Keresés

Részletes keresés

apaf3j Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136875

Mivel tisztító kefe is jár hozzá, aligha egyszer használatos :)

Előzmény: stolaz (136874)
stolaz Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136874

Üdv!

Van ez a szűrő: http://www.maxibolt.hu/gepszerszam/bernardo_gepek/faipari_gep/marogep/reszletek/4378

A bolti mennyecske nem tudott róla információval szolgálni. Hátha Ti tudtok.

Ez ha egyszer eltömődik, akkor kuka? Ki kell dobni? Vagy párszor tisztítható, csak egyre rosszabb hatásfokú lesz? És utána kell kidobni?

Vagy ez örökéletű, megfelelő karbantartással:

Mert az ára kicsit húzós: 94 ezer bruttó.

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136873

Tudom, hogy sok munka pallóból összeregasztani, de csak 4 oszlopról van szó, azok repedni fognak, ha benne van a bele az anyagába. Nincs semmi probléma a repedéssel szerkezetileg, de idővel egyre szélesedik és esztétikailag zavarni fog. Nem szerelénék fogópárakat, ha pont úgy hozod össze a két egymással szembe álló szarufát és rendesen rogzíted az gericszelemenre, ahogy le van rajzolva, akkor nagyon jól fogják egymást tartani. Túl sok fa se néz ki jól.... 

 

Előzmény: Lackó_9 (136856)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136872

Bocsesz. ;-)

Amúgy nútoltam már vele, megoldja, de csiszolni kell utána, nem lesz egyenletes a nút alja.

Amúgy tényleg jó minden rajta kivéve egyet. Nekem a vele adott anyagrögzítő rettenetesen gagyi. Ha leszorítod, elnyomja az anyagot, és lötyögős izé az egész konstrukciója.

Előzmény: stolaz (136870)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136871

Ránézhetsz azért, hogy mégis milyen a csavarod vége.

Annak akkor van értelme ha körbe forog a nútba a csavar vége és csak akkor tud körbe forogni ha kerek, mivel a házban van menet és az viszi befele.

Aldi vagy workzone szervíz ügyfélszolgálati tel. számot nem tudtok véletlenül?

Egyiknél nem jelentkezik a kezelő másiknál a hálózat foglalt.

Előzmény: apaf3j (136869)
stolaz Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136870

Na most beégetsz? :-) Megszokásból a másik oldalon keresgéltem, ...kön szúrom magam, ha ott lesz az enyémen is. Most nem vagyok otthon, de ahogy hazaértem, azonnal meglesem, bár nem hiszem, hogy ennyire figyelmetlen lettem volna. Mondjuk csodálkoztam rendesen, hogy ilyen egyszerű kis dolgot lehagytak róla. Vagy mégsem?

Előzmény: Lady fantasy (136867)
apaf3j Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136869

Basszus, lebuktattál, milyen zseniális gépész vagyok :) Nem is figyeltem, hogy ott egy anya is van. Azt hittem, egy tőcsavar jön ki a házból, és azt szorítom be az anyával. Valószínűleg a csavar együtt forgott az anyával, azért sikerült a beállítás. Szét ugyan nem szedtem, de az enyém is hasonló lehet, mert ahogy forgatom a csavart (nem az anyát), szinte nincs átmenet az orsó függőleges mozgásában. Jó, jó, jó, aztán egyszer csak szinte megáll. No majd ha lesz több időm, megvizsgálom.

Előzmény: Törölt nick (136864)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136868

Más márkáknál is kijött a hiba.

 

Amúgy nem egy tag van egyéb fórumon, akik 2 évente cserélték és kukás lett így is :(

Más kérdés adott helyen hogy cserélték. De húzzuk ezt le, még mindig van csak családon belül is elég hibás Bosch :D

 

Ha kelleni fog másik asztali fűrész majd meglesem alaposabban és az einhellt is. Ahogy néztem a linkelt einhellnek a csúszkája is másképp van megcsinálva, a kistestvérének olyan, mint a bosché.

Előzmény: 409 (136815)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136867

Mélységütköző alatt mit értesz? Mert ilyen beállítható az enyémen van.

Előzmény: stolaz (136861)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136866

Nekem is így volt megcsinálva ahogy neked, első kép jól mutatja, alatta egy 15cm mély fiókkal, de a fiókba nem nagyon került por, nem tudott mit felszívni :D

50% oldalra, másik pedig a képembe jött. Volt rajta a gyári szatyor is, az sztem port még nem is látott :D

 

Ezért döntöttem úgy, hogy hagyom a fenébe, s majd rendelek gérvágó állványt, könnyű, elpakolható.

 

 

Nem foglalkozom már többet evvel, túl sok idő megy el vele :)

 

hali

Előzmény: pali923 (136820)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136865

A márka hűeknek mindig be kell valamit áldozniuk, de ezt tudjuk mindnyájan (ár-érték, szervizelhetőség, garancia, felszereltség, stb...)

Nálam is "vegyesfelvágott" van a műhelyben: kék-zöld Bosch (kék kis-nagy flex, kék kézi gyalu, kék kézi körfűrész, zöld excentercsiszoló), Metabo (fúró-ütvefúró), Makita (dekopír), Parkside (szalagcsiszoló, deltacsiszoló, csavarozó), Hitachi (akkus fúró, motoros fűrész), No-name apróságok... :)  

Előzmény: stolaz (136862)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136864

Gondolom nem az anyán húztál hanem azt fellazítottad és a csavaron húztál majd fixáltad az anyával.

Amúgy a csavar is furcsa, mert a vége nút alakú így nem fordul el a nútba, ahhoz meg, hogy be lehessen csavarni forognia kell, mert menet van a házba.

Nálam ez a csavar bele se ért a nútba.

 

(néztem a másik oszlopos gépemet abba ennek a csavarnak a vége le van gömbölyítve épp, hogy belemegy a nútba)

Előzmény: apaf3j (136855)
GPS Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136863

"De pl. laptopból sosem vennék Dewaltot. "

 

Pedig én már nagyon várom a Parkside márkájú Core i7 -est  :-)))))

 

Egyébként nekem is az a meglátásom, hogy olyan nincs, hogy egyetlen márka minden műfajban a topon lenne ár/érték arányban.

 

Bizonyára van olyan gép-féleség amiben egy márka nagyon jó (vagy lehet a legjobb) - de bizonyára van másik gépcsalád, amelyikben egy másik márka a fő-májer.

.

Előzmény: stolaz (136862)
stolaz Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136862

A homogenitás nem szempont. A gyalum Bernardo, a szalagfűrész szintén. Az asztali körfűrész, a vastagoló és a gérvágó Dewalt. De pl. laptopból sosem vennék Dewaltot. :-) Az Dell. Ja, a marógép meg Bosch. Egy csomó Parkside, Einhell, Scheppard, Skil. Szóval változatos a készlet, de így hogy mondod, most belegondoltam, nem lenne rossz egy adott márkához hű lenni, minden mindennel passzolna, csak az a baj, hogy nem biztos, hogy jól jönne ki a minőség-ár arány. Illetve biztos, hogy nem.

Előzmény: Törölt nick (136860)
stolaz Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136861

Nem erre cseréltem le :-) Hanem a csúszkás nagytestvérére: http://www.szerszamdiszkont.hu/hu/dewalt/ipari-gepek/fureszgepek/gervagofureszek/dewalt-dws778xps-gervago-furesz-1850w.html

 

Ami miatt: A Dewalton nem hátrafelé csúszik a fűrész, hanem előre, így a csúszka szinte állandóan porvédett helyen, a gépben beül helyezkedik el, nem kell a csúszócsapágyakat féltenem. Sokszor beporolódtak, és akadozva csúszott. A másik a már említett vágásvonaljelzés, a harmadik pedig a nagyon pontosan, kotyogásmentesen beállítható szögek. Ezt is zseniálisan oldotta meg a Dewalt. Pont fordítva, mint az általános gérvágók. Azoknál ugyanis a munkadarabütköztető bakokakkal kell játszani. Itt meg egy golyó csúszik rá a lyukjára, ami ugye nem tud kotyogni. A lyukat  (lyukakat, 90, 45,60,30) pedig egy félkör lemez tartalmazza a gép elején, amit három csavarral tudok tologatni, jusztírozni jobbra-balra. A porelszívása is jobb, mint a Metabóé.  Szóval tetszik.

Amit viszont hiányolok: nincs mélységütköző.

Előzmény: Törölt nick (136860)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136860

Szóval erre cserélted a Metabo-t, sejtettem hogy hogy Dewalt lett de a modellre nem tippeltem volna :-)

 

Amúgy volt vmi ami nem tetszett a Metabo-ban? Vagy csak "homogén" gépparkot szeretnél?

Előzmény: stolaz (136858)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136859

Ragaszd le szigszalaggal.

Előzmény: GPS (136848)
stolaz Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136858

http://www.gelko.hu/dewalt/ipari-gepek/fureszgepek/gervagofureszek/dewalt-dws774-gerfuresz.html

 

Innen idézve: "Az XPS vágásvonal jelző rendkívül pontos vágást biztosít és jól láthatóvá teszi a munkafelületet"

Erről írtam korábban. Ez nem lézer, rendes irányfény, és tényleg szép éles vonallal mutatja a lap mindkét szélét a munkadarabon. Ha vastagabb, vagy vékonyabb lapot teszek fel, az nem befolyásol semmit. Annak is van árnyéka. :-)

 

 

Előzmény: rferi (136854)
kuperta Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136857

Mindkét állítással egyetértek!

Mentségemre a következők szólnak:

A tuja sajnos nem nőt elég soká, vékony maradt, ha kihagyom a közepét semmi sem marad. :)

Az ék azért került oda, mert itt volt a legkönnyebb kialakítani. :)

 

Igazából készült egy szép kocka cseresznyéből, de azon a bevágás túl szélesre sikeredett, nagyon laza lett az illesztés. A tuja hirtelen agyag hiányom okán került felhasználásra. Az ék áthelyezése, esetleg két köldökcsap beépítése megoldás lehet.

Talán egy új kocka legyártása gyorsabb.

Előzmény: Mr.Gabson (136852)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136856

ÖÖÖ, igen, az oszlopot tömör fából gondoltam, nem betétessel, csak átmenő csappal...

5*15 szarufa marad mondjuk 6- esetleg 7 szarufaállással. Könnyű tető lesz rajta (zsindelyt gondoltam, végszükség esetén cserepeslemezt). Lehet, hogy a 10*15 feleslegesen nehezítené a tetőt. Párosfogóra gondoltam még a szarufákhoz: vagy leültetve a szelemenhez csapolva, vagy a szarufa felső harmadába.

Előzmény: Törölt nick (136853)
apaf3j Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136855

Szia! Pedig arról az anyáról van szó, amelyikről LyPapa is beszélt (a vészleállítótól és a fekete, kerek műanyagtól is jobbra látható anya). Én egyszerűen húztam rajta addig, amíg a függőleges mozgatás szorulni nem kezdett, aztán visszaengedtem annyit, hogy már épp ne szoruljon.

Előzmény: Törölt nick (136826)
rferi Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136854

A sok véleményből akkor leszűrhető, hogy meg lehet ezt jól is csinálni, de az már a király kategória akkor.

Előzmény: Slam Jr. (136851)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136853

Oszlopnak a betétes kötést nem lehet használni. Elég körülményes elmagyarázni, hogy miért- a lényeg az, hogy a fenyőfának a rostra merőleges terhelhetősége kisebb, mind a rostra párhuzamos. Az oszlop elég nagy terhelést kap és lehet, hogy idővel szétnyillik: kihajlás.

 

Az oszlopnak a teljes hosszába kéne beragasztani három keményfa vendégcsapot. 

Kéne három palló ami 14cm széles, annak lapjába húzni 3 nutot, ami 1 cm széles és 1.5 cm mély. Készteni akácból egy idegen fédert, ami 3x1 cm-res. A középső pallónál a nutok miatt csak 1.5 cm marad a hús,de nem számit, hiszn pótolod. Megcsinálod a külsőket is. 

Azt rendesen megenyvezve és megszorítani pár kézi préssel (ha nincs akkor átfúrsz 4-5 menetes szárat, - aztán a furatokat eldugózód), megoldanád az oszlopokat és a hónajkötéseket. 

Így lenne egy 14x12-es oszlopod és hónajkötésed.  Az oszlop kb. 28ocm, nem hosszú. 

 

A szelemen és a hónajkötések illesztésénél mehet az alsó gerendába az átmenő csapolás.

Nem kell 1ox15-ös szarufa, elég a 5x15 még a 5x12-is, hiszen csak két méter a nyilás. Csak tedd sűrűn és csavarozd le jól a szelemenekre. Lehet, hogy a 5x12 vékonynak tűnik, a 1ox15 jobban mutat. 

 

 

Előzmény: Lackó_9 (136831)
Mr.Gabson Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136852

Szia kuperta!

 

Tudom nem egyszerű ilyet alkotni, de próbáld a tuja kockából kihagyni a fa közepét (bél), mert később lehet vele gond, tekeredik csavarodik az anyag ha akarod ha nem.

 

Az ékelést ne szálirányban kivitelezd mert elhasítod a tuja kockát, kereszt irányban (bütü) ékelünk sokkal tartósabb lesz.

 

Aprólékos munka, gratulálok.

 

Gábor

Előzmény: kuperta (136782)
Slam Jr. Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136851

Láttam már jól megoldott lézert gérvágón, a fűrészlap 2 szélét jelezte egy nagyon vékony lézervonal, pontosan ott, ahol vág. Mondjuk annyiért mutassa is pontosan, Festool Kapex... :)

Előzmény: rferi (136837)
kuperta Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136850

Igen ezzel nem boldogultam, lehet túlnyitottam.

Előzmény: zodes (136844)
SchefferJ Creative Commons License 2017.04.19 0 1 136849

Köszönöm a véleményeket. Az a helyzet, hogy négy forgó keréken van az asztal. Ez adott. Jól gurul, de amikor a helyére ért jó lenne rögzíteni. Valami olyasmire gondoltam, hogy csinálok 4 leereszthető lábat, ami lejjebb megy mint a kerék. Egyesével leengedem és rögzítem őket... valahogy.

Előzmény: Computerguru (136824)
GPS Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136848

"Pedig neked simán menne a szétszedés! Csak lusta vagy! Valld be!!"

 

A szétszedéssel nincs is akkora gond - de aki szedett már szét pendeles dekopírt, az bizton tudja, hogy az összerakása az már nem annyira  vidám fáklyásmenetet.

Ugyanis az alkatrészek jó része a ház mindkét kokillájába illeszkednek - méghozzá rugófeszítés alatt némelyik - na azokat összepasszítgatni úgy, hogy záráskor mindenki a saját mélyedésébe menjen - egyszerre - hát elég szórakoztató mutatvány (persze csak ha nincs ennél jobb elfoglaltsága az embernek)

 

Én is sok alumíniumot dekopírozok - és bizony annál az úgynevezett "lézer" nem hogy hasznos, de kifejezetten használhatatlan.

Ugyanis a vágásnyomot én karctűvel jelölöm ki, vékonyan...erre fel a rohadék rákúrja azt a méregerős, vörös fényt a karcolásra... ami csak arra jó, hogy követhetetlenné tegye azt.

 

Persze, nem kell(ene) bekapcsolni - csak akkor jön a 4-állású "körbe-kapcsoló"... ami kétszer is behozza világítani azt a szar vöröset - mert ugye a vágásterület-megvilágítást csak használná az ember, mert az valóban hasznos. 

.

Előzmény: zodes (136843)
pali923 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136847

A sokak által (köztük én is) méltán szidott Metabo 216-os gérvágóban pl. kb. a lézer volt az egyetlen jól működő alkatrész. Nekem segített, persze egyszer jól be kellett állítani. Én pl. hiányolom a mostani Boschról, mert hasznos fícsörnek találtam.

Előzmény: GPS (136834)
stolaz Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136846

A Dewalt gérvágóján nem lézer mutatja a vágásvonalat, hanem a fűrészlap fölött, pontosan fölötte, van egy irányfény, és a lap éles árnyékát vetíti a munkadarabra. Így "halálpontosan" látom a leendő vágásvonal mindkét szélét. Nagyon szeretem ezt a megoldást.

Előzmény: Lackó_9 (136836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!