Keresés

Részletes keresés

RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6211
Joem!

A dolog nagyon-nagyon érdekelne! + amit fel tudok ajánlani a Zeüke 1965, BTTB 1972/73, 76/77, 79/85, BTTB Zeüke 1993, Tillig 1994, 96, 97/98, 98/99, 2000, 2001 egyedül az 1991 fehér nagy A4-es katalógus nincs meg!!

Király E.

Nagyon figylej oda, hogy a 2 kardán, csak látszólag egyforma!! Az egyik oldalán kisebb a "luk". Ő kerüljön a közepéhez közelebb!! mert neki kisebb mozgás kell!

Előzmény: Király E. (6204)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6210
A kardánokat meg is fordítottad? RolandTT tippje, nálam bevált.

Intersziti (ha rosszul írtam a nick-edet bocs!)!
A börzén a nyári szünet előtt egy ficere árult egy csomó ROKAL cuccot: BR24, személy-, teherkocsik. Sajna most nem láttam.

Előzmény: Király E. (6204)
Intersziti Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6209
Sőt, most már végre elkezdik gyártani a DO2000 (új emeletes) vezérkocsit is.
Előzmény: RolandTT (6207)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6208
Haaat...
aki keres, talal. Lehet JO, szinte hibatlan katalogust venni!
A festekpatronos-reprint akcio ugyanezt erne el....akkor mar inkabb nyomdai technikaval kellene dolgozni, ha mar egyszer penzt fektet valaki bele!!!

A mostani borzen sok kivallo allapotu katalogust lattam! Ha legkozelebb megyek ki, veszek nehanyat, nosztalgiabol...ha talalok junior TTszergejt, azt is :-)

A PeCsa kiallitason a junor szettes BR80 5000 azaz otezer forintert volt kirakva!!! Ez milyen mar??

Előzmény: joem (6202)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6207
Optimizmusodnak örülök! Látod én sem vesztettem el lelkesedésemet, csak a kezdőket próbáltam lebeszélni.
A Gützöld még 2000-es katalógusában benne van a BR242 helyes forgóvázzal, tehát ő maga vitte tovább a dolgot. A Herr modelt mint, ahogyan nagyon jól láttad a Tillig gyártja az E70-et, tehát nem hiszem, hogy ugyan az a cég lenne!
(Emeletes kocsi benne van a Tillig 2001-ben!!!)
Előzmény: Törölt nick (6201)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6206
Hát, nem is tudom... Nekem passz, én nem vagyok sem ellene, sem mellette. Ha kell tudok segíteni néhány "alapanyagban".

Más.

Aki térdekel TT hívők:
A BTTB-s BR130 tuning szettet az "UNION TT" német cég gyártja (gyártotta?). Részletes leírás a TT Kurier 8/'96-os számában van, részletesen foglalkoznak a Ludmillával.

Előzmény: joem (6202)
Intersziti Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6205
Berlinben is lehet még kapni régi NoHAB TT-ket, MÁV-osat is. Ez a Zoologischer Garten környékén van, asszem Mischas Bahnhof vagy mi? A Nürnberger strassén (asszem)?

Csupa félinfók :-)

Előzmény: RolandTT (6198)
Király E. Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6204
Üdv!
Bocs hogy egy kicsit off,de ha már ilyen sokan vagyunk.TT-s kérdés: hogy lehet hogy az egyik hattengelyes mozdony halkan elmegy a legkisebb iven, mig a másik -alig hallhatóan-de zörög.Kicseréltem a kardánokat ,de akkor is.De amikor a gyanús forgózsámolyt kicseréltem a másikkal, akkor elmúlt a zörgés.Létezhet hogy a zsámoly a hibás,mert szétszedve teljesen egyformának, hibátlannak tűnnek.Köszi Helló
Előzmény: Törölt nick (6199)
Intersziti Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6203
Tyű, én Rokalokra lennék kiváncsi! Újra E03, E40 (asszem) meg ami még nem jut eszembe...
Előzmény: Törölt nick (6201)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6202
Én is olvastam, de mivel alapvetően H0-ban utazom, ezért valószínüleg átsiklottam felette, meg régen is volt (első cikk, meg minden).
Más.
Az ember előtt ott vannak a régi katalógusok, de egyre ritkábban. A börzén teljesen változó a felhozatal, de az általam ismert, régi, magyarországon is terjesztett TT és PIKO katalógusok egyre ritkábbak. Kérdésem a következő (a jogi oldalt most ne feszegessük): Mit szólna a nagyérdemű, ha régi katalógusok reprintjei kerülnének az asztalra, relatíve normális minőségben. A dolog nem olcsó, mert ha az időt és a papírt nem is számoljuk, a festékpatron qrva drága. Így kerülne 1-1 példány 2-2,5 KHUF-ba. Hangsúlyozom, a fene se akar ezen nyerészkedni, de pofátlannak tartom a satnya fénymásolatokat 800-ért.
Vélemények?
Előzmény: Törölt nick (6199)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6201
joem azóta olvas...
Amúgy szerintem nem csak ezért nem gyárt a Tillig néhány régi TT cuccot: E11/E42 > Gützold. Négytengelyes tartályvagonok (pedi csodaszépek!)> ???. Nohab > ???. CSD E499 > ???. Régi emeletes vonat > ???. Lehet, hogy nem tudta megszerezni a jogokat a nagy felvásárláskor?
Előzmény: RolandTT (6198)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6200
A start-szettes kep elkeszult mar esetleg? Egy scan-el is beernem :-)
Előzmény: RolandTT (6198)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6199
Hali!
Írtam is, hogy ez szerintem a régi kupplung miatt született így: nem fért volna el másképp a kanyarban az a ménkű nagy kapcsoló az ütközők között. Ma már ez a NOHAB esetében javítható, meg a régi BTTB "Ludmillához" egy cég gyárt egy tuning szettet is. A V200/BR118 már nehezebb ügy, vakarom is a fejem...

Ne légy kishitű: én például olvastam, csak én optimistább vagyok...

Előzmény: RolandTT (6193)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6198
Egyébként ne rabold vele az idődet, mert amit most beszéltek arra nem ad kielégítő választ, csak arra, hogy azthiszem -ahogy Te is említetted- nekünk TT-seknek köztudott, hogy kooprodukcióban készült és amit én ott próbálok kifejteni, hogy valúszínűleg ezért sem gyárt a Tillig nohabot.
Namostmárasszemegykicsittúlmagyaráztammagam:)
Előzmény: joem (6196)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6197
Köszi:)))
Előzmény: joem (6196)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6196
Megyek olvasni, mindjárt jövök
Előzmény: RolandTT (6194)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6195
Ez a kép még a '82-es katalógusban is így van. Előttem meg a '76/'77-es katalógus van, abban még a régi MÁV festéssel szerepel a 001. Régebbi irományom jelenleg nincs kézközelben, de itt már a "VEB..." céget említik. Lehet, hogy ez volt a HERR? Amúgy most néztem emg tüzetesen a szélvédőt, már tudom mi zavar rajta: szögletes a teteje, ívelt helyett.
Ja! Az én egyetlen megmaradt magyar modellem is a 001, de még Zeuke gyártmány.
Előzmény: joem (6192)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6194
Mindig is nagyon foglalkoztatott a gondolat, hogy a T. Fórum által létrehozott WebZine-t a fórum olvasói (mondhatni "Szerkesztői") mennyire olvassák. Én már régen azt látom, hogy semennyire!
Ha valakit érdekelnek az előző ezirányú írások, melyből ezt szűrtem le szivesen megírom, de most Joem által is megerősíthetem (és bocsánat tőle, nem kötekedek!). Hogy most miből szűrtem ezt le: Az első cikket nekem sikerült írnom, ahol is említem ezt a TT-s Nohab dolgot.

Előzmény: joem (6192)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6193
Hi Steve!

Sajnos Joemnek igaza van, pedig mint láthattad én is nagy Nohab kedvelő vagyok. De nem is ezért írok, inkább azért, hogy ne fogjuk a kooprodukciós cégekre a dolgot, mert a Zeüke 1. mozdonya a V200 (BR221) is ilyen "hibás" forgóváz konstrukcióval jött ki. Aztán követte persze a az összes még a BR 130-is (Nem írnám rá, hogy Ludmilla:)

Előzmény: Törölt nick (6189)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6192
A 80-as BTTB katalógusban (M61 019 narancssárga, vöröscsillag, MÁV logo az oldalán, ahogy kell, + egy fotó, amely azonosan egyenlő a MÁV vontatójármű albumban megjelenttel) már valóban azt írja, hogy Co-production with VEB Plastspielwaren Berlin
Előzmény: Törölt nick (6189)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6191
Hoppá!!
Egy néhány hozzászólással lentebbi témához kapcsolódva: előttem a Zeuke TT 72/73-mas katalógusa (van benne fotó az M61.002-ről), és azt írja a NoHAB-ról, hogy "Koprodukció a HERR KG gyárral). Lehet, hogy a TT guruknak ez természetes, én most hallom először.
Apropó, HERR, megnéztem a Bi 33 kocsimat, sajnos már Piko. Viszont a 64-es katalógusban a Bi 33 HERR, de a BR84 HRUSKA név alatt fut...
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6190
No, hogy komolyra vegyük a dolgot:

Az emlegetett modell festése teljesen új, kapaszkodók, kürt, tükrök külön felszerelve, kifogástalan minőségben. Természetesen új feliratozás is. Ezekkel a javításokkal a hibás szélvédő már nem is tűnik fel. Ja! És a kasztni a festés-feliratozás után lakkozva is van, hogy ne jöjjön le a felirat, meg a tapizó ujjak nyomát szappanos, nedves ronggyal el lehessen tüntetni.
Látnod kéne...

steve

Előzmény: joem (6188)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6189
A modellt egy külső cég csinálta a Zeuke-nak, és később a BTTB-nek is, a VEB Plastspielware Berlin. Ez a forgóváz megoldás még a régi TT kupplug öröksége, de szerencsére tényleg könnyen modifikálható. A Tillig konstrukció már nem ilyen, alkalom adtán elviszem a 120-ast megmutatni.
Előzmény: Törölt nick (6187)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6188
Dárágoj Sztív!

Sajnos valóban nem voltam kint a börzén, és ez nagy valséggel igaz lesz a következő kettőre is :-(
Természetesen a kérdéses modellt nem láttam, csak a default BTTB modellt ismerem, és az nem teccik.
Ez persze magán vélemény, lehet vele egyet nem érteni. A PIKO sokkal több átalakítást igényel, hogy emlékeztessen a NoHAB-ra, a végeredményt Te is láttad az első börzés topic-találkozón. A két motorral nem tudok mit tenni, azt tudom, hogy gyerekkorom leggyorsabb és legerősebb Piko mozdonya volt. Aztán a leggyorsabb egy E11 lett (ugyancsak két motor), a legerősebb pedig a Ludmilla lett a maga egy forgóváz-egy motor, de tapadógyűrű konstrukciójával. Lehet, hogy a két motor agyrém, nekem működött, ráadásul sokat. Ezekkel sosem volt gond. A Gützold sok műanyag elemével annál több.
Gyerekfejjel sokáig hittem a két motorban, de aztán jöttek a Roco gépek. Felnőttem.

Előzmény: Törölt nick (6186)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6187
Nekem is volt egy TT-s Nohabom, ranezesre szerintem nem gond a szoknyat "fuggetleniteni" a kasznitol. Nem tudom, miert keszult egyaltalan igy? A kupplung miatt?
Előzmény: Törölt nick (6186)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6186
Kedves Örök Elégedetlen Lyoem!

Nem láttalak a börzén>>nem voltál ott>>nem láttad a modellt. Van ez így...
A BTTB modellnek csak a szélvédője nem sikerült. A többi cucilistának a modell nem sikerült. ( A PIKO kétmotoros megoldása egy agyrém műszakilag, meg arányaiban is.)
A szoknyát módósítani úgy, hogy ne forogjon együtt a forgóvázzal nem nagy ügy, még én is meg tudom csinálni!

Tak tocsna...
sTTeve

Előzmény: joem (6185)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6185
Minden tiszteletem ellenére ellent kell mondanom. A BTTB NoHAB szélvédője szerintem nem is emlékeztetett az eredetire. A PIKO H0 sokkal inkább, de természetesen messze nem tökéletes. A forgóvázzal együtt mozgó "szoknyáról" már nem is beszélve. Kétségtelen, hogy TT arányai, forgóváz, stb. jobbak, de az említett hibák az összképet oly mértékben lerontják, Hogy már nem is elfogadható. Ettől függetlenül mind a Piko, mind a TT NoHAB történelmi funkciót töltött be, mint az egyetlen kereskedelemben kapható MÁV mozdony.
Előzmény: JSB (6184)
JSB Creative Commons License 2001.09.30 0 0 6184
Csak azért is olvasom, és megerősítem: a mozdony valóban tökéletes volt a számos kiegészítéssel. Az NDK modellek között az egyedül a TT NoHAB volt hibátlan, a többi Ho, N mind torzó.
A kocsik szépek és autentikusak voltak. Némelyik gyakran előfordult Drezdában, a Metropol expresszbe sorolva.
Előzmény: Törölt nick (6183)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.30 0 0 6183
A feltűnően sok TT-s cucc között volt egy gyönyörűen frizírozott - JSB most ne olvass! - M61 019, és két Tillig "Y" vagonszettből magyarított készlet. Ez utóbbiakon nem csak átfestés volt, az ablakok is stimmeltek!

djt-122!
Megint volt VT135, és mellékkocsi is, de már csak egy helyen!

csíkos

Előzmény: Törölt nick (6179)
luc72 Creative Commons License 2001.09.30 0 0 6182
Förster

Itthon vagyok, élek, holnap megyek be hozzátok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!