Keresés

Részletes keresés

t-boyfalva Creative Commons License 2021.03.22 0 0 162

Normál esetben 6 hónappal előtte. Persze most covid idején tudja a fene.  Persze ha tényleg olcsón akarsz menni akkor Kualaig Turkishel onnan meg Air Asia. Legalábbis ez békeidőben bevált.

Előzmény: Vezendi (161)
Vezendi Creative Commons License 2020.03.08 0 0 161

Sziasztok! Idén karácsonykor látogatok el Ausztráliába, december közepétől, január elejéig.

Az lenne a kérdésem, hogy az adott időszakra mikor érdemes lefoglalni a repjegyet, mikor a legolcsóbb?

Egyébként a Qatar Airways-zel szemezgetek.

Zs... Creative Commons License 2020.01.09 0 1 160

Ahonnan éppen akciózik valaki. Most pl Párizsból van elég jó áron China Southern, de nekik szoktak Londonból meg német városokból is hasonló jó áraik lenni. Vagy opció lehet még a Scoot Berlinből vagy Athénból.

Előzmény: UtazóÁkos (158)
UtazóÁkos Creative Commons License 2020.01.08 0 0 158

Sziasztok!

 

Azt szeretném tőletek kérdezni hogy melyik európai reptérről a legolcsóbb eljutni Sydnybe?

A válaszokat előre is köszönöm!

Assis88 Creative Commons License 2019.09.09 0 0 158

Jó napot mindenkinek! 

 

Én szeretném a segítségeteket kérni. Jelenleg Angliában élek de szeretnék költözni. Tudna valaki segíteni, hogy Ausztráliába munkát tudjak vállalni és költözni 2020 áprilisa környékén. Olyan magyar közösséget keresek akik ebben tudnak segíteni. Köszönöm szépen a segítségeteket előre is! 

Utazó Tódi Creative Commons License 2019.01.12 -2 0 157

Helló!

 

www.utazotodi.blog.hu néven új utazós blog indult! Az első pár bejegyzés egy kéthetes ausztrál álomút részleteit írja le, kövessétek, ha érdekel Sydney, a Blue Mountains és Brisbane. Na meg a repülés Qatar Airways-en!

emre33 Creative Commons License 2019.01.11 -1 0 156

Pont ezt szeretném elkerülni, mert az erre nem lesz idő, tipikus rohanós utazgatós lesz :(

Előzmény: t-boyfalva (155)
t-boyfalva Creative Commons License 2019.01.11 0 0 155

Szerintem ha nem lesz jelentkező akkor sétálj be egy nagyobb műszaki boltba  vegyél egy új kártyát vagy töltsél erre pénzt és aktiváltassad. Lehet ,hogy tényleg nem egyszerű mutatvány mert legutóbb nekem is rohangáltak kicsit össze vissza a boltban képernyőről képernyőre de végül megoldották.

Előzmény: emre33 (154)
emre33 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 154

Sziasztok! különös, nehéz, de számomra nagyon fontos kérésem lenne.
Én Magyarországon élek, de februárban 1 hónapra Ausztráliába utazom, és bejárom a nyugati parti vidéket. Informatikus vagyok, számomra fontos az állandó internet, sajnos nyaralás közben is kell dolgoznom.
Utána jártam, hogy nekem a Telstra szolgáltató a legmegfelelőbb. Netről rendeltem is egy 2$ feltöltős  simkártyát.
Viszont én ezt aktiválni csak akkor tudom, ha belépek az országba. (Útlevél számom alapján tudja, hogy nem léptem még be az országba)
Ahogy olvasom, ezzel többeknek gond volt, és gyakran előfordul, hogy napokig nem sikerül aktiválni.
(https://www.telstra.com.au/prepaidactivation oldalon lehet aktiválni)
Én szeretnék biztosra menni, és már most előre elintézni az aktiválást.
Ez viszont csak úgy lehetséges, ha egy kint élő útlevelét vagy vezetői engedélyre végzem el a regisztrációt.
Tudom, hogy ez hatalmas kérés, és bizalom kell hozzá. Ez így ismeretlenül ez elég nagy kérés.
De kérem, bízzatok bennem, nem vagyok se csaló, se olyan aki vissza akar ezzel élni.
Köszönettel:
Nagy Imre

t-boyfalva Creative Commons License 2018.05.16 0 0 153

ooo jajj  szerintem félreértettétek.  Szvsz a jelenlegi pénzügyi helyzete érdekli őket ! Mennyi pénz van a számlán. 

Előzmény: papika67 (152)
papika67 Creative Commons License 2018.05.16 0 0 152

Üdv!Ausztráliába mennénk a testvéremmel augusztusban.Én megkaptam az igényelt vízumot,de a testvéremtől kérnek bankszámlakivonatot  angolra lefordítva!Ebben kérnék segítséget,hogy ez hogyan működik?Minden egyes vásárlást amit a kártyával fizetett ki azt le kell fordítani?Ha pld.az Aldiban vásárol,azt hogy fordítják le?Ugyanúgy Aldi nem??Hol kell ezeket lefordítani,amit el is fogadnak?Vagy elég egy közjegyzői hitelesítés pecséttel?Kérem segítsenek!

Tiangong Creative Commons License 2018.04.28 -1 2 151

Berlin Perth retur 436€. 1 hetre

Nem tudtam ellenallni.

kivancsi vagyok a kontinensre nagyon

trabzonspor Creative Commons License 2018.01.28 0 2 150

Kis szubjektív összegzés:

 

-árak: Magyar szemmel drága. Azt vettem észre,hogy hasonlóan vannak a dolgok mint az USA-ban: Alapban minden drága,viszont ha valami akciós,akkor az tényleg akciós,nem úgymint nálunk,hogy előtte felviszik az árát,aztán leakciózzák... Pl: két literes Pepsi, 3.25 AUD,olyan 650 ft,akcióban 1.19-- 240 ft.

 

Délutánonként a boltokban a friss gyümölcs,zöldség,minden ami romlandó jóval olcsóbban kapható,az eredeti ár töredékéért. Amit nem adnak el,azt kiteszik zárás után a bolt mögött elhelyezett polcokra,és ingyen elvihető!

 

Erre az ötletet a földet körbebicikliző Magyar pár (Árpád és Zita) könyvében találtam,és mi is kipróbáltuk egyszer.

Gyakorlatilag teljesen ép és friss mangó,paradicsom,kiwi,barack stb kitéve a bolt mögé ládákban,amiből pár darabot mi is válogattunk,kukabúvárok lettünk :)

 

Ami ugye kardinális kérdés volt: a sör! Ha 5 AUD-ért ittunk happy hourban egy csapoltat,az már ünnepnap volt,általában a standard ár 8-9 AUD,ami 1600-1800 ft...

 

Érdemes figyelni a Happy Hourokat,nagy hagyománya van Ausztráliában,szinte minden vendéglátóhelynél van kaja pia akció,és az tényleg akció.

 

Szóval nem olcsó hely,de azért nem egy Izland :)

 

-emberek: hát valami teljesen más mentalitás... persze biztosan a jólét,de nem hiszem,hogy csak azzal lehet magyarázni.

 

Mindenki,te tényleg mindenki kedves és mosolyog,a Kedvesem azt számolta,hogy egy nap mennyien mosolyognak rá,és nem csak azért mert szép,hanem mert tényleg ilyenek... Műveltek,nem tapasztaltam azt mint z USA-ban,hogy nemhogy Magyarországot nem tudják hol van,hanem Európát sem... A legutolsó kis falu köpködőjében aki megszólított minket,is tisztában volt Magyarországgal,sőt legtöbbjüknek volt hozzá kapcsolódó története is!

 

Nagy utazók,a hotel egyik recepciósa négy éve volt Magyarországon,a másik tavaly...

 

Veszélyben egyáltalán és soha nem éreztük magunkat,nagyvárosok külső kerületeiben,éjszaka sem,nekem ami lejött,hogy a bűnözés szinte a nullával egyenlő. Kertvárosi házak kerítés nélkül,nyitott ajtókkal...

 

-Aboriginal emberek: aki liberális az lapozzon...

 

Helyzetük nekem teljesen hasonlított az itteni cigányságra. Segélyekből élnek,isznak,nem dolgoznak,mezítláb járnak,isznak,szakadt autójukból kifogy a benzin,isznak,hangoskodnak,sok gyerekük van,és megint csak isznak...

 

Hétköznapi látvány Ausztrália közepén lévő kis településeken a már reggel részeg abok látványa,akik hangoskodnak és a rendőrrel alkudoznak. Hozzáteszem,ellenséges egyikük sem volt soha,ha megszólítottak " Welcome Australia" és kérdezték hogy érezzük magunkat,meg integettek.

 

Tudom el voltak és vannak nyomva elég rendesen,nem nagyon alkalmazzák őket sehol,de ha valami probléma van abban az országban,akkor az az ő helyzetük és körülményeik.

 

-látnivalók: hát ebben (is) verhetetlen az ötödik kontinens... Csodálatos tengerpartok, Great Ocean road, Outback Australia,Red Centre, élhető nagyvárosok sok parkkal..

 

Aki oda utazik,biztos talál magának kedvére valót.

 

Igyekeztünk a 16 nap alatt a lehető legtöbb dolgot megnézni és megtapasztalni,sok minden sikerült,sok minden kimaradt még...

Általában igyekszünk mindig új országokat megismerni,de ha valahová,ide visszamennénk... A Gold-coast ,a Nagy-korallzátony, Tasmánia... lenne még mit felfedezni.

 

Ha Isten is úgy akarja,egyszer még visszatérünk :)

 

Ha bárkinek van kérdése vagy észrevétele szívesen veszem,ha tudok segítek.

 

Ahogy bevezetőben is írtam,szerencsére sikerült pár helyre a világban eljutni eddig,de nem tudom lesz -e ami ezt felül tudná múlni...

 

Ausztrália a legjobb hely a világon

trabzonspor Creative Commons License 2018.01.28 0 1 149

Mintegy nyolc órás út után elértük Coober Pedyt,útközben többször megállva ilyen igazi filmekben látható kis pihenőkben-benzinkút,kocsma,más semmi sok km-en keresztül.

 

A red centre-ben sok helyen kapni Abok által készített festményeket,rajzokat,horror áron.Útközben Kulgerában messze a legolcsóbbak voltak ezek,hátha valakinek érdekes lehet,mi is vettünk egy picinyke kézműves darabot.

 

Egy napot töltöttük az opál bányászat központjában,ami valójában egy falu a semmi közepén,körülötte bányákkal.

 

Egy föld alatti motelben szálltunk meg,ami régi bánya helyén lett kialakítva( Radeka Downunder), megnéztük a katakomba templomot,ahol Magyar nyelvű tájékoztatót is lehetett találni.

 

Elmentünk egy még működő bányába,gyűjtöttünk szép köveket,etettünk kengurut egy kis menhelyen,a helyiekkel ismerkedtünk a kocsmában.

 

Este indult a busz Adelaide-be,ami furcsa volt,hogy a 12 órás utat a sofőr egyedül nyomta le,egész éjjel vezetve!

 

Adelaide tengerpart részén,Glenelg-be foglaltunk az Airbnb-n szállást,egy idősebb házaspárnál. Séta távolságra a tenger,a villamos ami bevisz a központba,tiszta szoba és lakás.

 

Pihenősre terveztük az utolsó napokat,tengerpartozás,fürdés a nem túl meleg óceánban, Adelaide nem túl sok látnivalójának felfedezése.

 

A neten találtam egy Gorge Wildlife Park nevű helyet,gondoltam oda érdemes lehet elmenni--az egyik legnagyobb élményünk volt.

 

Cudlee Creek kis településén található,Adelaide-ből villamossal,és két busszal jutottunk ki. A honlapjukon megtalálható az eljutás,a második kis buszra kell figyelni,mert az napi 3-4 szer megy talán .

 

A belépő 17 AUD volt,egyáltalán nem vészes,merthogy: gyakorlatilag szinte minden Ausztráliában őshonos állat megtalálható,a legtöbbjük szabadon,ott császkáltak mellettünk a wallabik,kenguruk,millió fajta madár,repkedtek a kakaduk,papagájok. Etetni is lehetett őket a shopban kapott erre a célra árult kajákkal.

 

Emellett dingók,tevék,emuk,wombat,és még rengeteg állat a világ többi részéről is.

 

A legnagyobb szám a koala volt természetesen,amit az ölünkbe is lehetett venni,és megsimogatni :)

 

Belefért még pár hangulatos söröző,és sajnos le is telt a bő két hetünk...

 

Hazafelé az Adelaide-Kuala Lumpur-London-Zagreb út végét lecsippentettünk,és Londonból egyből Budapestre repültünk fillérekért.

 

 

trabzonspor Creative Commons License 2018.01.18 0 3 148

Az Uluru-nál pár hotel van, kemping,a legközelebbi település pedig 400 km... Gondolkoztunk előtte,hogy mi legyen,végül befizettünk egy három napos kirándulásra,aminek a végén Alice Springsben raktak ki.

 

Egy nap csak pár gép érkezik a kicsiny reptérre,a mi gépünk vagy két órával hamarabb érkezett mint a sydney-i,így várnunk kellett,mert egybe szedték össze a túrára induló embereket.

A Rock Tour nevű cég útjára mentünk,van elég sok,nagyjából hasonló programot szerveznek.

 

Közepes,23 személyes busszal jöttek,felvették az embereket,tele is lett a busz. A legtöbben fiatalok,de volt 65 ös francia házaspár is.Délután irány az Uluru,körbe séta, a sofőr-túravezető srác idegenvezetésével. Mondhatjuk,hogy ez "csak egy nagy szikla" ,de amellett,hogy az aboriginal kultúrában szakrális és spirituális hely,amikor ott vagy és meglátod,azért az nem utolsó érzés...

 

Este egy parkolóból naplemente,ami különböző színekben világította meg az Ulurut,a srác ott megsütötte a bőséges vacsorát,hideg sörök a fagyasztóládából,ismét úgy éreztük,ennek így kell lennie...

 

A kempingben táborfoglalás,zuhanyzás,wc , hálózsákban aludtunk, éjszaka is bőven húsz fok felett volt a hőmérséklet.

 

Másnap Uluru napfelkelte, aztán irány a nem messze lévő Kata Tjuta,ami hasonló mint Uluru,csak több kisebb képződmény. Itt van több túraútvonal,a legtöbben a rövidebben mentek,de páran bevállaltuk a leghosszabbat. Három óra jó kis séta le és fel, kb 35 fokban... De a táj az kárpótolt a szenvedésekért. Találkoztunk magyarokkal itt,nem először és nem utoljára.

 

Ezután indulás a Kings Kanyonhoz vacsora szabad tűzön sütve,körbe a hálózsákok,tiszta úttörőtábor hangulat. Éjszaka az égen millió csillag,de annyi,amennyit én még sehol nem láttam... tényleg leírhatatlan látvány volt. A srác mondta,hogy ne hagyjunk nagyon elől semmit,mert éjszaka dingók be-be szoktak jönni és elcsenik ami mozdítható. A dingóknak csak távoli vonyítását lehetett hallani,viszont vadlovak és marhák többször is megrezegtették a kerítést az éjszaka folyamán....

 

Reggel ismét korán kelés,Kings Kanyon túra még a nagy meleg előtt. Három óra volt itt is a hosszabb útvonal,kanyon,sziklák,víznyelők,kis oázis,napozó gyíkok,szaladgáló búbos madárkák... hát nem volt csúnya

 

Ebéd után továbbindulás,egy tevefarmon megálltunk,aki akart tevegelt. Ausztráliában él a világon a legtöbb vad teve. Erldundában rövid pihenő,fotó Ausztrália közepénél aztán irány tovább.

 

Délután megérkeztünk Alice Springsbe,a buszban bömbölő Who the fuck is Alice? dallamra :)

 

A túra fejenként 350 AUD volt,ebben benne volt a nemzeti park belépő ár,az utazás,a túravezetés,a kemping és a napi kaják. Az evéssel nagy szerencsém volt,mert a többségében csajokból álló csapat annyit evett,mint amennyit vártam kb... ez azt jelentette,hogy általában három tányér,és degeszre zabálás jutott osztályrészül minden étkezésnél...

 

A társaság nagy része német volt,de voltak franciák,spanyolok,amcsik is. A srác szerint mi voltunk a második magyarok nála.

 

Este még összegyűlt a brigád egy része egy bárban,iszogattunk,és megkóstoltam a kenguru-steaket,ami nagyon ízletes volt.

 

Alice Springs az egyetlen igazi város"Outback Australiában"

 

Két éjszakát voltunk a Mercure hotelben,visszatérve a civilizációba,medencével,mindennel. A városban különösebb látnivaló nincs, egy mosodában kimostuk a ruhákat, megnéztünk egy templomot,sétáltunk kicsit,egy szupermarketet feltérképeztünk,este pedig egyhangulatos élőzenés helyen ettünk-ittunk.

 

Megvettük a buszjegyeket a további útra.. A távolságok kicsit mások mint nálunk,Alice Springsben dél felé ki volt írva Adelaide 1571 km,észak felé Darwin 1686 km... Mintha Budapesten ki lenne írva Koppenhága,meg Athén...

 

A Greyhound busztársaság üzemeltet járatot,vettünk egy short hop pass-t Adelaide-ig,amivel megszakíthattuk az utunkat,a,világ legnagyobb opál bányászati helyén, Coober Pedy-ben....

 

 

attamatta Creative Commons License 2018.01.18 0 0 147

Köszi, remélem még sok folytatása lesz a leírásnak.:))

Előzmény: trabzonspor (146)
trabzonspor Creative Commons License 2018.01.18 0 2 146

Repülés Virgin-nel,még a kb egy órás úton is volt kaja-pia.

 

Melbourne-be a reptérről a belvárosba bejutni a legegyszerűbb a SKY-busszal,oda vissza talán 36 AUD. Itt van a világ legnagyobb villamoshálózata,ami a belvárosban teljesen ingyenes. A külső szakaszok elvileg fizetősek,de ellenőrnek se híre se hamva nem volt..

 

Szállásként sikerült alkalmi vételként-negyedáron- kifogni a Windsor-hotelt,ami egy 1883-ban épült angol stílusú öt csillagos szálloda. Igazi régi stílus,a berendezés,a személyzet öltözéke,a falon kiírva a megannyi ott megszállt híresség-színész nevével.Nem volt rossz egy kis kényeztetés :)

 

Két napunk volt itt amibe belefért a belváros gyalogos felfedezése, különös tekintettel a hangulatos italmérő egységekre, St.Kilda tengerpartja, a folyón lévő hangulatos élőzenés hajón eltöltött merengéssel.

 

Köszönhetően az ingyenes villamosnak,a belvárosban sem lehet azt érezni,hogy nagy lenne a dugó,az egész város alapzaja jóval kisebb,mint mondjuk Budapesten. Nincs a nagy rohanás,dudálás,egymás eltaposása,minden nyugodt,de ugyanakkor él,és lüktet.

 

Kyoto volt eddig,ahová azt mondtam,ha tehetném holnap odaköltöznék.. Hát Melbourne-be szerintem még ma....

 

Egy egész napos kirándulásra befizettünk az AAT-kings nevű utazásszervezőnél a Great-ocean road túrára.

 

Reggel szállodánál felvesznek,napközben megállunk több kilátópontnál--talán a 12 Apostol a leghíresebb,amiből már csak hét van meg,mert pár éve több is beleomlott a tengerbe--séta,ebéd,hangulatos tengerparti kis városok,gyönyörű sziklaképződmények a tengerben. A buszvezető egyben idegenvezető is,remek történeteket mesél út közben,így unatkozni garantáltan nem lehet.

 

Este értünk vissza a szállodába,gyorsan alvás,mert másnap korán reggel mentünk tovább Ayers Rock(Uluru) repterére...

trabzonspor Creative Commons License 2018.01.18 0 2 145

Sziasztok!

 

Megjártuk Ausztráliát,elöljáróban talán csak annyi,hogy eddig Japán volt a kedvenc... de talán csak eddig :)

 

December 27-én kivonatoztunk Zágráb-ba, 9 azaz kilenc euróért-kabaré-kicsit megnéztük a karácsonyi vásárt,csevapcsicsa, Ozujsko,sétálgattunk,másnap pedig indult a repülő. Zagreb-London-Kuala Lumpur-Adelaide volt az útvonal,30-án reggel meg is érkeztünk Adelaide-be. Az első pozitív tapasztalat itt ért-amit rengeteg követett-a Qantas járatunk még aznap ment tovább Sydney-be,hagytam elég időt az átszállásra,de minden flottul ment,maradt vagy 5 óránk a gép indulásáig. Kérésünkre egy korábbi gépre teljesen ingyen átfoglaltak,sőt még ők kértek elnézést,hogy a fél óra múlva induló gépre már nem tudják megoldani...

 

Welcome Ausztrália :)

 

A belépés amúgy teljesen sima volt,kinyomtattuk az e-visát,ezt csak Zágrábban kérték a legelején. Megnézték az útleveleket,annyit kérdeztek,hogy megyünk e tovább még ma Sydney-be,mert ottani címet adtunk meg a repülőn kitöltött kis papíron,és bent is voltunk az országban,tartott vagy másfél percig.

 

Sydney külső részén szálltunk meg,fél óra volt vonattal(HÉV) a belváros. Szilveszter előtt elképesztő szállás árak voltak,itt találtam még elfogadhatót,ennyi vonatozás belefért. (Greenacre Hotel-mi voltunk az első Magyar vendégek ott,welcome drinkkel köszöntöttek)

 

A tömegközlekedésre az Opal kártyát lehet kiváltani, feltölteni tetszés szerint,a reptéri vonal drágább 17 AUD egy irányban,amúgy annyira nem vészes, hétvégén 1.10-et vont le a fél órás vonatozásért...

 

Első délután csak a berendezkedésé volt,a környéken kis séta,aztán beájulás az ágyba,azt sem tudtuk milyen nap van és mennyi az idő.

 

Másnap Sydney látnivalói,Operaház,híd,hajózás az öbölben-erre is jó az Opal-kártya-este pedig szilveszter. Nem voltak kevesen mondjuk úgy,de remek helyünk volt a híd mellett az öbölben, visszaszámlálás,sikongatás,12 perces tűzijáték,hídon fényfolyam stb,nem volt egy rossz élmény,úgy éreztük akkor és ott,hogy jó helyen vagyunk.. :)

 

Ezután a városban kis séta,mindenki örült,boldog volt,énekelt,benéztünk pár kocsmába tesztelni a helyi söröket,a vonat éjjel is járt,hajnalban a szálláson is voltunk.

 

Következő nap a strandolásé volt,vonat-busz kombó Bondi-beachre, 38 fok,tiszta hideg víz( 20 fokos kb). Megnéztük az Iceberget,ami két medence kialakítva a tenger partján, belépő 8 Aud,öltözők,szauna,büfé,a medencékben tengervíz van.

BBQ csirkeszárnyas ebéd,délután pedig indulás a reptérre,mert várt minket a többször is a legélhetőbb városnak választott Melbourne...

 

 

 

 

TR FX Creative Commons License 2017.10.09 0 0 144

Igen, láttam, hogy nem igazán pörög a topic sajnos, de majd megkísérlem beindítani! :-)

Előzmény: W.L. (143)
W.L. Creative Commons License 2017.10.06 0 0 143

Apropo Fidzsi!

Irj rola sajat topikjaba (ahova utoljara en irtam 7 eve) vagy az Oceania topikba:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9106407

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9156867

 

Errefele nagyon keves magyar jar, mindig jo frisset olvasni roluk.

Előzmény: TR FX (123)
W.L. Creative Commons License 2017.10.06 0 0 142

Ird be legkozelebbi letezo hozzatartozoidat.

Ha ez hazastars es gyerek, akkor azokat, ha testver, szulo vagy nagyszulo, akkor azokat.

Valakid csak van. :-)

Előzmény: TR FX (119)
t-boyfalva Creative Commons License 2017.09.16 0 0 141

Nekünk a két naphoz nem voltak nagyok a távolságok.....ha jobban utánanéznék biztos lenne olyan ami érdekel és már messzebb van.....De 2 naphoz szvsz bőven elég a belvárosi rész.  ......Jó igen persze, én is élveztem ,hogy ott álltam az Opera mellett és még meg is tapicskoltam egy kicsit....Na majd kiváncsi leszek az élménybeszámolódra.  Na meg előtte a kis  Fiji sem piskóta. :-)

Előzmény: TR FX (140)
TR FX Creative Commons License 2017.09.13 0 0 140

Sajnos ez most tényleg extra rövid lesz, de úgy voltunk vele, hogyha erre adódott lehetőség akkor ezt kell megragadni. Reméljük lesz majd még alkalom tovább maradni valamikor!

Hajlok rá, hogy az Operát (belülről) lehúzzuk a listáról, de körbejárni azért valószínűleg körbe fogjuk. Mégiscsak más a saját szemével látni az embernek, hogy OK, ez tényleg semmi különös.

 

A sydney zoo-ban van egy koala encounter nevű program, úgy elég közel lehet kerülni az állatokhoz. Vagy legalábbis 1db-hoz egészen biztosan, az ár még a közös fotót is tartalmazza! :-)

 

Chippendale-ben a Central Statintől kb 500m-re fogunk lakni. Ott pont megáll a Big Bus, szóval ebből a szempontból praktikusnak tűnik a dolog, bár alapvetően mi is a sétálós vonalat preferáljuk.

Ezek szerint nem olyan nagyok a távolságok?

 

Előzmény: t-boyfalva (139)
t-boyfalva Creative Commons License 2017.09.13 0 0 139

Operaban nem voltam.  Körbesétáltam ,de azt is minek :-)  Messziről mutat igazán ! A zoo-ban sem voltunk.  Általában minden állatkert a Koalákkal akarja bevonzani az embereket, aztán hogy bent mennyire tudsz közel jutni hozzájuk vagy  egy jobb fotót készíteni az majd csak ott fog kiderülni.  

Kár hogy nincs több napotok, hogy kiutazzatok a városból.  Mert mikor a vallabyk és kenguruk ott ugrálnak körülötted szabadon az az igazi Ausztrália.

Hop on hop off jó ötlet  Mi nem alkalmaztuk. Bár gyanítom a cityn kívülre se így se úgy nem fogtok kijebb jutni. Az meg bejárható gyalog is. ...Persze lehet csak én vagyok olyan hogy a hétköznapi utcasarkok is érdekelnek és képes vagyok 20 méterenként fotózni :-)

Száálásotok merre lesz ?

Előzmény: TR FX (138)
TR FX Creative Commons License 2017.09.11 0 0 138

Nagyon köszi a tippeket! Eddig Opera, Harbour Bridge és a Sydney Zoo (koala ház) van a must see listánkon. Azt pl még nem sikerült kigondolni, hogy az Operába be akarunk-e menni vagy az csak kívülről megnézendő?

Még valami hopp-on-hopp-off buszos megoldásban is gondolkodunk. Talán hatékonyabb, ha nem tömegközlekedéssel bajlódunk, hanem célirányosan megyünk a nevezetességekhez. Talán többet látunk így, még ha sokmindent csak kívülről is.

 

Előzmény: t-boyfalva (137)
t-boyfalva Creative Commons License 2017.09.11 0 0 137

Nem tudom van e már vaalmi elképzelés.....De akkor ha esetleg nulláról akkor :  Reptérről metróval be a belvárosba . Na persze csak akkor ha ott van a szállás. (simán találni meglepően olcsón kis kinai hotelekben .) Mi reggel érkeztünk és szobafoglalás előtt simán ott hagyhattuk a motyót és már indulhattunk is be a városba) Másik hogy az a metróvonal nem a cityhez tartozik hanem valami magáncégé..ezért az jóval drágább mint a normál közlekedés sydneyben .

Pyramont Bay-nél van hajóállomás..Itt keresni járatot ami circular Quay-hez megy. ez egy kellemes hajókázás "bkv" tarifával a Harbor bridge alatt és kikötésig még a sydney operaház fotozását is le lehet tudni a tenger felől :-)..hja a pyramont bay-el átellenben van az Aquarium...márha érdekel...Meg itt lehet kombinált jegyeket venni különbőző látványosságokra (megéri) mi egy 3 -as kombót vettünk.  pl ezzel mentünk fel a Sydney Towerbe is. Este mi sétáltunk a Harbour bridgen....Nagyon szépen rá lehet látni az Operára. Még pont egy tüzijátékot is kifogtunk.Csak sajnos a híd állandó remegése nem jön jól az éjszakai fotózáshoz.  Mi gyalog voltunk mindenfele nem bonyolítottuk túl a dolgokat.  Ti már kinéztetek valami feltétlen megnézendőt ?

TR FX Creative Commons License 2017.09.11 0 0 136

Engem a 2 nap Sydney nagyon érdekelne. Nekünk sem lesz sajnos sokkal több időnk.

Bármi tuti tipp/jó tanács?

Előzmény: t-boyfalva (135)
t-boyfalva Creative Commons License 2017.09.11 0 0 135

... összefoglaló ? Tapasztalat  ?  Hát Ausztráliának én csak egy szeletét láttam...pontosabban annak is csak egy részét. Melbournben voltam rokonoknál.(na jó volt 2 nap Sidney is ) Igy első látogatásunkkor abban a szerencsés helyzetben voltunk hogy reggel csak be kellett tenni a  fenekünket a kocsiba este meg kiszállni. Mert kocsi nélkül ugye ausztrália felfedezése szinte lehetetlen. még ha csak Melbourne közvetlen környékéről beszélünk akkor is. A helyi erők azaz a rokonság meg minden napra ujabb és ujabb uticélokkal állt elő. Na így könnyű mondhatja bárki...és tényleg az volt. Na most van az a pont hogy tulajdonképpen elkezdhetnék regényt írni vagy ha esetleg van konkrét kérdés akkor szívesen válaszolok......egy biztos Ausztráliban más a rezgésszám...Nem szabad rohanni....Talán ezért is vágyom mindig vissza..tékitizi !!!

 

Próbálok egy linket ha érdekel valakit itt van pár fotó

 

 

https://www.facebook.com/groups/utazas.a.nagyvilagban/search/?query=debreczeni

Traveller00 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 134

Az AirChina társaságnak februárra, tavaszra vannak egész jó áron jegyei , 600 eur alatt.

 

Valaki repült már velük? Sok helyen olvasom, hogy kis lábtereket és üléseket, amit egy 2-3 órás úton elvisel az ember, de hosszú távon...

TR FX Creative Commons License 2017.09.11 0 0 133

Csatlakozok az elöttem szólóhoz! Hátha felélénkül ez a topic! :-)

Előzmény: trabzonspor (132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!