Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.26 0 0 7318
Tényleg nehéz szakma ez az újságosdi!
JSB!
Haladsz a lappal?

Mégegyszer a Fuggerth-féle V43-ról:
Az eddigi legjobb magyar gyártmányú modell! Aza a különbség közte meg a Deák-féle között, hogy az utóbbi kisipari termék, az előbbi meg nagy száriás. És a mechanikája sokszorosan felülmúlja az eddigi hazai produktumokat. (Az a példány, amit én is mértem JSB-nél legalábbis ilyen.)Vannak persze neki is bosszantó, apró hibái, de 20 ezerért szemet lehet húnyni felettük, különösen akkor, ha könnyedén javíthatók. Azt kell írjam ezért az árért igen jó vétel! Sokal szebb is, mint az eddigiek.
steve

Előzmény: JSB (7316)
JSB Creative Commons License 2001.11.26 0 0 7317
Lemaradt a lényeg, az Office nem kiadvány szerkesztő!
Előzmény: JSB (7316)
JSB Creative Commons License 2001.11.26 0 0 7316
Minden szakmának megadatott a maga korlátja. Nem hiszem, higy akárki kötélnek állna, még akkor sem, ha dobozban eredetit ajándékozok nekik.
Az átállás, komoly rendszereknél nem egyszerű. Házi PC-n még csak-csak. Mindennek-minedennel együtt kell működnie. Kérdés, mit szólnának a jövevényhez a már telepítettt és justirozott psogramok.
A finom beállítás több hét (esetleg hónap lenne). Tudod, "könnyű" a mi házi Pcénken, de ötszázgigás különböző célgépekből összeállított, hangolt rendszer nehezen és nagy ráfordítással változtatható. Valamikor meg pénzt is kell keresniük a magamfajtával.
Előzmény: BoGar (7314)
khotjoe Creative Commons License 2001.11.26 0 0 7315
A hétvégén jártam én is a börzén és az emeleten a bal hátso sarokban árult valaki többekközöt KLEIN cuccokat és volt nála egy MÁV-os kisszériás MOL tartálykocsi /HO/ amit nem tudtam megvenni mert nem volt nálam annyi pénz.Tudja valaki ki az az árus,estleg valami elérhetöségi lehetöség.Elöre is kösz a segitséget.
BoGar Creative Commons License 2001.11.26 0 0 7314
Kicsit off, de most mindenki az. Szóval most olvastam, hogy a Micro$oft kiadta Mac-re is az office-t, Office X néven. Esetleg a nyomda átállhatna, nem?? d:-))

Üdv: BoGár

etwg Creative Commons License 2001.11.26 0 0 7313
A konverterekkel nem szokott balhö lenni, csak igen kevös közülük ismeri a magyar karaktereket, illetve egyszerre a képbeültetést is. Sajnos ilyen univerzális konvertert eddig még nem találtam. Még az adobe is "kijavitgatja" néha a hosszu ö meg az ü-t. Megint mások meg nem ismerik a nagybetüket.
Előzmény: crash__override (7312)
crash__override Creative Commons License 2001.11.26 0 0 7312
Illetve lattam valahol free doc->Ps convertert. Ha nem jarhato, akkor at kell rakni Adobe Acrobattal pdf-be, majd onnan ps-be. (Bar lehet, hogy az Acrobat tudja egybol a ps-t)

Ha az ilyen pdf, ps konverziok boinyolultnak tunnek, akkor lehet olyan nyomtatodrivert talalni a neten, ami kepfileba vegzi a nyomtatast... Beallithato a felbontas, van penzes es free is...

Előzmény: crash__override (7311)
crash__override Creative Commons License 2001.11.26 0 0 7311
Vigyetek at PostScriptben a nyomdaba az ujsagot. Ott mar nem kellene elb@....szodnia. A Corel Ventura-ja ugy emlekszem tud ilyet, es nem is tul draga szoftver....
Előzmény: etwg (7310)
etwg Creative Commons License 2001.11.26 0 0 7310
Szia rézgaras,

örülök, hogy jol hazaértél.

Az általad is vitatott dolgok azonban messze nem ilyen egyszerüek, ahogy azt már a JSB is irta, egy nagy (és drága) software kellene a helyes konverziora. Ezek azonban olyan szerkesztöségek számára lettek kidolgozva, ahol naponta, hetente, havonta rendszeresen jelennek meg a lapok, egy csomo szerkesztö egymástol függetlenül egy hálozaton belül) szerkeszti, és adja tovább a layoutosnak, majd pedig a nyomdába (ráadásul rendszerint valamelyik világnyelven). A V/M azonban sok egymástol teljesen független szerkesztötöl származik, akik nem egy hálozaton belül dolgoznak, tehát CD-n stb. juttatják el az anyagok ahol a tisztelt szerkesztöurank azt meg kell szerkesztni. Aligha várható el mindenkitöl, hogy egy egy cikkért azonnal egy FRAMEWORK-ét vegyen, sokszor még a WORD, vagy a STARWRITER is tul sok.
Lehet hogy a legjobb megoldás az lenne, ha JSB megszerkeszetné az oldalakat, kinyomtatná, majd bescannelné, és igy adná át a nyomdának. Csakis iyg lehetne a minöséget garantálni. (Lehet, hogy az ADOBE is menne, de ebben nem vagyok annyira biztos). Sajnos azonban a minöségi laphoz igen jo minöségü lehuzatokra lenne szükség (megint kérdés a nyomtato).

hagyjuk a JSB-re hogy mit talál ki, lehet, hogy sikerül valamit javitani ezeken az aproságokon is.

Előzmény: rezgaras (7309)
rezgaras Creative Commons License 2001.11.26 0 0 7309
JSB írta:

> Most MC, a különbséget láthatod, sokkal jobb, de ehhez a békát le kell nyelni.

OT

Te, egy hülye kérdés: nem jelentene megoldást, ha nem a hardvert, hanem a szoftvert cserélnétek ki? A Word közismerten használhatatlan bármilyen komolyabb célra, és elôfordul, hogy más szoftverek a PC-Mac átváltást jobban elvégzik. Nekem jók a tapasztalataim a StarWriter-rel (ami ráadásul ingyen van), de nem próbáltam még Mac-kal. Az ennél biztosabb megoldások sajnos vagy nagy tapasztalatot igényelnek (de tökéletesek: a tudományos cikkeket szinte kizárólag Tex-ben írják!!! - aminek a levilágítása a tapasztalatok szerint legtöbbször hibátlan), vagy sokba kerülnek. Amikor mi a 700 oldalas TDR-t (Technical Design Report) írtuk, csak FrameMaker volt megengedve! Ez viszont egy vagyonba kerül.

Ennyit egy laikustól...

Előzmény: JSB (7302)
Szucs Lajos Creative Commons License 2001.11.26 0 0 7308
Sziasztok. Feltettem pár képet a tv-ből felvett Eisenbahn romantik musorából.
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.25 0 0 7307
OK, nem tudtam mi van a Tiétekben, mert nem találtam a katalógusban. BTW, vannak új képek az asztalotokról?
Előzmény: Mopi (7305)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.25 0 0 7306
Hello

TEE, köszönöm az árakat.
Legalább van némi viszonyítási alapom egy ROCO start-szetthez képest, bár nem pont ugyanaz a minőség. Lennének még ár-kérdéseim, a következők: 55802, 55712 és 58702. Egyáltalán adtak el már ilyet az országban? :-) (Tippem van, kb. az autóm ára kijön ha ezeket összeadjuk...) És még valami, a Spur I-es V100-as nincs a katalógusomban, a Tiédben láttam...ez hogy lehet?

üdv

Előzmény: TEE (7300)
Mopi Creative Commons License 2001.11.25 0 0 7305
Matiz!

"A szett, amit kerdeztem, mar egy halado-szett lehet, mert valto + csomo minden van benne, nem beszelve a ket mozdonyrol es szerelvenyerol."

A mienk is ilyen. Egy BR03-as, egy V160 (ez a 216-os), 1 pár váltó, 3db 4teng. személykocsi, 5db teherkocsi, oválpálya, transformer, Control Unit. A V160-as hanggenerátoros. Ez talán nem haladó?

Előzmény: Törölt nick (7303)
Tjoe Creative Commons License 2001.11.25 0 0 7304
Viszonyítási alapnak

euromodellbahn.com 29855 Premium startpackung 975.76 DM 498.90 euro
29859 Premium-Ap Schweiz 1099.00 DM 561.91 euro

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.25 0 0 7303
Nincs benne.

A szett, amit kerdeztem, mar egy halado-szett lehet, mert valto + csomo minden van benne, nem beszelve a ket mozdonyrol es szerelvenyerol.

Előzmény: Mopi (7301)
JSB Creative Commons License 2001.11.25 0 0 7302
Budapest, sőt az ország egyik legmenőbb levilágítója ügyfele voltam. Ők "csak" a néző képet írták filmre. Magas szakmai erkölcsi színvonal, nemde? Akkor az egész lap PC-ben készült. Most MC, a különbséget láthatod, sokkal jobb, de ehhez a békát le kell nyelni. Ajánlották, térjünk át a Mc-re. Egy gép ca. 600.000 ft. Akkor még hol vannak a programok. A kevés hibátlan lap úgy készül, hogy a szöveget nem átfordítják(PC-Mc), hanem kéziratból beírják az Mc gépbe. Nos ezt, nem csak anyagiak miatt szeretnénk elkerülni. Pénzünket mem ideg-gyógyászokhoz kívánjuk hordani.
Sajna a PC terjedt el, mindenkinek az van. Képzeld, mi lenne ha mindent át kellene írnunk.
ennel ellenérer van egy két ötletünk, amit a téli számban szeretnénk bevetni. Reméljük sikerrel.

Ideje lenne, hogy bekerüljünk az EU-ba, ui. a Märklin nagy-alapszet a nagy ovállal, Transformerrel, 80f controllal, amiről beszámoltál sehol nem haladja meg a 990 DEM-et (bruttó)m ez 130 000 forintot jelent.

Előzmény: TEE (7299)
Mopi Creative Commons License 2001.11.25 0 0 7301
Nem akarok ellenreklámot csinálni, de mi a 29845-öst 899DM-ért (=120.000Ft) vettük két éve. (Matiz! Ez a szett benne van még a legújabb katalógusban?)
Előzmény: TEE (7300)
TEE Creative Commons License 2001.11.25 0 0 7300
Matiz!

A 29855-ös és a 29859-es digitális induló szettek ára egyformán 257.350 HUF...
Ez elég szép nagy összeg, ezért a többiek kedvéért leírom, hogy mindkét szettben egy 200x75cm-es, kitérővágánnyal rendelkező ovális pálya van trafóval, digitál vezérlővel, valamint egy teher és egy személy szerelvény természetesen digitál mozdonyokkal. Mindez darabonkénti árral számolva kb. 100.000-rel többre jön ki!

Üdv: TEE

Előzmény: Törölt nick (7294)
TEE Creative Commons License 2001.11.25 0 0 7299
JSB!

A PC-Mac átfordítás nekem leírva sem szimpi, nemhogy a gyakorlatban...! Ahogy írod, fura dolgokat művel, az tény! Annakidején írtam, hogy én a helyetekben keresnék egy másik levilágítót, mert ahova én jártam, ott is ezt tanácsolták a nálam szakértőbbek. A meghívást ezennel elfogadom, hátha van olyan ötletem, amivel segíthetek! Üzenj, ha kellek, tavaszig a Märklinezés mellett van némi szabadidőm. Aztán a tervek szerint esküvő, majd a közös otthon felépítése következik egy pár éven keresztül...

A megjegyzésed oké, bár jónéhány elnyomás akkor is gyanús nekem!

Üdv: TEE

BoGar Creative Commons License 2001.11.25 0 0 7298
Hello!

Újabb képekkel frissült a Webzine, melyeket Rolandtól kaptam.

Üdv: BoGár

sansan Creative Commons License 2001.11.25 0 0 7297
Tegnap sikerült a börze végét elcsípnem,a jegyszedő,már pénzt sem kért..-)))
Vettem egy ócska rossz négytengelyes tartálykocsit kisérletezni,barkácsolni.Közben az árusnál megláttam a Fuggerth-szilit,ezért elkértem megnézni.Szerintem szép lett.Működni nem láttam.
sansan Creative Commons License 2001.11.25 0 0 7296
Azt hiszem,nem mindegyik újságban fordul elő apróbb hiba.Az enyémnél pl. 2000 van a 301 cikkénél,helyesen.
Észreveszem én is,időnként a fejem is csóválom,de szerintem egyre kevesebb lesz .
Lehet,hogy "fogásonként"változik,melyik szériában mik a hibák és vannak-e.

(A főnőköm nyomdász,matricákat és használati utasításokat készít és szoktam néha nézni,hogyan dolgozik)

Előzmény: JSB (7272)
luc72 Creative Commons License 2001.11.25 0 0 7295
JSB

Ha lehetséges mennénk Fösterel hozzád a jövő héten.
És kíváncsi lennék a te szilidre is.

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.25 0 0 7294
TEE!
A 29855 és 29859-es szettek árait meg tudod adni?

üdv

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.24 0 0 7293
3 mail ment!
Előzmény: JSB (7292)
JSB Creative Commons License 2001.11.24 0 0 7292
Lezárom, mert sok vagyok.

Eddig: 150 mA indítóáram mellett, 1,35 V fesznél halad, rángatás mentesen(tanú és saját kezű konrollör csikosháTTu)! Az egyszámjegyű km/h átszámítást holnap 5(!!!) ellenpróbával végezzük. Egyúttal teljesítenie kell, egy 100km/h 3 órás folymatos menetet is. Ha nem, fájó szívvel , és mindenek ellenére Jenőt (Fuggerthet) és a V&M előtt magasztalva és tisztelettel mélyen meghajolva, leírjuk a bibit, szórul-szóra.
Talán az igazmondással tisztelhetjük őket a legjobban.

Fooyt. köv. ca. dec. 15-én V&M

Előzmény: JSB (7286)
JSB Creative Commons License 2001.11.24 0 0 7291
Ad 1: várd ki a végét,
ad 2. ennyi malac (lásd matek törvények)nem lehet véletlen
Előzmény: Törölt nick (7289)
JSB Creative Commons License 2001.11.24 0 0 7290
Azért nem off, mert mindannyiunknak guta, hogy a zavartalan mongyi, kocsi, pálya helyett a szemet szúró hibákat számoljuk.
Meghívunk egy korrektúrára, kapsz egy teljes nyomatot.
Természetesen kész lapot is, hiszen megszenvedsz érte. A gutát majd együtt kapjuk.

Búcsú példa: még Vasútbarát korunkban kijött Kölzekedési Műzeum. Megoldása röhej; közqekedési -t kellet beütni, AKKOR A lINOTRONIC 500 EGYNEHÁNYAS LEVILÁGÍTÓ NEM CSERÉLTE FEL A, Z ÉS L BETŰKET!
Ne kérdezd, hogy jöttünk rá, mert a lila karikáktól már rég elfelejtettem, de primitív és ostoba volt a megoldás, mint a hiba oka is.

Faller a közelmúltban újra nyomatta több csomagoló kartondobozát, mert az egy ívre nyomott különböző csomagoló dobozokan a levilágító program a gyártási számokat felcserélte. A pénz töredékéből (megnevezték az összeget) a lapot KÉT(!!!) évig tudnám kiadni.

Tavaly ROCO több ezer katalógus részt hívott vissza gyártási szám csere miatt. Szerencsére még nem volt összeragasztva, stancolva. Dobhatták volna a...
Itt tartunk...

Nos áll az ajánlat, ha akarod jöhetsz olvasni és a lapot nem kell megvenned. Ez a minimum. Más kérdés, ha már megintt... lesz a kedved elsőre végigolvasni? A tartalommal próbáljuk ezt azv átkozott csapdát ellensúlyozni.
By!

Előzmény: TEE (7269)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.24 0 0 7289
Nekünk már megint nalacunk van.
Ennek külön örülök ;-)))
Előzmény: JSB (7286)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!