Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134724

 

"bulb, vagy lightbulb."

 

És hol "izzó" ez?   (ez inkább a magyar "körtének" felel meg - mint a "villanykörte").

 

Mert hogy a "bulb" lehet bármi, ami világít - az izzó viszont kizárólag csak az izzószálas világító-eszközre vonatkozik.

Benne van a nevében, nem?

 

Persze, össze tudják ezt rakni az ángliusok is - mert akkor "incandescent bulb" -ot mondanak - de hát az már nem egy szó, ugye.

.

Előzmény: Tie (134719)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134723

olajlámpa, gázlámpa, karbid-lámpa, elemlámpa, fejlámpa, ledlámpa

 

Tudjátok mi a legjobb? Fényszóró.

Előzmény: Tie (134720)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134722

Ajjaj!

Előzmény: Törölt nick (134710)
djz Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134721

Nektek meg az kerülte el a figyelmeteket, hogy babakocsis, az első hozzászólását ide írta, műhely, lapszabászgép, stb. Van aki így múlatja az időt. Szeret beszélgetni.

Előzmény: Pillanatragasz (134713)
Tie Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134720

És ők így is használják, hogy LED bulb.

 

Ahogy magyarul is a szó, hogy izzó, ebben a jelentésében a villanykörtét jelenti, akár izzással ad fényt, akár máshogy. Szóval szerintem helyes megnevezés, hogy LED izzó.

Előzmény: Tie (134719)
Tie Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134719

bulb, vagy lightbulb.

Előzmény: GPS (134717)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134718

Lehet akkor még nem hallottál a LED diódáról...

Előzmény: GPS (134717)
GPS Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134717

 

Mármint "izzó"-t, mint világító-eszközt - főnévként, egy szóban.

.

Előzmény: GPS (134716)
GPS Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134716

 

"....kínaiak már használják a "halogén Led izzó" elnevezést is."

 

Na, ez aztán a halmozott baromság - röpke 3 szóban.

 

- Mert ha halogén - akkor nem lehet LED
- Ha viszont LED, akkor nem lehet izzó

 

Azért arra kíváncsi lennék, hogy melyik lenne az az angol szó, amelyik kifejezetten "izzó"-t jelent, 1:1-ben.

.

Előzmény: Lady fantasy (134712)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134715

Én egyedül egy DIY- hangfallal találkoztam élőben kiállításon.

Egyébként létezik hangfal rendszerű gyári hangsugárzó. pl. a Jamo 909-ese, de nagyon ritka.

Előzmény: UgyanPityu (134714)
UgyanPityu Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134714

Én igazi hangfalat még nem is láttam :) szerintem nem vagyok vele egyedül.

Előzmény: Lady fantasy (134712)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134713

Lehet elkerülte a figyelmedet. Első posztjai közt írta hogy kertes házba költözött s oda akar egy könnyűszerkezetes mühelyt építeni.

Nem tudom nálatok hogy van de itt romániában lakóövezetbe nem adnak engedélyt zajos tevékenységre. Csak ipari zónában.

  Még egy apróság. Családi örökségből, banki hitelből asztalosműhelybe befektetni....balgaság. 

 

Előzmény: mezcalito (134711)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134712

A LED-dióda is jó elnevezés, sőt, kínaiak már használják a "halogén Led izzó" elnevezést is. 

Én a hangfal ellen küzdök évek óta, de annyira berögzült a hibás értelmezése, hogy még a szakma is ellenem van.

Előzmény: GPS (134705)
mezcalito Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134711

figyi ne add fel ha van egy álmod a többiek azt mondanak mait akarnak, keress magad köré olyan embereket akik valóban akarják ezt megvalósítani, de azért állj 2 lábbal a földön.

én érettségi után mentem asztalosnak, nagyon szép dolgokat  lehet alkotni ez tetszik, DE a faszom aki mégegyszer alkalmazottként dolgozzon vmi kihasználós faipari köcsög vállalkozónak minimálbéren ha egyáltalán bejelent.

azt is vedd figyelembe hogy nekem volt sok ismerősöm kik ebből éltek vállalkozói szinten, bejött a válság az asztalosok nagy része becsukta műhelyét felszámolta vállalkozását és elment külföldre melózni amiből nyugodtabban él, figyelembe venném az ő szakmai tudásuk és a te szakmai tudásod közötti fényévnyi különbséget is, és nekik már volt 100m2 műhely szabászgép stb.

én úgy gondolom hogy egy üzlet futtatásához ész fantázia esztétika stb is kell reklám modern dolgokhoz értés kommunikáció. ezek a szakmunkások befutott emberek voltak de szerintem se fantázia se esztétika se jó üzleti érzék se seggnyalás se lopás csaláshoz való érzék nem volt bennük, ha pénzügyileg akarsz sikeres lenni akkor az üzletemberi énednek kell jobnak lenni mint az asztalos énednek, van pl egy roma asztalosmester Rostás Árpád csóri szegínyem mert átbasszák a vállalkozói élet farkasai de tőle szívesen tanulnék.

azt is el kell fogadni hogy ha vki a faiarban végzett az nem ért mindenhez a faiparban, egy asztalos akik gyárban székeket csinált lehet nem tud hozzászólni a lépcsőkhöz, akár egyes pénzesebb igényes hobbista is csinálhat sokkal szebb munkát mint egy képzett asztalos ha van ideje el simogatni nézegetni szeretgetni az anyagot- mert a vállalkozónak erre nem lesz ideje.

kivel szeretnéd felvenni a versenyt? bútorgyárakkal ikea kika akik olcsón jutnak nagy mennyiségben alapanygahoz? lapszabászokkal akik konyhákat is csinálnak mert nekik is olcsón jön az anyag? valami naygon egyedit és őrült dolgot szeretnél csinálni?<---- ez vagyok én...ebben az esetben a pénzt felejtsd el mert mire egy ilyen nagyon egyedi dolgot megvalósítasz addigra 5 konyhát raktál volna össze szabott lapokból.

tehát az asztalosság sokflé kiterjedt egészen a laminált lapok bútorrá való összecsavarozásán át, Rostás árpád hagyományörző technikáin keresztül az egyetemi szintű bútorrrestaurálásáig, esetleg idetehetjük az öntőforma keészítő asztalostr is meg még megannyi dolog hol ér véget az asztalos hol kezdődik az ács stb stb. amiket felsoroltam mind teljesen más gépesítést és szerszámozottságot igényel.

ezért ha még nincs kialakult vendégköröd akkor vegyél asztalos alapgépeket használtan. nem kell egyből az SCM ,ROBLAND ,HAMMER gépeit nézegetni újonnan. a vevőkör kiépítése legyen az első aztán ahhoz alakíthatod a drága gépeket, mindenestre gépek nélkül nem rúgsz labdába. példaképpen egy restaurátornak nincs szüksége egy tizenxmilliós élzáró gépre, egy ácsnak erősebb szélesebb nehezebb gépek kellenek ha pl gyalult anyaggal akar dolgozni.

kisebb gépekből körülnézhetsz a bosch makita metabo festool vonalon, van amiben egyik jobb mint a másik van haol lényegtelen a különbség, vannak szintén ugyanilyen jó márkák és vannak jobbak is- de annyit nem ér az utánajárásuk ha magyarországon nincs képviselet, vagy ha hozzád nem közel vannak az országban, hallottam hogy valaki a bosch-szervizre panaszkodot van aki a dewaltra van aki a makitára-én győri vagyok ezért bosch a tuti számomra , a szerviz -idő stb jobb és még az eladók sem voltak a dewalt szervizkiépítettségével megelégedve, vmiért a metabót akarják nekem nyomatni úgy finoman de én hárítom maradok a boschnál. összeségében akárki akármit mond a kék bosch az jó minőség jó az alkatrászellátás is és jó a szerviz is. pl lehet jobb csavarbehajtót venni Hiltit de minek ha nincs az az árkülönbség kihasználva, eleve a csavarbehajtóm 100e Ft volt ettől drágábbra nem megyek. meg vagyok elégedve a kék bosch lamello maróval is(120e Ft). habár az igazi eredeti Lamello márkájú maró az 350-400e Ft ne kérdezd miért ennyi és esetleg jobb is e mert nem tudom. én csak azt gondolom hogy nem mindig érdemes speciális márkákra utazni hacsak nem tömegben akarsz vmit gyártani, úgy általánosságban a dewalt,bosch, makita,metabo mindent letakar-és néha még ez a minőség sem kell ha csak néha van elővéve a gép ha pl kinti kerti cuccokat csinálsz a nagyinak. 

hosszúra sikeredett nem sok mindenről szóló irásomat azzal fejezném be hogy az asztalosság szép szakma de egyes részei az egészségre ártalmasak -oldószerek stb és nagyobb pénzberuházást igényel hogy egyáltalán el tudj kezdeni dolgozni. ha te valóban alkotni akarsz olcsóbb beruházással kereshetnél elfogadható pénzeket -pl ha szobafestőnek mennél, vagy burkolónak. kell egy 10en x éves autó, egy két létra ecsetek, glettcucc , vagy burkoló  3 4 szerszámmal megy oda és hiába látok ilyen olyan drága vizesvágó körfűrészeket a katalógusokban még egyet sem láttam ilyen géppel kijönni akárhova csak hozzák az olcsóbbik csemperoppantót oszt csókolom abból se a drágábbikat.

én jelenleg nem azon vagyok hogy ezzel pénzt keressek, saját magamnak alkotok és így drága hobbi.

Előzmény: Törölt nick (134484)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134710

Nocsak, nocsak ...

 

Én("mi") nem GPS-re tippeltem/"tünk" :D

 

De nagggyon hasonlít egy régi topiktárs stílusára. Nemcsak nekem tűnt fel. De mindegy is, ha így van, ha nem ... nekem azzal a nickkel meg a mostanival sincs bajom, szóval felőlem JoshiBarath néven is írogathat.

Előzmény: pali923 (134709)
pali923 Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134709

GPS, már ezen a néven is Te írogatsz? :P :)))

Előzmény: Törölt nick (134704)
pali923 Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134708

Sajnos valóban be kell látnunk, hogy ahol a tudnék/tudnák között nem tud különbséget tenni a nép, az ilyen és a kapanyeles nyelvi finomságok már nagyon bonyolultak.

Előzmény: GPS (134705)
409 Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134707

 

 Úgy nem is fog menni. :)  A belső sínt ki kell venni, ahogy alább is írták, van rajta valahol egy kallantyú, ami kioldja az ütközőjét. Mindenképpen ki kell venni, különben nem tudod a fiókra sem felszerelni.

Előzmény: csaba123 (134698)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134706

Most már meg kell kérdezzem: ki a segédem?? :D

"Mini Aprilre" gondoltál?

Előzmény: Törölt nick (134704)
GPS Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134705

 

Az se lepne meg, ha direkt trollkodják meg, sportot űzve abból ki tud nagyobb baromságot átnyomni a rendszeren

 

Én 3 éve balhézok a magyar divízióval, hogy szokjanak már le egyszer a "LED IZZÓ" kifejezésről.

 

Legalább 400 félét árulnak (az autó LED-ekkel együtt) - de náluk ez mind "Led izzó".

Erre az a válasz mindig, hogy "Így ismerők a viszonteladók".

 

Tegnap meg egy multiméter gépkönyvet fordítottam magyarból, amiben ez volt:

 

“10A” banán (műszerzsinór) aljzat. Csatlakoztassa ebbe az aljzatba a piros (pozitív) mérőzsinórt 10A áramerősség méréséhez"

 

Mondtam nekik, hogy ez kurvára nem jó így, mert abba az aljzatba nem CSAK (!) 10A-t lehet mérni - hanem bármilyen áramot 200mA felett - egész 10A-ig(!).

 

Hát hogy "így állt az angol eredetiben".

 

Szerintem meg "up to 10A" lehetett az (végül nem láttam az angolt) - de ez mindennapos egyébként.

.

Előzmény: Törölt nick (134701)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134704

Híjja, ha ezt a segéded meglátja.... Kell neki is egy ilyen, csak ne forogjon, és egy picit gyorsabban oszcilláljon.

Előzmény: Törölt nick (134657)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134703

Ezt a bigézést feltétlenül tanítsd meg a segéderődnek.

Előzmény: Törölt nick (134688)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134702

Könyvelőnél nagyobb kockát még nem láttam. :)

Előzmény: Törölt nick (134691)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134701

Pontosan nem tudom hogyan készül a címkefelirat, de központilag egy irodában csinálhatják. Az se lepne meg, ha direkt trollkodják meg, sportot űzve abból ki tud nagyobb baromságot átnyomni a rendszeren úgy, hogy az ennek ellenére se akadjon fel sehol. Ez az elsült kapanyél tökéletes példa lehet rá. Az biztos, hogy egy jót röhögtem amikor megláttam.

Előzmény: rferi (134680)
Tschaby Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134700

Ezzel arra céloztam, hogy ha valaki elhatározódik, hogy kell neki egy ilyen akkor nem a Tescos 800Ft-oshoz viszonyít.

 

De ha ráengedem a barátomat, hogy nézzem nekem racsnis gyorsszorítót ... nem dob 26€-nál olcsóbban semmit.

 

Előzmény: Kamelot (134673)
Computerguru Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134699

Van középtájon egy műanyag kallantyú, azt kell lehúzni és szétjön. Visszafelé csak be kell pattintani. Én sima facsavarral fogatom fel ezeket.

 

Előzmény: csaba123 (134698)
csaba123 Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134698

Eddig nem mertem szétszedni. Pedig már jutott eszembe, hogy csak ez lehet a titok nyitja.

Hogyan lehet szétszedni? A végén ki kell varázsolni azt a műnyanyag záróelemet és hosszában szétcsúszik az egész?

Előzmény: 409 (134693)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134697

Én is úgy terveztem, hogy tesztelek sokat mert ki kell tapasztalni a használatát.

Előzmény: Paco155 (134694)
Tie Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134696

Ja, a villamosmérnök meg az, aki megméri a villamost. :)

Előzmény: motor-os (134695)
motor-os Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134695

Mondtam már, hogy elektroműszerész is vagyok? Meg villanyszerelő.   :-)

Előzmény: Törölt nick (134691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!