Keresés

Részletes keresés

csaba123 Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134776

Köszönöm a tanácsot görgős fióksín szétszedését illetően!

Készítettem, javítottam már sok mindent, de ez új dolog volt számomra. Ezzel új dimenziók nyíltak meg előttem. Így már tényleg könnyű ezt kezelni. Nem is tudom, hogy ez miért nem jutott eddig eszembe.

Kösz még egyszer!

Előzmény: Computerguru (134699)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134775

rendelem = rendeltem

 

Már annyiszor amúgy, hogy felhívott a tulaj nem tudok-e Miskolcon lehetséges Massive viszonteladót/üzleti partnert vagy én nem akarok-e az lenni ... o.O

Előzmény: Törölt nick (134774)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134774

Emberi ár = ? -> nem mertem linkelni, mert többször le lett drágázva a Massiv.

Pedig jó :) Nem nyúltál mellé. Én innen rendelem, de ugyanaz a cég.

 

Előzmény: motor-os (134773)
motor-os Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134773

ABS élzáráshoz. De megrendeltem a 2,3-ast. Kicsit jobban kell beállítani és jó lesz.

 

Előzmény: kuperta (134770)
Kamelot Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134772

Akkor tisztázzunk valamit. A bigézés az nem egy konkrét marót takar. A bigéző maróval a ragasztási felület nagyságát növeljük meg. Ez mintára lehet hosszú csúcsos  hosszú tompa  rövid csúcsos meg még számos variáció. Én csak a tapasztalatomat írtam le hogy hossztoldásnál a hosszú csúcsost láttam és nem a többi lehetőséget.

Előzmény: enel00 (134767)
motor-os Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134771

Megrendeltem.  Köszi.

 

Előzmény: apaf3j (134762)
kuperta Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134770

Mihez kell ilyen pontos rádiusz?

Előzmény: motor-os (134768)
adingos Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134769

Off !

 

Bár nem idevágó téma de, hátha tud segíteni valaki. A képen látható nyomáskapcsoló alkatrészét keresem. A kilépő víz csatlakozó törött.

 

motor-os Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134768

Nem rossz, de még keresek. Jobb lenne pontosan 2mm-es rádiusszal.

Előzmény: apaf3j (134762)
enel00 Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134767

Igen, értem. De nem oly rég, valaki megjegyezte, hogy a gyári bigézésnél élesek a kapcsolódások. Csak erre utaltam.

Igaz, akkor még hossztoldásnak hívták és nem bigének. :-)

Előzmény: rferi (134766)
rferi Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134766

Seholsem az.

És a két megmart anyag sem fekhet össze tökig, már úgy értem a horony aljáig. Akkor ui. nem lehetsz biztos abban, hogy a kúpos felületek  összefeszültek picit. A horony alján mindig marad pár tized mm. rés, amit a ragasztó kitölt.

Előzmény: enel00 (134765)
enel00 Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134765

Jó kis link. Még bigézőt is árulnak. :-) Itt sem éles a sarka.

Előzmény: apaf3j (134762)
halaloszto Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134764

az ukran. van tobb minoseg, nem csak a feluletre. 

 

nekem eddig ugy tunt, hogy tarolassal tonkre tud menni a kulso reteg, akkor valik igy szet.

Előzmény: Törölt nick (134759)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134763

:) Nem csak az orosz nyírrel van baj.

Mások is ezt csinálják, spanyolok, de még itt a román gyártók is.

Szoktunk készíteni padlólapokat (12omm széles, szabad hosszal), 8mm tölgyfát ragasztunk présen 1omm rétegelt lemezre. Minden harmadik szállítmány rétegelt lemezzel baj van, amikor kimarjuk a nut-fédert (a fédernél csak 1.5 mm a rétegelt lemez), sokszór kiszakad. Pedig pár éve sose szakadt ki és ugyanattól a gyártótól vásárolom mindig. A gyártó esküdőzik, hogy semmit se változtatott. 

 

Előzmény: Törölt nick (134759)
apaf3j Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134762
Előzmény: motor-os (134761)
motor-os Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134761

(Leendő) Kolléga urak!

 

Mondjatok nekem web árúházat ahol emberi áron tudnék venni felső maróba szerszámot. Gömbölyítő, 2mm sugárral, 6mm-es szárral. Nem túl drága postával.  Köszi.

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134760

A tegnapi nyelvészkedés margójára :-) 

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134759

A francba ... már az orosz (?) nyír rétegeltben sem lehet bízni?

 

Nekem is műhelyszekrény befejezésére kellene, nem a "királynőnek". A napokban mennék 5 tábláért, de ... bicskát eddig sosem vittem. Most elszomorítottál :-(

Előzmény: Törölt nick (134756)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134758

A nagy Manu neked is üzeni, hogy megmenekültél mert igen szépnek néz ki a kereted :D

 

De legközelepbb használj vakut /magasabb ISO-t/más záridőt/, mert ... de fél 10 környékén ez bocsánatos bűn!

 

Előzmény: 72pt (134625)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134757

/*hogyittmennyigréccsilászlóvan ... :-O*/

 

Nyelvészkedés-mentesen mondom ... nem, ez így nem jó ... mentesen minden nyelvi fordulattól ... a pi**ába, ez így sem lesz jó.

 

Nem tudom szabad-e mondanom: kurvajó! Nagyon szép az asztal, grat. A tungolaj után miért (mivel?) festetted le a fókokat? Amúgy tetszik maga a szürke szín, csak ez "telibe" festésnek tűnik a képeken (ezért kérdem a tungolaj utáni festést) 

 

Az Incra az meg .. nyami. Na ha egyszer jófiú leszek ...

 

Egy valami zavart meg, mármit az eddigi precizitásodhoz képest:

 

Mondd hogy épp illesztés alatt volt az asztallap :D (anno én is megkaptam a kifutópálya méretű munkaasztalomnál ... így csak a lelkemnek könnyebb, a meló értékéből nem von le. De amúgy is járvány van, rámragadt a kötekedés :D)

 

A nagy Manu üzente: a tehénvizelet alól ezennel felmentést kapsz, ha újra születsz legyél gondtalan és időmilliomos japán asztalos!

Előzmény: Computerguru (134755)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.07 0 0 134756

Gratula, szép, de legközelebb kerüld a nyírfát is tartalmazó rétegelt lemezt. Nem éri meg az árát.

 

Annó a rétegelt lemez egy prémium termék volt és a furnérgyártás másod és harmadosztályú anyagából készült (hibás-visszás lapokból).  

Úgy készítették, hogy 4-5 réteg (.7-.9mm vastag- ami a préselés után kb. 3mm vastag lesz) zeccolt furnérlapot megkentek az egyik felén ragasztóval és egymásra pakolták, majd a következő 4-5 réteget az előzőre keresztbe és így tovább, amikor megvolt a kellő vastagság, akkor be a melegprésbe, jó nagy nyomáson, 1o-15 percre. 

Így kialakult egy nagyon szívós szerkezet, mert sehova se tudott hevenyedni, hiszen a rétegek egymásra merőlegesek voltak.

Általába az egymásra merőleges rétegek hasonló keménységű fafajtákból voltak összehozva.

 

Mostanába sajnos szokásuk lett minden szemetet beletenni a rétegelt lemezbe (minden második rétegbe, a színük mindig szép), őrleményeket, esetleg nyersen is, amikből előzőleg lapokat préselnek.

Tehát az a 3mm vastag sötétebb réteg, egy olyan örlemény, aminek nincs száliránya, tartása sem. Az előző préselésból már telitve van ragasztóval- azaz a második préselésnél már nem hatól bele megfelelően a ragasztó.  

Felszabva, néha jön a megleptés: a vágott kanni szétnyilik, lehet, hogy azonnal, lehet, hogy két év múlva, a kész termékben.

 

Amikor rétegelt lemezt veszel, nézd meg a hosszabbik kanniját, az egyik réteg a sturc (bütű) a másik szálirány kell legyen. A sőtétebb mindig a bütű. Ha belenyomod a bicskád hegyét sorra a két rétegbe, a világosabba nehezebben hatól be, a sötétebbe valamivel könyebben. 

 

Ha a bicska nagyon könnyen belehatól a sötétebb rétegbe (és nincs meg az az igazi fa árnyalata), akkor ne vedd meg. 

 

Előzmény: Computerguru (134755)
Computerguru Creative Commons License 2017.03.06 0 2 134755

Jólvanna, megmutatom. De még nincs kész. Nincs lefestve a keret, a villanyászat nincs bedobozolva és a vezetékek nincsenek rendesen elvezetve.

Incra rendszer, amihez én építettem a szekrényt. Szélezetlen boroviból készült a keret, én gyalultam, szeleteltem. A csapolás 10 X 50-es dominóval készült. A betétek oldala 12-es, a többi 18-as rétegelt lemezből van.

 

Készítés alatt:

 

Kész rendszer, fiókok festve, tungolajjal kezelve. A fiókok belsejét, és a marószekrészt lakkoztam, hogy a por nehezebben tudjon megtapadni.

 

 

Itt lakik a kis Triton. Ha rárakom a nagyobb elszívómat, úgy kiszedi a forgácsot, hogy semmi nem megy mellé. Az ajtót ki se tudom nyitni, olyan szinten beszívja a vákum.

 

 

A fiók nyelves csapolással készült 12-es rétegelt lemezből, természetesen az incra segítségével. :)

 

 

Ipari kerekeket szereltem rá, szerintem legalább 200 kiló az egész cucc. Az elsők fékesek. Ha befékezem, olyan stabil lesz, mint egy 200 kilós asztal kerekek nélkül.

 

 

Itt az arzenál egy része, de ezt újra fogom építeni, mert egyrészt kipattogzott a rétegelt lemez, másrészt, nem eléggé átlátható a rendszer a fiókban.

 

 

Előzmény: Törölt nick (134617)
ultima Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134754

Ami nálunk zártszelvény, az oroszoknál meg négyzetes cső.

Mindenhol vannak hasonló kifejezések.

Előzmény: Lady fantasy (134731)
stolaz Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134753

Lassan a topic (topik) nevét (címét) is át kellene nevezni: "Asztalos és hobbinyelvész"

Ez is kaparta, karistolta a fülem, egy iskolai szavaló versenyen:

".... Nem nyafognÁk, de most már késő..."

stolaz Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134752

Eredeti másolat.

Előzmény: GPS (134735)
mezcalito Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134751

tartom magam a véleményemhez ha jó üzletember és jól menedzseli a dolgát akkor lehet pénzügyileg sikeres, ehhez más érzék és képesség képzettség kell mint a szakmához. azt nem lehet kijelenteni hogy márpedig a fával nem lehet pénzt keresni....én úgy gondolom mindennel lehet ha valakinek ilyen a beállítottsága. zoknikötéssel is pedig kína ezerszám ontja magából a zoknit. ha minden asztalos sikeres üzletember lett volna akkor itt mindenki Lambóval repesztene, de úgy gondolom hogy amennyit ebbe bele kell fektetni pénzt időt energiát szakmai tudást kereskedelmi érzéket könyvelőt navot stb stb stb más dologgal többet lehet keresni ennyi befektetés árán.

de hitelből, örökölt pénzből tapasztalat nélkül, szakami tudás nélkül, vállalkozói ismeretek nélkül ,kereskedelmi érzék nélkül nem vágnák bele abba hogy összevissza vásárolgassak mindenféle gépeket drágán mert vmi fórumon ezt olvastam, csak azért mert fiatal vagyok és fűt a lendület és holnapra már az egész világot akarom megbaszni de még azt sem tudom hogyan kell normálisan kiverni.

azt már nem is akarom részletezni hogy mennyire idegesítő mikor azt gondolod mindent lebeszéltél a kedves kuncsaftal és sokat dolgoztál a konyhájával erre a beépítés napján benyögi: nem ott lesz ám a sütő!! meg ez a szekrény legyen máshogyan,legyen hosszabb stb. te meg nem tudod sírj nevess vagy hagyd ott a gecibe , de nem tudod otthagyni mert már van benne pénzed, erre teljes elemeket szabhatsz szabathatsz újra , elemeket építhetsz újra a régi használhatatlan, a sütő új helye persze pont a konnektor alá kerül persze közelebb a lefolyóhoz és a kedves vendég ezért nem akar többet fizetni, de a konnektort akkor már csak új helyre kéne köttetni(villanyszerelő meló újravésni a vezetékek helyét) akkor a lefolyó cső is újravésve legyen vagy vmi kacsakringós akármivel legyen vhova elvezetve.....tököd ki lesz az emberekkel- aranyszabály 50 60%előre elkér addig nem állsz neki semminek adig csak érdeklődő a vásárló.

Előzmény: Pillanatragasz (134713)
Paco155 Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134750

Azokat a lapcsiszolóval és az élcsiszolóval szoktam :D

Előzmény: rferi (134749)
rferi Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134749

De nem csak azt! A lapját, és az élét is lehet vele, vagy az tiltva van?

Előzmény: Paco155 (134741)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134748

Egy 14w-os majd megcsinálja az égést. Iszonyú forró tud lenni, ha beteszik egy olyan búrába ami nem szellőzik.

Előzmény: Tie (134747)
Tie Creative Commons License 2017.03.06 0 0 134747

Demárakkor miért pont az égő? Ha valamit nem csinál se a led , se a zizzó, az az égés. Azt biztos nem. 

Előzmény: GPS (134730)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!