Keresés

Részletes keresés

sjohn Creative Commons License 2015.01.26 0 0 2771

Panelcsere előtt esetleg ,megér egy próbát, ha teszel bele egy másikat.

Egyébként a panelnek azon a részén, ahová a lángőrelektróda csatlakozik, van néhány dióda, azokra kellene rámérni!

Előzmény: CoIie (2770)
CoIie Creative Commons License 2015.01.26 0 0 2770

Jó állapotúnak látszik.

Előzmény: sjohn (2769)
sjohn Creative Commons License 2015.01.26 0 0 2769

Az elektróda nem repedt?

Előzmény: CoIie (2768)
CoIie Creative Commons License 2015.01.26 0 0 2768

Fémtiszta az elektróda. A furcsa az, hogy biztosan érzékeli a lángot, mert hiba esetén max. 3x szikráztat normál ideig, szünetekkel. Ha széthúzom a kábelt, akkor végig szikráztat szünet nélkül - tényleg nem érzékelheti a lángot.

A láng viszont mindig megjelenik azonnal.

Van amikor a 2. sorozat vagy esetleg a 3. sorozat szikrára megnyugszik és kigyullad a sárga, lángot jelző LED és minden OK.

Előzmény: sjohn (2767)
sjohn Creative Commons License 2015.01.26 0 0 2767

Lehet, hogy csak a lángőr elektróda van elkokszosodva, egy kis drótkefe csodákat tesz...ha nem, akkor.....

Előzmény: CoIie (2766)
CoIie Creative Commons License 2015.01.26 0 0 2766

Sajnos újabb kazán probléma... Hátha tud valaki konkrétanan erre a hibára válaszolni.

A Chaffoteaux Elexia Comfort hetek óta, de egyre gyakoribban a kezdeti gyújtás és a láng megléte mellett leáll és a 60-as LED-et villogtatja, azaz 'hiba a lángérzékelő áramkörben'. Már a 70/80-as LED is kijött egyszer, szintén valami gyújtáshibát jelez (sajnos spanyolból kellett visszafordítanom, már amennyire pontosan sikerült).

 

Gondolom panelhiba lesz, mert minden csatlakozót lehúztam/visszadugtam, a készülék 3x próbálja meg szikrázással begyújtani a lángot, amely már az első pillanatban jól ég, de az áramkör nem érzékeli valahol belül (mára már az esetek rel. nagy százalákában). Mindez annak ellenére, hogy ha a láng érzékelő csatlakozóját széthúzom, akkor nem 3x gyújtogat szünetekkel, hanem kimondottan úgy érzi, hogy nincs láng, végig szikrázik a hiba miatti tiltásig. Tehát a lángérzékelő vezetékét összedugva már érzékel valamit, de nem minden esetben eleget. (A reset gomb megnyomására üzemkész lesz ismét, vagy esetleg több reset is kellhet, mert az azonnali próbálkozásra ismét újra kijön a 60-as LED. Úgyanígy indul újra egy rövid feszültségmentesítéssel is.)

 

Mit lehetne tenni a hiba pontosabb behatárolásáshoz, vagy marad a panelcsere (az honnan szerezhető be konkrétan)?

A nyákon minden nagyon szép, ami a forrasztásokat illeti, tehát időzített, hibás forrasztást sem találtam.

Köszönöm!

BruMi16 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 2765

Szia,

 

Nekem is Semia kazánom van és szintén újkora óta resetelni kell, nyáron ritkábban, télen naponta... A HMV gondot a váltószelep tengelyének pucolása és kenése nekem helyrehozta, azóta ha épp békésen stand by ban van és megnyitom a csapot akkor a meleg víz folyamatos, szóval talán ez neked is segíthet.

 

üdv

Előzmény: hua00 (2757)
BruMi16 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 2764

Sziasztok,

 

Szeretnék érdeklődni, hogy tényleg ki lehet e olvasni cirkónál egy elektronikai hibát 100% os pontossággal? Olvastam már máshol, hogy márkaszerviz tud ilyet csinálni, de feleslegesen egy forintot sem fizetnék nekik, viszont más sajnos nem képes erre... Egy Saunier Duval Semia F24 ről lenne szó, gyanítom hogy a panelja rossz, vagy valamelyik érzékelő.

 

Még egy kérdés: A fenti cirkóhoz tud esetleg valaki olyan linket, ahonnan le lehetne lesni a pontos beállítását? Értem ez alatt a panelen lévő potméterek helyes értékeit, hátha a gyári nem megfelelő.

 

Köszi előre is.

 

Üdv

Mull Creative Commons License 2015.01.09 0 0 2763

O.k. akkor megprobálkozom vele. Köszi! 

Előzmény: sjohn (2762)
sjohn Creative Commons License 2015.01.09 0 0 2762

Nekem egyszerű, téged nem ismerlek.

Előzmény: Mull (2761)
Mull Creative Commons License 2015.01.09 0 0 2761

Köszönöm a választ.  Meg annyi, hogy ezt egyszerű kicserélni, vagy inkább bízzam szakemberre?

Előzmény: sjohn (2760)
sjohn Creative Commons License 2015.01.09 0 0 2760

Az konkrétan a váltószelep és alighanem a tömszelence halt meg.

Előzmény: Mull (2759)
Mull Creative Commons License 2015.01.09 0 0 2759

A képek:

 

Mull Creative Commons License 2015.01.09 0 0 2758

Baxi Luna 240 i típusú cirkómból csöpög a víz valami szelep féleségnél? Valaki be tudná nekem azonosítani, hogy miért van ez és hogy tudnám esetleg javítani? Képet próbálok csatolni.

hua00 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 2757

Sziasztok,

van egy visszatérő problémám SEMIA C/F 23 E kazánom „működésével”. Radiátor kör, padló fűtés illetve a melegvíz megy rajta immár három éve, de soha nem működött igazán jól... Sajnos sok esetben nem is indul el a kazán, amikor a szobai termosztátok bekapcsolnak - van jel, de a kazán stand by módban áll - , ekkor egy reset nyomásra beindul a fűtés. Sok esetben hibát jelez a kontrol lámpa (pirosan villog), de a hibát nem lehet kiolvasni, így ismét "reset", és megy a fűtés. Sajnos zuhanyzásnál/fürdésnél is sok esetben "elmegy", majd "visszajön" a melegvíz. Gyakorlatilag ott tartunk, hogy téli időszakban annyiszor kell lemennem a kazánházba resetelni a kazánt, amennyiszer be kellene kapcsolnia automatikusan...

Természetesen minden évben (gari lejárta után is), "szakszerviz" végezte el a karbantartást, de a hibára nem tudott megfelelő választ adni. Visszaolvasva sokan nem ajánlják ez a típust, de sajnos (egyenlőre), ez van a falon...:O(

Örülnék, ha tudnátok tanácsot adni, vagy egy olyan megbízható szerelő/szerviz elérhetőségét, aki tényleg nem csak kiporszívózza az égésteret, és legombolja a szervízdíjat a kedves tulajdonosról.

Kérlek titeket, hogy ne kíméljetek, és azt is mondjátok el, ha egy árva petákot sem szabad költeni a "Francia csodára". Elballagok a megfelelő helyre, és veszek egy megbízható kazánt...:O)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Péter

Hori R1100S Creative Commons License 2015.01.01 0 0 2756

Sziasztok!

 

ARISTON TX 23 kazánunknál a hmv ,éppen csak felmelegszik teljesen kinyitott csapnál. kb 30 fokra

Gondolom nincs komoly vízkövesedés,mert erős sugárban folyik a víz.

Ha csak félig nyitom meg a csapot,természetesen sokkal melegebb a víz.

Nem tudom korábban hogyan működött,mert nemrég vásároltuk a lakást.

 

Érdekes,hogy ha a fűtést jól feltekerem,akkor melegebb a hmv is !

 

Tudnátok segíteni mi lehet a hiba??

 

svedmalac Creative Commons License 2014.12.21 0 0 2755

Nekem is turbósnak tűnik, de az a bal oldali víznyom annyira nem néz ki jól...

Ha évente normálisan át van nézve és cserélve, amit muszáj, akkor elmehet sokáig is. Fateroméké Junkers, 17 éves, minden évben átnézve, javítva. Ha nincs kontrollálva, akkor max 10 év lenne az élete. Így akár a duplája...

Előzmény: Nimo226 (2753)
Téli nap Creative Commons License 2014.12.19 0 0 2754

 Ez valószinüleg egy zárt égésterű turbós készülék lehet. Hogy miből ? Hát az a cső fehér, nincs rajta hő okozta pörk nyom. Ez pedig csak egy cső a csőben fordulhat elő.  A belülső csőben megy az égéstermék kifelé, a külsőben a levegő a készülékbe. De lehet nagyot tévedek. Nyomozz tovább.

 Karban kell tartani, elmehet még az 3 -5 évet is.

 Sok sikert !

Előzmény: Nimo226 (2753)
Nimo226 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 2753

10-12 éves (minimum 10, mert 2004-es kéményseprős matrica már van rajta), de nem az enyém a lakás, így a cirkó sem... viszont még lehet...

azért ismerkedek vele, mert tudni akarom, hogy ha gond lesz vele és teljesen le kell cserélni (ami záros időn belül várható), akkor milyen költségekbe futok bele... (no meg mennyi idő ezt megtenni, hiszen nélküle se fűtés, se meleg víz, ha gázórát leszerelik, akkor főzés sincs...)

 

inda-ra feltöltöttem a képeket, bár nehezen látható rajta de a cső átmérője kicsi...

szóval ez alapján mit tudtok megállapítani? :)

 

köszi!

Előzmény: Téli nap (2752)
Téli nap Creative Commons License 2014.12.19 0 0 2752

 Hány éves az a kazán ,hogy most ismerkedsz vele ??

 

 Erről jut eszembe, hogy párnapja kétségbeesve telefonál a lányom, hogy nincs se fűtés se melegvíz  - este fél tizenegykor és  hogy hová telefonáljon , sehová.  aztán reggel ütögeti a fehér csövet hátha beindul.

Nem indult be.  Meg hogy melyik a levegőcső,  melyik a füstcső ? A levegőé  a  fehér, a füstcső    a fényes inox. Az egyik a lichthofból jön - a levegő cső, a másik a falba megy, tehát a kéménybe.

 Mindegy, az ütögetéssel nem indult. Csak rákérdeztem ezt a gyógymódot honnan vetted ? hát a szomszédja a 40 éves magányos tanárnőtől, neki ugyanilyen kazánja van.

 Végül estére megoldódott a probléma. Nem magától. Nem volt víznyomás, egy hozzáértő 20 másodperc alatt kiderítette.

 

 Tehát nem árt az alapvető ismereteket egy készülékről megszerezni.

 

 Amúgy  egy másik készüléken pl. 30 hiba lehetőség van. pl. nincs áram, pl. nincs a hálózatra csatlakoztatva - na ezt pechre pont nem jelzi a készülék. Aztán nincs gáz  - mert el van zárva valamelyik gömbcsap, nincs vízhálózati nyomás, nem megy ki a füst, nincs levegő utánpótlás és így tovább.

 Mondjuk sok kezelési útmutatóba ez nincs is világosan leírva,  vagy a használó nem olvassa el, nem érti meg,  elkallódik az a kezelői utasítás stb.

 

 

 

 Nyár elején vásároltam egy Whirpol mosógépet. ment minden, de kb. 3 nap múlva  leállt művelet közben. Mindig azt írta ki, hogy nincs vízutánpótlás. Ami nem igaz, mert az volt . vagy 10 próba után csak kihívtam a szervízt. kijöttek és készségesen elmagyarázták, hogy nem víz nincs csak kicsi az áramlás. Nyitottunk a csempeszelepen és azóta működik.

 Mi a konkluzió ? Hát nem 32 nyelven kell a használati útmutatót kinyomtatni,hanem egy nyelven és szabatosan megfogalmazva.

 Mert a nincs víz az nem egyenlő a kevés vízáramlással.

 A fentebb bemutatott kazán egyébként 9 éves, hiba még nem volt vele, kivéve az első napot. Akkor is egy bagatell dolog volt  - fázisérzékeny ez a masína. Na ezt se közölték, de hála az indexnek rájöttem.

Előzmény: Nimo226 (2749)
svedmalac Creative Commons License 2014.12.18 0 0 2751

EPH kiépítés, relé: 25eFt munkadíjjal.

 

Tervező volt kint, 20eFt-ért beadhattam a kérelmet.

 

Folyt. köv...

Előzmény: svedmalac (2746)
c-stahl Creative Commons License 2014.12.18 0 0 2750

http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=221790

 

Nézd át.

Az Eco240fi alapesetben zárt égésterű.

Mit akarsz még ezen vizsgálni?

Nézd meg 19-20 oldalakat, ahol a kazánok elvis sémája látható. (Leveszed a készülék burkolatát, és összehasonlítod a katalógussal.)

Ha ezek alpján sem megy, akkor fotózd le, tölsd fel ide.

 

Igen, ha nyílt akkor 120mm a füstő induló átmérője a kazánon.

Előzmény: Nimo226 (2749)
Nimo226 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 2749

Az első mondat alapján a készülék turbós, amennyire értem, a kérdés már csak az, hogy hogyan van bekötve?

 

A második mondat gyakorlati mondanivalója: azaz lehet, hogy nyílt égésterű, ha ilyen méretű füstcsővel van bekötve? Ezt hogyan lehet megnézni pontosan? Szakember kell hozzá, vagy magam is ki tudom deríteni?

 

Köszi szépen!

Előzmény: c-stahl (2748)
c-stahl Creative Commons License 2014.12.18 0 0 2748

Szia!

 

Az Fi jelölésűek azok ventilátorosak, működtethető zárt készülékként, azaz C típusúként.

A nem zárt égésterűek füstcső csatlakozása 120, 140mm.

Előzmény: Nimo226 (2747)
Nimo226 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 2747

Sziasztok,

 

köszi az eddigi segítséget.

 

Egy hozzá értő segítsen már nekem abban, hogy az alábbi kazán milyen típus?

Turbó-azaz zárt égésterű vagy nyílt égésterű?

Mi alapján lehet ezt eldönteni? (nincs műszaki előképzettségem, tehát csak a józan észre hagyatkozhatok, illetve Rátok :) )

 

Baxi Eco 240 fi

 

Köszi! 

svedmalac Creative Commons License 2014.12.17 0 0 2746

Szia!

Nekem ugyanez volt a helyzet, a 15 éves cirkóm meghalt múlt hét szerdán. Ma már megy az új :-)

 

Én (volt Junkers) Bosch 3000W ZW 24-2 AE turbó kazánt vettem, 180-ért (Made in Portugal).

Olyat válassz, ami korrekt szervízzel rendelkezik! A Bosch pl. ilyen. A másik kiválasztottam a Viessmann volt, ha a Bosch nem lett volna akcióban. A neten most nagyon jó árak vannak!

 

Amúgy 55 fokon atom stabil a melegvíz, fűtés kiváló! A tágulási tartály mögé lett rakva egy kis hungarocell darab, hogy ne zörögjön, ahogy nekiér a falnak. Állítólag szinte az összes új kazán ettől a spórolástól szenved... Így most már csendes!

 

Csak infóként másoknak:

Régi Beretta Idra 20 cirkót cseréltem a fent említett turbós kombira (kéménybe új csövezés kellett!)...

 

Kazán plusz szerelvények (ebben benne van egy Fernox TF1 filter is 45-ért) : 358eFt

Munkadíj: 150eFt

Üzembe helyezés: 26eFt

 

Eddig ennyi...

A Fernox már most szedi a koszt a rendszerből, mint az állat, mindenkinek javaslom!

 

Holnap EPH, aztán tervező, aztán kéményseprők.

 

Azok árát is megírom!

Előzmény: Nimo226 (2744)
nixon70 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 2745

Hali!

Itt olvasgass vissza,ha kérdésed van, tedd fel.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9054448

Előzmény: Nimo226 (2744)
Nimo226 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 2744

Sziasztok,

cirkó kazán cserélés kapcsán szeretném a segítségeteket/véleményeteket no meg ötleteket kérni, aki ért hozzá.

Lakásvásárlás előtt vagyunk, de ismerjük a potenciális lakást.

Viszont azt is tudjuk, hogy a cirkó kazán gyakorlatilag a hasznos élettartamának a vége felé van, maga a társasház 12 éves (Budapest, 9. ker.).

Maga a kazán (új) + beszerelés úgy hallottam, hogy kb. 200-250e Ft költséget jelent.

Csakhogy ma azt hallottam, hogy igen megszigorították a jogszabályokat és egy csere esetén a kéménynek, a bélésnek a legújabb szabványoknak kell megfelelnie, ami nem megy egy 10-12 éves konstrukció esetén. Egyik ismerősöm járt úgy egy 14éves társasház esetén, hogy tönkrement a cirkó kazánja, viszont a cserét nem engedélyezte az illetékes hatóság (kéményseprők talán?), mert a kémény nem felel meg az új előírásoknak. Ezért egyrészt a társasház lakóinak a beleegyezése, esetleg szomszédnál falbontás és horribilis plusz költségbe ütközött, ha akar újra cirkó kazánt (no meg végeláthatatlan idő).

Mit tudtok erről? Mennyire akudt probléma ez? Milyen plusz költségekkel kell számolni? Menyire egyedi eset a fenti, vagy hallottatok -e már ilyen esetekről? Hogy lehet ennek elébe menni, kideríteni, hogy mire számítson az ember? Megoldhatja e a problémát, ha ugyan annak a gyártónak az új verzióját veszi meg az ember (beszéltünk egy szerelővel, aki ezt állította, ugyanakkor hallottunk más történetet is, akinek viszont meggyűlt a baja a módosuló szabályokkal és ezért inkább nem is vett új kazánt...)

 

Köszönöm szépen előre is!

nixon70 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 2743

Nincs még akkora hőveszteséged ezekben az enyhe napokban, azért van a házban 15°C

Ha viszont a 8°C-ra állított termosztát így is bekapcsol, akkor valószínű, hogy elromlott.

Előzmény: szrand (2742)
szrand Creative Commons License 2014.12.15 0 0 2742

Köszi szépen.

Hát, nekem úgy tűnik, hogy korábban gyakrabban kapcsolt ki-be a termosztát, mondjuk félóránként.

Most meg sokkal tovább van bekapcsolva.

Az zavar, hogy hiába csavarom le minimumra, 8 fokra, akkor is 15 fok van a lakásban. Ez azért rossz, mert ha nem vagyok otthon két napig, akkor felesleges hogy 15 fok legyen.

Kösz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!