Keresés

Részletes keresés

lelketlen Creative Commons License 2001.07.28 0 0 5423
Létezik olyan állitómü amit a váltó alá lehet
rejteni,csakhogy igen húzós az ára!
(többe kerul a hús,mint a leves...Vagy forditva?)
Üdv.:b.
Előzmény: Törölt nick (5401)
lelketlen Creative Commons License 2001.07.28 0 0 5422
Én néhány hete ruháztam be hasonló dolgokra.
Igen valódi ROCO!Sőt a flex is tök jó.
Hátrány: az állitómüben nincs visszajelzési
lehetőség.(De az meg könnyen cserélhető!)
Szvsz. érdemes foglalkozni vele! Üdv.:b.
Előzmény: Király E. (5399)
Király E. Creative Commons License 2001.07.28 0 0 5421
Köszi a válaszokat,azt tudom hogy a digital a mozdonytól függ, csak nekem azt mondták hogy a pályának szupernek kell lenni,hogy a digitális jel ne szakadjon meg sehol, és ezek a 2,5-ös váltók nem alkalmasak a jel továbbitására.
Sziasztok
Előzmény: Törölt nick (5405)
sansan Creative Commons License 2001.07.28 0 0 5420
Milyen igazad van Rézgaras!
Láttam is a börzén téglafalat ives ablakokkal.

Amúgy a Faller fűtőházánál is volt fotó,hogyan lehet bővíteni az egészet házi módszerekkel.(2 beállásosból 4-6)

Előzmény: rezgaras (5416)
BoGar Creative Commons License 2001.07.28 0 0 5419
Sziasztok!

Van egy jó hírem! Újra megy az FTP a SuperTatán, így végre frissülhetett a Webzine!! Köszönet a képekért CsikósháTTúnak!!

Üdv: BoGár

Ui: várom az újabb képket és híreket!

Intersziti Creative Commons License 2001.07.28 0 0 5418
Tudod, mit? A 406-os ICE menetet elküldöd a méjlemre?
Az idegesített, hogy nem letölthető formátumban jött, hanem onlájn nyitotta meg, és töxar volt.
Méjlen esetleg jobb.
Azon filóztam, majdnem elérte a sebessége (km/h-ban) a vontató sorozatszámát :-))))
Előzmény: luc72 (5409)
rezgaras Creative Commons License 2001.07.28 0 0 5417
Király E. írta:

> Roco 2,5-ös magasságú sinekből
snip
> azt irják, hogy ez a Roco Hobby Line sinrendszer

Ezt már egyszer kitárgyaltuk. A Hobby Line az a Roconak az amerikai piacra gyártott sínrendszere. Geometriája coll-rendszerű (9" - 228,6mm hosszú egyenesek, 15" - 381mm és 18" - 457mm sugarú ívek, amerikai váltógeometria, stb.) Csak csóró Kelet-Európaiaknak árulják, a nyugati katalógusokban nincs is bent és állítólag nem is Roco gyártja, hanem valami kis cég - de egyesek szerint a szlovén Mehano (ami nem is olyan kicsi...). Ettôl még persze lehet használni.

Előzmény: Király E. (5399)
rezgaras Creative Commons License 2001.07.28 0 0 5416
sansan írta:

> létezik-e Ho-ban Olyan többemeletes régi malomépület,
> amilyen szinte minden városunkban megtalálható?

Hát miért nem építesz egyet magad? Nem olyan nehéz!

Azon füstölgök, hogy lassan a többség számára a vasútmodellezés márcsak annyit jelent, hogy összevásárolják a német modelleket - lehetôleg készre építve. Jó, tudom, ízlések és pofonok különbözôek, de az a benyomásom, hogy német terepasztalokat a németek mégiscsak sokkal szebbeket csinálnak, mint mi. Akkor meg minek annyira pedálozni abban az irányban?

Előzmény: sansan (5395)
luc72 Creative Commons License 2001.07.28 0 0 5415
CsikosháTTú

Meg kaptam az emiled, és nem haragszom amit írtál, sőt még örülök is neki. Szeretnék is erről veled bővebben beszélni, mert tavasszal vettem egy Pentax tükör reflexes gépet + Tamron 80-210 mm objektivet. Egyre jobban megy a fotózás, de azért mindig tanulhat az ember. Te meg ha jól tudom a Sky Huszars osoknak vagy a képi anyag örökítője.

De visszatérve a képekre, digivel készültek, hirtelen felindulásból és Matiz munkahelyén.
Vannak sajátok is, azokat folyamatosan fel scennelem a netre.

Intersziti Creative Commons License 2001.07.28 0 0 5414
Csíkos!

Néha, Dajcslandban vannak nosztaligavonatok 56-ossal vagy 58-assal (asszem az utóbbi volt, a 3Saton is látható Eisenbahnromantikban), ahol élethűen tehervonatot húznak, csak a fotósok kedvéért...

Intersziti Creative Commons License 2001.07.28 0 0 5413
Tyű! Érdekelne!
Majd jövő hétvégén, ha visszajöttem, megdumáljuk, o.k.? :-)
Előzmény: luc72 (5409)
Intersziti Creative Commons License 2001.07.28 0 0 5412
Annenstrassét akartam írni, de nem ez a lényeg :-)
Előzmény: Intersziti (5411)
Intersziti Creative Commons License 2001.07.28 0 0 5411
Csá!

Tudtok Grazban jó modellbolt címet? Holnap indulok.
Az Annanstrasse-it ismerem, az jó.
(Ahol TT is van :-) )
Köszi

_ Liar _ Creative Commons License 2001.07.28 0 0 5410
ok akkor majd irok........
Előzmény: luc72 (5409)
luc72 Creative Commons License 2001.07.27 0 0 5409
még valami

Akit érdekelnek a DB MUSEUMos filmek de nincs türelme letöltögetni az irjon. Én lekaptam az összest köszönhetöen a 2048000 bps csatlakozásomnak.

luc72 Creative Commons License 2001.07.27 0 0 5408
Ja a 80 asom Flesi lesz.
A PIKO jön ki Taurusal Hobby kategoriában.
luc72 Creative Commons License 2001.07.27 0 0 5407
Sziasztok

El hoztam a füstihez egy adag váltót 2.1 sínrendszer abból is a hosszú váltok, 345 mm hosszúak.
A gőzösből most 13 db. van, és rendeltem még 3 db hozzájuk, valszeg egy Gützold BR 65 ösre is szert teszek szeptember elején.

A ROCO váltó állítóművet el lehet rejteni egyszerűen, én 1 meg is oldottam, így a többi is így lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2001.07.27 0 0 5406
Ja!
Analóg pályát utólag digitalizálni: egyszerű.
Digitális vezérlésűre kábelezett pályát analógizálni:
1.: h.lyeség,
2.: b@romi macerás.
csíkosháTTú
Előzmény: Király E. (5402)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.27 0 0 5405
A parafára ágyazat lapot tettem, erre a sínt, aztán festettem, utána majd szórom a zúzalékot. Egyébként barna a talpfarács. A digital nem a síntől függ, a modellektől.
Előzmény: Király E. (5402)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.27 0 0 5404
Üdv!
Nézd meg a www.auhagen.de honlapon a "tipps und tricks" részt.
csíkosháTTú
Előzmény: Király E. (5402)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.27 0 0 5403
Nem dolgoztam, csak vonatoztam rajta. Ugyan egyenlőre a két Fz1-es van rajta, de nagyon jó külön irányítani két mozdonyt!! Amíg az egyik körbejár, a másikkal szerelvényt rendezek össze, amire ráálhat....szóval jó. A vágányhálózat már teljesen kész, de van még 3 csonka, ami nincs leszigetelve, ezeket is lehet majd kapcsolni, mozdonyokat fogok rajta tárolni. Még kellene egy tápvezetéket is behúzni, meg a váltók polarizálását folyatni....ezeket majd holnap vagy hétfőn.

Elkezdtem feldolgozni a DRG/DR/DB színkódokat, kb.1921-től 1994-ig RAL kódokkal. 6 oldal, kettőt begépeltem, JSB fordítja, amint megvan az eredmény megy fel a V&M lapra. Igyekszem sietni vele.

Előzmény: Törölt nick (5401)
Király E. Creative Commons License 2001.07.27 0 0 5402
Helló
Lenne még egy pár kérdés.A sinek feketék, vagy már rozsdáztad,a töltéságyazat lapot még beszórtad,és a vágányzatot hozzászögezted az alaphoz?Ez a pálya késöbb digitalizálható?
Köszi szia
Előzmény: Törölt nick (5400)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.27 0 0 5401
Hali!
Dolgoztál ma az asztalon? Azóta beszéltem JSB barátunkkal, felhomályosított, hogy a váltó állítóműveket nem tudod átrakni. Bocs, hogy zargattalak, de azt hittem a ROCO fejlettebb.
Én ma végre találtam időt ősi Zeuke gyorsvonati kocsi roncsaim (kaptam őket, meglehetősen össze vannak gányolva) felújításának folytatására. Az egyszerűség kedvéért, majd JSB-nél szeretném fotóztatni a folyamatot (Ő még nem tudja).
steve
Előzmény: Törölt nick (5400)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.27 0 0 5400
Én ROCO LINE-ból építek, a másikat nem ismerem. Szerintem ugyanott készül, minőségbeli különbség nem nagyon lehet, szóval érdemes beruházni rá.
Előzmény: Király E. (5399)
Király E. Creative Commons License 2001.07.27 0 0 5399
Helló Mindenkinek.
Szeretnék egy új pályát épiteni Roco 2,5-ös magasságú sinekből.Bementem ma az Erkel utcába és lehet kapni négy féle váltót, sineket ,állitóműveket a váltókhoz stb,mind fekete szinű , és szerepelnek a Roco katalógusban.Délután átmentem a Modell és Hobby boltba és ott lehet kapni/olcsóbban /szintén Roco sineket és váltókat beépitett állitóművel, de barnák.Megnéztem az alját ott rajta van hogy Roco.Kaptam egy szórólapot, azon azt irják, hogy ez a Roco Hobby Line sinrendszer, és a gyári számok mind öttel kezdődnek.De ezek nincsenek benne a főkatalógusban.Ezek tényleg Roco sinek? Valaki közületek esetleg használja? Matiz, esetleg ilyenekből épitkezel?Érdemes ezekre beruházni vagy inkább ami a katalógusban is szerepel?Aki tud kérlek válaszoljon , mert a jövő héten megvenném őket.Köszi mindenkinek,sziasztok
Előzmény: Törölt nick (5398)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.27 0 0 5398
Szeva luc72!

Nézd meg a www.kleinmb.at honlapot, ha még nem ismered. Gyártják a BR80-at! Világítás biztos van benne, de alaposan nézd meg! Mint tudjuk nekem "nix dajcs"...

steve

_ Liar _ Creative Commons License 2001.07.27 0 0 5397
üdv mindenki........

luc : áldom a nevedet, hogy megtaláltad ezt a videós linket, királyak....
ilyet még sokat találhatsz....

üdv Liar

Törölt nick Creative Commons License 2001.07.27 0 0 5396
Szia etwg!

Köszi az infokat! Én ugy tudtam, hogy a DR már valamikor a hatvanas években selejtezte az 56-kat. Megnyugtat, hogy a hetvenes évek első felét idéző majdani asztalomon nem lesznek kakukktojások a gépek (kettő is van belőle). A TT (eredetileg BTTB gyártmány, a Tillig csak a motort cserélve, változatlanul gyártja) a porosz G 8.2-est idézi. Szerintem a BTTB legszebb mozdonya, és a konstrukciója is kifogástalan. Javítani biztos, hogy könnyű, mert az egyik példányom roncs volt, ma már nem az.
Az 58-ról is tudsz infokat? Fényképeket nézegetve szembetűnik, hogy ezek 1 E tengelyelrendezésűek, míg az 56-os 1 D.

steve

Előzmény: etwg (5393)
sansan Creative Commons License 2001.07.27 0 0 5395
Ja,igen.
A Vasút& Modell újság 37.oldalán látható főtőházat vettem meg a tavasszal.
Nagyon szép és el lehet rejteni benne még egy hosszú szerkocsis gőzöst is.

Tudja-e valaki,hogy létezik-e Ho-ban Olyan többemeletes régi malomépület,amilyen szinte minden városunkban megtalálható?

Előzmény: sansan (5394)
sansan Creative Commons License 2001.07.27 0 0 5394
Ma Szegeden csavarogtam,természetesen szakítottam időt,hogy beugorjak a Mikihez.
Láttam DB állatszállíto kocsit,talán EPIII,talán arról volt szo néhány napja.
Kb 1600 az ára(roco)

Benéztem a Plázába is és nagy meglepetésemre találkoztam modellekkel.
(Fecus,tudsz róla?)
Ami tetszett:Fiatal eladó csajok,sokmindent megengednek,lehet próbálni(na ez most hülyén hangzik,csak a nejem ne olvassa.-)))) )
Lehet vágányokat is venni,még TT-hez is(pilz)
Nagyon szép Faller fűtőházakat láttam
Az egyik nagy gyárkéménnyel.Beszerelhető füstgenerátor is,az nem derült ki,hogy mellékelik,vagy külön kell venni.
Kaphatóak Roco,Piko,Fuggerth jármüvek

Ami viszont nem tetszett: hogy a járművek alá bizony illett volna vágánymezőket helyezni,ne azon a textilián álljanak szegények.Mint Pl. a Lurdy házban.Hiába,nőőőők,nincs érzékük a modellekhez(tisztelet a szabályt erősítő nagyon ritka kivételnek).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!