Keresés

Részletes keresés

kisszszoros Creative Commons License 2007.03.28 0 0 92
vegyszerbolt.... jobb ötletem nincs
Előzmény: telescoper (91)
telescoper Creative Commons License 2007.03.26 0 0 91
Kösz a választ, talán csak lehet itthon is találni valahol!
Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.26 0 0 90

Valamelyik szomszéd ország élelmiszer-ital boltjában.

Én csak Romániáról tudom, hogy ott kapható, máshol nem vagyok ismerős a helyzettel.

Előzmény: telescoper (88)
JamiC Creative Commons License 2007.03.25 0 0 89
Szia!

Ibolyalikőr receptet nem, viszont rózsalikőrt találtam a gyűjteményemben, esetleg ez alapján(??) lehet próbálkozni ibolyával is...

JamiC



Likőr rózsaszirmokból

Hozzávalók: 3 maréknyi rózsaszirom, 30 dkg cukor, 5 dl konyak,
1 csepp piros ételfesték

A leöblített rózsaszirmokat széles szájú üvegbe tesszük. A cukorból és
5 dl vízből szirupot főzünk, kihűtjük és a konyakkal együtt a rózsaszirmokra, öntjük. Az üveget lezárjuk és meleg helyen két hétig állni, hagyjuk, közben naponta felrázzuk. Végül átszűrjük, cseppnyi piros ételfestékkel színezzük, és üvegekbe töltjük.
Előzmény: niamano (85)
telescoper Creative Commons License 2007.03.25 0 0 88

Bocs,  hogy egy távcsöves idemerészkedik a májragyúrók táborába :).

Mi is szoktunk inni távcsövezés után...

Abban tudna valaki segiteni,  hogy hol  lehetne  venni finomszeszt?

(Nem vodkát, meg nem patikából 2 dl-t, hanem 2-3 litert  egyben).

Előre is köszönöm a válszt!

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.12 0 0 87

Elkészült az idei gyomorkeserő likőröm!

 

Kicsit komplikált, ha az elejéről kezdem: főzettünk pálinkát, de mivel nem volt sok cefrénk, így lett amilyen lett (ilyenkor több ügyfél cefréjét együtt főzik ki).  Szóval pálinkaként esetleg később lenne iható, bár amennyi nálunk fogy, attól évekig megmaradhat. Leginkább én szoktam vele pancsolni gyomorkeserű, echinaceakivonat, esetleg ágyaspálinka (áfonya) készítésével.

 

Hozattam No-ból svédkeserű füvet, ott minden patikában kapható( bár sajnos nem egyforma a minőség, bár mindegyik azt írja, hogy M. Treben recepje szerint).

Másfél liter pálinka+egy zacskó fű, három hét lezárva, felrázogatva.

Leszűrés után fél liter marad svédkeserűnek, a maradék

1 liter megy a likőrbe.

3/4 liter víz fél kiló enyhén karamellizált cukorral szirupnak megfőzve+ kevés vaniliás cukor

1,5 liter pálinka.

Mindezt lehűlés után jól összekevertem, palackoztam. Kell neki egy kis állás, hogy igazán finom legyen, de a nem teli utolsó üveg rögtön használatba lett véve.

Sajnos a ház ura nem szereti, ha túlságosan édes, likőrszerű, igy kevesebb cukorral kellett csinálnom, de így is finom.

Ez viszont sosem maradt meg évekig, szerintem még fél évet sem ért meg sosem!

 

Évekig nem tudtam csinálni, mert itthon nem lehetett hozzájutni a fűkeverékhez. Tavaly végre rájöttem, hogy Németországból lehetne rendelni (hála ennek a fórumnak, azt hiszem a pálinkás topicban volt téma), innen már csak egy lépés volt, hogy rendelésnél egyszerűbb, ha hozatok valakivel.

 

ribizli Creative Commons License 2007.03.10 0 0 86
Még nem csináltam meg, de korábban egy olyan anyaggal kísérleteztem, amit a borászatban használnak savlekötésre, azt hiszem, kalcium-karbonát.
Nagyon csersavas az íze, gyakorlatilag ihatatlan, bár a recept se volt valami túl jó, amit próbáltam, nem kellett kiáztatni a zölddiót...
A savtalanítás viszont egész élvezhetővé varázsolta.
ribizli
Előzmény: kjanik (84)
niamano Creative Commons License 2007.03.10 0 0 85
sziasztok!
Ibolyalikőrt csinált már valaki? nem tudjátok hogy kellene? Egyszer kóstoltam külföldön, azóta keresem....
kjanik Creative Commons License 2007.03.10 0 0 84

Üdv ribizli!

 

Nekem is van olyan diólikőröm, ami kezelésre szorul. Érdeklődöm, hogy milyen eredményt értél el, és hogyan, mivel végezted a savtalanítást?

Gyanítom, hogy én ott szúrtam el a gyártást, hogy a második felöntés túl sokáig volt a dióágyon.

 

Üdv: KJ

Előzmény: ribizli (83)
ribizli Creative Commons License 2007.01.31 0 0 83
A nyáron készített likőröket is felbontottam, ezek alapján a tapasztalatok:
- sárgabarack-likőr finom, és gyönyörű barackszínű,
- diólikőr egyelőre ihatatlanul csersavas (de van egy savtalanító, amit még ki fogok próbálni, most simán levegőzik),
- birsalmalikőr finom, bár nem teljesen az eredeti recept szerint készült.

Van csillagánizsból és fahéjból is, a fahéjas szuper, és eléggé leegyszerűsítettem, egy kis üvegbe beleraktam egy fahéjrudat, és felöntöttem vodkával. Gyönyörű fahéjszínű, pl. kávéhoz isteni, de süteménybe is tettem már ízesítésnek. A csillagánizsostól nem vagyok elájulva.
ribizli
wodwo Creative Commons License 2007.01.13 0 0 82
Én most próbáltam először a decoupage-t, nem volt vészesen nehéz, inkább türelmet igényel, meg elég egyszerű technikát is alkalmaztam, mert végül is csak kivágtam a szalvétát (a felső réteget) és a spec. lakkal ráragasztottam az üvegre.
Előzmény: Echo Zulu (79)
4Hópihe Creative Commons License 2007.01.13 0 0 81

a decoupage technika-mint diszitó papir technika,

használati és disztárgyak diszitése,mely egy speciális ragasztólakkal felhordva a felületre, festett hatásu eredményt produkál.

az indexen is van topikja,ha kellöen felizgatott a kérdés, itt minden csinyját-binját eltanulhatod.rengeteg gyakorlást igényel,mig a szánt hatást eléred, de érdemes belevágni.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9058879

Előzmény: Echo Zulu (79)
kisszszoros Creative Commons License 2007.01.03 0 0 80
keresd gógliban "decoupage" de van ijen lap.hu is
Előzmény: Echo Zulu (79)
Echo Zulu Creative Commons License 2007.01.03 0 0 79

Hogy tetted az üvegre a mintát? Nagyon jól néz ki:) Látom szlvéta de hogyan? ragasztottad? Nagyon jópofa:)

E.Z.

Előzmény: wodwo (78)
wodwo Creative Commons License 2007.01.02 0 0 78
Talált, süllyedt :)
Előzmény: 4Hópihe (76)
kisszszoros Creative Commons License 2007.01.02 0 0 77
Arányok? Csak egy kis vodkával kellett volna hígítani... :-)
Előzmény: JamiC (70)
4Hópihe Creative Commons License 2007.01.02 0 0 76

jól néz ki.

:o)

szalvéta??

Előzmény: wodwo (75)
wodwo Creative Commons License 2007.01.01 0 0 75

Ilyen lett a limoncello palackozva:

 

 

 

Minden megajándékozottnak és nekünk is nagyon ízlett. :)

Pandus Creative Commons License 2006.12.30 0 0 74
szűrd le és kész!
Előzmény: JamiC (70)
Godric Creative Commons License 2006.12.30 0 0 73
köszi. csináltam whisky-s, tejszínes, krémes, mézes mókát. nagyon jó lett, még szerencse, hogy dupla adaggal indítottam, így is alig telt meg az üveg annyira belejöttem a kóstolgatásba. (a megromlással legalább nem lesz gond)
4Hópihe Creative Commons License 2006.12.30 0 0 72

idén én is az ánizsra buktam, ,de cukor szirup helyett forraltbort adagoltam hozzá.

sikere volt.

Előzmény: ribizli (71)
ribizli Creative Commons License 2006.12.30 0 0 71
Nagyon kellemes likőrt csináltam csillagánizsból:
1/3 ek csillagánizs (sérült, darab)
1,5 csésze vodka
0,5 csésze cukorszirup
A csillagánizst áztassuk 2 hétre a vodkába, közben időnként rázzuk fel, majd szűrjük le, és keverjük össze a cukorsziruppal. Azonnal fogyasztható, és akár az üvegbe, akár kívülre dísznek tehetünk egy szép csillagánizst.
Halvány sárgás színe lesz, szerintem kis karamellel (barnacukorból készült sziruppal) még szebb volna, és finom, teába-kávéba is.
ribizli
JamiC Creative Commons License 2006.12.24 0 0 70
Hát, a kókuszlikőrrel két éve én nagyon megjártam: saját (azaz öcsém) ötletéből kiindulva úgy csináltam kókuszlikőrt, hogy jó másfél hétre magára hagytam a kókuszreszelék-alkohol-cukor-víz keveréket... az eredmény az lett, hogy kaptam egy szupersűrű valamit, mivel a kókuszreszelék szépen beszívta az összes nedvességet, ami az üvegben volt... persze inni nem lehetett... (de kuriózumként megtartottunk belőle egy üveggel :)))
Szóval azóta nem kísérletezek kókuszlikőrrel... :)

JamiC
Előzmény: Flanell (69)
Flanell Creative Commons License 2006.12.24 0 0 69

Hát, még ma délelőtt nyitva vannak a boltok, lehet venni alapanyagot...

 

Én ezt a kókuszost csináltam meg vagy 10 napja, és olyan az állaga, mint az összekevert aludttejnek. Nem is mertem megkínálni a rokonokat, nehogy "baleset" érje őket a hazaúton, azt meg nem tudtam volna megmagyarázni, miért adok nekik búcsúzáskor egy tekercs papírt.

Lehet egyébként, hogy azért is sűrűsödött be ennyire, mert csak drótos konyhai szűrőn szűrtem, és átment valamennyi kókuszreszelék. (Nagyon sok nem mehetett.)

Az viszont biztos, hogy a főzés elején még úszkáltak kókuszolaj-cseppek a tetején, a végén meg már nem. A kész likőrben fel lehet ugyan ismertni a kókuszt, de nem túl intenzíven.

Előzmény: JamiC (68)
JamiC Creative Commons License 2006.12.23 0 0 68
Szia!

De, egy idő után szétválnak a tejszínes likőrök... de felrázás után ismét szépek :)
(ezért idén én sötét üvegben ajándékozom őket... és használati utasításként elmondom, hogy tessék felrázni fogyasztás előtt.)
Megromlani biztosan nem romlanak meg, az alkohol erősen tartósítja őket.

Lehet, hogy már kicsit későn válaszoltam... bocsi, csak most láttam...

Üdv,
JamiC
Előzmény: Godric (67)
Godric Creative Commons License 2006.12.21 0 0 67

sziasztok.

biztosak vagytok benne, h ezek a tejes, tejszínes krémlikőrök nem romlanak meg, vagy válnak szét idővel? kicsit aggódom: még nem csináltam ilyesmit itthon, viszont hivatásszerűen koktélokat készítek és rengetegszer látom, h az Alxander, Pina Colada, etc. (szal minden amiben tejszín van) 1-2 óra alatt szétválik és gusztustalan lötty lesz belőle, amihez jobb hozzá sem nyúlni. jó lenne karácsonyra ilyesmit csinálni, de nem akarok felsülni és már nincs idő kísérletezgetni...

borasz Creative Commons License 2006.11.30 0 0 66
Hú de jól felhúztad magad! ez jó, szeretem az ilyen kis harcias amazonokat! Nagyon szépek tudnak lenni, ha még ki is pirulnak közben!
A véleményem ettől még nem változott: aki julienne-re hámoz, az meg se próbáljon szakácskönyvet fordítani.
Előzmény: wodwo (61)
kisszszoros Creative Commons License 2006.11.29 0 0 65
hö :-) egy újabb konyhai kacat :-)
Előzmény: wodwo (64)
wodwo Creative Commons License 2006.11.28 0 0 64

Ezer bocs, azt gondoltam, hogy ebben az elstahlosodott világban már triviális, mit jelent a zsülien.:) Bizony, van rá rendes magyar kifejezés is. Azt jelenti, gyufaszál méretű. Krumplihámozó is jó, de van olyan citrushámozó, ami ilyen gyufaszál-keskeny csíkokat hánt le (egyszerre ötöt-hatot). A lényeg, hogy csak a sárga héj kell, kivéve, ha kifejezetten szeretnél egy kis kesernyés ízt is.

:)

 

Be is teszem a képét hámozómnak.

 

A citromhéj már kiázott, azért sápadt el :)

Előzmény: kisszszoros (62)
chilii Creative Commons License 2006.11.28 0 0 63
köszi!
Előzmény: Flanell (50)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!