Keresés

Részletes keresés

cefre_86 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88350

Szia, köszi a válaszodat.

 

Érdekes koncepció nem mondom, árban valószínűleg versenyképesebb, mint adott méretre mélyhúzatni egy rézpogácsát, azonban ez esetben az üstöt kellene a sisakhoz igazítani, amit kissé bonyolultnak érzek.

Előzmény: Hurkafej (88341)
cefre_86 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88349

Köszi a válaszodat, igazából mi is azon a véleményen vagyunk, hogy ha a cefrézésre odafigyelünk, akkor a főzőn már csak nem fog múlni a dolog.

Egyelőre szerintem így megfogjuk építeni, aztán később lehet még rárakunk egy kiegészítő deflegmátort is.

Előzmény: toalettduck (88340)
Piszra Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88348

Amiket leírsz arról csak egy korábbi hsz-em jut eszembe: Olvasd el.

Azt nem mondták, hogy tárold minél tovább a cafrét, annál jobban összeérnek az ízek???

Legyél makacs és tarts ki az igazad mellett.

 

Üdv.:

Piszra

Előzmény: Hurkafej (88346)
besztercei Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88347

Nekem kérdésem lenne. A főző készitéshez, kell valami féle engedély a NAV-tól?

Előzmény: cefre_86 (88338)
Hurkafej Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88346

Nektek mi a tapasztalatok az átlag pálinkafőzőkről? Mostanság azért kevés fiatal csinál ilyet, felénk az idősek pedig szinte csak a gyümölcsöt használták fel valahova.

Régen ugye, (akik nem olvasnak azok most is) mindent beledobnak a cefrébe, a rohadt gyümölcsöt is, mosás nélkül.

A hordó mosásra azt mondják, hogy letisztul az, az élesztő hozzáadásra pedig, hogy élesztőízű lesz, vagy, hogy nekik anélkül is kiforrt, persze a napon, lefedés nélkül, muslicáktól hemzsegve.

Nameg a nagy dolgok, miszerint a cefre nem romlik, mert van aki télen is kinthagyja és tavasszal főzi stb... Savazásról nemis hallottak az ilyenek.

Itt falun nem igen foglalkoznak ezzel, ismerősöktől sem hallok olyat, hogy gondosak a cefréjükkel. És azt hiszik, hogy milyen jó a pálinkájuk, mert megveszik, pedig csukott szemmel kitalálni sem lehet, hogy milyen gyümölcsből van. Vagy csak az én orrom rossz. :)

Tisztelet a kivételnek természetesen, ahogy olvasok vissza látom, hogy itt is gondosak a jelen lévő idősebb korosztály.

Kíváncsi vagyok mennyi különdbség lesz az általam gondosan készített, és a régiek "csak úgy" páralata között.

csalitos Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88345

   De leegyszerűsíted a fogalmat. A köznyelv gyümölcsnek hívja (egy két kivétellel) azokat a terményeket, amalyeket általában nyersen fogyasztunk és fás száruak. Vannak itt is kivételek jócskán. Gyümölcs a dinnye, tök, paradicsom, stb. Gondolj az imádságra, "Áldott legyen a te méhednek gyümölcse, Jézus..." Gyümölcsöző a jó kapcsolat is. Sőt, régen a tehén tejét is gyümölcsnek tartották.....

   Minden jót

   Józsipapa

   Ui: Apropó! Nem reagáltál egy kérésemre, amit a Pálinkás cuccok adás-vételében feltettem. Pró vagy kontra?

Előzmény: hal65 (88325)
barkócza Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88344

Nekem meg a páracső tetején levő a legfontosabb hőmérőm. Ha nem haragszol, a sisakra szerelt nagyméretű, nagy hőtehetetlenségű hőmérődet csak dísznek tudom elfogadni. :) Ráadásul még sípolni sem sípol.

 

A páracső felső végén nekem simán egy "T" idom van, a páracső csatlakozik az egyenes, a hűtő a keresztágba. A hőmérő az egyenes ág másik oldalába van betűzve egy átfúrt parafadugóval.

 

(Jó, persze, mindenkinek más a macera. Én a kalapálástól meg a keményforrasztástól rettegek, te meg, gondolom, az elektronikus barkácsolástól.)

Előzmény: rézműves1 (88343)
rézműves1 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88343

...én ugyan sok értelmét nem látom ott a hőmérőnek, de Te tudod!!!...egy 50-esért kapsz a vizes boltban teflonszalagot (olyan, mint a szigszalag) és avval tekerd be...

Előzmény: truffle (88336)
rézműves1 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88342

... tehát többet mutat, én azt hittem kevesebbet...teljesen nyilvánvaló, annyira szűk a cső, hogy mint egy dugattyút, felnyomja a befolyó pálesz a fokolót...középen kéne a befolyatást, nem legalul és úgy talán pontosabb lesz...

Előzmény: konture (88339)
Hurkafej Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88341

Szia! Ugyan a saját főzőm még csak a fejemben létezik, de szerintem egy Bogrács egész normálisan néz ki, talán 1 fokkal jobb mint a kúp, és nem olyan vészesaz ára, még a vörösréz sem.

http://helakri.hu/kategoria/gulyasbogracs.html

Előzmény: cefre_86 (88338)
toalettduck Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88340

Én is kezdő pálinkafőző vagyok saját készítésű főzővel. Ne stresszeljetek túl sokat a főzőn, mert nem azon fog múlni nagyrészt a párlat minősége hanem a cefrézésen...A saválló tökéletes lesz az üstnek nem kell túlspirázni a dolgokat a sisakot megcsináljátok vörösrézből az kiváló lesz de azis jó ha csak a sisak belső felét vonjátok be vörösrézzel, így csináltam én is mert stresszeltem, hogy nem lesz olyan jó a pálinkám ha a sisak nem vörösrézből van, lefőztem kettőt így is meg úgy is és semmi különbséget nem vettem észre, a lényeg, hogy a páracső meg a hűtőspirál réz legyen és finom pálinkátok lesz én nem kínlódnék most már a sisak rezezésével de nem fognak sokan egyetérteni a véleményemmel biztosan. 

Előzmény: cefre_86 (88338)
konture Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88339

Kipróbáltam, nyugalmi állapotban a mérőhengerrel azonos értéket mutat!

Főzés közben az epruvettába  befolyó csövet 2-3 másodpercre befogtam, a fokoló rögtön lesüllyedt és a valós fokot mutatja.

Így hogy tudom, mi okozza az eltérést már nem zavaró.

 

Előzmény: rézműves1 (88317)
cefre_86 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88338

Sziasztok,

 

Kollegámmal házi párlatkészítésre adtuk fejünket, most vagyunk a főzőkészítés (50 literes olajfűtésű duplafalút tervezünk) stádiumában. Számos szakirodalmat, webes oldalt átböngésztünk, azonban vannak nyitott kérdéseink magával a főzővel kapcsolatban.

 

Elsődleges problémáink az anyagminőségekkel/anyaghasználattal kapcsolatosak.

 

Ha saválló acélból van az üst és a sisak, de a páracső, és a hűtő csövei vörösrézből, akkor ez a felépítés milyen hatással van a párlat minőségére? Ahogy utánanéztünk szakirodalmakban, ez a legalkalmatlanabb összeállítás kisüsti főző építésére, Nektek mi a véleményetek? 

 

Ha a saválló sisak után beépítünk egy vörösréz deflegmátort, annak lesz hatása a párlat minőségére?

 

Jelen állás szerint egy egyszerű kúpos alakú saválló acél sisakkal számolunk(csak ilyet tudunk csináltatni), lehetséges elérni a tisztán vörösréz sisak katalizáló hatását, ha réz lemezt applikálunk a sisak belső felületére? (szegecseléssel vagy rögzítőfüllel lenne megoldva)

 

Lehet, hogy triviálisan hangzik, de a réz elemeket lágyforrasztással, vagy keményforrasztással érdemes összekötni?

 

Egy vad ötlet: a saválló acél sisak belső kúpos felületét (üst felőli oldal) be lehet vonni vörözrézzel? Galvanizáláshoz hasonló szisztémát feltételeznénk.

 

Lehet, hogy sok a kérdésünk, de ha tudnátok rájuk válaszolni azt megköszönnénk. 

 

Üdv.: cefre

kezman46 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88337

Sziasztok!

Van egy jó ajánlatom gyári (Horvát) szimpla falu aparátra, véleményeket kérnék, tartok a leégéstől????

truffle Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88336

Hello rézműves1!

A páracső hűtő felőli végébe szerelhető hőmérőről lenne szó.

A nyíllalt jelölt részhez kellene valami tömítés? Van benne 2 mm. Kivehetős lenne, nem stabil.

Egyáltalán jó lesz így?

hal65 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88335

Én is :)

Előzmény: Törölt nick (88332)
kaktuszpeti Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88334

Szép napot!

Te..o- fritőzolaját( pálmaolaj) használja valaki duplafalú főzőbe?

Eddíg hidraulika olaj volt a duplafenekűmbe, bírta a meleget, de nagyon büdös volt a gőze. 

sogi01 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88333

Leturmixolod és felöntöd vizzel? :-DD

Előzmény: Törölt nick (88316)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88332

Küldtem mail-t.:-)

Előzmény: hal65 (88331)
hal65 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88331

Szerintem igen.

Előzmény: Törölt nick (88330)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88330

Szerintem nem szólnak érte. Gyümiből szabad főzni, sört is szabad főzni, igaz a sörfőzést 5 nappal előbb be kell jelenteni. Én egyszerre csak egyetlen hordó cefrét szoktam készíteni, ha valaki esetleg megkérdezné, hogy, ugyan már, mi is ez? Hát sör. Vagy: Moslék az állatoknak. Mert valójában rá lehetne fogni, bármelyiket. Annyi, hogy a sört nem szokták törkölyön erjeszteni, de hát, az embernek nem muszáj mindent tudnia. Az állatok viszont megeszik a törkölyt.

   Ha meg lepárláskor kérdezné meg valaki, mi is ez? Hát vegyes. Vagy: Cefrét vettem, azt mondták, tök.

   Amúgy meg, szvsz. a kutyát sem érdekli, mit főznek maguknak otthon az emberek, csak nyugiban legyenek, ne lázongjanak az utcákon.

Előzmény: Ferenc50 (88326)
Krissz03 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88329

Nem a fórumozókra gondoltam. Sőt még csak nem is Magyarországon élő főzőemberkékre. A világ más országaiban biztos próbálták már otthon (sőt tuti hogy idehaza is). Lásd pl. Amerika (Cefrekirályok c. műsor a Discovery-n)! :)

Előzmény: hal65 (88328)
hal65 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88328

A whisky főzést, még csak feltételezni sem tudom, a topiklakókról :)

TISZTELET a kivételeknek.

Előzmény: Krissz03 (88327)
Krissz03 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88327

A Whisky főzés nem legális (Amerikában és itthon sem). Sőt, én személy szerint nem is tudok olyan országról, ahol engedélyeznék a házi whisky készítést. Ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy sokan kipróbálták már! :D Cefrekirályok - Discovery (ott is az erdőben, illegálisan főzik).

Előzmény: zsuzska60 (88321)
Ferenc50 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88326

Ha Kínában az állatkertben oroszlán lehet kutya, a leopárd pedig rókaszerű lény, a kigyó meg borotvált és pikkelyesre sminkelt patkány, akkor a Nagy Magyar Honban a kukorica is lehet gyümölcs....

Előzmény: csalitos (88324)
hal65 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88325

Szerintem igen. Gyökere van, levele van, szára is van. Arról meg nem tehet, hogy olyan sokan vannal egy csövön....:))

Előzmény: csalitos (88324)
csalitos Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88324

   Szerinted a kukorica gyümölcs? Mert ha az, akkor törvényes a főzős, ha nem gyümölcs, akkor valószinű bukta....

Előzmény: zsuzska60 (88321)
köműves Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88323
Előzmény: sifu011 (88319)
köműves Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88322
Előzmény: sifu011 (88319)
zsuzska60 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 88321

kukorica wiski szeretnék csinálni

Az is engedélyezett, nem csak a pálinkafőzés?

Előzmény: sifu011 (88319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!