Keresés

Részletes keresés

M.Zoli Creative Commons License 2013.04.21 0 0 87533

Ugy inkabb ne!

 

Most kepzeld el milyen szegyen lenne a tengereszetnek, ha a kenguru tengereszek egy szal sapkaban viritananak az ellensegnek!? :)

Előzmény: Kuruc71 (87528)
Plieur Creative Commons License 2013.04.21 0 0 87532

Csak nem olyan csóró a céged hogy ne tudjanak adni minimum egy rohambilit, egy karszalagot meg valami keki cuccot, azaz beöltöztessenek az alkalmhoz egy gyalog egyenruhába:)

 

Előzmény: Kuruc71 (87528)
tuzer Creative Commons License 2013.04.21 0 0 87531

Utolsó hozzászólásom sapkaügyben:

 

Aki ebből: . Ennek - asszem - minimáldizájnja a sapka sapkarózsával. Akin még ez sincs

 

leszűrte, hogy véleményem szerint csak a sapka, kizárólag a sapka és semmi más az egyenruha sine qa non-ja - fogalmazzunk udvariasan - gondolkodjon a lehetséges egyéb értelmezéseken. Hátha van olyan.

 

A vonatkozó idézetet köszönöm, amít sapkaügyben írtam, nem mond ellent neki.

RIKA424 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 87530

Remélem, hogy hamarosan előkerül egy hadijogász, mert kezdünkt sok sületlenséget összehordani! :))

 

----------------

 

Így van.

 

 

A hályogkovácsok bátorságával (és tudatlanságával) ömlött a sok butaság - ez ügyben - a napokban.

 

 


vad05 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 87529

"jól látható megkülönböztető jelzés. Ez pedig az egyenruha lehet csak."

 

Remélem, hogy hamarosan előkerül egy hadijogász, mert kezdünkt sok sületlenséget összehordani! :)     Megkülönböztető jelzés lehet, akár egy civil ruhára felhúzott karszalag, vagy más egyöntetű és minden hadviselő számára egyértelmű jelzés. A "jól látható" is viszonylagos! Gondoljunk csak az alacsony láthatóságú felségjelzésekre, a terepszínekbe olvadó sapkarózsákra és nemzeti hozzátartozást jelző felvarrókra, stb. Ez is egy komoly szakmai vitára okot adó téma! :) 

Kuruc71 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 87528

Valoban van romantikaja a hajnali lefejezesnek de csak igy 70 ev tavlatabol es a teve elott ulve. ( KOKODA ) . Nallunk eppen az ANZAC day van napirenden igy minden elojon ami Ausztral vagy Kiwi katonai dolog.

 

 

Ettol fugetlenul en arra gondoltam amikor a tengereszek loveszkent harcolnak. Pl Szevasztopol Leningrad vagy eppen a sajat bazisom vedelmeben es csak a nyamvadt baseball sapka van rajtam.

 

Remelem ilyenkor nem fog ugyvedert iabalni az ellenseg mert utalok birosagra jarni. Akkor mar inkabb a hala ( mar az ove )

 

 

:-)

 

Előzmény: Plieur (87527)
Plieur Creative Commons License 2013.04.21 0 0 87527

Sose izgazsd magad ilyeneken, azon a környéken ahol működsz a cápák úgysem olvassák a Konvenciót, a történelmi precedensek ( vietnámi tigrisketrectől a hangulatos hajnali szamurájkardos lefejezésig :)) alapján meg tán jobban jársz a cápikkal:)

Előzmény: Kuruc71 (87526)
Kuruc71 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 87526

"Jobb, ha tudjátok, hogy vmelyik genfi szerződés miatt. A háborúzó felek ugyanis kötelesek megjelölni vmilyen látható módon fegyveres erőik tagjait. Ennek - asszem - minimáldizájnja a sapka sapkarózsával. Akin még ez sincs - csak fegyver a kezében - , nem lesz hadifogoly, hanem akasztható terroristává válik.

Oszt annyi."

 

 

Nagyon sok haditengereszetnel vagy egyszeru baseball sapka van sapkarozsa nelkul vagy csak egy egyszeru feher vagy sarga vaszonsapka barmilyen felirat nelkul .

Mar pedig a tengereszek is kerulhetnek tuzharcba vagy eppen szarazfoldi bevetesre.

 

Veluk ilyenkor mi a helyzet ?

 

 

 


Előzmény: tuzer (87521)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.04.21 0 0 87525

De akkor vedd fel a ritmust :P

 

Na tehát, ha szvsz...nem a spka.... , akkor  miért is :

 

Mit miért is ?

Annyit ir a  cikkely, hogy adott csoportok ellenséges harcoló erőknek számitanak, 6 tételben sorolja kik, ezeknek részei a b. bekezdésben leirtak, gyakorlatilag a frontkatonák, akik akkor számitanak hadifogolynak ha...és négy kitétel van, az egyik  "that of having a fixed distinctive sign recognizable at a distance;"

azaz távolból is jól látható megkülönböztető jelzés. Ez pedig az egyenruha lehet csak.

Az azért enyhén szólva túlzás, hogy akin nincs sapka, azt felakasztják...az a nyuszika :P

 

Mert hogy nem kötelező (hehe, bocskai a pilótasisak alatt..).

 

Itt pörgesd fel a motort, a mondatom értelme az lett volna a sapkás khm...re, hogy nem valószinű hogy lelövik őket a sapka hiánya miatt,

mert a legtöbb szakosztály nem is hordja a fronton.

 

 

Mellesleg az ántivilágban komoly szerepe volt a sapkának az arc és a hajas fejbőr árnyékolásában is, nem csak a nyári napsütés miatt (v.ö. hirosimai fotók).

 

Ezzel nem vitatkoztam, bár a falra égett árnyék japánnak nem sokat segitett atökfedője :P

Előzmény: tuzer (87523)
fekvőrendőr Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87524

Castro sapkát még 1980-ban is hordtunk a HŐR Ezred Műszaki Zászlóaljánál. (akkor szereltem le)

Más HŐR egységeknél már akkoriban nem volt ilyen.

Előzmény: RIKA424 (87520)
tuzer Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87523

Csak hogy felvegyem a ritmust:

 

Ebből a b. bekezdés ir valamit , ami megkülönböztető jelzés szvsz elsősorban a rangjelzéssel ellátott egyenruha, nem a spka, gondolom 1950 ben is divat volt már a rohambili.

 

Na tehát, ha szvsz...nem a spka.... , akkor  miért is :
Igen, ezért kötelező a rohamsisak, a pilotasisak alatt is, jól látható, sapkarózsával ellátott sapkát hordani minden katonának.

 

Mert hogy nem kötelező (hehe, bocskai a pilótasisak alatt..).

 

Mellesleg az ántivilágban komoly szerepe volt a sapkának az arc és a hajas fejbőr árnyékolásában is, nem csak a nyári napsütés miatt (v.ö. hirosimai fotók).

Előzmény: Maitréja buddha (87522)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87522

A háborúzó felek ugyanis kötelesek megjelölni vmilyen látható módon fegyveres erőik tagjait.... Ennek - asszem - minimáldizájnja a sapka sapkarózsával.


Igen, ezért kötelező a rohamsisak, a pilotasisak alatt is, jól látható, sapkarózsával ellátott sapkát hordani minden katonának.

 

Akin még ez sincs - csak fegyver a kezében - , nem lesz hadifogoly, hanem akasztható terroristává válik.

 

Azt tessék akkor megmondani nekem, hogyha nincs rajta sapka, akkor a genfi egyezmény szerint terrorista ?

Mert akkor elég leütni a fejecskéjéről ugye...

 

Amugy a 3. GC 4. article, hat pontban definiálja azt, ki számit a csatamezőn ellenségnek és vonatkozik rá a dolog, ezek közül a 2. rész:

 

"(2) Members of other militias and members of other volunteer corps, including those of organized resistance movements, belonging to a Party to the conflict and operating in or outside their own territory, even if this territory is occupied, provided that such militias or volunteer corps, including such organized resistance movements, fulfil the following conditions:[
(a) that of being commanded by a person responsible for his subordinates;
(b) that of having a fixed distinctive sign recognizable at a distance;
(c) that of carrying arms openly;
(d) that of conducting their operations in accordance with the laws and customs of war."

 

Ebből a b. bekezdés ir valamit , ami megkülönböztető jelzés szvsz elsősorban a rangjelzéssel ellátott egyenruha, nem a spka, gondolom 1950 ben is divat volt már a rohambili.


Azért tehát ez a felakasztják, ha nincs rajta sapka, az egybeesik a felakasztják mindenképpen kategoriával, szvsz.

 

Előzmény: tuzer (87521)
tuzer Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87521

Alapból nem tudom miért van ez a nagy sapka imádat

 

Jobb, ha tudjátok, hogy vmelyik genfi szerződés miatt. A háborúzó felek ugyanis kötelesek megjelölni vmilyen látható módon fegyveres erőik tagjait. Ennek - asszem - minimáldizájnja a sapka sapkarózsával. Akin még ez sincs - csak fegyver a kezében - , nem lesz hadifogoly, hanem akasztható terroristává válik.

Oszt annyi.

Előzmény: kószák egyike (87510)
RIKA424 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87520

1961-1968 között már használta a Magyar Néphadsereg az ilyen fazonú gyakorló sapkát.

 

Akkkor Castró sapkának hívták.

 

Talán 1965 vagy 1966-tól csak a Lapátdandárok katonái viselték.

 

 

Előzmény: kószák egyike (87513)
Plieur Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87519

A hsz-emben ott a szó : hivatalos, a közlemény meg tartalmazza a másikat: training.:)

Nem biztos hogy pazarlás. Az általad adott USD/rep óra árakat felkerekítve mondjuk

C130: 4000 USD/óra

C-17: 6000 USD/óra

egy 30 fős csapat ugratása 133-200 USD/kopf. lenne óránként.Egy ilyen bulihoz az ország méretei és a feladat jellege miatt kb 1/2 óra repidő kell ( 1-2 iskolakör a reptérnél), tehát ezt felezni lehet.

Nos, utána lehetne számolni hogy mennyibe kerülne egy30 fős eje csapat ugratásához szükséges gép bérlése, érdemes lenne az összehasonlítás.

És ezzel  a C-17-es géppel sok mindent lehet művelni: gépelhagyás, ugrás nagyobb sebességeknél ( 400 km/h felett), HALO/HAHO meg egyebek.:)

 

Előzmény: S.n.a.f.u. (87517)
S.n.a.f.u. Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87518

Ui..főleg mert akad fontos dolguk is:

http://www.heavyairliftwing.org/news/tizezer-repult-ora

 

S.n.a.f.u. Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87517

na most fórummotor szépen megette a hosszú , érzelmektől sem mentes válaszom..

 

nagyon rövidítve

:

Katona adózik, nem is keveset-? Na bumm,  én és a családom, ismerőseim is,mert adócsaláshoz hüjék vagyunk.

tehát, eddig úgy tudtam, ők nem gazdasági állakozás, akik saját pénzecskéjüket kockáztatják, hanem költségvetésből kapják.... legalábbis a Gripen Airways hirdetésével mégnem pazaroltam.

 

 

na és oda honnankerül a pénz?

 Ha nem zavar,hogy akárcsak ilyen pitiáner módon bánnak az adóddal, mit szólnál egy "Nimitzet a Balatonra!" kampányhoz?

 

Lehet hogy csak egy apró példája volt a honvédségnél folyó eszetlen pazarlásnak, de olyan tipikus példa, minél elszállt az agyam.

Nem változott semmi.

 

Pár hete megemlítettem hogy a Rejtő féle Láthatatlan Légiónak több értelme lenne, mint a magyar  ejtőernyősöknek.

 Megemlítette valaki az ilyen  "kiképzési" ugrálások milyen jót tettek a Milek-nek.

Erre: nincs helikopter, nem baj, bohóckodunk Globemasterrel... nem mi fizetjük.

Ugyanis: az említett anglol cikk nem írta azt hogy kiképzési tervük részeként, a le és felszállást gyakorolják szinte zéró terheléssel, hanem azt hogy felszálltak néhány magyar ejtőernyőssel... , azok kiugráltak, gép le, és előlről....és újra. /szóval nem a Plieur által  leírt eset... hacsak néhány ejtőernyős nemindult el gombászni, és eltévedtek, Pápán kötöttek ki de megkönnyebbedve vették észre-

- milyen szerencse, hogy hátizsák helyett ejtőernyő van rajtunk...

- nahát itt ez a böszme nagy gép, stoppoljuk már le őket...:(/

 

/Persze lehet hogy tévedek, sürgősen ki kellett képezni a gép legénységét,  turisták kiszolgálására. Akkor bocs./

 

Ui...

helyesírásért detto, telefon...

 

Előzmény: kószák egyike (87511)
Lepsch Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87516

Értem. Köszi.

Előzmény: kószák egyike (87513)
Lepsch Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87515

Ezt aláírom. Én is csak erős nap vagy hideg ellen használom.

Előzmény: kószák egyike (87510)
M.Zoli Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87514

Koszi.

 

 

Előzmény: kószák egyike (87512)
kószák egyike Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87513

Pl. ezek valamelyike nyáron vékony anyagból:

 

 

 

 

Előzmény: Lepsch (87472)
kószák egyike Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87512

Zoli megkaptam, válaszoltam. ;)

Előzmény: M.Zoli (87490)
kószák egyike Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87511

Utálom ezt az én adómból dumát! A katona is fizet adót röhögni fogsz, nem is keveset. Tehát nem a te adódból hanem a ti vagy mi (értsd minden itthon adózó) adónkból megy minden, amúgy ez az ugrás pont nem. És ha igen, akkor mi van?

Előzmény: S.n.a.f.u. (87481)
kószák egyike Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87510

Alapból nem tudom miért van ez a nagy sapka imádat. Nem tartom fontosnak, kivéve ha praktikus célt szolgál hideg vagy napszúrás ellen.

Ugyanakkor kinézete is legyen, ne adja ég egészséges modern anyaga, és az sem árt ha mondjuk tisztelegni tud benne a katona. ezek közül a jelenleg rendszerben lévők közül egyik sem felel meg. 

 

De hagsúlyozom kifejezetten sapka ellenes vagyok. Remek katalizátora a kopaszodásnak.

Előzmény: Lepsch (87472)
kószák egyike Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87509

Nem kellene már eljutunk oda, hogy ne az legyen "na ennél még az is jobb!", hanem legyen egy olyan végre mi JÓ!?

Előzmény: vad05 (87465)
Lepsch Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87508

Az afgán kormánycsapatok, a mudzsahedek, a szovjet (közép-ázsiai) csapatok is mind eléggé tarkák voltak etnikailag. Arról nem is beszélve, hogy - Afganisztánban és a Szovjetunióban egyaránt - sok népcsoport egymás közötti viszonyát történelmi ellenségeskedések jellemezték. Ma sincs ez másképp.

 

 

Előzmény: Lepsch (87507)
Lepsch Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87507

Meg azt se felejtsük el, hogy pl. Kazahsztánban a lakosság közel fele orosz (és szláv) volt akkoriban.  Még ma is majd negyedük orosz.

Előzmény: Kuruc71 (87502)
garcia66 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87506

Sziasztok.

 

Az okról nem tudok semmit, de én már '86-ben bocskaiban mehettem ki (néha) a laktanyából - sorosként.

 

Más....  a mai állapotokról meg nem írok semmit (aktív vagyok) - nem akarok gyanúsított lenni. (látsd a lézert kommentelőket :(

Előzmény: Tomsz85 (87467)
Tomsz85 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87505

Orosz helyett szovjetet akartam írni, de már éjjel volt aztán hagytam úgy:)

Én is úgy tudom hogy a bevonlulás után változtattak az állomány etnikai összetételén, mivel előfordult hogy szimpátia lakult ki a türkmén, üzbég, tadzsik katonák és a felkelők között, ezért a déli tagköztársaságokból behívott katonákat elsősorban orosz nemzetiségűekkel váltották fel. (Persze biztos nem maradéktalanul.)

Előzmény: RIKA424 (87501)
Tomsz85 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 87504

Én nem mondtam hogy mindneki levágta a bajszát. Valami olyasmi volt hogy a felkelők vadásztak a tisztekre, és akkor utasították őket hogy ne viseljenek bajuszt. Nemtudom, biztos nem csak a tisztek voltak bajuszosak. Újra el kéne olvasnom, csak nem 2 oldal, meg azt se tudom már hogy pontosan hol nézzem:)

Előzmény: Maitréja buddha (87500)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!