Keresés

Részletes keresés

Paco155 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134175

Ja, bocs ez a másik megfigyelt áru volt.

 

A VEBA szerintem elkelt

Előzmény: Paco155 (134174)
Paco155 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134174
Előzmény: Törölt nick (134173)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134173

Na ezt még egyszer :) Csak a linket bittesőn.

 

 

A surplexen ha keresem ezt a gépet (VEBA FS300 Combined Egyengető gyalugép), nem lelem. 

Előzmény: kukta5508 (134164)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134172

Egészségedre :-) Örülök hogy nálad nem a szekrénypolcon fog porosodni.

Előzmény: apaf3j (134162)
Tschaby Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134171

No, idén tetőzünk ? :)

 

Én most kaptam meg az első ajánlatot a kivitelezőktől.
Mondjuk mi újraépítjük az egészet talp szelemenektől indulva.


Én csak a lekerült fát szeretném válogatni, mi az ami még a műhelyben használható, és mi az ami a kályhában :)

 

Azt viszont levontam, hogy a mai ácsok nagyon fáznak az ácsmunkától.

A koszorú nélküli tetőm helyére továbbra is koszorú nélküli megoldást szeretnék. Ettől irtóznak az ácsok. Mert hogy akkor össze kell kötni a talp szelemeneket ...

Hát össze. És?

Előzmény: rferi (134168)
Kamelot Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134170

Na Urak, most hozta a futár ezt a szorítót. Első benyomásra nagyon profi a cucc. Nekem volt a régebbi 1010-es méret az egy vicc ehez képest. Ha legközelebb leárazás lesz nyugodtan lehet venni ha valaki szeretne.

apaf3j Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134169

Igen, nekem megfelel. A  fogása illetve a használata, amire Pacman panaszkodott, valóban furcsa, de meg lehet szokni. Tény, hogy még a 10-es rétegelt lemezt vágva is kigyullad néha a túlterhelésjelző kis lámpa, de hát hobbinál nem tragédia, ha tovább tart valami. Vezető mellett szép egyeneset tudtam vele vágni, a hozzá adott lap (még csak a vídiabetétesnek tűnőt próbáltam) egész tűrhető minőségben dolgozik, a rétegelt lemez szélét nem szaggatta fel (rendes körfűrésznél már volt rossz tapasztalatom). Az elszívást még nem próbáltam, így köpi a port rendesen (de azért nem olyan vészesen). Hamarosan majd bútorlapot is vágok vele, arra kíváncsi leszek. Mindenesetre egyelőre úgy tűnik, hogy "lapszabász gépnek" elmegy :)

Előzmény: Törölt nick (134167)
rferi Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134168

Én már túl vagyok egy tetőn, de az sokkal kisebb volt (4,5x9), azt kompletten ledobtuk, igaz, az fafödémmel együtt ment és jött.

Ez ötven éves, negyed gömbfák, és megy róla minden, lécezés és fedélszék is, ez tuti.

Szóval nem az a kérdés, hogy mi megy, hanem hogy mikor és hogyan.

Egyben az egészet nem lehet ledobni, objektív okok miatt. Ezzel ne is foglalkozzunk.

Pár éve egyik oldalon felújítottam a lécezést - egyedül. 4 nap alatt meg voltam vele, ennyi nyitott idő nyáron belefér. De sajnos ahogy haladnék tovább, látom, hogy inkább kéne cserélni az egészet. Ha most nem csinálom meg, később már nem lesz hozzá erőm, pedig az idő nem nekem dolgozik.

Azt felmértem, hogy ha a sarokszarufák megvolnának, akkor az azokra támaszkodó rövidebbeket a lécezés cseréjekor pikkpakk lehetne cserélni. Szóval szó szerint sarkalatos pont a sarokszarufa cseréje.

A fedélszéket ahogy elnéztem könnyen tudom cserélni, mert kiváltom elébb egy másikkal, majd visszaépítek az eredeti helyre egy újat.

A gerincet adó 3 pár szarufával sincs különösebb probléma, azt kicserélem egyszerre, mert csak egymáshoz támaszkodnak, az is megvan gyorsan.

Szóval egy problémám van csak: a sarok.

Előzmény: generátoros (134165)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134167

Örülök, hogy megvetted. Tehát műxik? Mi a tapasztalatod vele?

Előzmény: apaf3j (134162)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134166

Béla, rosszul nézed ahirdetést. Ott a síned, pont az amit keresel, plusz grátiszban még kapsz két oldalelemet is, s ha az nem kell, feladod a jófogáson, hátha valakinek pont ez hiányzik.

Előzmény: Törölt nick (134157)
generátoros Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134165

Szia! Nem vagy egy irigylésre méltó helyzetben.   2008-ban kb. 12x 5m-es épület tetőszerkezetével voltam hasonló szituban.   Cserépcserének indult a meló, aztán ,kiderült a léceket is cserélni kell, menetközben a szarufák néhány (4-5) darabjáról is kiderült , hogy cserélni volna inkább érdemes. Nem vettem le az egész tetőt, hanem oldalanként álltam neki. Segítségem szinte semmi nem volt. A most 57 éves szerkezet még gömbfából ácsolódott. Amikor rájöttem, hogy milyen kúrva nagy melóba kezdtem ,akkor , hogy ne decemberben kelljen befejezni a szarufákhoz hozzá csavaroztam colos gyalult 10cm széles deszkákat mindkét oldaláról a gömbfának. A sarkokon  hála a jósorsnak nem volt hiba.  A szomszédom egy ács mester és a végén azt mondta nem nézte ki belőlem, de ez tényleg faintos lett.  A többiek majd megmondják, hogy jó-e a gondolatom a sarkokon lévő szarufákon is valami , a meglévőhöz hozzáerősített megoldás esetleg 2 colos anyagból. Így esetleg megúszod a tetőszékhez hozzá nem érő rövid szarufák kivételét és a lécek, ha jók akkor azokat sem kell kibontani.  Nem vagyok mestere a szakmának, de pl az hogy minden cserépsor léce toldva lesz az jó lehet-e?   Ha a léceket is cserélni kell akkor vagy nehéz helyzetben, mert ha tetszik ha nem akkor már kissebb meló az egészet egyben csinálni, legalábbis a tapasztalataim ezt mondatják velem. Hány éves lehet a ház? Az enyém 1960-ban épült, akkor a faanyagot csak a tanácsi kiutalásra építésiengedély birtokában lehetett megkapni. minőségi elvárások nélkül. A kerepesi út elején a keleti után a gumigyár mellett volt egy fatelep és a vezető kedve szerint adott fát, emlékszem , azt mondta ez a tetőléc lesz apám mondja neki---ez deszka-- látom én is, majd felvágatja----mondta a nagy indiánfőnök.   Akkor ilyen volt a világ.

Előzmény: rferi (134161)
kukta5508 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134164

Ezt találtam.

 

< vissza | HonlapAdásVEBAVEBA FS300 Combined Egyengető gyalugép/ThicknesserA termék az Ön Megfigyelt áruk

AP OVERTEN 140 Tenoning machine

VEBA FS300 Combined Egyengető gyalugép/Thicknesser

  ElérhetőségNyomtatásSajnáljuk, ez a gép már elkelt.Hasonló gépek kereséseSzállítási is fizetési feltételekaukciós jutalék 15%áfa *+ áfaSzállítási feltételek tehergépkocsira rakodvaSzállítási költségek nem tartalmazzaFizetési feltételek 100% kifizetés az elhozatalt megelőzően
A gép jellemzőiNév VEBA FS300 Combined Egyengető gyalugép/ThicknesserTermékszám 364556Gyártó VEBATípus FS300Gyártás éve 2016Ekkortól elérhető immediatelyGép minősége még nem használt / újGép helye 47020 Longiano (FC), OlaszországTechnikai adatokHozzávetőleges méretek 1500 x 1050 x 1100 mmTömeg kb. 220 kgLeírásNever used machine! Serial n. 16300155, SURFACE PLANER : table dimensions 1450 x 300 mm, Ø 3-knives cutterhead 70 mm, 5400 rpm, fence tilting up to: 0°- 45°, contemporany opening planer table, motor power 2,2 kW, THICKNESS PLANER : table dimensions: 500 x 300 mm, max. height of thickness 200 mm, min. height of thickness 4 mm, max. depth of cut thicknesser 5 mm, feeding speed: 6,5 m/1', CE Version

Rólunk

Információ

Kövessen minket

Nemzetközi Surplex

További kérdései vannak? Rendelkezésére állunk: +49 (0)211 422737-0

Famegmunkálás

 

Használt szalagfűrészek
Használt CNC megmunkáló központok
Használt fűrészgépek
Használt CNC-technológia
Használt lapfűrészek
Használt egyéb gépek
Használt ablakgyártó gépek
Használt kombinált gyalugépek
Használt csiszolás, köszörülés és polírozás
Használt élmegmunkálás és éllezárás

Fémmegmunkálás

 

Használt CNC-esztergák
Használt megmunkáló központok
Használt lemezmegmunkálás
Használt fúrógépek
Használt csiszológépek
Használt szerszámmarógépek
Használt hidraulikus prések
Használt szikraforgácsoló gépek
Használt présgépek
Használt csőhajlítók


Ipari gépek és berendezések

 

Használt targoncák
Használt műhelyfelszerelések
Használt járművek
Használt munkapadok
Használt elektromos targoncák
Használt kompresszorok
Használt kézi gépek
Használt diesel targoncák
Használt műhelyszekrények
Használt gépszerszámok

Jelenlegi Aukciók

» 28.02. Bútorgyártó felszámolása

» 01.03. Minőségi fémipari gépek

» 01.03. Asztalosműhely felszámolása

» 01.03. Bútorgyártó gépei

» 02.03. Megmunkáló műhely bezárása

» 02.03. Fröccsöntő gép gyártó felszám.

» 02.03. Surplex faipari aukció ES

» 07.03. Gépgyártó felszámolása

» 07.03. Fémipari aukció Spanyolország

 

Legjobb famegmunkálási márkák

 

ALTENDORF
BIESSE
BRANDT
BÜRKLE
BÜTFERING
ELU
HOLZ-HER
HOLZMA
HOMAG
KUPER


Legjobb famegmunkálási márkák

 

MARTIN
MORBIDELLI
OTT
PANHANS
SCHEER
SCHEPPACH
SCM
STRIEBIG
WEEKE
WEINIG


Legjobb fémmegmunkálási márkák

 

AGIE CHARMILLES
ALZMETALL
AMADA
BEHRINGER
DECKEL
ELB
EMCO
FLOTT
GILDEMEISTER
HERMLE


Legjobb fémmegmunkálási márkák

 

IMA
KASTO
MAKINO
MAZAK
MIKRON
OKUMA
TRAUB
TRUMPF
WEILER
WMW


apaf3j Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134163

Vagyis Pacmannek :)

apaf3j Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134162

Szolgálati közlemény: Pacmannak üzenem, hogy a mini merülőfűrésze nekem nagyon bejön :)

rferi Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134161

Kiváncsi vagyok a véleményetekre: ki kéne cserélnem a házunkon a sarokszarufákat, mert elég avétos állapotban vannak, vagy lesznek hamarosan.

Ez egy sátortető, fedélszékkel, kb 8x10 méter.

 

Vajon ki lehet cserélni egyetlen sarkon a szarufát, vagy maximum a két egymás melletti sarkon azokat, amik felső csúcsa egymásnak támaszkodik anélkül, hogy a teljes tetőt le kéne pakolni?

Nyilván hajlandó vagyok mindenféle szükséges plusz ideiglenes támaszokat képíteni, a kérdés, hogy lehet-e, és vajon hogyan érdemes, ha igen.

 

Nincs a koszorún végig futó talpszelemen, hanem minden szarufának - a sarokszarufának is - saját talpszelemene van, ami merőleges a koszorúra, és abba van becsapolva a szarufa.

Nyilván ezt a kb 80cm  szelement is cserélném a szarufával.

feketefelhoo Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134160

Őszintén szólva ezt nem teljesen értem, de majd meglátom mit ad a gyakorlat.

Előzmény: Törölt nick (134155)
kuperta Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134159

Nem tudom működik e, de nagyon jó ötlet! :)

Úgy látom, nem védett, szóval nálam felkerült a másológyűrűs marási módszerek közé!

 

Előzmény: feketefelhoo (134153)
rogergerro Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134158

"A linkelt jó lenne, de minek vegyek mellé még lomot is?"

Ne vegyél! Alkudj meg az eladóval, hogy Neked csak az összekötő sín kell! :-)
Ennél egyszerűbben nem fog menni!

Előzmény: Törölt nick (134157)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134157

Á dehogy! :)

Olyan kellene, amit ott láttam, olyan lapos.

Már látom, hogy ez a márka itt nem kívánatos, de nem találtam máshol ilyet,

ezért is kérdeztem. A linkelt jó lenne, de minek vegyek mellé még lomot is?

 

Soká: Megcsinálni én is megtudom, én venni szeretnék, ha tudnám, hogy keressem ... ! :)

Előzmény: Mr.Gabson (134156)
Mr.Gabson Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134156

Ok!

 

Már tudjuk csak IKE@ jó. Akkor bontott:

 

https://img.jofogas.hu/images/IKEA_konyhaszekreny_vaz_alkatreszek__feher_29556778734567.jpg

 

és ilyenkor még nem ismert a méret(arról nem volt szó :-) )

 

http://www.jofogas.hu/budapest/IKEA_konyhaszekreny_vaz_alkatreszek__feher_62635608.htm

 

 

Előzmény: Törölt nick (134149)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 0 0 134155

Nemtom mekkora a keret amit le szeretnél másolni, de:

Amikor kimarod a sablont, problémás lesz átvezetni a marót a négy sarkon. 

Elérsz a keret egyik élén a sarok elé, aztán még haladsz előre egy kicsit és fordítod a marót 45fokig (ami még elmegy), amig elérsz a sarok körívének a feléhez, de ha nyomod tovább, akkor fogást kell válts.

A kúp átmérőjének megfelelően beütnék két szeget a sablon anyagába (kirajzolnám körzővel a szegek helyét), hogy pont a körív felénél állitson meg. 

Ehhez a keret élének a közepéről kéne indítsál. Minden élen. A két szeg az első marásra merőleges irányban is megállít. 

 

Előzmény: feketefelhoo (134153)
Soká Creative Commons License 2017.02.23 0 0 134154

Te, Béla! magamra ismertem benned. :) Amit összeirkáltál, azalatt mér régen meg lehetett volna oldani a problémát. Akár úgy, hogy bemész az ikeába és kérsz szépen egy darabot, vagy egy lakatost megbízol a feladattal. Igy viszont elég köldöknézős... Ezt számítógép előtt ülve nehezen fogod megoldani. Pontosabban csak pénz kérdése. Méretezed, legyártom, elviszem, beszerelem, leszámlázom, kifizeted.

Előzmény: Törölt nick (134149)
feketefelhoo Creative Commons License 2017.02.23 0 0 134153

Szerintem kitaláltam egy egyszerűnek tűnő módszert a keretem kimarására.

 

Középen rögzítem ez eredeti tokot. Az új Dremel talp (szürke kúpos izé a bal oldalon) segítségével kimarok egy sablont (narancs színű izé). Második menetben (jobb oldali kúpos izé) megfordítom a dolgot : a sablon vezeti a Dremel talpát és a munkadarabból kimarom a keret külső kontúrját. Ezután, az elméletem szerint a falcokat a sablon élére rögzített, megfelelő vastagságú valamik segítségével marnám ki. Hm?

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 0 0 134152
Előzmény: stolaz (134150)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 0 0 134151

 

etető/fogadó asztal síkjainak párhuzamossága:

- a két asztalod kb. méter hosszú, ezért fogsz egy méteres egyenes akármit (vízmérték, tutira egyenes léc, stb)

- etető asztalt 0-ra tekered

- ráteszed a mértéket

- ha szükséges, fogadó asztalt hozzábillented (amit néztünk, a 2 hernyóval a fogadó asztal 2 végén/szélén)

- ezt mindkét szélén az asztalnak megcsinálod

- ha a késeket már beállítottad, akkor most megint :-)

 

vastagoló asztal párhuzamossága a késekkel

- amit itt beszéltünk: két szélén 2 lecet áttolsz, leméred a vastagságukat

- amelyik oldalon nagyobb a vastagság, ott kiékeled ahogy mutattam -> pl. sörösdoboz (~0.1mm)

 

Előzmény: csjoco74 (134051)
stolaz Creative Commons License 2017.02.23 0 0 134150

Az én fiókjaimat 18-as rétegeltből készítettem. Akkor azok már "sonkásak". :-)

Előzmény: Törölt nick (134130)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 0 0 134149

Köszönöm, hogy foglalkoztál az üggyel! Tudom, és elismerem, hogy vagytok itt többen, akiknek a tudása és a tapasztalata csillagászati egységekben mérhetően meghaladja az én tudásomat és tapasztalatomat. Azért kérdeztem itt. Mint írtam, nem az a lényeg, hogy ikeás legyen, hanem hogy a használati értéke legyen azzal egyenértékű. Azért hivatkoztam erre a kereskedőre, mert ott láttam ezt a megoldást.

 

Gábor viszont talált valamit: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142960730&t=9104263

Köszönöm Gábor! Viszont tényleg laposabb kellene, ahogyan pacman123 írja.

 

(pacman123: nem vagyok informatikus, de '77-78-ban a gimiben tanultunk FORTRAN IV nyelven programozást, az számít? :) Tudod, olyan kockásféle papíron, de számítógépet akkor még nem is láttam. )

Előzmény: kofic (134146)
halaloszto Creative Commons License 2017.02.23 0 0 134148

ismerem az érzést. 40db nem semmi, ha egy ezres, az már komoly pénz ahhoz képest hogy egy műhelyszekrény. itt nálunk a boltban a legolcsóbb 700volt.

 

http://falcodepoudvar.hu/webshop/show/Fiokgorgo_02101_500mm_Feher_KIFUTOOO_3512

 

A végén itt vettem, volt debreceni ismerős aki elhozta. Nekem még 346ftba került.

 

Vajk

Előzmény: peppino (134129)
rferi Creative Commons License 2017.02.23 0 0 134147

Nem tudom.

Azt tudom, hogy mikor mi a barátomnak csináltunk egy gyártósort, amin a kőtapétát gyártotta a cégénél, akkor ki kellett hívjon egy minősítő céget, akik auditálták a masinát, megmondták mi nem stimmel rajta munkavédelmi szempontból, azokat a módosításokat meg kellett rajta csinálni, újra kijöttek, konstatálták, hogy rendben, és adtak róla egy vizsgálati jegyzőkönyvet, hogy munkavégzésre alkalmas. Innentől dolgozhattak rajta a melósai.

Ezzel védte magát jogilag, ha esetleges baleset történne.

 

Nekem gyanús, hogy ha egy ilyen masinát átadok -még csak nem is eladok - egy másik embernek, és az levágja a kezét-lábát vele, akkor az én felelősségem is felmerülhet, amennyiben kiderül, hogy én gyártottam azt a gépet.

Előzmény: Törölt nick (134145)
kofic Creative Commons License 2017.02.23 0 0 134146

Ígérem utoljára írok ebben a témában. Hidd el nagyon sok konyhát építettem be(x1000), számtalan ismert gyártótól és kisebb stúdiótól. Kivéve az Ikeásat. Ettől még láttam a lebutított és spórolós blum vasalatokat. Pl. a hátfalrögzítő ez eredetin fém ezeken pedig kemény műanyag. 

 

A keresett alkatrész nem kapható kereskedelmi forgalomban. Amikről írtam 1-1 darabonként azok sem. Ma végiglapoztam a Hafele katalógust, a Hettich kínálatát, és részben az SCH-t . Nincs. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (134126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!