Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136787

Erre a laponyatetőre tipikusan napelemet köllne tenni. Meg egy beépített hólehúzót.

Előzmény: Törölt nick (136772)
rferi Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136786

Ismerős dolgok....

Exsógorom vagy 30 éve egyszer megjött a hengerfejes trabival. Amikor elindult még jó volt....Hétvége, minden zárva, álljunk neki, lesz valahogy.

Szereztem a cuccaim közül alufóliát, kivágtam, felraktam, húzkodja a csavarokat, megtépi az elsőt. Másfél óra szórakozás, hogy az asszem 12-es menetre felfúrt, hengerbe becsavart 12-es csavart leköszörüljem akkorára, hogy rá lehessen húzni a hengerfejet.

Megyünk tovább a munkával, megtépi a másodikat. Újabb szórakozás a csavarral.

Megyünk tovább, megtépi a harmadikat.... Akkor már a vasvillával kergettem a kocsi körül....

A negyediket én húztam meg, és jéééé, nem szakadt bele.

Előzmény: 409 (136778)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136785

Persze, ez egyértelmű, köszi... :) 

Előzmény: LyPapa (136783)
LyPapa Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136784

Tetszik,  jól sikerült darab !

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: kuperta (136782)
LyPapa Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136783

A fabetéteket ne felejtsd el palástnyomásra méretezni.

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: Lackó_9 (136781)
kuperta Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136782

Én kockább vagyok! :)

Nem igaz, hogy "egyszerű mint a fa ék", nekem rengeteg idő volt a két rögzítő ék, és a helyének az összedolgozása!

A rúd dió, a kocka tuja, az ékek cseresznye fából, len olajozva.

Előzmény: LyPapa (136730)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136781

Csináltam pár épületet, tetőt, az alapok megvannak, sokat lestem az öregtől is, már amennyit hagyta magát lesni, kicsit önfejű :)

Megvárom, nem sürgős, talán nyár elején lesz belőle valami, addig csak ötletelek, rajzolgatok, hogy ne akkor kelljen gondolkodnom, hanem csak csinálni és kész :)

Csak az épület "nem szokványossága" miatt vagyok kicsit bizonytalan, nem az a hagyományos oszlop-kartámasz felállás, és hogy nem is a sarkokon vannak az oszlopok. Csak megtetszett ez az Y-kötési mód és próbálok valami használhatót kihozni belőle. 

A másik épületnél bejött, majd keresek róla képet... ezért is lenne jó és akkor párban lenne az udvaron a kettő... 

Előzmény: Törölt nick (136780)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136780

Mennyire értessz az ácsoláshoz?

Nagyon nagy igénybevételnek kitett gerendákat a 15o éve úgy készítettek, hogy pl. két  12x12-ből összeillesztettek egy 12x24-est, vendégcsapokkal keresztbe, ami együtt dolgozott egyenletes terhellésnél.

Meg lehet csinálni kézi szerszámokkal és fa szegekkel, nem is bonyolúlt. Lerajzolom, de csak este, mert van egy csomó munkám most. :)

 

Előzmény: Lackó_9 (136779)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136779

Az oszlopok betontuskóba lesznek dübelezve, az a része nem probléma... A lakóház sátortetős, a filagória kontyolt sátor, lapos tetős nincs is az udvaron, a szomszéd épület is sátras... csak emiatt ragaszkodnék a sátorhoz...

A rétegelést miből gondoltad, ha 12-es gerendával számolnám az oszlopokat, bár most csak 9,5-es van itthon készleten nekem, de az szerintem karcsú hozzá. Ragasztás helyett csavarkötést használnék, a sárga faszerkezetépítőket, menetes szárakat anyákkal, hagyományos kapupántot... 

Tetszene ez a sátras megoldás konytolás nélkül, anyagom van hozzá bőven, főleg 5*10-es palló, de bármilyet be tudok szerezni a rétegeléshez. Tetőanyaghoz milyet mondasz?

Előzmény: Törölt nick (136777)
409 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136778

 

 "De nem kellene sokat keresgélnem a neten, hogy leégett PTS10 motorról találjak fórumbejegyzést."

 

 Amikről ritkán tudni, hogy valójában milyen körülmények között történt az a halálozás. Nem mindegy, hogy valaki érzi, hogy meddig lehet terhelni, vagy addig nyomja neki, esetlegesen egy már kopott, életlen lappal, míg kijön az erő füst formájában. Utána meg köpködés, hogy ez egy sz@r. És ezzel nem akarok senkit degradálni, ez is egy képesség, ami vagy van, vagy nincs. Akinek nincs, annak bonyodalmasabb az élete.

 

 (a fiam szombaton másodszor* vette a kezébe a 20éves fűnyírót. 20másodperc múlva ki volt törve a kereke...... szerinte az akadályt nagy lendülettel lehet legyőzni  :( 

 *az első esetben 1perc tájékán szétvagdalta a vezetéket)

Előzmény: Törölt nick (136775)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136777

Ki van számolva, nyomatékok a csomópontokba egyensúlyba vannak. A két hosszanti szelemeneket össze kell rétegelni, a többi mehet fűrészárúval.

Persze a hátsó oszlopot azért rendesen le kell kötni az alaphoz, de csak a szél miatt, de amúgy súly egyáltalán nincs rajta.:)

 

Konytolni is lehet a tetőt... de jelzem, hogy nekem ez nem tetszik egyáltalán, akkor már 6 oszlop és kész. 

Meg kell nézni, hogy mi van neked az udvaron és a házadon, aztán az szerint dönteni, hogy milyen tető legyen. 

 

 

Előzmény: Lackó_9 (136776)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136776

Igen, már látom mire gondoltál, elég "fejnehéz" lett így a szerkezet, statikailag sem biztosan helytálló, a 4 oszlop és a konzolos első kinyúlás miatt... talán kontyolással bentebb lehet hozni az oszlopokra a súlypontot, de szerintem nem vészes így sem.

A lapos tetős kivitelnél én is sokat gondolkodtam a lejtés megoldásán, ez is jó ötlet részedről. A ferde szelemenben én sem bízok idővel.

A szög megadásához pedig valami rácsos szerkezetet gondoltam, bár ilyen kis szögnél kevés van, ami látványos és a funkcióját is betölti, nyitott tetőteresnek szeretném, 3 állás elég is lenne hozzá talán...

Én majd zsindellyel szeretném burkolni, de lehet csak trapézlemez lesz belőle (ahhoz tudok könnyebben hozzájutni ás olcsóbb is). Bár igaz, hogy a zsindely alá jobban oda kell dolgozni és nem annyira időtálló, na meg nagyobb hajlásszöget is kívánna.

Előzmény: Törölt nick (136773)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136775

Lelkiztem itt hogy szegény 72pt megszívta .... de az megnyugtatott, hogy másnak egyelőre bejött:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143184313&t=9104263

 

De számomra a kulcsmondat, és ez az amit érdemes szem előtt tartani:

 

"Előtte csak egy nagyon kínai kisebb körfűrészt használtam ahhoz képest sokkal jobb, de azért közel sem tökéletes, ezért az árért ez van."

 

Az van, hogy ez van - egy bizonyos kategóriáig (ez szerintem első körben árkategóriát jelent) kompromisszumok vannak. Az is egy kompromisszum, hogy lehet hogy a motorja leég, lehet hogy nem. Lehet hogy 12 napig nyúzom, nem ég le, majd a visszaküldési határidő után 3 nappal megáll. De az is egy kompromisszum hogy 14/25 cm a vágókapacitás jobbra/balra a fűrészlaptól. Meg az is hogy egyik gép sem olyan, hogy kicsomagolom és használom, el kell velük tökölni. nekem a PTS10 motorjával semmi bajom nem volt, dogozott eleget és nem égett le sosem. Az új tulajánál is jól érzi magát, ő is használja nem a sarokban porosodik. De nem kellene sokat keresgélnem a neten, hogy leégett PTS10 motorról találjak fórumbejegyzést. Na most ha azt találod meg először, az alapján ítélsz vagy a többi vélemény számít?

 

Nem egyszerű ez, de: ez van

 

A kompromisszum-nélküliség az eggyel több nullánál kezdődik, és a 0-át sajna a végére írod az összegnek. Bár SzuperMárió a Felderben is talált kivetnivalót :-) 

 

https://www.youtube.com/watch?v=2zfokxM-DGw

https://www.youtube.com/watch?v=kH3U58RYnkw

 

Egyszerű kis alkatrész de lehet ezt is szarul csinálni és még jól meg is szivat ...

 

Előzmény: Tschaby (136769)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136774

Az Y csapolást összeregasztom urelittel a helyszínen, az teljesen vízálló, de még magára is megáll, a feszültségek összetartják- a maszív tető nagyot nyom. Csak a szél miatt ragasztom össze. 

A 2.3 magasság nem elég bevered a fejed az hónajkötésbe. 

Előzmény: Lackó_9 (136771)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136773

Nekem nem tetszik. Mindegy, a lényeg az, hogy ezzel az I csapolással kis sugárban lehet befordulni a kocsival, ami elég nagy előny. 

A szarvata 12-es palló. 

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136772

Makovecz mellett is- én is, két Erdélyben tervezett munkájánál.

 

Sátortetővel nem passzól, azt is kipróbáltam. Csúnya. Belinkelem a sátortetőst is, de le kell mentsem jpg-be és most nincs időm.

Összedobtam egy feltuningolt kocsibeállót még a múlt hétvégén, nem tetszik a ferde csapolása a szelemennek az oszlopokhoz képest, időben problémás lehet. A lényeg az, hogy az oszlopokra tervezetem egy nagyon maszív keretet, 12x2o-as profilokból, arra rá lehet szerelni egy majdnem lapos tetőt, korcolt lemezzel fedve, belülről 2ocm-res deszkákkal fedve. Az esést élére szerelt pallókkal oldottam meg, ferdén elvágva hosszába. Az oszlopok és a hónajkötések 12x14-es profilokból készülnek. Ez úgy van tervezve, hogy mindent legyártunk a műhelybe rétegelt anyagból (annak a szilárdása 2x-se a fűrészárúhoz képest) és le is kezelünk, a helyszínen csak szerelünk. Kötőelem nem látszik. A megrendelőmnek tetszik, meg is fogom csinálni. 

 

 

 

 

 

Előzmény: Lackó_9 (136771)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136771

Sokat agyaltam én is rajta, hogy mit bírhat ez a szerkezet... 

Tavaly nyáron készült egy kerti filagória (6*3,5m-es) sátortetővel és ott alkalmaztam ezt a megoldást ugyanezzel a csapolással, bár ott kapott egy vasalatos megerősítést, de más jellegűt, mint ennél, kicsit diszkrétebbet, csak a tartása miatt. Bár szerintem magában is megállná a helyét. Úgy néz ki az egész, mintha csak kartámaszokon állna minden!

Mindenki idejár csodálni, hogy ez hogy működik...  Az utcabeli nyugdijas ács is úgy volt vele, mint a parasztbácsi az állatkerti zsiráffal... - Jó, jó, de ilyen állat nincs!... :D Pedig ő már sok mindent látott, dolgozott Makovecz mellett is... de nyugtázta ő is, hogy még áll a szerkezet :)

Lesz időm, túrok pár képet róla, érdekes lehet, ha érdekel valakit...

Csak kíváncsi lennék, hogy egy ilyen 6*3m-es kocsibeálló hogy mutatna mellette egy ilyen sátortetővel, elbírhatja-e a szerkezet vagy inkább csak egy ilyen laposejtésűvel kalkuláljon az ember... csak mert jól mutatna a kettő egymás mellett, mert olyan a kert elrendezése. A lakóház mögött a filagória, mellette egy 5m-es füves placc és mellé csatlakozna a kocsibeálló, szinkronban az épülettel... A hosszú oldala É-D fekvésű, de takarásban van a szomszéd épülettel, szélteher nem érné közvetlenül... 

Esetleg 3D-ben összetudnál dobni egy skiccet? max 2,3m-es magasságú elég lehet és rá egy 0,8-as gerinc sátorral... mondjuk 12-es gerendával, 12*5-ös pallóval... vagy más? 

 

Előzmény: Törölt nick (136699)
kuperta Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136770

A legnagyobb feladatod, elsősorban lap kérdése.

Nálam egymás mellett áll egy Enhel ecco, és egy PTS-10. Mindkettőt használom, a Bosch kevésbé rezeg, könnyebb beállítani, az Einhell-hez van sok sk. kiegészítőm, ha az egyik be van állítva egy méretre a másikkal dolgozom, a két gép tekintélyes asztal méretet ad.

Ahogy tanulgatom az asztalosságot, egyre pontosabban tudok dolgozni a kevésbé precíz szerszámaimmal is.

Előzmény: Blue_Sky_007 (136762)
Tschaby Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136769

Azt azért se feledjük, hogy a Scheppach HS105 is jónak tűnt a képeken ....


Én biztosan nem költök többet Einhell gépre. Nekem 4,5 van. Ebből két RT jónak mondható - felsőmaró, kézi gyalu - a harmadik nem annyira. A gyalut hagyjuk.
A 0,5 az egy kis csavarbehajító: Annak az akkuja fingott ki, tehát az nem feltétlen géphiba(az is RT).

 

Szóval tudja a retkes répa....

Előzmény: Törölt nick (136760)
BigFic Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136768

Nekem van egy nagy frissen vágott törzs, csak nem tudom mit kezdjek vele...

pl. Eladjam  vagy kutakodjak, hogy ki tudja a környéken felvágni...

Előzmény: stolaz (136765)
krotosz Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136767

Barter Miskolc mellől. Nyers még. Széleztem és kérgeztem. 

Előzmény: krotosz (136763)
HobisLaci Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136766

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, sejtettem, hogy nem úgy kell működnié.

Akkor használom úgy ahogy eddig.

Üdv mindenkinek.

stolaz Creative Commons License 2017.04.18 0 0 136765

Honnan van a dió?

 

Előzmény: krotosz (136763)
TrOn Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136764

Köszönöm, akkor holnap(-tól) így járok el. Ma a húsvét tiszteletére (meg a szomszédok örömére) nem zajongtam a fűrészgéppel, inkább a kerttel molyoltam.

Előzmény: LyPapa (136734)
krotosz Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136763

Ma toltam át a PTS 10en fél köbméter két colos diót. Pacmant kiegészítve balra 25 cm-t tud. Figyelembe véve azt hogy a jobb kezesek óckodnak az ilyen cirkulától, egész jól használható a PTS ezen megoldása. Ugyan jobb lenne ha az a 25 cm szélességet a jobb oldalon lehetne vezetni, de jól és pontosan be lehet állítani a vezetőt egy kis pepeccsel. 

Előzmény: Blue_Sky_007 (136755)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136762

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, mondhatom, hogy elbizonytalanítottatok. De nem, igazából eddig is elvoltam egy noname  kis asztalival, de most meg kell csinálnom egy házfelújítást épített fa erkély és kültéri hajópadlózással, meg ami még ezzel jár. Néha csinálok fából dolgokat, de nem nevezném magam asztalosnak, inkább a hobbi kategória alja vagyok, vagyis ha kell akkor legyem egy jó gép. A tervezett legnagyobb kihívás 10db 2500mm hosszú egy 50mm vastag pallók hosszanti vágása, a többi csak játék vágás. Tudom levágathatnám bérbe is, de úgy is venni akarok egy normális gépet.  Ugyanakkor a gagyitól már írtózom. Alszom rá egyet, de jelenleg az Einhell áll nyerésre.

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136761

Nem egyértelmű nekem, meg kéne nézni azt az einhellt élőben, mert ez nem th sorozat, te, ami már nem a barkács náluk.

Van te gépem, enyhén más anyagból van, mint a th, nagyon jó gép.

 

Th-t nem vennék :)

 

Látni azért is kéne, hogy mennyire finomhangolható mondjuk párhuzam meg ilyenek.

(épp most gariztatok zöld Bosch fúrókalapácsot, ráz a sds-plus tokmány, fúrt kb 10 lyukat, csak épp feltűnt, hogy a 8-as lyuk min 9-es mindig, ami nem túl jó :D)

Előzmény: Slam Jr. (136759)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136760

Mondanám én is hogy PTS 10, nekem az volt és szerettem. Igazából csak egy dolgot nem: a párhuzamvezetővel való max vágásszélességét. Ami 14(!) cm, a laptól jobbra (balra kicsit nagyobb de én arra utálok vágni).

 

Persze ott van a jobbra kihúzható asztaltoldat, de arra nem tudsz vezetőt rakni, csak a felemelkedő ütközőt használhatod vezetőként, így kb 50 cm-re nő a vágáskapacitás. No meg az az asztaltoldat .. hát mikor elkezded kihúzni azért az "csak úgy" nem fog párhuzamba állni a fűrészlappal, arra külön oda kell figyelned.

 

Így rákeresve a te Einhelledre: engem igen meglepett hogy van olyan modelljük ami mindkét végén rögzíti a vezetőt. Azt hittem ők csak a "gagyi" pilincka vezetővel operálnak ami alig ér túl a fűrészlap hátsó vonalán. De nem, ez egész masszívnak néz ki és a teljes asztalhosszon végigér (nyilván, nem is tehet másképp hiszen a másik végén is rögzül).

 

Nemtom ... kicsit fejvakarós mert tényleg egy árkategória. És pl van az Einhellnek is csúszóasztala, ami azért nem rossz. Mert a gyári szögvezetőt csúszkaasztal nélkül csak a nútban tudod tologatni, az meg 100% hogy kotyog (a sokkal többe kerülő Bosch GTS10 XC-ben is kotyog), tehát azzal pontosan szögben vágni az életben nem fogsz. De kb semmilyen asztali fűrészen. Max egy ilyen kis fincsi kiegészítővel, de ennek azért típustól függően ölég szép ára van. Nem biztos hogy ilyen árkategóriájú fűrészhez akarnád.

 

Nem ezzel az Einhell típussal de másnak volt negatív tapasztalata . Bár az is igaz, én nem raknám őket egymás mellé, mármint a te választásodat vs. RT-TS 1725 U. Sem árban sem "tudásban" (csúszkaasztal, sokkal jobb vezető) - viszont a minőségről majd csak az tud nyilatkozni akinek van/volt TE-CC 2025 -je. Szerintem nem fognak tolongani, azaz vagy bevállalod ... vagy PTS 10.

 

Azt gondolom tudod, hogy ha webshopból rendelsz és ha nem vagy vele megelégedve 14 napon belül visszaküldheted és visszakérheted az árát, mindenféle indoklás nélkül (csak őrizz meg minden csomagolást/kütyüt/papírt). Én egy Makita gérvágót küldtem így vissza, és a csomag visszaérkezését követő napon vissza is kaptam a számlámra a pénzt.

Előzmény: Blue_Sky_007 (136755)
Slam Jr. Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136759

Azt hiszem, már mondhatom úgy, hogy innen többünk szerint PTS 10. Ha mégse, akkor sikítsatok. :)

Előzmény: Blue_Sky_007 (136755)
Slam Jr. Creative Commons License 2017.04.17 0 0 136758

Szerintem nincs igaza. Kicsit azért rá lehet nyomni, de nem nagyon.

Előzmény: HobisLaci (136756)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!