (2386)
Paleokrites Creative Commons License 2023.12.14 0 2 2387

egyáltalán nem kell vallás, inkább ebből induljunk ki!

Előzmény: tigristomi (2385)
Paleokrites Creative Commons License 2023.12.14 0 1 2386

jaja, a jóga nevében, bár ezt te sem tudhatod, mert nem voltál ott... :)

 

Mi is a jóga?

 

lényegét tekintve egyféle szellemi termék, másfelől testi "tornagyakorlatok ", amiket hozzákreáltak...

 

a hindu vallás kellékei... ez is, amit átvett más indiai vallási szekták, mint a buddhizmus is!

 

TM..., jajjj...., egyféle szellemi terelményes önbuheráló stimulencia, amik mások adaptációi irányvezérlőműként prosprerál--- ami nem másra megy ki, mint ne légy önmagad, légy más, amivé formálhatóvá tehetnek.... :)

 

a harangozás ostoba erőszakos, ahogyan a hangtálazás is, a kereplők kattyogtatása is?

 

akkor az alábbi is, nemde?

 

https://www.facebook.com/watch/?v=159843269255489

 

 

 

 

Előzmény: tigristomi (2383)
tigristomi Creative Commons License 2023.11.17 -1 0 2385

A vallásokhoz nem kell intézmény.

Az intézményben mindenhol megjelennek az emberi gyarlóságok, hazugságok, képmutatás, hatalom vágy, harácsolás, a felsőbbrendűség.

 

Amikor az ember istenhez fordul, oda nem kell semmilyen szervezet sem.

 

Ember - Isten. Ilyen egyszerű.

Egy intézmény vezető sohasem fog közelebb állni a teremtőhöz mint egy dolgos, normális és józan intézményen kívüli ember.

 

Ha valaki nem képes lecsendesedni, hogy istenhez forduljon, arra kell a meditáció, hogy lecsendesítse a tudatát, pihenést és energiát adjon a testének.

A meditáció, relaxálás egy mély pihenés, ami segít józanabbnak és megfontoltabbnak lenni. 

Előzmény: Paleokrites (2381)
tigristomi Creative Commons License 2023.11.17 -1 0 2384

Angolul yoga.

Magyarul jóga.

A yóga betűhalmaz egy katyvasz.

 

Ez nem jóga kísérlet, hanem együttérzés-tapló szint mérés kísérlet lenne.

 

Valószínűleg közelebb állsz a papokhoz mint én, így meghagyom neked ezt a valószínűleg nulla eredményű akciót.

Megírhatod, hogy sikerült-e.

Előzmény: polária (2382)
tigristomi Creative Commons License 2023.11.17 -2 0 2383

A jóga nevében nem indítottak még háborút. Embereket se kínoztak meg. Sok keresztény szerint mégis az ördögtől való.

A TM-re is mondták ugyanezt anno a keresztények.

 

 A harangozás egy ostoba és erőszakos tevékenység.

Előzmény: Paleokrites (2381)
polária Creative Commons License 2023.11.17 0 0 2382

A YÓGA SZIMPATIKUS KISÉRLET. 

Ha zavar a harangozás panaszold el a papnak vagy irj emailt a felettesének.Én is helytelenitem a harangozást főleg városoknan kicsit eröltetőnek erőszakosnak tünik

Előzmény: tigristomi (2380)
Paleokrites Creative Commons License 2023.11.17 0 1 2381

ahogyan a protestánsokat se kell háttérbe takarni, no de minden vallásban van ilyen, nem, te tudod, vagy nem? Nem kivétel a buddhizmus se!

Előzmény: tigristomi (2378)
tigristomi Creative Commons License 2023.11.16 -1 0 2380

Akik reggel 5 meg 6-kor harangoznak, nem törődve senkivel sem, azok most sincsenek sokkal előrébb.

A jógára meg azt mondják, hogy ördögtől való. Vannak még mai is, akiknél még 1500 van.

Előzmény: polária (2379)
polária Creative Commons License 2023.11.15 -1 0 2379

2023

Előzmény: tigristomi (2378)
tigristomi Creative Commons License 2023.11.15 -2 0 2378

Katolikus vagy? Ők rengeteg szenvedést okoztak már a történelem folyamán.

Előzmény: polária (2377)
polária Creative Commons License 2023.10.26 -2 0 2377

nálam a MIATYÁNK itthon költség  nélkül.

 

Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy,
szenteltessék meg a te neved;
jöjjön el a te országod;
legyen meg a te akaratod,
amint a mennyben, úgy a földön is.
Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma;
és bocsásd meg vétkeinket,
miképpen mi is megbocsátunk
az ellenünk vétkezőknek;
és ne vígy minket kísértésbe,
de szabadíts meg a gonosztól!
(Mert tiéd az ország, a hatalom és a dicsőség
mindörökké.) Ámen.

Előzmény: tigristomi (2376)
tigristomi Creative Commons License 2023.10.26 -2 0 2376

TM-esek nem nagyon nézik ezt a fórumot, kicsit monológ szerű, amiket írok, már 15+ éve. 

 

Lesz TM-es világbéke találkozó, Indiában, lehet, hogy 1 millából meg lehet úszni, de akinek telik rá, mehet 40 milliós áron is, két hétre.

tigristomi Creative Commons License 2023.10.26 -1 0 2375

Egyébként vannak haladó mantrák, nem tudom azokról hallottál-e. 7 db, kb.

Előzmény: vaczizzo (2371)
tigristomi Creative Commons License 2023.07.13 -1 0 2374

Szia Vaczizzo!

 

 Nekem alapvetően a napi rendszeres gyakorlás az, ami bejön. Ez mindig segített abban, hogy megismerjem a gyakorolt rendszer mélységeit, a rendszerben a többi kitartó gyakorlót, a régóta tanító és gyakorló társakat, és az adott rendszer mesterének tanításait - minél jobban és mélyebben.

 

 Úgy látom, a rendszerességet nem lehet tanítani, vki vagy rendszeres, vagy nem, vagy kap valahonnan ihletést a rendszerességre, vagy nem.

100 emberből 5 az, aki tényleg rendszeres, és mindent megpróbál, hogy mindent megtanuljon és a tanítások végére járjon, legyen az TM, jóga, vagy chi kung.

 

 A pránanadit egy ismerősöm csinálta anno, nekem sose jött be.

 

Üdv,

Tamás

Előzmény: vaczizzo (2371)
tigristomi Creative Commons License 2023.07.13 -1 0 2373

Nyilván ugyanúgy ahogy lehet lassítan is, ugyanúgy lehet gyorsítani is az evolúciót.

 

A filozofálgatás pedig nem segít, de nyilván ki lehet találni olyan filozófiákat, amik megnyugtatnak minket, hogy ne is próbálkozzunk bármivel.

Vagy ha nem működik az, amit csinálunk, akkor arra találunk ki egy filozófiát, hogy ezt megmagyarázzuk.

 

A filozófiának a gyakorlatból és a tapasztalatból kell jönnie, de abból a tapasztalatból, amikor valaki tesz azért, hogy jobb legyen, és eredményt is ér el.

 

Az eredménytelenségből költött filozófia csak fecsegés.

Előzmény: polária (2370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!