Keresés

Részletes keresés

Gyuszkó Vasút Creative Commons License 2014.03.19 0 0 95489

Tisztelt Fórumozók,

 

 

Sümegen, a Vár tövében a Várkert Múzeumban tavaly kiállításra került egy nagy méretű terepasztal. Rendelkezünk 2 db PIKO HO-ás MÁV-osított NOHAB-bal, melyek rendszeresen futnak, vagyis, csak futottak... (Eredetileg DSB, dán festésűek voltak.)

 

Több, mint valószínű, mindkét mozdonyban SZÉNKEFE csere esedékes volna, mivel valószínűleg ELKOPTAK, így a motor futása már nem egyenletes, AKADozNAK, a mozdonykerekek megpucolása, és a motorok kitisztítása után továbbra is fennáll ez a hibajelenség.


Milyen megoldással lehet orvosolni ezt a problémát? Foglalkozik valaki ilyesmivel. A Csíkos Műhely-t már felkerestük, egyből választ is kaptunk, de sajnos ők jelenleg nem tudnak segíteni, mivel nincsen alkatrészük, mást pedig nem ismerünk (még), aki ezzel foglalkozna.

 

Bár ez biztos nem új információ; dupla motoros Piko Nohabokról van szó, így mozdonyonként 2, tehát összesen 4 motort érint a szervízelés.

Köszönjük előre is a választ, különösen, ha érdemben segítséget kaphatnánk e téren. 

 

Üdvözlettel:

Sümegi Vasútmodell Kiállítás Csapata

 

E-mail cím: g.takach@gmail.com

MTTP Creative Commons License 2014.03.19 0 0 95488
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2014.03.17 0 0 95487

Ráadásul (ha jól látom, gyárilag) rosszul is van pozícionálva a vezetővas, a közepének a vezetősín és a könyöksín között található elméleti keresztezési pontban kéne lennie :)

Előzmény: Váltógyártó (95485)
rezgaras Creative Commons License 2014.03.17 0 0 95486

Légy óvatos ezzel. Itt van előttem a RAL mintasorozat és az 1007-es nekem túl okkeres! Három eset van: 1./ a mintasorozat az évek során megváltoztatta a színét (zárt fiókban tartom!) 2./ rosszul látom 3./ a villamos nem RAL 1007.

 

 

Előzmény: ms bakter (95484)
Váltógyártó Creative Commons License 2014.03.16 0 0 95485

Megint valami újat csináltam, konkrétan Tillig EW3 talpfába kellett sínszálakat fűzni. Nem volt túl macerás, bár a csúcssín hosszát nagyon pontosan kellett belőni, mert az állítás úgy történik, mint a gyárin, vagyis a csúcssín elejéből vannak kiképezve a csapok. Viszont azt nem csodálom, hogy sokan panaszkodnak a siklásra ezeken a kitérőkön, mert a tősín- vezetősín távolsága kb. megegyezik a föld-hold távolság kétszeresével! :-) Egyáltalán nem látja el a feladatát.

 

A talpfa kialakítása miatt a belső síneket nem tudtam elektromosan összekötni a tősínekkel, ezért ezt majd az asztal alatt kell megtenni, a lemezek a kitérő alján erre szolgálnak, ill. a hátsó a szívdarab polarizálására.

 

     

 

    

ms bakter Creative Commons License 2014.03.15 0 0 95484
Köszönöm!
Előzmény: Hernyofan (95483)
Hernyofan Creative Commons License 2014.03.15 0 0 95483
Előzmény: ms bakter (95482)
ms bakter Creative Commons License 2014.03.15 0 0 95482

Valaki meg tudná mondani a bp-i Combino sárgájának RAL kódját? Köszi

somytomy Creative Commons License 2014.03.15 0 0 95481

Nekem úgy tűnik, hogy a kibelezett kocsiszekrényt afféle erdei turistaházként bevágták a susnyásba. Túraútvonalak mentén nagyon sok helyen vannak (többnyire fából épült) házfélék, amikbe be lehet bújni egy eső elől, ez szerintem annak valami alternatív formája. Erre utal az is, hogy a kocsiszekrény alját látszólag levágták, legalábbis valószínűtlennek tűnik, hogy ennyire elsüllyedt volna a földben egy alapvetően "szellős" valami.

Egyébként kár érte, nem tudom, mikori kép, de már nem igazán menthető (pláne, hogy a főkeret meg a hajtás fene tudja hol van).

Előzmény: karpathia (95479)
maTTato Creative Commons License 2014.03.15 0 0 95480

Lehet, hogy a szemem becsap, de mintha a második képen valami sín maradványt vélnék felfedezni...

Előzmény: karpathia (95479)
karpathia Creative Commons License 2014.03.14 0 0 95479

Valahol olvastam róla hogy a 24-est a vöröshadsereg mind hadizsákmány behozta az akkori szlovákia területére de arról seholsem találtam információt hogy pontosan hová került. Egyes feltétetelezések szerint lehet hogy más gépekkel együt az NDK-ba került de nincs róla infó hogy itt üzembehejezták volna.

Sajnos még arról sim megbizható infó hogy a 4darab szlovák verzió melyike pontosan hol végezte.Egy biztos hogy az egyik egy erdö közepén a kárpátokban lassan elrohad több tízkilométerre a legközelebbi vasúttól két darabban/egymástól 2,5 km-re reltéj hogyan kerültek oda/.

Előzmény: 007Gergő (95439)
Váltógyártó Creative Commons License 2014.03.14 0 0 95478

Lőttem pár képet a Lorenz TTe kitérőkről. Hát nem az esztétika és a funkcionalitás megtestesítői! :-)

 

   

Előzmény: Váltógyártó (95475)
Miniversum Creative Commons License 2014.03.14 0 0 95477

Ez egy álláshirdetés. Bár született néhány jelentkezés, be kell látnom, hogy a múltkori megfogalmazás nem volt a legszerencsésebb. Íme ugyanez módosítva:

 

ÓRIÁSTEREPASZTAL-ÜZEMELTETŐ kerestetik.

 

A Miniversum keresi azt az 1 kollégáját, aki a már itt lévő 2 csapattaggal együtt a terepasztal vezérlőtermi üzemeltetését felügyeli. Jelentkezz, ha:

 

* jól értesz a digitális modellezéshez (nem ragadtál le a Multimausnál, hanem használtál már vezérlő szoftvert is...),

* elektromos szerelésben, járműjavításban és karbantartásban is harcedzett vagy,

* tudsz kommunikálni az emberekkel (a vezérlőterem látványelem lesz: a látogatókat ki kell tudni szolgálni türelemmel, információval, kedvességgel, stb.),

* a magyar mellett legalább 1 világnyelven beszélsz társalgási szinten,

* nem vagy túlméretes: az asztalok alatti és kibújónyilásokon keresztüli bujkálás bizony méretbeli korlátokat is jelent!

 

A fizetéseddel, munkakörülményekkel meg fogunk becsülni, ráadásul munkahelyszerűen a hobbiddal foglalkozhatsz naphosszat! A Miniversum minden nap nyitva lesz, ami azt jelenti, hogy a hétvégi műszakokat is vállalnod kell.

 

Érdeklődők a   job pont ulbula kukac gmail pont com   email címre írjanak.

 

Üdv, Kocsis Attila

 

Váltógyártó Creative Commons License 2014.03.12 0 0 95476

Elkészültek a PIKO A geometriába illeszthető váltók is:

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Váltógyártó (95470)
Váltógyártó Creative Commons License 2014.03.12 0 0 95475

Nos hát kedves modellezőtársaim, elkészültek a kis TTe váltók! :-)

 

   

 

   

Előzmény: Váltógyártó (95469)
Váltógyártó Creative Commons License 2014.03.09 0 0 95474

Várd meg, amíg kész lesz! Majd ha kézhez kapod, akkor dicsérd! :-)))

Előzmény: tillmannz (95472)
Váltógyártó Creative Commons License 2014.03.09 0 0 95473

Az a másfél hónap csúszás, amiben vagyok! :-(

Előzmény: róbertke (95471)
tillmannz Creative Commons License 2014.03.09 0 0 95472

Nagyon széééépek!!!!

Előzmény: Váltógyártó (95470)
róbertke Creative Commons License 2014.03.09 0 0 95471

Miért kapkodsz, kerget valaki?? :-)))))

Előzmény: Váltógyártó (95469)
Váltógyártó Creative Commons License 2014.03.09 0 0 95470

Már régebben megcsináltam két PIKO A geometriájú kitérőt, most előkaptam őket, gyorsan felragasztottam a talpfáikat, és ezeket is lefújtam a kicsikkel együtt. Készítek még két íveset is hamarosan (ha közbe nem jön megint valami), bár ezek nem PIKO geometriájú cuccok lesznek, hanem saját tervezés, de PIKO A vágányzatba lesznek beépítve.

 

   

Váltógyártó Creative Commons License 2014.03.09 0 0 95469

Majdnem megsz*vtam, mert elfelejtettem, hogy ezek a törpék nem csak működési elvükben, de elektromos kialakításukban is a "nagy ősökre" hasonlítanak, mivel a csúcssín szedi a delejt a középrésznek. Én viszont ezt jól elfelejtettem, és nem maszkoltam ki az érintett területet. Már kezemben volt a retuspisztoly, amikor valami belső hang megsúgta, hogy valamit még kéne csinálni! :-)

 

 

Előzmény: Váltógyártó (95468)
Váltógyártó Creative Commons License 2014.03.08 0 0 95468

Nem tudom, miért, de alig tudok haladni ezekkel a törpékkel! :-(

Valaki megátkozta a projectet! Minden esetre elkészültek a szerkezetek. Ami "újítás" van benne, hogy tk. úgy működnek, mint a régi kalapsínes váltók, ugyanis a mozgó rész egy egységet képez, de itt nem csapon fordul el, mint a régi cuccokon, hanem egy rugóbronz lemezzel van a helyén tartva. Ez az egyenes csúcssín (ívesnél a belső) külső felére van forrasztva. Így egyenes állásnál az íves csúcssínben van egy pár tizedes hézag, de ez egyrészt nem látszik, másrészt kitérőbe állításkor összezárul.

 

   

Előzmény: Váltógyártó (95432)
foxy56 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 95467

üdv

 

összeraktam a RoLa szettemet.

 

http://www.youtube.com/watch?v=kJoW8ughxds

sínfékező Creative Commons License 2014.03.08 0 0 95466

Nem kell irigykedni, örülj, hogy lesz ilyen...

Előzmény: 1157 (95464)
Miniversum Creative Commons License 2014.03.07 0 0 95465
Látom, kicsit lemaradtál, biztos vannak még szép emlékeid "abból a korból". Azóta viszont a vendéglátással foglalkozó helyek hétvégén is nyitva tartanak, sőt nemcsak kommunista, de mocskos kapitalista látogatókat is fogadnak! :)

Én bocs!!
Előzmény: 1157 (95464)
1157 Creative Commons License 2014.03.07 -1 0 95464

Nekem nagyon tetszik, megfogott!!

Még fízetnék is, ha egy ilyen nonstop komunísta szombatos munkát meg csíphetnék./ Csak magam miatt 2014-et írunk./ Apropó akkor 3,60Ft volt 1kg. kenyér. Mennyi lesz a belépő ára?  Vajon a MINIVERSUMban mennyit keres a portás? Bocs!!!

Előzmény: Miniversum (95461)
zoger Creative Commons License 2014.03.07 0 0 95463

Egyik vasútörült kollegám poénkodott milyen lenne egy ilyen állás, és tessék létezik ilyen...nem gondoltam volna.

Előzmény: Miniversum (95461)
makako293 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 95462

Köszönöm a tippet, és azt is, hogy megismerhettem ezt az oldalt (Paksinuti)!

Elképesztő!

Előzmény: Törölt nick (95455)
Miniversum Creative Commons License 2014.03.07 0 0 95461

Ez egy álláshirdetés:

 

ÓRIÁSTEREPASZTAL-ÜZEMELTETŐ kerestetik.

 

A Miniversum keresi azt az 1 kollégáját, aki a már itt lévő 2 csapattaggal együtt a terepasztal vezérlőtermi üzemeltetését felügyeli. Jelentkezz, ha:

 

* jól értesz a digitális modellezéshez (nem ragadtál le a Multimausnál, hanem használtál már vezérlő szoftvert is...),

* elektromos szerelésben, járműjavításban és karbantartásban is harcedzett vagy,

* tudsz kommunikálni az emberekkel (a vezérlőterem látványelem lesz: a látogatókat ki kell tudni szolgálni türelemmel, információval, kedvességgel, stb.),

* a magyar mellett legalább 1 világnyelven beszélsz társalgási szinten,

* nem vagy túlméretes: az asztalok alatti és kibújónyilásokon keresztüli bujkálás bizony méretbeli korlátokat is jelent!

 

Sokat fizetni nem tudunk, viszont munkahelyszerűen a hobbiddal foglalkozhatsz naphosszat! Még 1 rossz hír: a Miniversum minden nap nyitva lesz, ami azt jelenti, hogy a hétvégi műszakokat is vállalnod kell!

 

Érdeklődők a   job pont ulbula kukac gmail pont com   email címre írjanak.

 

Üdv, Kocsis Attila

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.06 0 0 95460

Igazán ötletes és hiánypótló, gratulálok, remélem folytatódik!

Előzmény: MTTP (95458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!